» »

Zakaj ne morem uporabljati na Nokii 5230 navigacijo?

Zakaj ne morem uporabljati na Nokii 5230 navigacijo?

mucmuc2211 ::

Živjo!
Imam "mali" problem. Kupila sem Nokio 5230, sem jo posodobila in naložila Ovi maps tako kot je rečeno na slovenski Nokia strani. Ko hočem obdelati navigacijo, da vidim, če sploh dela, melje celo večnost in zemljevid lahko vidim samo npr. cele Europe, ne pa tudi ulice (ko približam na SLovenijo). A mogoče kdo ve v čem je problem? Res je tudi, da nimam pomnilniške kartice (ker jo zraven ne dobiš) tako, da imam samo notranji pomnilnik do 70MB ampak kljub temu sem lahko naložila Ovi maps. Prosim nekoga za nasvet, kako lahko uporabljam zastonj GPS na tej Nokii.

Hvala in imejte super dan.

popster ::

mogoče bi morala probat tudi iskanje. Sicer pa če bi bil vklopljen gps bi te samo vrglo na ulico na kateri se nahajaš -ko stisneg gps tipko na telefonu

js osebno ::

Mape moraš naložiti na telefon.. Ne aplikacijo, mape.
Na nokiini strani lahko dobiš "Nokia maps loader", vendar pa pri taki stvari nujo potrebuješ Micro SD kartico...

mucmuc2211 ::

Ah, nič ne dela...bom še počakala toliko da si nabavim kartico pa pol poročam kva je blo...drugač pa ful hvala za vse nasvete...bom sporočila, kva sm nardila, da bodo tud drugi vedl, če se jim bo slučajn ista zadeva zgodila...še enkrat hvala

javed ::

Mogoče je težava v povezavi, ker če nimaš prednaloženih kart(map) jih sproti vleče iz neta. V mojem domačem kraju sem tudi imel podobne težave.
Zdaj pa sem si prednaložil karte Slovenije, Italije in Hrvaške na SD kartico in dela super.

A. Smith ::

mucmuc2211 je izjavil:

Ah, nič ne dela...bom še počakala toliko da si nabavim kartico pa pol poročam kva je blo...drugač pa ful hvala za vse nasvete...bom sporočila, kva sm nardila, da bodo tud drugi vedl, če se jim bo slučajn ista zadeva zgodila...še enkrat hvala


To je manjkajoči podatek, ki razloži marsikaj.

Kot že rečeno, naloženo imaš aplikacijo brez kart. Karte so ogromne: cela evropa zasede ~2GB, zato glej, da boš kupila dovolj veliko kartico.

Načeloma bi moral telefon sam od sebe zdownloadati ruto, ko jo nastaviš (a mu moraš dovoliti dostop do interneta!), vendar je v tvojem primeru tudi to nemogoče, ker je na telefonu na voljo izredno malo prostora, spominske kartice pa, kot že povedano, nimaš.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Buton ::

predvsem je dobr da daš na teleray naložit tazadn software, pol naložiš na ovi maps tazadno verzij ovi navigacije, pol pa še tazadnje ovi maps, pol pa počas zalaufaš navigacijo.... mim grede še omeni da na ovi maps loader lahko naložiš še glasovno vodenje v slovenskem jeziku in to je to...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E52 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37482015 (40030) mailer
»

Navigacija za Nokio 5230

Oddelek: Mobilne tehnologije
324547 (4337) Mehmed
»

Ovi maps download kart preko telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
183651 (3059) mojsterleo
»

Nokia 5230 mam problem

Oddelek: Mobilne tehnologije
52228 (2159) guest #44
»

Nokia Maps Zstonj!

Oddelek: Mobilne tehnologije
293759 (3086) Bor H

Več podobnih tem