» »

Rad bi šel na svoje

Rad bi šel na svoje

«
1
2

Neo12 ::

Rad bi šel na svoje star sem 24 let. Starše imam rad vendar pa se mi zdi, da sem pri njih že preveč časa. A mi lahko daste kakšen pameten nasvet?

Samuel ::

nasvet1: odpreš vrata iz bajte/stanovanja.

naprej ti bodo pa ostali pomagali...

bluefish ::

Svašta.
Po drugi strani verjetno nimaš službe, šola je v tri pm,...

tsatthoggua ::

Sicer nimam kaj velik za pametovat, vendar če imaš redne prihodke in po možnosti še punco, da si delita stroške veliko ovir ni razen, da pregledaš oglase za najem. Verjetno kesha za nakup stanovanja nimaš, drugače nebi spraševal.

Potem se pa pripravi na kuhanje, pospravljanje, pranje in sušenje cunj, skrb da hladilnik ne bo prazen, da bo skret papir vedno na voljo,... Ker mamice ne bo tam, da bo skrbela za take stvari ;)

neki4 ::

bluefish je izjavil:

Svašta.
Po drugi strani verjetno nimaš službe, šola je v tri pm,...


ti pa imaš izjave. Me prav presenečaš. Če imaš mesečni prihodek in šolo še ne pomen, da lahko s polno ritjo pametuješ.
Fax lahko naredi vsak cepec. Tudi delo se najde. Vprašanje pa je postavil dokaj konkretno.

Jaz mu priporočam če ima prostor, naj vsaj odštema kakšno steno, pa si naredi svoj wc, pa vhodna vrata ločena. :D

CWIZO ::

@krneki03: vprašanje bi bilo bolj korektno če bi opisal situacijo v kakšni je (je študent, ali je zaposlen, kakšne ima prilive, itd...).
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

particle ::

Glede na svoje prihodke, si izračunaj koliko si finančno sposoben za vzdrževanje samega sebe,(plačilo najemnine, hrana, obleka(+luksuz)) nato si na podlagi tega izračuna dobi kakšno sobo v najem ali kredit za stanovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

LordTado ::

Idi pred občino kot je oni šel pa kampiraj tam za naprofitno stanovanje:)

Neo12 ::

Študent, prilive imam dokaj neredne, pač delam kolikor me rabijo. Zanima me le ali sploh obstaja kaka možnost, da bi se od staršev finančno osamosvojil pred 30. letom.

bluefish ::

Da, doštudiraš, dobiš službo.

Icematxyz ::

Kupi si ducat jajc. In se udeleži naslednjih demonstracij. To je v bistvu še največ kaj lahko storiš. Statistika ti kaj več še kakšnih 10 let žal ne dovoljuje. :)

Zgodovina sprememb…

McHusch ::

Tole bo sicer strašno grozna misel za današnje študente in se, verjetno, tebe osebno sploh ne tiče.

Ampak, kdorkoli je kdajkoli sedel na letalu za drug kontinent (dopust, potovanje, počitnice), nima pravice jamrati, kako ne more na svoje. Treba je študirat, delat in šparat, ne pa po Tajski in Indiji lutat.

Za tole so me hudo prezmerjali na faksu. :)

BALAST ::

Ampak, kdorkoli je kdajkoli sedel na letalu za drug kontinent (dopust, potovanje, počitnice), nima pravice jamrati, kako ne more na svoje. Treba je študirat, delat in šparat, ne pa po Tajski in Indiji lutat.

A to velja tudi za deportirance iz drugih držav? :D

fosil ::

Ampak, kdorkoli je kdajkoli sedel na letalu za drug kontinent (dopust, potovanje, počitnice), nima pravice jamrati, kako ne more na svoje. Treba je študirat, delat in šparat, ne pa po Tajski in Indiji lutat.

Letalske karte so pocen, življenje v teh državah pa tudi.
Razen če tebi uspe z 2k EUR kupit stanovanje?

