» »

SAMSUNG b7330 ali Nokia E71

SAMSUNG b7330 ali Nokia E71

glistovje ::

fantje! prosil bi vas za mnenja teh dveh telefonov. Imate mogoče kakšne izkušnje z njimi?

Zanima me predvsem kako je z navigacijo na teh telefonih (vglavnem piratske verzije, ki se nahajajo na fartisu iGo, garmin, NAVIGON,...), kako delujejo, če sploh delujejo.

Sem v dvomih, telefona sta karakteristično podobna, le operacijski sistem je drugačen.
Nisem še imel takšnega telefona (z OS). Ko berem po forumih , vsak posameznik hvali telefon ki ga ima sam, tak da mi je še majn jasno kaj je bulje kaj je slabše.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovore!

LP!

atomant ::

Najboljše, da si prebereš review na gsmarena.com glede obeh telefonov in se odloči.
lp, S

glistovje ::

sm prebral in oba sta ista. vse je pocukrano na tej strani. Zanima me tud primerjava med WInMob in symbian v takih telefonih. kaj se bolj obnese?

servo ::

Samsung ima večji display in je močnejši pri fotkanju in snemanju videa, je pa počasnejši ko je spominska kartica zasedena. Je pa E71 kvalitetneje narejen aparat bussiness zadeva. Kar se navigacije tiče na obeh dela Garmin XT b.p.

sam mam E71, sem pa mel na testni vožnji tudi Omnio PRO in če bi lahko kako zamenjal bi takoj. (kljub precej višji ceni E71)

glistovje ::

prodajalec mi je tud rekel da samsungi so bolj "švoh" kar se tiče signala. Je to res?

ja na tušmobilu paket vesolje je e71 99EUR , b7330 pa 59EUR. stem da bom tudi imel 40% popust pri samem aparatu.

Se pravi, se tebi zdi da je Samsung boljši overall? z velko spominsko misliš da nebi bilo problemov z obremenitvijo sistema?




Ko sem pa videl hitrost htc-ja me je pa kr "sezulo" :) sm mislu kak jajc bom kupu od samsunga hehe

Zgodovina sprememb…

Desty ::

E71 je kvalitetna in prava zadeva. In verjetno tudi neboš dobil bolše avtonomije baterije kot v E71. Je pa spet odvisno, ali rabiš telefon za bol business zadeve (mejli, SMS, aplikacije....) ali pa za slikanje in snemanje. Sicer ne narobe razumet, v E71 je fotič zadovoljiv, ni pa tako dober kot pri Samsungu. Predvajalnika glasbe sta pa nekje na istem.

glistovje ::

še bl zmeden sm zdej :) jah , mobitela ku bi delou slike "stoj pa glej" še nisem videl . te fotoaparati so glih tok da rečš da so. Glasbe tud ne poslušam na telefonu, tako da me vleče na E71, sam ko pa gledam specfikacije je procesor malo boljši in več ram-a ima Samsung. Sam sta spet različna OS , ki sta lahko tud različno požrešna. Ne vem, res ne morem odločit.

Tak občutek imam da bom metal kovanec, pa ker pride, pride. Usoda :))

js osebno ::

Nokie imajo precej doživljensko podporo...

Desty ::

Točno tako, ravno 14 dni nazaj je bila izdana nova posodobitev za E71, ki je še bolj izboljšala stabilnost samega sistema. Pa čeprav je telefon izšel pred dvemi leti. :)

Tomas 33 ::

Za navigacijo je Nokia pripravila OVI Maps, ki je brezplačna. Naložiš mape držav, ki jih želiš uporabljati. Poleg ostalega je lahko to jeziček na tehtnici.

cholt45 ::

Desty je izjavil:

Točno tako, ravno 14 dni nazaj je bila izdana nova posodobitev za E71, ki je še bolj izboljšala stabilnost samega sistema. Pa čeprav je telefon izšel pred dvemi leti. :)


Hvala za to informacijo, nisem vedel da je novi zunaj.

Sicer pa če bi nabavljal, nevem če bi ponovno nabavil E71, ker je bila kar bugasta zadeva na začetku.
Se mi je že parkrat zgodilo, da je zmrznil v trenutku, ko me je nekdo poklical. Pa še par takih manjših for ima, ko mi včasih gredo jako na živce, če se katera zgodi glih ko moram nekaj na brzino urediti. Se je potrebno navaditi nanjo, in ko se navadiš, je super.
Funkcij in programja zanjo je pa tak preveč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E66/E71 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8010795 (4978) MrAs
»

Nokia N900 ali E72 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
52107 (1846) lopov
»

Nokia predstavila E72 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6110725 (8797) BigWhale
»

Apple le še za Nokio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6410412 (6711) Icematxyz
»

Pomoč pri izbiri ustreznega telefona/gsm

Oddelek: Mobilne tehnologije
392605 (2172) Meizu

Več podobnih tem