» »

Nov D-SLR

Nov D-SLR

1
2
»

matej_jack ::

Okapi je izjavil:

Nova huda reč je Sony NEX5, ampak ta v bistvu ni kompakt, ampak ima izmenljive objektive.
O.

To je podobna varjanta kot Olympusov PEN (t.i. EVIL)?

Okapi ::

Ja, samo da tipalo ni velikosti 4/3, ampak APS-C, ohišje je pa še manjše kot pri Olympusu ali Panasonicu.

O.

telexdell ::

Okapi je izjavil:

Nova huda reč je Sony NEX5, ampak ta v bistvu ni kompakt, ampak ima izmenljive objektive.



O.

NEX3 stane 900 zelencev za NEX5 pa cene ne ve niti sam Bog. In btw- v čem je takšen kompakt boljši od D-SLR?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

lurker ::

Verjetno je manjši in lažji?

potepuhec ::

Pri fotoaparatih je vecna tema kaj kupiti in kaj je bolje ampak dejstvo je, da dokler ne ves tocno za kaj bos potreboval fotoaparat, nima smisla, da se spuscas v neko investicijo. Tako kot so avtomobili: mestni, enoprostorci, terenci, sportni, limuzine,.... namenjeni dolocenemu ''delu'' (in najslabsi namenski model poseka najboljsi nenamenski) tako je pri fotoapatatih - razlicni modeli sluzijo pac razlicnim potrebam, ceprav lahko z vsemi fotografiras in relativno dobrih svetlobnih pogojih in dokaj staticnemu motivu, naredis z vsemi spodobne morda celo vrhunske fotke - vsaj pri ne prevelikih povečavah. Kaj je na fotografiji je vedno odvisno od fotografa aparat je le orodje s katerim prikazemo motiv kot smo si ga zamislili. Za slikanje sporta potrebujemo popolnoma drugacno opremo kot pri studijski fotografiji ali pri makro fotografiji. Dokler pa ne vemo kaj bi radi fotografirali bo pa vsak soliden kompakt vec kot dovolj ce pa ze D-SLR pa katerikoli vstopni model firme, ki ima solidno pokrito glazevino. Objektivi drzijo ceno, telo aparata je pa ze cez kaksno leto prakticno zastonj.

My 2c

YaN-cH ::

Za telexdell:

Cene za NEX-3:
o $549.99 / EUR499.95 (with 16mm F2.8 pancake)
o $599.99 / EUR549.95 (with 18-55mm zoom lens)

Cene za NEX-5:
o $649.99 / EUR599.95 / ?549.99 (with 16mm F2.8 pancake)
o $699.99 / EUR649.95 (with 18-55mm zoom lens)

Pobrano iz dpreview-a NEX-3 in NEX-5

telexdell ::

YaN-cH je izjavil:

Za telexdell:

Cene za NEX-3:
o $549.99 / EUR499.95 (with 16mm F2.8 pancake)
o $599.99 / EUR549.95 (with 18-55mm zoom lens)

Cene za NEX-5:
o $649.99 / EUR599.95 / ?549.99 (with 16mm F2.8 pancake)
o $699.99 / EUR649.95 (with 18-55mm zoom lens)

Pobrano iz dpreview-a NEX-3 in NEX-5

Tukaj dobiš vstopni D-SLR z objektivom 18-55 mm za 499€. Torej razen ob nižji teži za cca 200g, višji ceni za 200€, zakaj še bi se torej odločil za takšen kompakt?
A ja, pa nobeden mi ne gre v prsni žep od srajce.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Okapi ::

zakaj še bi se torej odločil za takšen kompakt?
Saj te nihče ne sili.

O.

jureus ::

Fuck na tega malčka lahko daš z adapterjem alpha objektive gor.

YaN-cH ::

zakaj še bi se torej odločil za takšen kompakt?
Glede na to da se dosti podim po hribih s kolesom, je zame taki kompakt idealen.

telexdell ::

Okapi je izjavil:

zakaj še bi se torej odločil za takšen kompakt?
Saj te nihče ne sili.

