» »

Hlajenje grafične s pasivnim hladilnikom + ventilator

Hlajenje grafične s pasivnim hladilnikom + ventilator

s51as ::

Živjo
Imam grafično kartico ASUS HD7850 in os. ploščo asus P8Z77-V pro.
Grafična kartica je imela neko okvaro in je eden od dveh ventilatorjev rožljal. Ker niti na servisu niso rešili problema sem kupil pasivno hladilnik artic cooling S1 plus in en zalmanov ventilator 135 mm, ki sem ga pritrdil na hladilnik.

Ventilatorja nisem mogel priklopit direktno na grafično kartico ker ima drugačen 4 pinski priklop kakor ga ima ventilator zato sem ventilator priklopil na enega od aux priklopov na matični plošči.

Zanima me če lahko kako delovanje tega ventilatorja povežem z delovanjem oz temperaturo grafične kartice?
It's just me myself and I

Janac ::

Ja, nared homemade pretvornik, ampak a ma ta fan 3 zice? Vsi nimajo in jim nemores spreminjat obratov, razen ce jim nizas dovod voltaze.

SuperVeloce ::

Če je zalman PWM, uporabi nekaj takšnega. Malo preveri tudi temperature VRM, ker ti večji ventilatorji nimajo močnega pritiska (nizki vrtljaji). Jaz sem tako malo spedenal tahiti LE, ki je bila v originalu z enojnim ventilatorjem. Uporabil sem 92mm (3k rpm max) nad vrm + 120mm (1500rpm max) kombinacijo. Pač to je bilo na voljo iz omare, pa se je super obneslo.

Zgodovina sprememb…

s51as ::

Super hvala za tole. Imam 3 pin ventilator, tako da moram kupit novega, mi lahko kaj predlagaš? 120 mm ali max 140 mm ampak raje 120 mm.
It's just me myself and I

neres ::

S 3pin bo mogoče tudi delovalo. Če 3pin ventilator priključiš na matično (na 4pin priključek) ponavadi deluje, vsaj preko SpeedFan-a, tako da poskusi še to.
In sporoči ugotovitve, ker se bom tudi jaz ukvarjal s tem.

Če boš pa kupoval nove ventilatorje: Scythe SlipStream/GlideStream so zelo tihi in obstajajo tudi 4pin PWM verzije.

s51as ::

Ok hvala, pri Mlacomu sem našel tele Scythe ampak imajo samo 3 pin. bom še malo pogledal.

Sem pa mislil če obstaja možnost da hitrost ventilatorja regulora matična plošča, glede na temperaturo grafične kartice. Verjetno se da glede na to da lahko vse temperature spremljam preko programov za spremljanje temperature, in da lahko hitrosti ventilatorjev ročno spreminjam preko fanmate programa od Asusa. Samo te povezave nikakor ne uspem najti da bi se hitrost tega ventilatorja ki piha na grafično spreminjala glede na temperaturo grafične kartice.
It's just me myself and I

neres ::

S SpeedFanom se da.

s51as ::

super hvala, bom pogledal :)
It's just me myself and I

SuperVeloce ::

Glej, če ti je zalman dovolj tih tudi pod max. vrtljaji, ga pač uporabi. 4 pina ne rabiš nujno, pa še vrm bodo vedno zadovoljivo hlajeni

Hayabusa ::

neres je izjavil:

S SpeedFanom se da.

Odvisno od same plošče.Na nekaterih se da.

axee ::

A ni lažje nabavit PWM ventilator, in z adapterjem povezat direkt na grafično? Pa naj ga sama kontrolira, oz prilagodiš naknadno v MSI Afterburnerju oz podobno. Slipstream/Glidestream PWM seveda, kar se tiče ventilatorja.-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466916 (3639) radmannsdorf
»

ventilator za ohišje na cpu hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212171 (1821) Dua'L
»

Iz +12v na +7v modifikacija ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202884 (2388) Pyr0Beast
»

Problem z SpeedFan

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
214326 (3896) windrop

Več podobnih tem