» »

Google v novi preobleki glasno bere

Google v novi preobleki glasno bere

Google v novi preobleki

Google - Google je v zadnjem času pripravil sveženj vidnejših novosti, ki se ne skrivajo le pod pokrovom in jih opazijo tudi končni uporabniki. Najopaznejši je seveda nov videz, ki so ga preizkušali že dlje časa, v maju pa je doživel globalno premiero. Drugačen je logotip, nekako bolj neonski, prikaz iskalnih zadetkov pa je dobil orodno vrstico na levi strani zaslona. Ta omogoča iskanje po vrsti vsebine (strani, slike, skupine, knjige, videoposnetki itn.), rafinacijo rezultatov po datumu nastanka, čudežno kolo in še marsikaj.

Podrobnejše oko opazi majhen simbol tipkovnice v desnem kotu okna za vpis ključnih besed, ki omogoča vnos lokalnih znakov tudi z računalnikov, ki nimajo nameščenih ustreznih tipkovnic. Sedaj lahko tudi z računalnika na letališču v Berlinu vpisujete šumnike.

Po novem je spregovoril Googlov prevajalnik. Ta že dlje časa prevaja med različnimi jeziki, zadnji podatki kažejo, da jih zna 52. Doslej je bil nem, a so mu Googlovi inženirji dodali sposobnost glasnega branja prevodov v 34 jezikih (tehnologijo so sicer razvili za eSpeak). Angleščino in haitijsko kreolščino bere že dlje časa, francoščino, italijanščino, nemščino, hindijščino in španščino že nekaj tednov, pred le nekaj dnevi pa je dobil podporo še za druge jezike. Google se je odločil, da bo izbral izgovarjavo dialekta z več prebivalci, saj na primer angleško bere z ameriškim naglasom, portugalsko pa z brazilskim. Kljub temu angleško bere bolje od povprečnega Slovenca, medtem ko imajo ostali jeziki trd kovinski prizvok. Slovenščine med podprtimi jeziki žal še ni, se pa lahko pozabavate s strojno govorjeno kitajščino ali hrvaščino.

17 komentarjev

Lawler_ ::

To iskalno okence zgleda zdaj ven izbočeno, bljak. Pa tut lohk bi mal pobral te ostre robove.

PJani ::

eh hočem star izgled nazaj.
C/C++

r0ker ::

nič posebaj uporabnega
edino orodna vrstica na levi. Bing much?

PARTyZAN ::

PJani je izjavil:

eh hočem star izgled nazaj.


http://www.google.com/webhp?hl=all

Edino zgoraj manjkajo linki na gmail in nekaj ostalih storitev :(.

MrStein ::

A wonderwheel že deluje? Meni javi, da ne najde nič, probal pa sem splošne besede ala "computer" ipd.

Stari izgled google search se da dobiti z ... ah so me že prehiteli.

Tipkovnica pa prav pride. Pa ne samo tam. Kaj če imaš šumnik v geslu ali username na kakem forumu?
Ali v Windows login-u...

medtem ko imajo ostali jeziki trd kovinski prizvok

Hm, a pol drugi engine uporablja za njih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lawler_ ::

Stari izgled http://www.google.com/webhp?hl=all

Prav odpočije mi oči :)

mkljun ::

Rafinacija iskanja? "Faceted search" (kot se temu strkovno reče) je preveden v islovarju kot "brušeno iskanje".

kayz1 ::

Tole čudežno kolo je pa prav huda zadeva. Z njim si biom pomagal pri pisanju dispozicije za diplomo.
Tkole se vklopi: klik

Nagi Bator ::

O kaksni tipkovnici vi govorite? Jaz nic ne vidim ?!

SLO_Matej ::

Ne vem kaj je narobe s tem, če je Google nekoliko osvežil videz svojih storitev in dodal nekaj novih funkcij. Meni je to prav fino. Glede tipkovnice v iskalniku; tipkovnica je tam že kar nekaj časa. Prevode pa zna Google Prevajalnik brati že zelo dolgo, vendar ne slovenščine.

Lawler_ ::

Nim nič proti če so dodal nove funkcije, samo nevem zakaj morajo potem še izgled spreminjat. Meni zgleda prow špartansko. A res nimajo mal bolj okusa. Isto je pri Youtube-u. Tako "plain" mi deluje.

technoboy ::

ej tak majhna sprememba, pa me je čist iz tira vrgla. Ta levi meni mi gre na živce, a se ga da izklopit (prestavit)?

fosil ::

Men je prav grd.

Pa očitno še zelo slabo narejen. V firefoxu cursor ni na sredini ampak na spodnjem robu. V ie je pa lepo na sredini.

Od googla ne bi pričakoval take šlamparije.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

SLO_Matej ::

V Google Chromeu je prikazano vse lepo in prav. Če pa IE in Firefox ne podpirata dovolj standardov, pa to ni Googleov problem. Chrome namreč opravi Acid 3 test 100/100, medtem ko ga Firefox 3.6 slabše, IE 8 pa zelo, zelo slabše.

MrStein ::

Ah, zdaj je potreben Acid 7 score preko 107%, da se lahko prav kurzor v text boxu prikaže?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

Matej: Acid testi niso benchmark sprejetih standardov. Acid3 uporablja cel kup draft featurov, za katere se zna zgodit, da bodo opuščeni, ali pa zelo spremenjeni preden bodo sprejeti kot "standard" v W3C. Je pa lepo, da veš koliko razvijalci spremljajo "sceno".

In človek od takšnega giganta kot je Google pač ne pričakuje šlamparije. Pri tako enostavnem interfacu bi se dalo stvari rešit tako, da bi ga pravilno prikazali vsi razširjeni browserji brez težav. Tukaj ni izgovorov.

MrStein ::

Lawler_ je izjavil:

Stari izgled http://www.google.com/webhp?hl=all

Prav odpočije mi oči :)

Ne deluje več, da novi izgled.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniški tečaji mnenja

Oddelek: Pomoč in nasveti
153544 (2956) mlamat
»

Motivacijski video za "project management/team building" (uvod v teden hekanja OS X-a

Oddelek: Sedem umetnosti
183943 (3530) djabi
»

Kam gre Amazon? V tiskanje knjig in naprej

Oddelek: Novice / Ostale najave
76137 (5793) RejZoR
»

Papir in tabla ali računalnik? Raje svinčnik in kreda

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2810139 (7476) antonija
»

Google dodal prevajanje v Gmail

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
94856 (2850) techfreak :)

Več podobnih tem