O.

Govoriš o prednostih kompaktov pred D-SLR, potem pa za primerjavo podaš kompakta, kateri ima vse zunanje lastnosti vstopnega D-SLR: velikost senzorja, teža, menjava objektivov, cena... Te lepo vprašam, zakaj misliš, da je takšen kompakt boljši kot D-SLR pa namesto odgovora podaš takšno neumnost.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Okapi ::

Te lepo vprašam, zakaj misliš, da je takšen kompakt boljši kot D-SLR
A sem kje rekel, da je boljši? To si v svoji ihti prebral, čeprav nisem nikjer napisal.

Ima pač določene prednosti in zanj se odločiš, če ti te prednosti dovolj pomenijo. Je recimo precej manjši. Gor daš oni tanki objektiv (preračunano 24 mm) in se greš oldskul fotografijo, kot z Leico, brez zuma. Ločljivost je dovolj velika, da lahko z izrezom brez problemov simuliraš 2-3x zum.

O.

lambda ::

Evo si bom malce sposodil temo. Imam izkušnje le z navadnimi kompaktnimi fotoaparati, ampak bi rad preizkusil in se malo naučil fotografiranja z DSLR. Nočem sicer iti v kake velike investicije za začetek, če bi mi bilo všeč, bi kasneje kupil kaj konkretnega. Stvar je taka, da ima brat odveč en objektiv Sigma 28-300, za Minolto/Sony, nima pa bodyja.

Če imam na voljo ta objektiv (čeprav je dokaj soliden in ima svoje slabosti), je verjetno tako, da se mi bolj splača kupit kak kompatibilen body kot pa kak poljubni komplet, kjer moram kupit še objektiv. Ima kdo kakšen nasvet, če je ideja sploh dobra in katere modele je vredno pogledat?

tigran ::

Najboljše, da pogledaš za A200

Okapi ::

Glede na to, da nimaš kakšnih posebnih zahtev, in da boš šparal, se vsekakor odloči za Sonyjev fotoaparat. Nabor modelov imajo velik, vzameš enega od cenejših in to je to.

O.

lambda ::

Hvala za info. Ja, A200 sem že gledal na bolhi, ga eden prodaja za 230EUR skupaj z objektivom 18-70mm f/3,5-5,6, torbico in nekaj filtri. Nov je pri nas precej drag.

Dobi se pa z amazona še A230L skupaj z 18-55 mm objektivom za cca. 320EUR. Če dodaš še torbico pa memory card si pa blizu 360EUR.

Primerjava med omenjenima je tukaj, ampak zelen kot sem, itak ne vem kaj točno te male razlike sploh pomenijo, se mi pa zdi, da bistvene razlike ni.

Sicer pa se prodaja gora Canonov in Nikonov, Minolte oz. Sonyja pa dokaj malo.

Okapi ::

Za začetek lahko kupiš tudi samo ohišje, brez objektiva.

O.

lambda ::

Seveda, samo dobit moram nekoga, ki mi bo kaj takega prodal. Bom malce povprašal te prodajalce. Če ima pa kdo na zalogi kak link kje bi dobil samo ohišje, pa super, če pove.

matej_jack ::

Razlike pri kupovanju novega DSLR-a so v ceni, med kit in body "minimalne".
Lahko vzameš pri Majdiču kit, 18-55 ti vseeno pokrije nekaj več širšega kota spodaj, kot 28-200. Dosti ceneje pa samo bodyja verjetno ne boš dobil (novega, seveda).
Če rabiš live view, pa poglej za A330, druge razlike verjetno ni, v primerjavi z A230.

lambda ::

Malce sem si prebral o vsem tem, precej enih forumov in člankov ... po eni strani me je nekoliko zmedlo, po drugi vem pa precej več.

