» »

Računalniški tečaji mnenja

Računalniški tečaji mnenja

Lialu ::

Pozdravljeni!

Iščem kaj več informacij o različnih tečajih na področju računalništva pa pravzaprav ne najdem veliko mnenj na spletu.
Morda to ni najboljše mesto za takšno vprašanje, pa vseeno ne bit preveč jezni :)

Ker sem že dlje časa brezposelna, premišljujem, da bi se udeležila kakšnega računalniškega tečaja, ker so mi vse te računalniške stvari vedno bolj tuje.

Pa me zanima, če veste kaj o različnih ponudnikih tečajev na področju računalništva. Če bi mi znali priporočiti kakšnega.

Sem gledala bolj v Ljubljani (Ful se samopromovirajo Go tečaji in Smartninja, pa Poslovno Kreativna šola...), najraje pa bi kaj na Obali, če obstaja (ne najdem ničesar!). Imate kakšno mnenje o njih? Bi mi svetovali kaj drugega?

Tečaji so precej dragi in nimam nekega določenega tečaja v mislih, oz. jih imam več, npr. osnovno programiranje, photoshop, wordpress, joomla... Gre se mi predvsem za to, da se prisilim v nekaj bolj sistematično, ker sem izgubila že vsako upanje glede službe (neuporabno družboslovje po izobrazbi).

Nekako osnovno poznam oz. sem v preteklosti uporabljala html jezik, wordpress in kar nekaj ps, ampak to znanje vedno bolj usiha.

Hvala!

cekr ::

Poskusi preko zavoda za zaposlovanje. Verjetno imajo kaj teh tečajev. Za specifična znanja boš pa morala bolj obvladat te zadeve. Ne pričakuj pa čudežev na računalniškem področju. Ni vse tako lepo kot zgleda.

Če ti tvoja izobrazba nagaja, poskusi mogoče narest kakšen drug program.

Pa čisto tako mimo: kdo te je prepričal, da si šla delat neko neuporabno šolo?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

specing ::

Lahko tudi obiskuješ predavanja na FRIju ali kje drugje, tako ali tako so javna in ne izstopaš v množici 100 tih študentov.

Drugače pa knjižnica.

eric_cartman ::

Trenutno kar se lahko oglasim je za Smartninjo (web-dev 12 tedenski tečaj). Sem že pisal v drugi temi, vendar po polovici tečaja čez vseeno lahko malo pokomentiram.

Jst sicer že sedaj delam v povezavi z računalniki (oblikovanje in podobno). Tukaj imamo tudi par ljudi ki znajo komaj odpret kakšen program oz. prižgat računalnik. Zdaj stvar je taka kot na faksu.

Imaš recimo predavanja HTML in CSS, ki so kolikor toliko enostavna in so jih tudi začetniki hitro dojeli. Ampak to je tko.. Osnovna raven. In brez da bi te strašil ali karkoli želim povedat, da boš odnesla toliko kot boš sama hotela. Tam ti namečejo osnove, da si lahko narediš nekaj čemur se sploh reče spletna stran(--> beri nezaposljiva). Potem pa je od tebe doma odvisno koliko si pripravljen delat. Razlike med temi s katerimi delam jaz so ogromne. Nekateri po 12ih srečanjih še vedno delajo na čistih osnovah. Ostalih 30 % pa se dejansko muči in jih to zanima, pa so dosegli že kar lepe rezultate.

Drugi del pa je dejansko programiranje v Pythonu. Tukaj pa je od tistih 30% ostalo samo še 10 % takih, ki se trudimo. Vsi ostali bolj kot ne samo še nemo sledijo predavanjem in marsikaterega sem po koncu predavanja slišal, da bo kar pri HTMLju in CSSju ostal(nič slabega!!). Skratka všeč ti mora bit. Če delaš to samo zato, da boš službo neko dobila, potem bodi pripravljena, da boš kar fino grizla v hrib.

Smart Ninja ima eno prednost pred drugimi tečaji. Res da je "kar drag" tečaj. Vendar ko opraviš drugi del tečaja(Web development 2), ti SmartNinja preko podjetij s katerimi sodelujejo nudi praktično usposabljanje. Boljše kot to ne bi mogel biti zastavljen program.. Ampak saj pravim. Jaz pridem iz tečaja in potem še doma delam vsaj 1-2 uri na dan za to..

Ne pričakuj pa čudežev na računalniškem področju. Ni vse tako lepo kot zgleda.

