» »

Izredna socialna pomoč

Izredna socialna pomoč

scipascapa ::

Kaj lahko navedeš notri kot namen in izjava o materialni ogroženosti?

shadeX ::

Če moraš to spraševat, potem jo najverjetneje ne potrebuješ.

Samo par hintov za namen:

- Hrana
- Obleke
- Obutev
- Voda
- Nakup novega hladilnika..

Tako rečeno kar NUJNO potrebuješ za preživetje. Sem nikakor ne spada raba interneta, alkohol, video igre, itd.

Materialna ogroženost je stavek, kjer poveš kako nujno potrebuješ določeno stvar, ki jo potrebuješ (ti še ne veš kaj potrebuješ, ta trenutek).

Npr. Nujno potrebujem 150EUR za nakup hrane, ker sta doma oba starša brez službe, socialna pomoč pa ne pokrije vseh tekočih stroškov.

Kakorkoli rečeno, če sprašuješ izredne ne potrebuješ :)


P.S Izredno pomoč moraš upravičit, ker če ne jo boš vračal - z obrestmi. To ni kot socialna, ki jo lahko zapraviš za karkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

scipascapa ::

Zdaj sem dobival denarno nadomestilo in dal vlogo za SP, pa so mi rekli, da če je kriza, da lahko dam še vlogo za izredno pa da napišem :)
Hvala.

oemdzi ::

Si se vsaj Comshopa rešil :)
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

jalovec09 ::

Izredna ni namenjena hrani, obleki, zavesam, ampak izključno za nakup posteljnine, brisač, nege, ogrevanje, elektrika. Poleg tega moraš denar porabiti in poslat na CSD račune.

Če si prijavljen doma ne vlagaj, ker ti jo bodo zavrnil, če živiš na svojem, potem lahko.

shadeX je izjavil:

Če moraš to spraševat, potem jo najverjetneje ne potrebuješ.

Samo par hintov za namen:

- Hrana
- Obleke
- Obutev
- Voda
- Nakup novega hladilnika..



Samo voda, ostalo pod izredno ne gre. Hladilnik ni nujen, tud pralni ne.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Roflmao.

Nimaš pojma o čem govoriš.

Izredna je namenjena NUJNIM življenskim potrebščinam. Se pravi kar potrebuješ za preživetje. Hrana, obutev, obleke, voda zagotovo so.

In ja. Če CSD odloči lahko uveljavljaš tudi nakup hladilnika. Kje pa boš shranjeval hrano?

Vse te informacije vem iz druge roke. Sestrična dela točno na tem področju in veliko o tem debatiramo.

Imeli so primer ko so izredno uveljavljali za nakup rabljenega avtomobila. Bil je namreč nujen, za preživetje saj je gospo vozil iz rovt, v 45km oddaljeno mesto kjer je delala.

Seveda pa morajo biti računi in zadeva porabljena za tisto kar si zaprosil. Logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

scipascapa ::

Nič ne bo, so mi zavrnili že navadno socialno, ker sta name oba avto napisana. 8-O

jalovec09 ::

Ja tudi pri avtih upoštevajo, kateri avto

shadeX je izjavil:

Roflmao.



Izredna je namenjena NUJNIM življenskim potrebščinam. Se pravi kar potrebuješ za preživetje. Hrana, obutev, obleke, voda zagotovo so.

In ja. Če CSD odloči lahko uveljavljaš tudi nakup hladilnika. Kje pa boš shranjeval hrano?


Seveda pa morajo biti računi in zadeva porabljena za tisto kar si zaprosil. Logično.


Nič od tega pri izredni, če nimaš družine, če so otroc še mali mogoče. Ampak dohodkov ne smeš imet.
Hrana je na Karitasu, obleka tudi, hladilnik dobiš na podarim...jap takole si CSD predstavlja

Zgodovina sprememb…

B-Stard ::

Kje pa so PS4 igre ?

Machete ::

Samo do ps3 pade še pod izredno. Next gen je izvzet.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shadeX ::

jalovec09 je izjavil:

Ja tudi pri avtih upoštevajo, kateri avto

shadeX je izjavil:

Roflmao.



Izredna je namenjena NUJNIM življenskim potrebščinam. Se pravi kar potrebuješ za preživetje. Hrana, obutev, obleke, voda zagotovo so.

In ja. Če CSD odloči lahko uveljavljaš tudi nakup hladilnika. Kje pa boš shranjeval hrano?


Seveda pa morajo biti računi in zadeva porabljena za tisto kar si zaprosil. Logično.


Nič od tega pri izredni, če nimaš družine, če so otroc še mali mogoče. Ampak dohodkov ne smeš imet.
Hrana je na Karitasu, obleka tudi, hladilnik dobiš na podarim...jap takole si CSD predstavlja


Še enkrat, motiš se. Za izredno lahko zaprosi vsak ki je v materialni stiski. Kot posameznik si upravicen do 500eur na leto, kot družina pa se mi zdi da okoli 2k eur letno.

