» »

3 pin to 4 pin CPU connector

3 pin to 4 pin CPU connector

Ashrack ::

CPU mi hladi Scythe Ninja Rev B kateri ima zal 3 pin cpu connector in zaradi tega nima avtomatske regulacije vrtlajev glede na temperaturo saj plata zahteva 4 pin CPU connector. Po pogovoru z MSIjevem tehnikom mi je on rekel da bi potreboval 3 pin to 4 pin CPU connector kateri se prikljuci potem na CPU FAN header.

Mogoce kdo ve kje se ga da dobiti?
....

Vuli ::

Poglej pri Cool-pc https://www.cool-pc.org/products.php?ca...
če ne kupi pa kak 3.5 ali 5.25 regulator vrtljajev in je rešeno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Ashrack ::

pri cool-pc nimajo. regulator tudi ne pride v postev saj me ceneje pride ce kupim converter ali pa ventilator s 4 pini.
....

5er--> ::

Si siguren, da ne paše ta 3pinski gor in ti pač en pin ostane prazen?

Ashrack ::

3 pinski pase samo v tem primeru Smart Fan v BIOS ne zniza RPM ventilatorja glede na temperaturo
....

aambro ::

Ravno danes sem se pozno v noč&jutro zafrkaval s tem. Namreč: Imam matično ploščo Asus P5K-C, ki ima 4 fan priključke: (1x 4-pin CPU FAN, 2x 3-pin Chassis fan, 1x 3-pin Power fan). Imam 3-pinski hladilnik Scythe Mugen.

Rad bi uporabljal Speedfan za regulacijo hitrosti vrtljajev.

Če priključim CPU hladilnik na 4-pinski CPU FAN konektor, mi Speedfan sicer zazna vrtljaje, vendar ne morem regulirati hitrosti. Prav tako jih ne morem regulirati z Q-fan-om.

Če ga priključim na CHA1 ali CHA2 fan, in v BIOSu IZKLJUČIM Q-fan, potem lahko super reguliram hitrost vrtljajev - variabilno glede na temperaturo procesorja. Večino časa imam na cca 800 RPM, kar mi hladi CPU core na cca 52°C pri idle.

Na priključku PWR, ki je ravno tako 3-pinski, nisem uspel regulirati vrltjajev, berem jih pa lahko. Prav tako v Manualu piše, da na tem priključku ne moreš uporabljati Q-Fan-a.

Moja vprašanja se nanašajo na sledeče:

Na 4-pinskem CPU-FAN priključku ne morem uporabljat DC načina, ker ga trenutni bios ne podpira. Pri starejših platah naj bi imel imel v biosu opcijo ali naj CPU-fan priključek deluje v PWM ali v DC načinu.

Oba CHA priključka lahko reguliraš le skupaj, kar je mogoče logično, če imaš en ventilator NOT in en VEN.
Jaz pa bi rad od 4ih priključkov uporabljal vsaj 2 ločeno (recimo enega za v kišto, drugega za CPU fan)

Če je kdo našel rešitev (brez Zalmanovih Fan-mateov), naj sporoči!

Prav tako me zanima kaka teoretična rešitev z razlago - kako 4-pinski priključek uporabljati kot 3-pinskega, kaj so posamezni pini, kaj je bistvena razlika med PWM in DC kontroliranjem.

Vuli ::

Ma jaz sem se tudi včasih zajebaval s tem, pol mi je pa dopizdilo in sem kupil lepo 3.5 reglator, ki ima 3x 3pin priključke in imam gor vezane vente, ki so na radiatorju(vodno). Zdej mam mir. Ko mam v idle jih dam na min, če pa karkoli igram jih pa lepo dam na max in je problem rešen.
Če vam je pa težko dat ~20Euro za en normalen regulator.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Ashrack ::

Vuli
fora je v tem da hocemo to avtomatsko da deluje. saj zato pa maticna plosca to omogoca, kajne??
....

solatko ::

Ja pol pa kupi en štiri pinski ventilator, ga montiraj na hladilnik pa je.

Ashrack ::

ce ni druge izbire bom to tudi naredil.
Ima kdo kaksen nasvet kje kupiti 120 x 120 x 25mm s 4pin CPU konektorjem FAN??
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

All ::

mam p5k-r

uporabljam 3 pinski vent, priključen na cha1, za regulacijo pa speedfan.
hec je v tem....

v biosu onemogoči alarm za CPU fan
v spedfanu določi da ti temp procesorja regulira hitrost cha1

dela k urca.

Ashrack ::

All
to pri menu ne deluje. Tako je edina sansa da kupim 120 x 120 x 25mm s 4pin CPU konektorjem FAN. Ce kdo ve kje jih prodajo se priporocam.
....

aambro ::

All: Ze res, da dela k urca, ampak samo eno - enako kontrolo mas nad najvec dvema ventilatorjema (CHA1 in CHA2). Idealno bi bilo, da bi lahko vsak izhod posebej kontroliral. Ne predstavljam si, da je to tako tezko narest, ko je pa ze vse pripravljeno. Ne predstavljam si pravzaprav, zakaj bi kdo sploh naredil kake druge opcije kot 4 locene kontrole. Mogoce pomanjkanje moje domisljije.

Ashrack ::

nasel sem ventilator ki je 4 pinski se pravi PWM:
https://www.cool-pc.org/productdetail.p...
samo ce narocim pri njih me samo postnina pride skoraj toliko kot ventilator. Kdo ve za tak ventilator ki bi se ga dalo kupiti v LJ?
....

solatko ::

Poglej pri Mlakarju, agt, comtron, enaa, pcplus, tehtrade - pri levu....

Ashrack ::

pregledal nikjer nic.
....

Miha20 ::

Ashrack ::

Miha20 je izjavil:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/r...

To je pa ze 4 leta stara tema ;)

Tisti link ki si ga pripopal je za napajanje iz floppy konektorja in ni nobene avtomatske regulacije vrtlajev
....

Miha20 ::

aja nisem dobro pogledau


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123058 (2920) JanezH
»

ventilator za ohišje na cpu hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212113 (1763) Dua'L
»

CPU cooler vedno vrti na polno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171271 (1144) axee
»

Temperatura procesorja med 55 in 68 stop. C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462740 (1905) IvoJan
»

Zalman 9700 led kontrola ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141884 (1680) KeXX

Več podobnih tem