» »

Ovi maps download kart preko telefona

Ovi maps download kart preko telefona

mojsterleo ::

lp!

mene zanima, ce se da na kaksen nacin downloadat celo kartografijo drzave direktno preko telefona (umts). menda je karta slovenije samo 30MB, in to je vse kar potrebujem (na simobilu imam itak 100MB v paketu).

to sprasujem zato, ker doma nimam kabla (imam samo miniusb od starega telefona, nova 5230 pa rab microusb), bloatwaru ovi suite pa bi se tudi raje izognil, ce je mogoce. nazadnje ko sem se drkal s tem programom (takrat pc suite), mi je fajn zasmetil cele windowse.

hvala.

mojsterleo ::

ah no ja, tole sem nasel, upam da bo delalo.

http://nokiamaps.site666.info/

gzibret ::

Pejt do kolega, ki ima wlan, pa zloadi preko njega...
Vse je za neki dobr!

mojsterleo ::

nokia 5230 itak nima wlana tkoda mi to nc ne pomaga. gre pa samo za to, da bi se rad izognil kupovanju kabla (originalen je 20 eur) in instaliranju ovi suite (=smeti). ne vem zakaj je treba tolk enga bloatwara instalirat, ce pa se da na zgornji strani dobit karte in glasovno vodenje v zip datotekah iz originalnih nokia streznikov. to vrzem na sd karto in vtaknem v telefon. ce to res dela, ne vem zakaj pol nokia tolk komplicira. za tri fajle odzipat morm najmanj duso spustit po njihovem. kurc pa taka zastojn navigacija.

moxon ::

saj pa ne potrebuješ originalnega kabla. lahko pa namestiš preko bluetooth-a. Naloži si samo Ovi PC suite, ki je izboljšana verzija PC suite in vlkjučuje vse v enem paketu. Včasih si potreboval za namestitev map, posodobitev itd več programov (Nokia Maps Loader, Nokia Software updater, Nokia Maps updater, Nokia PC Suite). Torej z Ovi pc suite rešiš problem. Računalnik in mobitel pa poveži prek bluetooth-a. Meni osebno se Ovi Maps zdi super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

mojsterleo ::

mah ne razumes za kaj gre. jst sam hocem, da potegnem dol mapo od ene drzave, jo odpakiram na kartico in vtaknem v telefon in da dela. ne pa da moram se kup vmesnih korakov naredit preden pridem do istega rezultata (kupiti kabel/bt vmesnik, ki ga bom 1x uporabil, ter instalacija ovi suite, ki ga bom pravtako 1x uproabil, potem pa bom 1 teden uninstaliral smeti, ki jih naserje). stran k sem jo zgoraj napisal ponuja tocno to (sem si dol posnel slo in hrv karto - oboje skup je 50MB) + slo voice navigacijo (4MB), upam samo, da bo delalo...

TOP ::

Ti pa tud znaš komplicirat

mojsterleo ::

ne vem lej nokia obljublja zastonj kartografijo. grem na njihov sajt in hocem karto za celo slovenijo, in mi prijazno sporocijo, da moram imet kabel ali bluetooth, pa se ovi suite moram instalirat, preden mi bojo dovolil dostop do streznika za karte.

zakaj vse to sranje ce pa bi lahko enostavno imeli linke za karte od vsake drzave, pa da si vsak odzipa na kartico in to je to. ne vem a dandanes za kurcevo odzipavanje datoteke rabis programski paket in se .net framework 3 zraven, al kaj. ker jst mam kle na delovnem mestu samo linux masine, doma pa nocem nasmetit racunalnika z ovijem, da kabla ne omenjam, ker moras nabavit original nokia za 20 eur, ker kitajska jajca v pol primerov sploh ne delajo. mam izkusnje s starim telefonom 3110, vem da cenen kabel je no-go.

sicer pa jst sm svoje dobu. enkrat v tem tednu laufam se po en microsd in bomi vidl ce dela. bom sporocil rezultate. upam da bo se komu prav prislo.

moxon ::

Če ti je tako težko namestiti Ovi Suite, preko katere naložiš mape si pač kupi Garmin-a s prednaloženimi kartami za 200-300EUR, kaj ti naj rečem drugega. Ovi Suite ti ne bo prav nič zasvinjal PCja, pa še fajn je za backup telefona, številk, beležk itd...

mojsterleo ::

fora je v tem, da brezveze uporabniku vsiljujejo ovi suite, ker se da karte instalirati tudi na enostavnejsi nacin (vsaj meni je bolj enostavno, da s ftpja potegnem zip filet za slovenijo, ga odpakiram na kartico v ustrezno mapo, vtaknem v telefon in je done). poleg tega kot sem rekel, ovi suite sploh ne dela na linuxu.

