» »

Nokia Maps Zstonj!

Nokia Maps Zstonj!

Mare3 ::

Slišal sem da naj bi bil te program zastonj ter tudi navigacija. Zanima me kje bi se dalo ta program downloadat in ali je imel že kdo izkušnje s tem je res zastonj?

LuGi ::

Aston_11 ::

Zastonj je program. Dobiš ga na googlovi strani. Jaz ga imam na Nokii E71. Plačaš pa prenos zemljevida, ki se sproti nalaga.

Mehmed ::

Program pa karte so zastonj, navigacija je pa trial, ce se ne motim.

ginekolog ::

Po novem je vse free. Tudi Map loader, ki ti prenese mape za offline mode in deluje podobno kot garmin. Cela EU je npr 2.2g. Je pa trenutrno free za omejen nabor modelov, sčasoma bo pa za vse. Odlična poteza.
Divers do it deeper.

Mehmed ::

To je pa good news. Tnx. :)

Mare3 ::

Ja samo zakaj mi pa neke kb in mb spodi šteje?

Mehmed ::

Hmmm, a mas mapo ze na telefonu al jo snemas sproti z neta?

Mare3 ::

Nimam je na telefonu ker nej bi blo use zastonj, pa tut noben ni nč omenu da je treba kšne mape gor dajat.

c00L3r ::

Nimam več Nokie. Ko pa sem jo imel pred nekje letom dni je bilo tak z mapami. Če si jih imel naložene na telefonu z Maps Loader, je uporabljal te mape. Če si prišel v državo, kjer nisi imel karte naložene, jo je prenesel preko GPRS-a. Mislim, da je še vedno isto.
Nimam je na telefonu ker nej bi blo use zastonj, pa tut noben ni nč omenu da je treba kšne mape gor dajat.

Saj pa je vse zastonj. Enako zastonj je, kot brskanje na slo-tech. Da pa lahko brskaš pa moraš plačat svojemu internet ponudniku.

Mehmed ::

Uprab tist nokiin program pa si naloz poljubne mape na telefon.
Ce ti je odvec/ti prostor ne dopusca/mas dober paket, si pa sproti prenasas z neta ko uporabljas. Samo v tujini zna bit velik strosek to.

js osebno ::

btw. to niso Nokia maps. ampak OVI MAPS.;)

preem ::

res je. kaka je pa npr. kvaliteta ie. točnost map, recimo za primerjavo, od Garmina Adria Route ?

Bor H ::

Mare: če pričakuješ da bo v titih nekaj MB cel svet zajet notr se motiš. Program je zastonj, glaovno vodenje za pešce in avte je zastonj. Inštaliraj si map loader ali Ovi Suite od Nokie in prenesi na mobitel karte za države za katere jih rabiš, če boš zavil vn iz prednaloženega območja ti bo pa šel na net po manjkajoče podatke. Vklopi si še roaming warning v nastavitvah in si na varni strani. Če je pa to preveč dela in raje plačate garminu ali se ubadate z njegovimi cracki pa kar, v vsakem primeru je treba naložit program, pol pa še mape. Lažje bi bilo edino če bi znal program sam preko wifija dol potegnt.

Mare3 ::

Nisem rekel da pričakujem da bo cel svet zajet samo zanima me pač ker ne vem. Hvala za odgovore.

Mare3 ::

Map loaderja ne najdem lahko kdo prilima link za nokio 5800 XM prosim

Ajrina ::

Map loaderja ne najdem lahko kdo prilima link za nokio 5800 XM prosim


Ovi Maps

Mare3 ::

to sem naštimal na telefon zanima me kako se zemljevidi naložijo. Ali je to to kar je potrebno.

WaterBoy ::

Nokia map loader si inštaliraj ali ovi suite

Mare3 ::

No pa sem le naložil mape na telefon s pomočjo nokia map loader. Hvala vam. tema se lahko zapre

roCkY ::

Ampak zadeva ni popolnoma zastonj!
Zastonj so karte vodenje pa ne. Ne vem kako je z preskusnim obdobjem in glede na različne modele aparatov a mene na E71 prijazno vrže v nakup vodenja...

"Cegu" od Garmina bo še kar uporaben. Le še 3.0 karte dobimo čez par dni.

martincek1 ::

Hja pri meni je vse zastonj :)

medobear ::

Vse je zastonj, vendar potrebuješ najnovejšo verzijo roCkY.

Mare3 ::

A lahko samo kdo razloži zakaj mi še vedno tudi po naloženih kartah šteje kb v desnem kotu spodaj?

roCkY ::

Verzijo česa? Vse naj bi bilo posodobljeno?

Bor H ::

Mislim da niso še vsi mobiteli podprti z novo verzijo. Če nimaš 3.03 verzije pol še nimaš sreče.

Mare3: če gre za velik kb pol probej mape dol vržt pa ponovit vajo, če gre pa za mejhne količine je pa verjetno finta v agpsju.

js osebno ::

Z AGPS-om se ponavadi nabere 10 kb na začetku, to je pa to.
Podprtih pa je trenutno razmeroma malo telefonov. Moj na srečo je:))

neres ::

roCkY: vse je zastonj po novem, samo rabiš pravi model. E71 to ni, vsaj zaenkrat ne.
http://maps.nokia.com/explore-services/...

Tisti KB, ki ti jih šteje je bodisi A-GPS ali pa pobira sproti kake informacije o prometu ipd. To se vse da izklopit (mislim da v samih nastavitvah telefona), tako da ti ne rabi čisto nič interneta na telefonu. Ne pobira dol map. Mape pobereš preko PCja. Če bi sproti pobiral mape preko 3Gja ali kakega EDGE bi že prevozu prej celo državo preden bi uspel pobrat dol mapo.

Aja, še to: mislim da pomaga, če -vsaj prvič- preden naložiš mape izbrišeš trenutne mape na telefonu. (Je uni velik gumb pri Map loaderju spodaj desno.)

Mare3 ::

Kot kaže je najbolje da v nastavitvah označim ''brez povezave '' in KB več ne šteje.

Bor H ::

verjetno ne more škodt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E52 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37482020 (40035) mailer
»

Navigacija za Nokio 5230

Oddelek: Mobilne tehnologije
324547 (4337) Mehmed
»

Ovi maps download kart preko telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
183651 (3059) mojsterleo
»

Zakaj ne morem uporabljati na Nokii 5230 navigacijo?

Oddelek: Mobilne tehnologije
61635 (1355) Buton
»

Android na iPhoneu, Froyo že v divjini

Oddelek: Novice / Android
204974 (4161) Relanium

Več podobnih tem