Mal si je pa treba tudi privoščit. Poleg tega tako poceni kot lahko potuješ v mladih letih letih, verjetno no boš mogel na stara leta.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Meizu ::

Recimo za nemčijo najemnine stanovanj sploh niso poceni...

MajorM ::

@Meizu

Imajo X krat višjo plačo. Jaz bi pri 2000EUR pokojnine tudi plačeval 400-500EUR najemnine. Ob predpostavki, da so življenske potrebščine primerljive oziroma celo nižje cene, le bencin je za 10 ali 15 centov dražji.

Daedalus ::

Rad bi šel na svoje star sem 24 let. Starše imam rad vendar pa se mi zdi, da sem pri njih že preveč časa. A mi lahko daste kakšen pameten nasvet?


Pogledaš, kolk maš prihodka. In od tam naprej izračunaš, kolko lahko daš za stanovanje/sobo, malo preračunaš stroške hrane, (javnega) prevoza, občasnega piva s kolegi in to je skor to. Če se ti izide, poiščeš stanovanje in se odseliš. Če se ti ne izide, poišči bolje plačano delo. To je pa tudi vsa umetnost.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

opeter ::

MajorM je izjavil:

@Meizu

Imajo X krat višjo plačo. Jaz bi pri 2000EUR pokojnine tudi plačeval 400-500EUR najemnine. Ob predpostavki, da so življenske potrebščine primerljive oziroma celo nižje cene, le bencin je za 10 ali 15 centov dražji.


A vsi imajo vsaj 2000 € pokojnine?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cyber_killer ::

Na svoje kot študent boš težko šel. Lahko pa boš šel v sobo, ki si jo boš delil s parimi študenti. Kot so že drugi povedali, fax, redna služba, punca in vzameš garsonjero za 250EUR in imaš mir.

oracle ::

Neo12 je izjavil:

Rad bi šel na svoje star sem 24 let. Starše imam rad vendar pa se mi zdi, da sem pri njih že preveč časa. A mi lahko daste kakšen pameten nasvet?

Odgovor je preprost: redna zaposlitev.

Sam sem v enaki situaciji in do konca leta se bom odselil.

EDIT: aja in nikoli še nisem letel z letalom btw...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Meizu ::

MajorM je izjavil:

@Meizu

Imajo X krat višjo plačo. Jaz bi pri 2000EUR pokojnine tudi plačeval 400-500EUR najemnine. Ob predpostavki, da so življenske potrebščine primerljive oziroma celo nižje cene, le bencin je za 10 ali 15 centov dražji.


Jep, se strinjam.

Mehanik s 3 letno poklicno opravljeno dobi med 2-3k€/mesec.

gansta ::

Meizu je izjavil:

MajorM je izjavil:

@Meizu

Imajo X krat višjo plačo. Jaz bi pri 2000EUR pokojnine tudi plačeval 400-500EUR najemnine. Ob predpostavki, da so življenske potrebščine primerljive oziroma celo nižje cene, le bencin je za 10 ali 15 centov dražji.


Jep, se strinjam.

Mehanik s 3 letno poklicno opravljeno dobi med 2-3k€/mesec.


Ja itak, koliko ima potem npr. plačo univerzitetni diplomirani inženir strojništva ali elektrotehnike po tvojem?? (to je gimnazija + 9 semestrov oz. 5 let)!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

Meizu ::

gansta je izjavil:

Meizu je izjavil:

MajorM je izjavil:

@Meizu

Imajo X krat višjo plačo. Jaz bi pri 2000EUR pokojnine tudi plačeval 400-500EUR najemnine. Ob predpostavki, da so življenske potrebščine primerljive oziroma celo nižje cene, le bencin je za 10 ali 15 centov dražji.


Jep, se strinjam.

Mehanik s 3 letno poklicno opravljeno dobi med 2-3k€/mesec.


Ja itak, koliko ima potem npr. plačo univerzitetni diplomirani inženir strojništva ali elektrotehnike po tvojem?? (to je gimnazija + 9 semestrov oz. 5 let)!!