A. Smith ::

Ovi navigacijo lahko naložiš preko nokia strani.

Odpri originalni browser tvojega telefona in in med bookmarki poišči Nokia.mobi. Pojdi na stran, za registracijo boš potreboval delujoč e-mail naslov. Ko boš enkrat dostopil do strani, se ti bo prikazal meni, na katerem bo ena izmed možnosti "Download maps".
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

lopov ::

Recimo tole: http://www.hpsblog.com/2009/07/direct-d...

Mel sem še boljšo stran, a zdajle ne najdem naslova.

EDIT: tole še boljše: http://www.dotsis.com/mobile_phone/s60v...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

mojsterleo ::

hvala za nasvet a.smith, ampak sem ze poskusil, vendar ti s tem omogocijo samo download *aplikacije* ovi maps (3.04), *kartografije* pa ne. s tem mislim na karte za offline gps uporabo (da mi ne nalaga vsakic sproti).

Poldi112 ::

Jaz sem to rešil tako, da sem odprl mapo in pozoomiral na par velikih mest. S tem dobiš večino, če ne celo vse slovenije.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mojsterleo ::

lopov je izjavil:

Recimo tole: http://www.hpsblog.com/2009/07/direct-d...

Mel sem še boljšo stran, a zdajle ne najdem naslova.

EDIT: tole še boljše: http://www.dotsis.com/mobile_phone/s60v...
hvala za linke. sicer mislim, da je isto kot na prvem linku (sem ze potegnil dol kar sem rabil od tam), ampak ce ne bo delalo, bom vsekakor poskusil se od tukaj potegniti karte.

A. Smith ::

mojsterleo je izjavil:

hvala za nasvet a.smith, ampak sem ze poskusil, vendar ti s tem omogocijo samo download *aplikacije* ovi maps (3.04), *kartografije* pa ne. s tem mislim na karte za offline gps uporabo (da mi ne nalaga vsakic sproti).


Zalavfaj PC. Pojdi na google, vpiši "my nokia" in vpiši prvi zadetek.

Izberi Europe->Slovenija. Morda se boš moral na novo registrirati.

Izberi tab "Services & apps"

Levo pod naslovom "Free downloads" izberi "Free country maps".

Izberi tip svojega telefona in v obrazec vpiši svojo telefonsko številko. Potrdi, in na telefon boš dobil SMS, ki bo vseboval url za direkten brezžični prenos podatkov na telefon.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mojsterleo ::

naj samo povem, da zadeva dela, kar se tice zemljevidov, z voice navigacijo pa imam nekaj problemov. ko jo v telefonu izberem, mi napise, da jo je treba potegniti z neta,ceprav imam ustrezen imenik z datotekami v E:/cities/database/voices/slovenian/slovenian_female. bi bil vesel,ce bi mi nekdo ki je zadevo instaliral preko ovi suite, in uporablja slovensko glasovno vodenje, kje na kartici se nahaja ustrezen folder. imam pa nokia 5230 in ovi maps 3.03.

hvala.

A. Smith ::

Evo en ful pozen odgovor :-D

Datoteka se na moji 5230ki nahaja tukaj:
E:\cities\diskcache\voices\slovenian_f

Najbrž si že rešil, pa vseeno...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mojsterleo ::

hvala vseeno. sem sicer instaliral kar preko omrezja, ker mislim da so se nekaj datoteke spremenile. itak pa je govor samo 5MB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E52 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37481965 (39980) mailer
»

Navigacija za Nokio 5230

Oddelek: Mobilne tehnologije
324543 (4333) Mehmed
»

Nokia 5230-Zemljevidi OVI

Oddelek: Mobilne tehnologije
111173 (1082) majorka
»

Nokia OVI maps in težave pri uporabi

Oddelek: Mobilne tehnologije
244616 (4208) PaJo
»

Nokia Maps Zstonj!

Oddelek: Mobilne tehnologije
293757 (3084) Bor H

Več podobnih tem