» »

Video CD

Video CD

AirTravis ::

Zanima me kako lahko na cd posnamem divx, da ga bom lahko predvajal tudi na dvd playeryu (hi-fi komponenta). In kateri program potrebujem da vse to lahko postorim.:D

ali3n ::

ravno danes sem se ujvarjal s podobnim problemom - samo da jaz pečem mpeg - mislim da je rešitev kar Nero :D - izbereš Video CD; mal po helpu pobrskaj... sej lepo piše;
sem pa pri delu našel še en link - mislim da ti bo v veliko pomoč
VCDHelp.com

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

AirTravis ::

no ja, sj ubistvu morm jest tut mpeg posnet ce hocm to. vsaj pomoje ane.. nism pa preprican. hvala za link.

ali3n ::

na konc je mpeg ja... v tvojem primeru boš moral najprej zripat DivX in pol dobljeno zapečt... sej boš našel na uni strani - majo lepa navodila (step by step - za novince:D )
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

AirTravis ::

a tko pa nemorm recimo... mam ze narejen divx na racunalniku, pol pa samo tm v nerotu izberem da hocm video cd posnnet, in pol k hocm dt gor na cd ta divx, bi mi ga samo nero naredu v mpeg. Tko sm zdej probu, pa mi je nero takoj to naredu ane, samo nism se posnel, tko da nevemc e je to prav al ni. Aja zanima me se ce je ksna moznost, da bi dodal podnapise se zravn filma?

AlchemY ::

zelo dober in enostaven za te zadeve ti je Panasonic Encoder, v VCD ti spremeni vse kar hoces. Za podnapise pa ne vem, videl sem jih ze par s podnapisi, kako je bilo pa to narejeno pa ne vem,...

ali3n ::

ne ne.. air travis - zgleda da se nisva zastopla... :-)) v mojem prvem postu sem želel povedati, da sem danes pekel mpeg (že narejen) v videoCD obliko...

Nero ne zna (še ne zna:D ) konvertirat DivX-ov. Na uni strani je ena podstran (klik) kjer so napisana spet by step navodila kako kaj v kaj s čim konvertirat... med njimi je recimo tudi metoda z Panasonic Encoderjem, ki jo omenja AlchemY. Ker sam tega še nisem delal, ampak se učim (se prav da se učiva skupaj) ne vem, katera metoda je najbolj elegantna (user frendly). Tako da zaenkrat še prebiram postopke... pol se bom pa odločil. Morda dobiva namig od kakega VCD guruja?

še dodatek: o podnapisih
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

AlchemY ::

sam sem za sobno komponento naredil ze okol 100 VCD-jev. Programov je ogromno (Tcmpeg, vcdgear,....). Po mojih izkusnjah je najbolj user frendly Panasonic Encoder, zato ker sta v bistvu potebna samo dva klika, da zacne pretvarjat v VCD, pri ostalih pa zna bit se kaksna zafrkancija z nastavitvami videa, zvoka,....

ali3n ::

škoda da ni ta Pnasonic Encoder Freeware... sam trial ti dajo..8-O ;(
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

AlchemY ::

se salis?? saj to pa res ni problem :).

AirTravis ::

Hja res ni probblem dobiti full version panasonic encoderja. samo mal evcji problem ga je spet upravlat. mislm tko ane, dons sm probal zadevco, in mi ni nardil ravn najlepse slike. ali slika ostane ista kot pri divxu, ali jo poslabsa?
Hm ja nekako mi je danes zbrisalo tist crn rob, in je bila slika zelo razpotegnjena, mogoce je to vzrok slabe kvalitete.

hm tole s podnapisi mi pa sploh ni jasno ;(( ali je vazno ce podnapise dodam v *.avi ali lahko tudi potem dodam v *.mpg.

AlchemY ::

Fora v VCD je v tem da lahko gledas film na DVD komponenti, izboljsanje slike ne mores pricakovati, je pa na TV slika rahlo boljsa ker je narejena tako da rahlo zgladi robove. Vse je odvisno kaksen je film ze v originalu. Težko da ti bo uspelo kaj naredit z podnapisi, ne verjamem da bo šlo,....

AirTravis ::

hja zdej VCD znam narest, ampak podnapise mi pa res neuspe notr vstavt. problem je da je na vcdhelp.com opis ze z malo starejsimi programi, in v novih programih, ne deluje ravno tko kot je tm napisano. Zanima me samo se kaj je razlika med VCD in SVCD. Al je super video cd se kj bolsi al kaj?

ali3n ::

link - čisto na dnu je luštna tabela s primerjavo VCD - SVCD - DVD - DivX - ASF,......

Dej še povej - a pol si s Panasonic Decoderjem delu VCD? Si mel kake težave (zvok,..) al dela tko kot "obljubljajo"?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

AlchemY ::

dela tako kot obljubjajo, ni nobenih tezav.

SVCD je v bistvu isti format kot DVD (mpeg2) samo da je stopnja kompresije malo vecja. Kvaliteta je seveda boljsa kot pri VCDju, spet pa je vse odvisno od originala oz. kopije iz katerega si se spravu delat SVCD, ce je ta v k**** ne mores pricakovat da bo SVCD odlicne kvalitete.

ali3n ::

Alchemy in Air Travis - še eno vprašanje imam za vaju:
Ko s Panasonic Decoderjem naredim mpeg (v PAL al pa NTSC) - kaj naj z njim naredim; a naj ga z Nerotom zapečem kot VideoCD da bo delalo na DVD komponenti? ...se prav, zagrabim omenjeni mpg in ga spečem v "načinu" VCD?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

AlchemY ::

najlazje ti je kar v wizardu oznacit da bos pekel VCD, potem pa .mpg file samo povleces na levo stran. Nero ga pregleda (in spremeni v .dat) in ce je vse ok ga speces.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11927966 (7402) LexLuthor
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414376 (3012) jabe
»

AVI 2 VCD

Oddelek: Zvok in slika
132026 (1817) marS
»

Program za DVD format iz Dvix formata

Oddelek: Sedem umetnosti
151927 (1688) metro
»

DivX v mpeg

Oddelek: Zvok in slika
9939 (752) simon

Več podobnih tem