» »

Steam za Mace prispel!

Steam za Mace prispel!

Tudi na Macih

vir: engadget
engadget - Steam je bil za jabolčne računalnike napovedan že za april, a je prišlo do manjše zamude, zaradi česar so pri Valveu datum izida prestavili na 12. maj. Slednji je bil včeraj, Steam pa je zdaj na voljo tudi za OS X. Mnogi so se spraševali, kako bo z izbiro iger, saj je bil sprva potrjen le Valveov pogon Source, na katerem temelji Half Life 2, Counter-Strike:Source, Portal, itd., a težav z izbiro ne bo, čeprav je neprimerno bolj skopa, kot za Windows.

Že ob izidu je namreč na Steamu mogoče kupiti 57 iger. Oziroma kupiti 56, namestiti pa 57. V znamenje praznovanja izdaje za OS X ter velikega števila naslovov igre leta je namreč do 24. maja Portal popolnoma brezplačen, ne le za uporabnike Applovih računalnikov, temveč tudi za ljubitelje Portala, ki uporabljajo Windows. Sam vmesnik Steama je popolnoma enak različici za Windows, a je na enaki strojni opremi različica za OS X nekoliko počasnejša, vsaj glede na prve teste beta različice.

Uresničile so se tudi govorice o različici za Linux, osnovane na kodnih imenih v konfiguracijskih datotekah, saj so pri Valveu potrdili izid različice še za 3. najpogosteje uporabljani operacijski sistem na namizju. Točnejšega datuma tokrat še ni, a naj bi se izid zgodil do konca poletja. Več o tej tematiki si lahko preberete na Phoronixu.

Kakšne so vaše izkušnje?

38 komentarjev

sirotka ::

Se mi že vleče dol Portal, mimogrede - zastonj je do 24. maja, za vse;)

zee ::

Že povlekel in igral. Prva legalna igra v moji računalniški karieri. :D

Na 13'' Macbook Proju z 2 GB RAMa in Intelovim SSDjem igra dela prav lepo hitro.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

CoolBits ::

Portal na 27" imac-u i5, 4850... tudi lepo teče na 2560 x 1440 :D

zee ::

Ufff. Take resolucije še nisem niti srečal. :'(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ahac ::

HL2? CSS? L4D? Nič od tega (še) ni pa Maca.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Lawler_ ::

CoolBits je izjavil:

Portal na 27" imac-u i5, 4850... tudi lepo teče na 2560 x 1440 :D


To ti pa čist verjamem :) Valvovi špili niso ravno strojno požrešni za današnji čas :)

Eyefinity Left for dead 2 7680x1600 3x30inch LCDs Maxishine

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lawler_ ()

Keyser Soze ::

Škoda takšne mašine za tegale modela. Če bi jaz takole igral špile, bi me bilo sram objavljat posnetke na YT. Pa če mam 3x večjo resolucijo na enem 180° monitorju.
OM, F, G!

Lawler_ ::

Kokr komu paše :)

PrimozR ::

Keyser a še nisi slišal za DEMONSTRACIJO?

Sicer pa a so tole ziher 30''?

xyxyxyxy ::

Nekaj mi ni jasno glede Portala. Piše, da je zastonj do 24. maja, a to pomeni, da ga lahko do takrat igraš, kasneje pa ga boš moral plačati ali je za vedno del tvojega računa, če ga namestiš do tistega datuma?

Keyser Soze ::

PrimozR je izjavil:

Keyser a še nisi slišal za DEMONSTRACIJO?

Ja, on demonstrira proti dobremu igranju iger s slabo igro. IMO mu fali en dober aimbot.8-O
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Lawler_ ::

PrimozR je izjavil:

Keyser a še nisi slišal za DEMONSTRACIJO?

Sicer pa a so tole ziher 30''?


Sigurno so, prečekiraj njegov Youtube kanal.
http://www.youtube.com/user/maxishine

Lawler_ ::

Eyefinity Crysis Warhead 7680x1600 Maxishine Video

PrimozR ::

Keyser Soze je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Keyser a še nisi slišal za DEMONSTRACIJO?

