» »

Uporabniki Linuxa radodarni, uporabniki Windows skopi

Uporabniki Linuxa radodarni, uporabniki Windows skopi

Višina povprečne donacije

Delež uporabnikov določenega operacijskega sistema in njihov prispevek k zaslužku

Wolfire - Neodvisni razvijalci iger Wolfire so pripravili paket petih iger, Humble Indie Bundle, v katerem so World of Goo, Aquaria, Gish, Lugaru HD in Penumbra Overture, ki ne vsebujejo DRM-ja in delujejo na vseh treh največji operacijskih sistemih za osebne računalnike, Windows, OS X in Linuxu. Zanimivo je, da za peterico iger, katerih vrednost sicer znaša $80, niso postavili cene, saj vsak kupec lahko plača točno toliko, kolikor želi. Zaslužki gredo lahko razvijalcem aplikacije, dvema dobrodelnima organizacijama (Child's Play charity in Electronic Frontier Foundation), se enakomerno razdelijo med vse tri dobitnike oz. se razdelijo na deleže po želji kupca.

Pri Wolfire so tako primerjali radodarnost kupcev z operacijskim sistemom, ki ga uporabljajo, in prišli do morda nekoliko presenetljivih zaključkov. Najbolj radodarni so bili prav uporabniki Linuxa, ki so v povprečju za paket plačali 13,65 dolarja, medtem ko so uporabniki sistemov Windows plačali le približno pol toliko, 6,78 dolarja. Uporabniki Applovega OS Xa so v povprečju ravno med obema skrajnostma z 9,61 dolarji.

V času primerjave so prejeli že 53.500 donacij, kjer je bila velika večina iger, 65%, namenjena na operacijske sisteme Windows, 21% na OS X, 14% pa na Linux. Kljub neprimerno manjšemu številu uporabnikov Linux in OS X skupaj prineseta skoraj polovico celotnega zaslužka, saj je OS X prinesel točno četrtino, Linux pa 23%.

Podatki so se od primerjave že nekoliko spremenili, kar je razvidno iz žive statistike na uradni strani paketa, saj so se dvignile povprečne donacije za vse tri sisteme (razmerja ostajajo praktično enaka), donacij je neprimerno več (67.773 za $562.905 v času pisanja novice), delež zaslužka Windows je bolj ali manj enak, Linux je pridobil, OS X pa nekaj izgubil.

62 komentarjev

«
1
2

Mipe ::

Hm, Windows so prispevali največ, več kot Mac in Linux skupaj, pa so škrti? :|

Vsekakor pa se tale bundle splača kupiti! Jaz bi ga, če ne bi prerezal svoje kreditne...

Slo-One ::

Mipe glej ZS :P :)

KoMar- ::

če ne bi prerezal svoje kreditne

Ex-addict? :D

Mipe ::

Tako nekako :P Mimogrede se zahvaljujem Slo-One za bundle! ;)

Tilen ::

Windows userji so prispevali povprečno manj na enega uporabnika, ker so morali privarčevati več za sam nakup OS.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kmetek ::

lahko plačaš 1EUR? :D

maliJanezek ::

Mipe je izjavil:

Hm, Windows so prispevali največ, več kot Mac in Linux skupaj, pa so škrti? :|


Jp, tu ni blo gledano katerih je več, ampak kake vsote so nakazovali. Se vidi OS free - nakažeš največ, OS poceni - nakažeš srednjo vsoto, OS drag - nakažeš kaj ti je ostalo v življenju. :P

Lp

Bor H ::

Kaj pa če je tko da je velik del windows userjev (domačih) piratov in so navajeni imeti vse zastonj in so zato manj nakazali?

mtosev ::

hehe. jaz imam windows pa sem vseeno radodaren. Mozilli sem pred leti podaril 10usd
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

js osebno ::

@maliJanezek
OS X je poceni??

Se povsem strinjam z @Bor H

Dragi ::

Pol miljona. Ni slabo :)

In ur face riaa

Key Quest ::

maliJanezek je izjavil:

Mipe je izjavil:

Hm, Windows so prispevali največ, več kot Mac in Linux skupaj, pa so škrti? :|


Jp, tu ni blo gledano katerih je več, ampak kake vsote so nakazovali. Se vidi OS free - nakažeš največ, OS poceni - nakažeš srednjo vsoto, OS drag - nakažeš kaj ti je ostalo v življenju. :P

Lp



Koliko Windows userjev dejansko placuje za svoj OS? Mislim, da so imetniki licence, izven profesionalnih vod, precej redki.