Res ni dobro rožic sadit. Vendar namesto 500 prijavljenih na delovno mesto jih je pri programiranju 50 ali pa še manj, glede na povpraševanje. Posledično če vsaj v nečem izstopaš imaš veliko večje šanse kaj dobit.

Zgodovina sprememb…

Lialu ::

Hvala za nasvete!

Na Zavodu sem že spraševala pa žal kaj več kot tečaj za sobarico ali računovodstvo ne ponujajo na Obali.
Fakultete pa so ravno končale predavanja:)

Nimam namena postati programer, mislim, da nisem tako zelo sposobna. Bi pa rada osvojila kakšno novo računalniško znanje v času brezposelnosti in vidim, da mi zmanjka samodiscipline preko knjig ali kakih tutorialov, mogoče mi zmanjka tudi kakšen bolj splošni okvir. Čas in hiter razvoj vse te tehnologije me malo pokopavata.

Zato me je zanimalo kako takšni tečaji zgledajo in če so kaj koristni. Pač osebne izkušnje in konkretna priporočila. Ker na internetu vidim samo reklame.

Pa če ve kdo za kak tečaj na obali :)


Sicer pa sem na tistih par razgovorih za službo,ki sem jih v zadnjem letu in pol imela (turizem, muzeji), bila vedno vprašana o kakšnem posebnem znanju... Joomla, Wordpress, neki xy oblikovalski programi in mi vse to postaja vedno bolj neznano. Opažam da karkoli ne uporabljam več aktivno, od Excela do Powepointa, pozabim.

PS: Eric Cartman - torej si na splošno s Smart Ninjo zadovoljen? Pač v mejah normale. Program, predavatelji...? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lialu ()

eric_cartman ::

Nimam namena postati programer, mislim, da nisem tako zelo sposobna.


To ni res! Sposobna si toliko kolikor si pripravljena vložiti v to. Ni lahko, se pa da.

Kot sm že rekel. Program je sestavljen tako, da moraš predelat doma veliko stvari. Sicer po koncu ne znaš zadosti, da bi bil zaposljiv kot junior.

Recimo objektno programiranje v Pythonu, ki smo ga imeli. Iz tega področja bi bil lahko sestavljen celoten tečaj.. V dveh urah ga še zdaleč ne predelaš zadosti. Ampak saj pravim. Če pa želiš delat poklicno v tej smeri je pa to najboljši tečaj, ker nudijo praktično usposabljanje. To ti da izkušnje in s tem postaneš zaposljiv.

opeter ::

Lialu je izjavil:

... in vidim, da mi zmanjka samodiscipline preko knjig ali kakih tutorialov, mogoče mi zmanjka tudi kakšen bolj splošni okvir.


No, to pa je (oz. zna) bit problem. Namreč, vsak tečaj bo neuporaben, če ne boš vztrajala do "konca", predvsem pa boš morala tudi sama kaj malo preizkusit/postorit ipd. Brez potrpljenja pa vse to ne bo šlo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Lialu ::

Ja, hvala za mnenja. So me zanimale konkretne izkušnje, kaka info glede Obale, ker se vozit v Lj ni najbolj poceni, sploh za nezaposlenega.

Sicer sem pri sebi precej realna, sem stara že 30, nisem zrasla skupaj z računalnikom in vidim, da mlajše generacije že vse ful super obvladajo od malega. Še vedno pa bi rada vsaj nekaj osnovno znala oz. ohranila malo bolj aktivno znanje, ki ga imam.

Ker pa sem že eno leto in pol nezaposlena pa še sama sebi ne morem verjet mi je začela motivacija res hodit hudo navzdol.

Sicer vsak dan porabim par urc za kaj. Zdaj sem se že nekaj časa bolj zataknila na Photoshopu, ampak bi še kaj.

PrihajaNodi ::

Ti tecaji so neuporabni, ce te po zakljucku niso sposobni povezat z delodajalcem (kar seveda niso) bos gratis dobila se en neuporaben papir. Programinja se ucis na strani "treehouse" ki pa ni zastonj.

Zgodovina sprememb…

Fsegula62 ::

Lialu je izjavil:

Ja, hvala za mnenja. So me zanimale konkretne izkušnje, kaka info glede Obale, ker se vozit v Lj ni najbolj poceni, sploh za nezaposlenega.

Sicer sem pri sebi precej realna, sem stara že 30, nisem zrasla skupaj z računalnikom in vidim, da mlajše generacije že vse ful super obvladajo od malega. Še vedno pa bi rada vsaj nekaj osnovno znala oz. ohranila malo bolj aktivno znanje, ki ga imam.