Ja, on demonstrira proti dobremu igranju iger s slabo igro. IMO mu fali en dober aimbot.8-O

Kot so vsi testi luksuznih limuzin (luksuznih, ne hitrih/športnih) naravnani na njihovo hitrost, obnašanje na cesti, ko ga tiščiš, heck, celo časom, ki jih dosegajo na progi, kajne? Aja, saj res...

Keyser Soze ::

PrimozR je izjavil:

Kot so vsi testi luksuznih limuzin (luksuznih, ne hitrih/športnih) naravnani na njihovo hitrost, obnašanje na cesti, ko ga tiščiš, heck, celo časom, ki jih dosegajo na progi, kajne? Aja, saj res...

Ja, ponavadi jim ne naložijo poln prtljažnik špecerije, se usedejo not v usranih škornjih in pokažejo kako hitro se zamenja guma. Je že bolj podobno tvojemu opisu.

Je pa lepo da ima fant denar za opremo. Samo še dobrega aimbota si mora nabavit, da ne bo kot en invalid.;)
OM, F, G!

Destroyers ::

Is someone jealous here?
...They wanna build the prison!...

PrimozR ::

Najverjetneje.

lurker ::

This thing crashes like a MoFo...

Do sedaj kakih 3x samo med downloadom špila. Klienta pa update-ajo vsak dan. Tole je pravi beta test :-)

zee ::

This thing crashes like a MoFo...

Do sedaj kakih 3x samo med downloadom špila. Klienta pa update-ajo vsak dan. Tole je pravi beta test :-)


Prosim? Pri meni se nič ne sesuva. Dela prav lepo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

CoolBits ::

Tukaj tudi dela normalno... res pa posodabljajo.

lurker ::

Good for you. Nikjer nisem napisal, da se sesuva tebi.

Da se Steam vsak dan update-a, je tudi en indikator, da mogoče stvar ni rock stable pri vseh.

Crash boom bang...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

Keyser Soze ::

PrimozR je izjavil:

Najverjetneje.

Če bi mel tri "desetke" na mizi bi mu najbrž bil mal fouš. Tole me pa ne gane. Ker ni to nekaj kar si en povprečen mojster ne bi mogu privoščit.

Sicer pa, ma veliko resolucijo, njegova tehnika še vedno sucks, mi smo pa offtopic. Konc debate.:)
OM, F, G!

jRk0 ::

no ja, za slovenske razmere 3x30" JE drago, zelo. =) sploh v primerjavi z 3x24 :)
You fuck up once, you loose two teeth.

PrimozR ::

Keyser Soze je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Najverjetneje.

Če bi mel tri "desetke" na mizi bi mu najbrž bil mal fouš. Tole me pa ne gane. Ker ni to nekaj kar si en povprečen mojster ne bi mogu privoščit.

Sicer pa, ma veliko resolucijo, njegova tehnika še vedno sucks, mi smo pa offtopic. Konc debate.:)

Tri desetke? Pa če so teli monitorji res 30'' (sori, nekako dvomim ker je tipkovncia na filmčku večja od monitorja, pri meni je pa brez numpada manjša od 24''), navržejo prek tri jurje plus lep kupček keša še za PC.

Lawler_ ::

PrimozR je izjavil:

Keyser Soze je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Najverjetneje.

Če bi mel tri "desetke" na mizi bi mu najbrž bil mal fouš. Tole me pa ne gane. Ker ni to nekaj kar si en povprečen mojster ne bi mogu privoščit.

Sicer pa, ma veliko resolucijo, njegova tehnika še vedno sucks, mi smo pa offtopic. Konc debate.:)

Tri desetke? Pa če so teli monitorji res 30'' (sori, nekako dvomim ker je tipkovncia na filmčku večja od monitorja, pri meni je pa brez numpada manjša od 24''), navržejo prek tri jurje plus lep kupček keša še za PC.


To je videt zarad leče na kamer, so pa sigurno 30 palčni. Prečekiraj njegove ostale filmčke na enem je še primerjava s 24 palčnim.

Bor H ::

lurker je izjavil:

This thing crashes like a MoFo...

