» »

Samopostrežna avtomehanična delavnica

Samopostrežna avtomehanična delavnica

SAMDEL ::

Pozdravljeni, ker razmišljamo o ustanovitvi novega podjetja v Sloveniji z še nevideno storitvijo
-samopostrežno avtomehanično delavnico - vas prosimo da odgovorite na spodnji anketni vprašalnik.
S tem nam boste v veliko pomoč, trajal pa bo le 5 minut.

https://spreadsheets.google.com/viewfor...

Hvala!!!

Brane2 ::

Zanimivo, a vsaj za moj okus predrago.

Sem hotel izpolnit anketo, a pri cenah ne dovoljuje nižjih od navedenih, z njimi je pa rahlo nesmiselno.

Že tako ti mehaniki "utopijo" kar soliden del svojega dela v ceni delov, ki jih sami dobijo ceneje od tebe, če še plačaš za delavnico znatne denarje, stvar zgubi smisel.

Da ne govorimo o tem, da ima masa folka svoje orodje in da je vse, kar potrebujejo, pokrit prostor s kanalom in dvigalom pa mogoče kompresorjem.

Veliko večino ostalega orodja že imaš, vsaj za posege, ki bi joh v načelu oprvljal sam.

Tudi ni jasno, kako bi reševali probleme zgubljenega ali poškodovanega orodja in prekoračitve terminov v delavnici.

Kaj se recimo zgodi, če avto napol razstaviš, nato pa ugotoviš, da kupljeni rezervni deli ne pašejo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

aiko ::

Sem hotel rešit anketo, a po hitrem pregledu cene...je predrago.
2 uri z dvigalom (ali kanalom) je npr. min. 40EUR, pa še sam morem šravfat, pa še sigurno ni, da časa ne bom prekoračil.
Za to ceno mi isto delo naredi že 80% mehanikov, ne glede na čas ki porabijo.

T-h-o-r ::

s še nevideno
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Vikking ::

Poleg tega seveda, če ni zraven enga strica ki pazi na orodje, verjetno po slabem tednu ne bo več s čim "šrauvfat"

Avenger ::

Ti bom tkole reku, za takle projekt morš met že kr zajetna jajca in kar nekaj keša, ki ti ne bo žal zanj, če ga ne boš več videl, če se ne bo izšlo. Jaz se tega ne bi upal počet.

Za vsako stvar, pri kateri moraš avto dvignit, morš bit že kar malo podkovan, da veš kaj delaš. Jaz nimam dveh levih rok, ampak ne bi šel menjat bremz recimo - ploščic na avtu. Pošvasal bi recimo počen auspuh, ampak zato ker znam švasat, 95% folka pa pojma nima. Kaj še bi lahko počel na avtu kar ne zahteva računalnika in šraufanja po motorju in pritiklinah, pa ne vem.

Cene so absolutno previsoke. 5 EUR na uro je že velik, kar verjem. Tist, ki hoče prišparad dnar za avtomehanika, bo šraufal doma, za svoj čas in plačal točno nič, ne pa v najetem prostoru, kjer boš avto šraufal 1 uro, ko bo vse razstavljeno boš ugotovil, da je neka stvar počena in je ne moreš dobit tisti dan. Kaj pol, sestavt avto kokr je, se odpelat domov in poskusit srečo drug dan? Ne bi se šel tega.

Plus to, da je orodje zdej ful pocen, za 50E dobiš že kar nekaj železa, tist, ki ga pa nima, pa itak šraufat ne zna in ga ta ponudba ne bo zanimala.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

WarpedGone ::

Uh, mogoče govorim preveč iz svojega stališča ampak dejte še enkrat dobro premislit tolo strategijo.

Js bi reku, da kdor je na nivoju, da se bo sam spravljal nad svoj avto, ima že tut večino orodja (in ve kje si sposodit manjko) in potreben plac. Eventuelno problematični so le nekateri zapletenejši posegi, kjer je pa zopet vprašljivo, koliko ljudi bi se tega sploh lotilo.