Ker pa sem že eno leto in pol nezaposlena pa še sama sebi ne morem verjet mi je začela motivacija res hodit hudo navzdol.

Sicer vsak dan porabim par urc za kaj. Zdaj sem se že nekaj časa bolj zataknila na Photoshopu, ampak bi še kaj.

Če zelis ti jaz pomagam, kar koli te zanima brezplacno, ali pa v zameno za kaki PSC, drugace pricakujem ne nic razen da imasš TS3, skype ali discord in delujoče slušalke in mikrofon, ter teamviewer. Več pa pisi v ZS ce te zanima

Blinder ::

S tvojim znanjem nisi ne tic ne mis. Eno stvar rabis znat in to dobro, potem mogoce dobis job.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mlamat ::

Računalniških tečaji so brezveze. Pa še precej dragi so. Čista molznica denarja obupanih. Če se nisi sposoben sam naučiti tistih osnov, tako nimaš najmanjše možnosti za uspeh.

Usmeri se v kakšno drugo področje. Na Obali imate turizem, torej obišči recimo kak kuharski tečaj. Mogoče ti plačajo tudi izpit za viličarja. Sicer pa, kaj je narobe s tečajem računovodstva?

scipascapa ::

Pa ne samo to, vzemi čim več tečajev za jezik preko zavoda.

harvey ::

mlamat je izjavil:

Računalniških tečaji so brezveze. Pa še precej dragi so. Čista molznica denarja obupanih. Če se nisi sposoben sam naučiti tistih osnov, tako nimaš najmanjše možnosti za uspeh.

Usmeri se v kakšno drugo področje. Na Obali imate turizem, torej obišči recimo kak kuharski tečaj. Mogoče ti plačajo tudi izpit za viličarja. Sicer pa, kaj je narobe s tečajem računovodstva?

Točno to, večina jih je povsem mimo. Čiste osnove in to za par ur 350 EUR. Več odneseš preko onlie tečaja. Sicer pa kot že povedano najboljša investicija za brezposelne - jeziki in še 1x jeziki....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

eric_cartman ::

mlamat je izjavil:

Računalniških tečaji so brezveze. Pa še precej dragi so. Čista molznica denarja obupanih.Če se nisi sposoben sam naučiti tistih osnov, tako nimaš najmanjše možnosti za uspeh.

Usmeri se v kakšno drugo področje. Na Obali imate turizem, torej obišči recimo kak kuharski tečaj. Mogoče ti plačajo tudi izpit za viličarja. Sicer pa, kaj je narobe s tečajem računovodstva?


So not true!! Jaz sem se učil 2 meseca sam in še dobro, da sem to opustil, ker sem se nekatere stvari narobe učil oz. drugače kot se dejansko dela v službi. Poskusil sem s code academy in naredil vse možne vaje. Bral sem w3s.. Ampak mi je po parih urah tečaja vse tisto kar sem doma delal postalo kristalno jasno.

In kot laik v programiranju ne veš kje začet. Ne veš kaj se da narest s Pythonom, kaj je frontend, backend. Ne veš kakšna je razlika med programskimi jeziki in kaj kateri jezik zmore.

Lahko zato plačaš nekomu, da ti razloži in ti je jasno v parih tednih. Lahko pa se sam učiš doma pol leta in boš MOGOČE dojel za kaj se gre.

Seveda moraš naprej delat sam. Jst delam doma vaje kadar imam čas še poleg tečaja in službe. Spet pa jst sem dal +1 za tečaj Smart Ninje, ker ti na koncu nudijo prakso v podjetju. To je sicer verjetno edini tečaj, ki to dela. Ampak tako prideš do izkušenj. In če je treba nekaj denarja vložit za to, da prideš do izkušenj je to zame win/win situacija.

mlamat ::

Od tečaja na brezplačnem Duolingu boš odnesel mnogo več kot na kakšnem začetniškem tečaju jezikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
359533 (2350) TheBlueOne
»

brezplačen/plačljiv tečaj programiranja

Oddelek: Šola
275223 (2466) dunker
»

Izpit za voditelja čolna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12630793 (17256) Invictus
»

Ekonomska smiselnost tečŤajev na zavodu za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810795 (8623) PrihajaNodi
»

Tečaj, pridobitev znanja, programiranje

Oddelek: Programiranje
3713888 (12415) kr?en

Več podobnih tem