» »

Ozvočenje, razsvetljava,... priklopljeno na agregat?

Ozvočenje, razsvetljava,... priklopljeno na agregat?

start123 ::

Lepo pozdravljeni!

Čez kakšen mesec bomo organizirali piknik v sredini gozda (na travniku). In sedaj se je pojavil problem z elektriko in potrebujemo pomoč.
Nevem koliko močan agregat bi rabil?

Na agregat bi bilo priklopljeno:
Zvočnik (4X po 300rms)
Sub (2x 500Wrms)
Razsvetljava (EFEKTI,LASERJI, umeten dim...) (do nekje 3000W) :(
aktivna mešalna miza 2x 300W
DJ mešalna miza
Računalnik 2x (prenosnika)
Brezzični mikrofoni 3X
ojačevalec 2x 300W
ojačevalec 2x 500w
+ kakšen monitor do nekje 100w
... še kaj več

Koliko močan agregat bi rabil oziroma koliko agregatov da bi poganjal ta del?

Hvala za odgovor!

popster ::

ja verjetno bos moral seštet vse wate skupaj in nekje pomislt kolko procentov vse te moči bo v konici uporabljene potem pa razmislit kolko hudo bi blo če bi parkrat vn vrglo.

recimo 30% manj od celotne moči vseh stvari bi blo (pomojem!) dovolj
sicer pa raje čekiraj kdo od prijateljev ima agrega če jih bo več

start123 ::

Ravno to me skrbi da bi vn metalo elektriko.
Pravtako me skrbi nihanje elektrike.

Agregate nebo problem zrihtati, če nebo dovolj jih bomo pa najeli.
Bom seštel in potem razmislil.

Pyr0Beast ::

5kW agregat bo verjetno dovolj, od viška pa glava ne boli, če si ga izposodiš, še toliko bolje.
Tudi ni nekih ovir da bi vzel 10kW ali pa 20kW. Porabil bo bencina sorazmerno z porabo.
Glede na to da bo kar nekaj vlage bo treba te zadeve tudi primerno ozemljiti.

Nihanju napetosti se nikakor ne boš mogel izogniti, to ni el. distribucijsko omrežje. :)
Ni pa to nič hudega.
Bo imel pa močnejši agregat več vztrajnosti in nekaj več rezerve kakor pa mali brenčač ki bo delal na meji svoje zmogljivosti.

Pa verjetno vam bo agregat prej mrknil zaradi tega, ker vam bo zmanjkalo goriva, kakor pa da ga boste preobremenili :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Scorpia ::

Po moje boš rabil 2 agregata. Mi smo zadnjič imeli 3kw rms-a muske, pa računalniki, na agregatu ki je dal največ okoli 2,8 kw. Sicer na začetku smo imeli težave z napetostjo, ker je bil bencinski agregat in ni znal držat obrate. V tem primeru je boljše imet dizelski. Sam pol ko se je ogrel, je začel delat, edin sem pa tja je znal začet skakat, ko mu ni uspeval držat obrate :D.
Drugače če pride do sesedanja napetosti, nam je padlo tudi do 110V ampak se komponente nimajo kaj poškodovat. Nam so računalniki in monitorji so še kar naprej delovali, edino dva ojačevalca sta imela zaščito pa nista dala zvoka od sebe, čeprav jima je display delal. Ampak na koncu je vse delal kot more. Pa tudi če je 3kw rms-a imaš gor, ni nujno da se ga toliko porablja. Kakšen rap bi znal začet delat težave, če imaš res velik moči sam za nizkotonce. Kot pa vidim, ti boš rabil vsaj dva agregata po 3,5 kw vsaj.
Drugače nihanje elektrike naj te ne skrbi, pri nam do zdej še ni nič poškodovalo ene naprave delujejo tudi na 110V. Kot sem gor opisal edino sta se nam dva ojačevalca sem pa tja znala izklopit oz. samo zvok nista oddajala.
Prej naj te skrbi, da v primeru da se pred prvim uklopom agregata nimaš nič uklopljeno od elektronike, ker ni za zaupat v njihov stabilizator napetosti.
////

Pyr0Beast ::

Agregat se lahko obremeni na polno šele ko se segreje, to je cirka 30min.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

start123 ::

Hvala za odgovore.

Ja verjetno bomo pozabili natočiti bencin med žurko. :D

Lp

T0RN4D0 ::

ČE misliš ne vem kaj gor obesit si obvezno dobi en konkreten agregat in ne kakšne male prdalice.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pyr0Beast ::

In če agregat iz kateregakoli razloga crkne.
Ne ga verglati ko je gor karkoli priklopljeno. Odklopi vse porabnike, zaženi in počakaj da se stabilizira in nato postopoma priklapljaj gor zadeve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

start123 je izjavil:

Lepo pozdravljeni!

Čez kakšen mesec bomo organizirali piknik v sredini gozda (na travniku). In sedaj se je pojavil problem z elektriko in potrebujemo pomoč.
Nevem koliko močan agregat bi rabil?

Na agregat bi bilo priklopljeno:
Zvočnik (4X po 300rms)
Sub (2x 500Wrms)
Razsvetljava (EFEKTI,LASERJI, umeten dim...) (do nekje 3000W) :(
aktivna mešalna miza 2x 300W
DJ mešalna miza
Računalnik 2x (prenosnika)
Brezzični mikrofoni 3X
ojačevalec 2x 300W
ojačevalec 2x 500w
+ kakšen monitor do nekje 100w
... še kaj več

Koliko močan agregat bi rabil oziroma koliko agregatov da bi poganjal ta del?

Hvala za odgovor!


Smo mi z mojim bendom včasih vedno imeli vaje na ozvočenju vezanemu na agregator :) Ja slišat pride tko kot ena motnja signala, potem zvočniki oddajajo takšen nihajoč zvok. Sicer ko se igra, tega zvoka ni več slišat pa tudi zvok potem dela kot se šika. Sam mi smo imeli gor priklopljenih le vsega skupaj za kakšnih 1500W zvočnikov. Ti imaš gor naštetega celga hudiča. Boš verjetno potreboval kr malce močnejši agregat. Mi smo laufali na 2kW, pa se je že včasih dogajalo, da če smo zvočnike na max nabili, je agregat že kr na obrate potegnu.

popster ::

Ja res. posebej agregat za luči in več watov kot je vse skupi zgleda. (popravljam svoj prejšni odgovor)

vlado1 ::

vzamte enga dobrega 10kw(ki je tih in dobro sihroniziran) pa boste imeli mir
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri agregat kupiti?

Oddelek: Loža
2413227 (4321) chort
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8233246 (24910) int47
»

Dizel agregat za centralno

Oddelek: Loža
339468 (4118) energetik
»

Diesel Agregat 5kW na vikendu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
178273 (5963) xyd1
»

Napajanje odra

Oddelek: Znanost in tehnologija
52062 (1926) Testman42

Več podobnih tem