Js avta ne peljem k mehaniku, ker nebi znal (ok, marskej ne znam ampak naučit se da vse, če bi bla volja) ampak ker se mi ne da ubadat - pripeljem, zrihti, plačam, odpeljem. Moj čas je več vreden, kot pa bi prišparal pri (neplačilu) natreniranga avtomehanika.
Zbogom in hvala za vse ribe

;-) ::

Sem izpolnil samo se mi zdi zadeva kar nekaj. Vso orodje ki ga rabiš za šraufat avto ma večina ljudi doma, razen kake specialne merilnike, testerje itd. Če boste imeli dobre testerje in je uporaba testerja všteta v ceno obiska potem ok, pa še kake polnilce klim, vulkanizersko orodje skratka čisto vse.

Torej če bojo testerji, vulkanizersko orodje, orodje za optiko podvozja, ličarska orodja, avtogeno varjenje, dyno valje se vidimo, izvijači, torxi, gedore pa so prepoceni da bi komu plačeval.

Machete ::

Mislim da ta ideja ni vredu.
Kot so že rekli, tisti, ki znajo sami avte šravfat tega ne bojo rabili. Tisti, ki nimamo pojma o avtomobilih se kaj takega sploh nebi šli.

Potem računaj da se povprečna starost avtomobilov zmanjšuje in potrebno je zmeraj manj manjših servisoc, ki ne štejejo pod redni tehnični pregled.
Potem vedi da je velik procent avtomobilov takih, ki pravzaprav že zahtevajo računalniško diagnostiko in spet tvoja storitev odpade.

Da ne omenjam varnosti avtomobila, po nekih napol amaterskih posegih.
Povej katere storitve bi lahko nekdo, ki vsaj nekaj ve o avtomobilu dejansko opravil v taki rent a delavnici?

Pa ne razumet da spodbijam tvojo idejo in trud, samo zdi se mi prevelik vložek za relativno neuporabno storitev..

Kron ::

Takšne delavnice sicer obstajo v tujini: npr. Nemčiji...

Tako da se plača pogledat kakšno njihovo stran in primerjat cene (primerno nižje za nas) itd.

Tu v anketi so cene nekam visoke in zadeva pomojem ne bi "laufala".

Sicer pa google it: Kfz-Mietwerkstatt.
=**=C64=**=

guest #44 ::

Ne, to enostavno nebi deloval.

Kot so že mnogokrat omenli. Tisti, ki znajo komot vse opravijo doma ker imeti orodje in znati gre iz roke v roko, namreč brez enega ni drugega. Tisti, ki ne znajo pa sigurno ne bodo šli tikat. Ajde za kak šrauf privrtet so že sposobni, sam to lahk že doma.

Zanimiva ideja, ampak praktično neizvedljiva, ok izvedljiva že, delujoča...pa nikakor IMO.

Šimpanz ::

Tudi meni se zdi predrago. Edino za kar bi uporabljal tako delavnico bi bilo menjava gum 2x na leto (mam že gume na feltnah). Pred blokom se mi glih ne da tega početi, pa še prostora je malo.
Ampak meni za 34 eur isto naredijo pri vulkanizerju (z njihovim dvigalom, orodjem in delom), aja pa še centrirajo mi jih. Če pa bi isto delal sam pri tebi bi pa plaču 10 eur manj, pa še gume ne bi bile centrirane.
Ne hvala grem pa res raje k vulkanizeju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oderuški predračuni za servis vozila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122759 (12235) KTM_
»

"Top šajtrga" za eno študentsko plačo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11711902 (8657) WizzardOfOZ
»

Cena mehanika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5112202 (10123) korenje3
»

servis avtomobila - upravičenje porabe časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10810041 (7497) Mato989
»

Mehankar ?

Oddelek: Loža
274455 (3480) Samson

Več podobnih tem