Malo bolj tocne informacije o višini izredne.



na mesec:
od 1. 1. 2016 največ 288,81 evrov za samsko osebo (cenzus za samsko osebo) ali največ 863,54 evrov za družino (na primer za štiričlansko družino z dvema šoloobveznima otrokoma in brez zaposlitve).
v koledarskem letu:
od 1. 1. 2016 največ 1.444,05 evrov za samsko osebo (5-kratnik cenzusa) ali največ 4.317,71 evrov za družino (na primer za štiričlansko družino z dvema šoloobveznima otrokoma in brez zaposlitve).
Opozorilo: Ne glede na omejitev izplačila izredne denarne socialne pomoči v enem koledarskem letu v višini 5-kratnika cenzusa samske osebe oziroma družine, se lahko višina treh cenzusov v enem koledarskem letu dodeli le za namen potresa, poplave, ujme, drugih naravnih nesreč in višje sile. Višina dveh pa za npr. poračun elektrike, nakup pralnega stroja, štedilnika, drv (ogrevanje) in podobno (ne za poplačilo dolgov).


http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hotig ::

Mene pa zanima ali se med prihodke, ki so podlaga za odobritev in višino socialne pomoči šteje tudi vrnitev preveč plačane dohodnine. Vem, da se štejejo raznorazni prihodki (tudi enkratni) ampak na netu ne najdem jasne razlage ravno za to vrsto prihodka.

shadeX ::

Nima veze iz kje izvira dohodek. ČE imaš ti na svojem računu sredstva se vse to upošteva pri oddaji vloge.

Npr en kolega je prejemal socialno pomoč nakar je dobil nekaj dediščine (7k) ker mu je umrl bližnji sorodnik.

Denar je porabil v zelo kratkem času in to neupravičeno. Seveda je CSD po nekaj mesecih to transakcijo na njegov račun tudi izvohal.

Posledice so bile ukinitev że obstoječe socialne, ter vračilo neupravičeno pridobljenih sredstev v času ko je dobil dediščino.

Je pa sicer tako. Na računu imaš se mi zdi da nekje 2k da ti socialno še odobrijo. Točen znesek bi moral poguglat.

hotig ::

Vem, da se štejejo določeni dohodki in stanje na računu, ampak so nekateri izvzeti. Oseba, za katero sprašujem, pravi oz. mi je pokazala vlogo, v kateri vračilo dohodnine ni natančno določeno!
Bom malce bolj pojasnil primer: oseba že prijema socialno pomoč, ker nima nobenih drugih dohodkov, ob vsaki novi vlogi mora dati tudi izpiske z bančnega računa za zadnje 3 mesece, ob novi vlogi (julija ali avgusta, nevem točno) bo imela na računu tudi prejem preveč plačane dohodnine (okoli 100€) ker je lansko leto nekaj delala na pogodbo (kratkotrajno, okoli mesec dni), prejem tega zaslužka (plače) pa so ji že šteli za prihodke pri prejšnji vlogi (zato je imela zmanjšano socialno pomoč).
Torej me zanima ali se vračilo preveč plačane dohodnine šteje kot prihodek, zaradi katerega se zniža socialna pomoč, ker to v navodilih za izpolnjevanje vloge in raznih drugih razlagah na netu ni specifično določeno?

shadeX ::

Aha sedaj razumem.

V vsakem primeru je to denar prejet na račun, čeprav gre dejansko za tvoj denar in se šteje kot priliv. Isto kot če bi ti meni posodil denar, jaz pa bi ti ga vrnil na račun.

Tvoj primer je verjetno nekaj posebnega in bi morala oseba za katero sprašuješ poklicati in povprašati na CSD.

Ker to u ubistvu ni dohodek ampak pač vrnjen denar. Če bi bil pa dohodek je logično da se višina prliliva odbije od osnovnega zneska socialne, tako dobiš ob mesecu manj.

jalovec09 ::

Ne od akontacije (dohodnian) se ne upošteva. Se pa upoštevajo pretekli dohodki (kar so ji že zmanjšal), 2x se ne more ane.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

S stališča države je tako, da tudi če je vračilo, to predstavlja neka sredstva oz. premoženje, iz katerih bi se lahko preživljal, zato nisi upravičen do socialne.

jalovec09 ::

prav akontacija se ne upošteva


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarna socialna pomoč - vprašanje

Oddelek: Loža
245513 (4682) zobnik
»

Socialna podpora - nisem upravicen?

Oddelek: Loža
4817609 (13413) Iatromantis
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818540 (16208) St235
»

Socialna pomoc? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024370 (18929) shadeX

Več podobnih tem