NiggerBob ::

Linux kurčiči so presrečni, ker se je nekdo sploh spomnil na njih. Zato tudi višji znesek donacije.
Windows userji smo navajeni malo večje izbire in višje kvalitete, zato tudi tole ni nič pretresljivega. Zato manjši znesek donacije.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

opeter ::

Hej, jaz sem plačal 10 EUR, tak, da sem povprečje za Windows dvignil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mipe ::

Me zanima, kdo je doniral 1000 dolarjev!

tsatthoggua ::

Niti ne da sem škrt, vendar vse igre razen Lugaru HD že imam kupljene. Tako da sem jim plačal "samo" 5$. Verjetno nekaj podobnega velja za velik del Windows userjev.

No v vsakem primeru so pa s tem packom dobili več od mene, kot pa recimo kak Steam zadnje čase z 1EUR=1$. Tudi če je igra 2EUR (AVP2000, X-com collection) in pa sem jo hotel imet sem se zadržal. Raje torrent kot pa 1EUR=1$.

Dragi ::

opeter je izjavil:

Hej, jaz sem plačal 10 EUR, tak, da sem povprečje za Windows dvignil.


Nisi plačal!
Doniral si.

bluefish ::

Eden od razlogov zna biti morda ravno to, da je za Windows večja izbira iger (pustimo sedaj način pridobitve) in omenjen paket za mnoge ni zanimiv (priznam, všeč mi je le World of Goo).

opeter ::

Dragi je izjavil:

opeter je izjavil:

Hej, jaz sem plačal 10 EUR, tak, da sem povprečje za Windows dvignil.


Nisi plačal!
Doniral si.


Zame je doniranje in plačilo enno in isto!
Nastavljeno je bilo, da se vsota sorazmerno razdeli med razvijalci in tistima dve organizacijama.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dragi ::

opeter je izjavil:

Dragi je izjavil:

opeter je izjavil:

Hej, jaz sem plačal 10 EUR, tak, da sem povprečje za Windows dvignil.


Nisi plačal!
Doniral si.


Zame je doniranje in plačilo enno in isto!


Ne, NI eno in isto.

Če doniraš te noben ne sili ne koliko oz. če sploh.
Plačilo je obvezno.

PrimozR ::

kmetek je izjavil:

lahko plačaš 1EUR? :D

Uporabljaš Windowse, kajne?

mtosev je izjavil:

hehe. jaz imam windows pa sem vseeno radodaren. Mozilli sem pred leti podaril 10usd

ZOMG!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

black ice ::

mtosev je izjavil:

hehe. jaz imam windows pa sem vseeno radodaren. Mozilli sem pred leti podaril 10usd

Sedaj mi je jasno vse o tvoji situaciji z i7. Donacije te bodo pokopale, mark my words.

Mavrik ::

Dragi je izjavil:

Pol miljona. Ni slabo :)

In ur face riaa


Tole je približno 1% - 2% stroškov razvoje ene same AAA igre. Se vidi kakšno stanje bi bilo, če bi se vse igre prodajale za take nizke cene po željah uporabnikov.
The truth is rarely pure and never simple.

MP002 ::

Dragi, sereš.
opeter ni nič doniral, je plačal.
Če pogledaš SSKJ, boš videl, da plačilo je "kar se da komu (v zameno) za kako drugo vrednost". Seveda to ni nujno denar. Lahko je npr. organ.
"Donacija" po drugi strani po Slovensko pomeni "podelitev zemljišča za zasluge". Morda misliš darovanje. Če nekaj daruješ, v nasprotju od plačila ne pričakuješ ničesar v zameno (no, lahko če si *****).
opeter ni daroval denarja v Darfur, pač pa je plačal nek (po njegovi oceni pošten) znesek v zameno za komplet iger. Če pa so prejemniki potem naprej to (delno) darovali ali ne, je to pač njihova stvar.
Če pa je kdo od vas vseeno poln ljubezni in volje, da bi karkoli "doniral", naj donira meni, ubogi pari! (Organov ne sprejemam, ker imam poln zamrzovalnik.) Tudi sam bom tretjino dal eni, tretjino drugi organizaciji. Lahko tudi vse, če se tako zahteva. Minus nekaj malega administrativnih stroškov.

maliJanezek ::

NiggerBob je izjavil:

... malo večje izbire in višje kvalitete, ...