Govorim iz preverjenih podatkov. Natančneje besede moje žlahte, ki živi v Nemčiji.

http://livingingreece.gr/2008/04/04/min...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

gansta ::

Sem mislil, da govoriš ti to za SLO ??

Meizu ::

Ne, govorim za primer Nemčije.

Aja, btw, živila so pri njih 20% dražja kot pri nas. Približno. Pri 1kg kruha ki pri nas stane pribl. 1EUR (če poenostavim), je to pri njih okoli 1.20EUR. Z več X večjo plačo.

IceIceBaby ::

Zanimivi podatki. Glede na to, da so številke v dolarjih očitno tudi v nemčiji ni taka meka. Če upoštevaš malo višje cene življenja pa dejstvo, da morš sam šparat za penzjon slovenci nismo dosti na slabšem.

http://www.worldsalaries.org/germany.sh...

;-) ::

Da bi rad šel na svoje je pomoje problem tovje nesposobnosti (take ali drugačne) ne pa problem človeštva.

@nny ::

;-) je izjavil:

Da bi rad šel na svoje je pomoje problem tovje nesposobnosti (take ali drugačne) ne pa problem človeštva.


Ravno taprav se oglaša! >:D

OnTopic: stvar je bolj zahtevna, kot je videti, je pa na dolgi rok zelo koristna. Največji problem so finance (mogoče bo potrebno najti dodatni zaslužek), takoj za tem pa delo, povezano s samostojnim življenjem. Saj veš, kuhanje, pranje, pospravljanje, nakupovanje, plačevanje položnic. Malo splaniraj zadevo in si po možnosti ustvari kupček šušteče zaloge za hude cajte.

Z veliko mero disciplino in odločenosti ti bo slej ali prej uspelo odriniti od domače barke. Srečno!

;-) ::

Ravno taprav se oglaša! >:D


Na pol poti proti svojmu pa sem=)

@nny ::

;-) je izjavil:

Ravno taprav se oglaša! >:D


Na pol poti proti svojmu pa sem=)


Če si ti ziher v to izjavo, jaz nisem! ;)

Meizu ::

;-) daj pejdi še malce Magno izkoristit daj :)

cyber_killer ::

;-) je izjavil:

Da bi rad šel na svoje je pomoje problem tovje nesposobnosti (take ali drugačne) ne pa problem človeštva.

Problem človeštva je to, da obstajajo taki osebki kot si ti.

DonMatejo ::

jst se pa tuki strinjam z ;-). Star sem 21 let, diplomiral bom čez en mesec. Ob študiju sem vseskozi delal in dobival plačo primerljivo z svojimi starši (delal sem vsak dan, izmenski turnus, vse počitnice...). Imam povprečje nad 9.5 na UNI študiju (xy fakultete, ker to ni debata, katera je lahka, težka... za tako povprečje garantirano sediš večino prostega časa za knjigami).
Prejel sem že več ponudb za redno zaposlitev, zato se trenutno odločam med tremi. Podiplomski študij me zaenkrat ne zanima, vem pa, da bi se lahko odselil v cca 2 mesecih od odločitve. Sam ne žuriram vsak petek in imam še iz srednje šole kar nekaj prihrankov. Možnosti so, kot so povedali: služba, nato pa na začetek le v sobo, potem pa napreduješ. Nič podarjeno, pa z hvaležnostjo in veseljem v nov dan, da bo nekaj nekoč tvoje/plod tvojega dela.

lahko se pa tudi kregate čez mene,
peace,
m.

gansta ::

Pri 21 diplomiraš, aha; kateri fax je to; si samo podpisal?

Meizu ::

To tudi mene zanima.

steev ::

Maturiral si pa pri 12.
:|

Meizu ::

Mogoče je pa kot mtosev :) Certifikat dela ja :)

gansta ::

Kakorkoli resen UNI, poudarjam še enkrat program je 5 let, oz. 9.semestrov, taki programi in take fakultete, so šele letos uvedle bolonjski program; govorimo lahko o fakulteta za strojništvo, elektrotehniko...

