» »

Najbolj varen Operacijski Sistem?

Najbolj varen Operacijski Sistem?

System ::

Prosim vas, da napišete kateri operacijski sistem je najbolj odporen na viruse, vdore,...Prosim vas tudi, da tudi malo argumentirate.

1. Windows XP SP3
2. Ubuntu 10.04
3. Windows 7

kixs ::

MS DOS (6.0) brez disketne enote in kaksne mrezne povezave. Se bolj pa izkljucen iz el. omrezja in zaprt v trezorju.

Hmmm, 1..3 so mozne izbire?

pravnik ::

UBuntu - nima virusev....

šernk ::

glede udorov, si sam svoj mojster, varen nisi nikjer

glede virusov na winsih si tudi sam svoj mojster, na ubuntu morš bit res že talent, da faseš virus, ki ti sploh deluje
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hojnikb ::

SELinux je kar varen.Sicer pa tak ko je kixs97 reku.
Relativno varen je lahko skoraj vsak spodoben OS, če ma le uporabnik vsaj malo zdrave pameti in ne poklika vsega kar se sveti, govrim seveda za OS za namizno uporabo.
#brezpodpisa

Sims ::

Avtor je navedel točno določene sisteme.

V tem trenutku je najbolj odporen na viruse od naštetih Ubuntu. Čez kakih par let, ko bo vladal na namiznih računalnikih bo pa kaj druga :D. Kaj se vdorov tiče, ga lahko pri vseh vserješ ali pa si pri vseh "varen", tako kot so napisali pred mano.

terryww ::

na hitro:
varnost je kompleksna stvar - ima svojo industrijo in akademske raziskovalce. če hočeš met "da bo pač nekaj", daš win7+antivir+antirootkit in ju ženeš 1x na tedn. za "malo več" naštimaš linux+chrome oz. za piko na i, SRWare Iron. maš finese na obe varijanti, za še več pa si že v free/openbsd+xen vodah. da vidiš things to come napade čekiraj bloge od recimo Schneierja, Joanne Rutkowske (bojda je res ženska in ne transmutiran moški :) ) itd.

malo več:
1.bolj zdrav pogled na varnost današnjih osov je kot imajo to za ključavnice - koliko minut se more človek z njimi ubadat, da jih odpre in koliko ljudi ima to znanje.
2. odv. kaj razumeš pod "varno" lahko narediš zopet novo listo.
a so glavna skrbi virusi? potem linux.
a so glavna skrb rootkiti? potem win z dobrim antiroot programom.
a je glavna skrb vdor? -> linux
privacy? -> linux+nek pameten (f)oss browser (chrome privacy mode, premrdan firefox ipd).
3. nasl. kriterij ja lahko npr. koliko ti platforma omogoča, da sistem zakleneš, aktivno ščitiš. a je recimo kak selinux ekvivalent za win ipd.
4. kriterij: recimo kak težko je prit do admin gesla, videti kriptirane fajle (vemo kak je s tem na win platformi, a ne :) )
5. za resne stvari pm denial15 al nekaj takega
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

bluefish ::

Površna delitev bi bila nekako v stilu Ubuntu, 7, XP. Seveda pa vse skupaj zavisi od tipa nevarnosti, uporabnika,...

System ::

No pa, da napišem točno specifično kaj pričakujem.

Sicer sem imel že Ubuntu, ampak sem bil najprej zelo navdušen nad njim pa se se čez čas vedno vrnil na Windows.Računalnik uporabljam za srfanje po spletu, igranje pokra, skype, gledanje filmov, poslušanje glasbe, gledanje slik, športne stave, torej neposredno na računalniku je denar, zato hočem imeti kar se da varen OS + vse kar zraven spada, trenutno se nabolj nagibam, da bi prešel na Ubuntu 10.04.Trenutno sem na licenčnih Windows XP SP3.Na nagradni igri sem tudi dobil Windows 7 ampak mi rahlo šteka.

P.S. Schneier, Joanne Rutkowske (lahko prosim dobim povezave do teh blogov?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

denial ::

- varnosti ne moreš meriti v absolutih
- varnost je sklepanje kompromisov (varnost++ == uporabnost--)
- varnost je kompleksna zadeva (varnostni mehanizmi/produkti++ != absolutna varnost)
- varnost je proces, ki zahteva konstantno vzdrževanje/izobraževanje

Glede treh operacijskih sistemov, ki si jih navedel: nič kar temelji na x86 arhitekturi in TCP/IP skladu že v osnovi ne more biti varno. Vendar so to ekstremi. Vse tri naštete sisteme lahko seveda precej dobro utrdiš (enforcing/hardening) in znižaš varnostne rizike na minimum (ne pozabi: absolutna varnost je utopija). Če hočeš igrati "po moško" pa lahko preizkusiš QubesOS ali OpenBSD.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

denial ::

Eh, pozabi. Če ne znaš poiskati dveh blogov, potem tisto kar sem napisal v prejšnjem postu ni zate. Drži se Ubuntu 10.4 ali Windows 7.

Bruce Schneier
Joanna Rutkowska
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

System ::

No pa sem naložil Ubuntu 10.04, prvi vtisi so super...
Upam, da se obnese.

Icematxyz ::

To boš še verjetno potreboval slej ko prej:

Restricted Extras

System ::

Hvala že delam update.
Zaenkrat mi je super :) Wine še moram samo zrihtat, ker nekaj heca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13821034 (14034) Apache90
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134608 (97494) Icematxyz
»

Dostop do NTFS diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191531 (1254) solatko
»

Ubuntu 10.04 proti Windows 7 - drugi del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8718622 (15938) MrStein
»

Intervju z Joanno Rutkowsko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
548475 (6656) c3p0

Več podobnih tem