Priznam, da so ms-ovci navajeni izbire, kvalitetna pa je določena stvar samo tak dolgo, dokler ne spoznaš boljše. Sem bil nekoč enakega mnenja kot ti, zadnja leta pa niti malo.

Lp

mHook ::

Ti plačaš, oni donirajo.

A dobiš račun?

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

Dragi je izjavil:

Pol miljona. Ni slabo :)

In ur face riaa


Tole je približno 1% - 2% stroškov razvoje ene same AAA igre. Se vidi kakšno stanje bi bilo, če bi se vse igre prodajale za take nizke cene po željah uporabnikov.


To je samo zato, ker pretiravajo in sluzjo in si polnijo zepe! Kapitalisti jedni! Igrce se da delat tud bolj pocen!

A ne? :>

gumby ::

Mavrik je izjavil:

Dragi je izjavil:

Pol miljona. Ni slabo :)

In ur face riaa


Tole je približno 1% - 2% stroškov razvoje ene same AAA igre. Se vidi kakšno stanje bi bilo, če bi se vse igre prodajale za take nizke cene po željah uporabnikov.


AAA igro bi kupilo malo več, kot 53.500 folka... se ti ne zdi?
my brain hurts

dux ::

@gumby:

Za AAA igro pa izveš še kje drugje kot samo na forumih kot je slo-tech in blogih ...

Za modern warfare 2 so na primer porabili ~ 50 milijonov za razvoj in ~ 150 milijonov za oglaševanje.
Upanje je v nasih odlocitvah

BigWhale ::

Torej dvesto milijonov, prodali so pa za kako milijardo. Torej imajo 'lufta' za 400 procentov. Se pravi morajo cene znizati?

Do koliksnega dobicka pa so upraviceni? In kdo naj bi to dolocal? :)

Kolk ma pa dobicka en gostinec, k proda eno kavo z mlekom za 1.5 EUR?

opeter ::

Much more. Čakam na čas, ko bo ena kava vsaj 5 EUR.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ahac ::

@BigWhale
Enostavno: Niso upravičeni do dobička. Software ni fizična stvar in zato nima realne vrednosti (zato se tudi lahko piratizira, ker itak nič ne ukradeš). Oni naj dajo tako ceno, da ravno pokrijejo stroške razvoja.
Marketing je pa sploh ena nepotrebna bedarija. Zakaj rabiš reklame, če je pa igra itak na partisu? Dobri komentarji piratov so najboljša (in edina potrebna) reklama!
Se pravi... če so zaslužil miljardo in je razvoj stal 50 miljonov to pomen, da je cena 20x previsoka. Torej namesto 60EUR bi moral bit 3EUR. Ampak potem bi se sigurno vsaj 3x tolk prodal, kar pomeni, da bi morala cena bit še 3x nižja: 1EUR.
Evo, in imamo realno ceno špila kot je CoD:MW2.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

Ja ampak v zacetku bi moral dat se mal popusta pr nakupu. Tko da je 1 EUR mal prevec.

ahac ::

Pa lahko bi dal zraven knjigo z vsaj 50 stranmi (barvnimi), kakšen action figure in obesek za ključe. Potem se pa res ne bi več splačalo piratizirat.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

opeter ::

ahac je izjavil:

Pa lahko bi dal zraven knjigo z vsaj 50 stranmi (barvnimi), kakšen action figure in obesek za ključe. Potem se pa res ne bi več splačalo piratizirat.


Aha in priprava/izdelava vsega tega je brezplačna. Aja, sevede, saj se proizvaja/tiska na Kitajskem. Oni ti bodo celo še plačali, da brezplačno prevzameš robo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

Opeter sarkazem detektor pelji na servis.

Slo-One ::

V bistvu če smo čisto realni bi dosti manj ljudi piratiziralo če bi igre bile preko Steama in takih servicov vedno poceni, če bi pa kupil škatelno verzijo bi pa dobil nekaj bonbončkov (seveda bi bila ta dražja). In to je to.