JCD ::

gansta

No ni čist res. Matematika FMF je uvedla bolonjski študij tri leta nazaj. (No mogoče to za tebe ni resen UNI.:P) Samo ne verjamem, da tam študira.

Gandalfar ::

Fant ima diplomo in ponudbe za redno sluzbo in vi ste mnenje, da to ni "resno"?

gruntfürmich ::

ravnokar odšel malce na svoje.
ob tednu sem od doma, za weekend prihajam domov. je pa treba imeti kr jajca da greš v nek nepoznan kraj kot sem to šel jst, če greš v isti kraj samo da zamenjaš stan to ni ravno big deal, samo keš rabiš, recimo minimalno 600EUR / mesec, če je stanovanje pod 300EUR / mesec.
vse je odvisno od denarja in lastnega interesa.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

drejc ::

IMHO če si samski in razmišljaš o selitvi od staršev pri teh letih...šibej v tujino. Na corp straneh vseh večjih firm najdeš prijave za delo, sploh v EU. Sam sem pred leti oddal kar nekaj prijav v "sisteme" kadrovanja kar preko weba in še vedno dobivam ponudbe za intervjuje. Druga zadeva, če si naravoslovec, se prijavi na BEST newsletter, kjer te obveščajo o job fairih, kjer podjetja iščejo profile ljudi za "international" kariere.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

cyber_killer ::

Se strinjam z drejcem glede tujine. Samska oseba v Sloveniji nima kaj iskat.

gruntfürmich ::

cyber_killer je izjavil:

Se strinjam z drejcem glede tujine. Samska oseba v Sloveniji nima kaj iskat.

to je pa zelo hud zalogaj... vsaj za velik del folka.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Samski osebi brez vsake družbe, je res vseeno kje je. Lahko ti je pa to bolj pomembno kot par sto evrov večja plača.

Meizu ::

gruntfürmich je izjavil:

cyber_killer je izjavil:

Se strinjam z drejcem glede tujine. Samska oseba v Sloveniji nima kaj iskat.

to je pa zelo hud zalogaj... vsaj za velik del folka.


Mah, meni se to ne zdi nič takega. Osebno mi je isti šmorn, če se iz mojega domačega kraja preselim v recimo 80km oddaljeno Ljubljano, ali pa 400km stran v Nemčijo. Pač malce dlje je, to je pa tudi vse. Nov folk je pa v LJ in pa v Frankfurtu npr.

urbanyx ::

Ce si samski, potem tujina. Se posebej ce te zanima kariera in denar. :)

Sam sem odsel iz Slovenije pri 23 letih, in ni mi zal. Sedaj sem ze skoraj dve leti in pol v Nemciji in ni mi zal.

Lp iz Essna

P.S. Tisti ko govori o placi 2000-3000€ za avtomehanika v Nemciji, je pozabil napisati da je to bruto placa, ne neto. :)
Neto je ca. 1400-1800€.

Stroski so pa primerljivi z Slo.

Meizu ::

Aha tega nisem vedel, se opravičujem potem za falsch informacije :)

Sem dejansko mislil da je tisto neto plača. Se opravičujem še enkrat.

--- ::

urbanyx daj malo več povej kako je nasplošno s stanjem "gor" in kako si to izpeljal - vsaj na začetku? Kako je z vizami,državljanstvi...... da malo iz prve roke slišim.

gruntfürmich ::

Meizu je izjavil:

Mah, meni se to ne zdi nič takega. Osebno mi je isti šmorn, če se iz mojega domačega kraja preselim v recimo 80km oddaljeno Ljubljano, ali pa 400km stran v Nemčijo. Pač malce dlje je, to je pa tudi vse. Nov folk je pa v LJ in pa v Frankfurtu npr.

si to dejansko sam izvedel al nabijaš iz druge roke?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarno socialna pomoč - kaj se šteje kot samska oseba & subvencija stanovanja

Oddelek: Loža
163591 (2917) _Denny_
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11224510 (20364) zobnik
»

Izredna socialna pomoč

Oddelek: Loža
1713096 (8354) jalovec09
»

Kako živeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9016158 (14461) Matako

Več podobnih tem