Do sedaj kakih 3x samo med downloadom špila. Klienta pa update-ajo vsak dan. Tole je pravi beta test :-)


client tudi za PC redno updejtajo, za vsako neumnost ubistvu, ne čakajo da se nabere changelog dolžine Hamleta ampak je dovolj da ugotovijo da en špil pri določenih ljudeh noče zagnat in je updejt na poti

lurker ::

client tudi za PC redno updejtajo, za vsako neumnost ubistvu, ne čakajo da se nabere changelog dolžine Hamleta ampak je dovolj da ugotovijo da en špil pri določenih ljudeh noče zagnat in je updejt na poti
Your point? Steam Mac klient rabi/ne rabi update, nekaterim krešira/ne krešira? Kako pa tvoj Steam Mac klient dela?

Bor H ::

Moj point je v tem, da samo iz števila updejtov na dan ne morš rečt da je steam nestabilen ali pa stabilen.

lurker ::

A iz tega, da mi je šele po 3 updatih (v dveh dneh) uspelo downloadat 1 (en) špil pa že lahko? Ali ti moram še prilepit linke, kjer imajo tudi drugi ljudje podobne težave? Wait, sem ti že.

Bor H ::

Napisal si: Klienta pa update-ajo vsak dan. Tole je pravi beta test :-)
torej iz tega da klient updejtajo vsak dan si zaključu da je beta, jst ti pa pravm da iz tega ne moreš tega zaključt, nisem pa reku da je 100% stabilen

če bi bil žleht bi reku da ste nekateri razvajene cmere, ki še podarjenemu konju gledate v zobe

lurker ::

Da nisem slučajno rekel:
This thing crashes like a MoFo...

Do sedaj kakih 3x samo med downloadom špila. Klienta pa update-ajo vsak dan. Tole je pravi beta test :-)


Če bi bil žleht, bi rekel, da ne znaš prav dobro brat.

če bi bil žleht bi reku da ste nekateri razvajene cmere, ki še podarjenemu konju gledate v zobe
Kje sem se cmeril? Pa točno kaj mi je Steam do sedaj podaril? Nimam podatka, da karkoli ne bi šlo preko moje kreditne kartice. Ti imaš drugačne informacije?!

Bor H ::

Zakaj si izpostavil frekvenco updejtanja če se ti ne zdi relevantna? In ja, verjamem da se vam nekaterim crasha, pač nova relativno kompleksna zadeva ane.

Podaril so ti Portal, recimo.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

lurker ::

Zakaj si izpostavil frekvenco updejtanja če se ti ne zdi relevantna?
Kdaj sem rekel, da se mi ne zdi relevantna? We update - you test, we update again - you test again, we update yet again - you test yet again... Bor H pa pade v nezavest, če koga to spominja bolj na beto.
Podaril so ti Portal, recimo.
Težko nekomu podariš nekaj kar je že kupil, se ti ne zdi?

Bor H ::

Je tok težko razumet da pri steamu povezava št. updetov/dan in zanesljivost delovanja ni čist taka kot pri večini ostalega softwerja ker tudi (skoraj rocksolid) windows verzijo updejtajo nekajkrat tedensko?

Oh, ok, pol so ti pa podaril možnost igranja že kupljenih iger na OSX, v vsakem primeru si dobil ali produkt ali pa vsaj širšo možnost njegove uporabe zastonj.

lurker ::

Bor H, man who tells it like it is.

sirotka ::

Meni na srečo dela vse tako, kot mora...

Bananovec ::

Upam, da naredijo za Linuxe, da se bodo začeli pisati malo boljši driverji, ker ti, ki so zdaj, niso niti za v smeti. Katastrofa od šoferjev.

PrimozR ::

Upaš? Pa saj BODO! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valve potrdil delo na lastni konzoli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
15337119 (32357) opeter
»

Portal 2 v letu 2011, na PS3

Oddelek: Novice / Igre
265265 (4265) Bananovec
»

Steam za Mace v maju

Oddelek: Novice / Igre
296569 (5609) MrStein
»

Steam prihaja na OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5113009 (11700) borchi
»

Na Steamu kraljujejo nVidia, Intel in Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4710717 (9310) Mipe

Več podobnih tem