Mavrik ::

Saj v to smer se industrija premika že en čas.
The truth is rarely pure and never simple.

Slo-One ::

Nena se, glej Ubisoft, ki ukinja knigce pa to pa nebo zato nič bolj poceni.

bluefish ::

Tiste knjigice so en drek v primerjavi z dodatnimi pritiklinami pred leti.

st0jko ::

Odlocil sem se, da prispevam 5EUR, ampak ker nimam kreditne kartice, potrebujem posrednika. Če bi kdo bil kdo tok dober naj se javi na PM.

Hvala!
keks?

Wasted ::

Zakaj Linuxaši prispevajo več? Jaz si nebi upal trditi, da zato ker so prihranili pri nakupu OSa. Prej bi rekel, da se zavedajo, da morajo tudi razvijalci od nečesa živet. Nekaj v tem smislu pač, igra jim je všeč, zato jo podpirajo, kljub temu, da jim nebi bilo potrebno - na podoben princip delujejo donacije. Za Mac userje pa ne vem, ker nisem eden izmed njih :D .. na srečo >:D. Mac userji mogoče padejo v podobno kategorijo kot Linux userji med drugim - torej imajo manjši spekter aplikacij, kot Windows userji, zato tudi bolj cenijo zadeve ...

... just my 2 c :D
When I'm done there will be nothing left of you...

zee ::

Mac/Linux uporabnik tu: če je cena sprejemljiva, plačam. sicer uporabim brezplačno alternativo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

peterico iger, katerih vrednost sicer znaša $80

Cena, ne vrednost. Vrednosti je tvoja subjektivna ocena. In moja. In Francova. In...

Kljub neprimerno manjšemu številu uporabnikov Linux in OS X skupaj prineseta skoraj polovico celotnega zaslužka


Ha, argument za podporo X-ov za proizvajalce iger?

(sicer ne gre kar tako mapirat, ampak neka izhodiščna ideja pa je)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Slo-One ::

Za vse kupce je dodana igra Samorost 2. Evo sedaj mamo že 6 IGER! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slo-One ()

Stark ::

ahac je izjavil:

@BigWhale
Enostavno: Niso upravičeni do dobička. Software ni fizična stvar in zato nima realne vrednosti (zato se tudi lahko piratizira, ker itak nič ne ukradeš). Oni naj dajo tako ceno, da ravno pokrijejo stroške razvoja.
Marketing je pa sploh ena nepotrebna bedarija. Zakaj rabiš reklame, če je pa igra itak na partisu? Dobri komentarji piratov so najboljša (in edina potrebna) reklama!
Se pravi... če so zaslužil miljardo in je razvoj stal 50 miljonov to pomen, da je cena 20x previsoka. Torej namesto 60EUR bi moral bit 3EUR. Ampak potem bi se sigurno vsaj 3x tolk prodal, kar pomeni, da bi morala cena bit še 3x nižja: 1EUR.
Evo, in imamo realno ceno špila kot je CoD:MW2.


Brez dvoma imaš perspektivo v financah saj bi s z 1 € pokril stroške založnika špila, razvijalcev, škatle, papirjev, ki so notri, DVDja, stroške oglaševanja, stroške pošiljanja škatel po svetu, oglaševanja, itd.

zee ::

Narobe. Z 1 EUR za verzijo, ki jo uporabnik legalno sname z interneta, bi se stroški kar lepo pokrili.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

techfreak :) ::

zee je izjavil:

Narobe. Z 1 EUR za verzijo, ki jo uporabnik legalno sname z interneta, bi se stroški kar lepo pokrili.

Torej imajo trenutno 29€ dobička za vsako prodano igro?

black ice ::

st0jko je izjavil:

Odlocil sem se, da prispevam 5EUR, ampak ker nimam kreditne kartice, potrebujem posrednika. Če bi kdo bil kdo tok dober naj se javi na PM.

Hvala!

Paysafecard ne podpirajo?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naprodaj tretji Humble Indie Bundle (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5118415 (16907) rdecaluc
»

Uporabniki Linuxa radodarni, uporabniki Windows skopi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6218018 (15225) Mipe
»

Telltale razveseljuje uporabnike Macov

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
103497 (2718) borchi
»

Uporabniki Macov premožnejši, ljubitelji tehnologije (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19412101 (8092) pukyplay

Več podobnih tem