» »

Nokia 5230 mam problem

Nokia 5230 mam problem

TOP ::

Pozdravljeni mam omenjeno Nokio in v desnem gornjem kotu,mi utripa kot neka kuverta.In ko kliknem na njo mi javi Pomnilnik na SIM je poln in to vse skoz utripa.Kako se to izklopi.Probal sem iz imenika izbrista par številk sam ne pomaga.Hvala

M@73Y ::

oj, sicer imam 5800XM ampak software je isti. Torej verjetno imaš problem da se ti sporočila shranjujejo na SIM kartico. Do tega dostikrat pride ko telefon priklopiš na masovni pomnilnik. Torej rešitev:
pojdi v sporočila, klikni možnosti, nato nastavitve, nato drugo, nato pa nastavi št. shranjenih sporočil na 999 in uporabljen pomnilnik označi na E:SDHC
..jump into psytrance tunnel..

TOP ::

Pozdravljen problem sem rešu,da sem dal kartico v star telefon in pobrisal vsa sporočila.Hvala

TOP ::

Sedaj pa me še zanima kako se uštima navigacjo.Hvala

guest #44 ::

TOP je izjavil:

Sedaj pa me še zanima kako se uštima navigacjo.Hvala


Prvo v Applications->Location->Positioning->positioning methods naštimaj Assisted GPS ali Integrated GPS ali oboje (najboljše dela oboje na enkrat)
Pod GPS data, dej options in klikni na satelite status, poglej če ti lovi kej satelitov, nato pejdi v Position in počak da ti najde lokacijo.

Ko ti vse to štima, lahko greš na OVI maps in tam preveriš svojo pozicijo ali pa izbereš "drive" in tam tri opcije katere hočeš. Drive home iz trenutne lokacije (cilj moreš manualno določit, samo sledi opcijam na voljo). Išči opcijo start driving. Zlo enostavno samo moreš malo pogledat opcije ki ti jih ponuja, pa boš že našu.
Za kake detajle o izbiri poti še nisem predelal.

Za govor pa mislim da moreš si pobrat nek dodatek iz OVI če se ne motim.

guest #44 ::

Za morebitne nadaljne povpraševalce

Jaz mam angleškega, ampak bom poskusu.

Aplikacije->lokacija->določanje položaja->način določitve položaja (izbereš samo prvi dve opciji)

V "določanje položaja" pejdi na->strežnik določanja položaja-> izberi upor stež. za dol. polož. tvoj domači strežnik. Dostopno tudi izberi svoje domače (jaz imam si.mobil internet)

greš nazaj v Lokacija izbereš možnosti->podatki GPS->možnosti->stanje satelitov (poskusi imet vsaj štiri črte, bodi na dobro odprtem placu)

Nazaj na podatki GPS->položaj->počakaj da ti izpiše koordinate (če ti jih potem veš, da deluje)


Če vse poveže potem lahko greš na OVI maps (OVI maps, po slovensko "zemljevidi", moraš imeti inštalirano na mobiju, če nimaš poberi si iz interneta na PCju OVI suit in tam si jih inštaliraj prek USB ali bluetooth na mobi), Prek OVI suit si lahko tudi mapo poljubne države pobereš.

Na ovi maps->moj položaj, mora ti pokazat zemljevid in rdečo točko kjer se nahajaš.

Če želiš navigacijo iz te točke na drugo točko izberi opcijo Vožnja v OVI maps meniju. Tam imaš par opcij kam hočeš vozit, lahko si izbereš "domov", "točko na zemljevidu",... Tu samo sledi opcijam ki ti jih ponuja. Ko si poštimal točke kamor želiš it najdi pod možnosti opcjijo "prični z vožnjo" ali neki podobnega.

Zgleda da imam jaz tudi že prednaložen govor, to pa izbereš v meniju od OVI maps.
Tam lahko tudi najdeš opcijo Internet, kjer naštimaš da je offline tko da ti ne pobira nezaželenih stvari.


Druga polovica ni ravno 100% natančno spisana, vse skupaj pa pri meni deluje. Zdej če je kak drugačen firmware ali kaka napaka, pa ne morem dosti pomagat. To sem uštimal na pred kratkim kupljenim mobiju na simobilu, ki je že imel OVI maps prednaložene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E52 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37482072 (40087) mailer
»

Gps na mobitelih

Oddelek: Mobilne tehnologije
235227 (4578) St235
»

Navigacija za Nokio 5230

Oddelek: Mobilne tehnologije
324554 (4344) Mehmed
»

Nokia 5230-Zemljevidi OVI

Oddelek: Mobilne tehnologije
111177 (1086) majorka
»

Ovi maps download kart preko telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
183653 (3061) mojsterleo

Več podobnih tem