» »

Napajanje odra

Napajanje odra

Testman42 ::

Lep pozdrav

Predstavljajte si recimo da bi radi nekje sredi gmajne postavil oder kjer bi Adi smolar pel za kakih 200 ljudi :P:P:P:P
Koliko ter kakšne zvočnike bi priporočali?
Kako močen agregat bi potreboval za napajanje takega sistema?
Koliko približno bi stal najem takega agregata za dva dni?

Je že kdo kdaj organiziral kak dogodek kjer je bil oder?
Nasveti in napotki in opozorila zaželjeni :)

Hvala
Lep pozdrav
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BluPhenix ::

Vprašanja s tem, kje je bil oder ne razumem najbolj.

Svetujem pa da podaš malo več podatkov in sicer, ali bo to zaprt prostor, ali bo travnik, ali bo kakšen prireditveni prostor itd. Malo bolj opiši celo stvar.

Sicer pa 2kW bi za adija moralo zadostovati za enih 200 ljudi. Dva poštena aktivna zvočnika po 600W tudi.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Pyr0Beast ::

Koliko zvočnikov ? Čim več, ugodno razporejeni po prostoru (manjša potrebna moč) in boljša kvaliteta zvoka, seveda na višini okoli 2m od tal usmerjeni malce pod padajočim kotom.

Najbrž rabiš še nekaj osvetlitve in ne samo zvok.

Agregat rabi svojo ozemljitev. Dosti lažje je elektriko od nekje 'potegniti'.
Pri močeh agregata do 2kW (poceni roba) lahko zvočnike furaš do nekje 1kW, odvisno od samega bremena (induktivno/kapacitivno), da se napetost ne seseda. Agregat se tudi zalavfa posebej, pusti da se miruje in napetosti stabilizirajo, šele nato gor priklopi opremo.

Najbolje je agregat najeti. Imaš vse od 5kW do 500kW preko elektra. Rabljenih se izogibaj ker so ponavadi slabo vzdrževani.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fave ::

Vzemi 5kW agregat. Sigurno boš gor priključil še kakšen reflektor.

Glede ozemljitve ni panike. Mi je na žurkah nismo nikoli priklapljali, kar sicer ni najbolj pametno. Čisto dovolj bo meter dolga železna cev zabita v zemljo in povezana na ozemljitveni vijak agregata.

Če boste imeli še kakšen hladilnik ali pa pipo za pir, pa to priključi na drug agregat.

Jaz imam par agregatov.

Kje pa naj bi bilo to?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

BluPhenix ::

Načeloma se razsvetljavo priklaplja na ločen agregat, takod a če boste imeli enega kot priporočeno za pivo in hladilnike, priklopi razsvetljavo raje na tistega in pusti enega samo za ozvočenje. Ker pri akustičnem koncertu res nočeš imeti brnenja kakšnega dimmerja v zvočnikih.

Ozemljitev je pri agregatih navadno vedno narejena tako (sploh pri tistih manjšijh moči, do nekje 5kW). 1,5m dolga štanga, nabitav tla nekje polovico in potem priključena na ozemljitveni vijak agregata.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Testman42 ::

OK, hvala, v glavnem so bile to vse informacije kar sem jih rabu :D

Drugače ja, kot sem reku bi bila stvar "sredi gmajne" oziroma bo no, na jasi sredi gmajne, približno 0,5 Km^2 travnik. Drugače pa ja, ne vemo če bo Adi, ampak upamo da bo. Če ne bodo pa kaki lokalni norci igral za gajbo piva. :P

Osvetlitev ne bo imela takega pomena, ker ne mislim za 200 ljudi delat celega light-show-a ampak bosta 2 reflektorja čist dovolj.

No, hvala za vašo pomoč
Lep pozdrav
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8233336 (25000) int47
»

vprašanje glede nule (N) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7919240 (17416) lovro535v2
»

Dizel agregat za centralno

Oddelek: Loža
339490 (4140) energetik
»

Ozvočenje, razsvetljava,... priklopljeno na agregat?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112553 (2273) vlado1

Več podobnih tem