Predvsem je dilema res v tem, da me pri trenutnem kompaktu moti počasnost, slabe slike v temačnih pogojih in pri dinamičnih scenah. Lahko bi šel in nabavil enega dobrega kompakta za 300-500EUR, imel boljše slike, kot sedaj, in se ne sekiral več. Pa me vendarle fotografija kot hobi precej zanima, le še nikoli si nisem vzel časa, da bi se poglobil v to.

Malce sem v dvomih glede te Sony Alpha varjante, ker pod 250EUR ne dobim ničesar, ima pa ta bratov objektiv tudi precej enih kritik. Res je 28-300mm, a to tudi ni vse, bi verjetno brez težav preživel vso začetno učenje z navadnim 18-55mm.

Alternativa po vsem prebranem mi je zaenkrat rabljen Canon 30D + Objektiv Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 = 360EUR (kar je isto kot nov A330+kit). Vem da bo marsikdo rekel, da bi bilo boljše obratno - slabši body in boljši objektiv, pa vendarle - tudi menjava bodyja za boljšega ni zastonj, morda rajši kasneje dokupim boljši objektiv. Če sem zgrešil z razmišljanjem, prosim na dan z besedo ... :)

lambda ::

Morda je boljše, da sploh ničesar ne kupim, ker klatim neumnosti ...

Tisti objektiv res ni kak presežek, sem ga zamešal z IS varjanto. Pri teh je cena toliko višja, da je pa boljše vzeti rabljen 17-85mm f/4-5.6 IS USM. Torej 30D (300EUR) + ta objektiv (200EUR) = ~500EUR.

Griffith ::

Tole nabavš pa si zmagu. http://www.mixi.tv/katalog/product.php?... Vsekakor veliko bolje od kateregakoli kompakta.

Matako ::

telexdell je izjavil:

Okapi je izjavil:

zakaj še bi se torej odločil za takšen kompakt?
Saj te nihče ne sili.

O.

Govoriš o prednostih kompaktov pred D-SLR, potem pa za primerjavo podaš kompakta, kateri ima vse zunanje lastnosti vstopnega D-SLR: velikost senzorja, teža, menjava objektivov, cena... Te lepo vprašam, zakaj misliš, da je takšen kompakt boljši kot D-SLR pa namesto odgovora podaš takšno neumnost.


Ta drag ima ohišje iz Mg zlitine ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

cebelar123 ::

Tudi sam sem bil pred letom v podobni situaciji. Nisem vedel kaj naj kupim. Od prej sem imel kompakteza z 12x zoomom. Vendar je bil ze precej star zato sem si zazelel novega fotica. Vecna dilema se je bila med novim kompaktnezem ali DSLRom. Zmagal je DSLR Nikon d5000. Po enem letu mi je samo zal da nisem nabavil kaj boljsega, na kompaktneza pa ne grem nikoli vec. Kvaliteta slike in kaj vse je zmonzno delati z njim odtehta vecjo tezo in velikost. Ce bi rad mel kaksnega kompaktenza za v zep pa si ga se zmeraj lahko kupis za mali dnar pozneje.

BigWhale ::

Vsi ki saltate na DSLRje, dajte pozabite na body! To je se najmanjsi strosek in na nek nacin najmanj pomemben del celotne zadeve. ;)

Vsak entry level body je dovolj dober za vecino zacetnikov.

Ne splaca se pretiravat. :)

lurker ::

Tako kot je vsak entry level objektiv dovolj dober za večino začetnikov.

Jaz bi rekel takole, prvi DSLR + kit zoom objektiv je vseeno kakšen je. Prisili se, da ga drajsaš najmanj dve leti (nič novih bodyjev/objektivov). Če te bo stvar zgrabila, boš po dveh letih itak točno vedel kateri body (ok, mogoče boš kolebal med dvema modeloma) si boš kupil za naslednje tri plače in imel pripravljen spisek objektivov za katere ne boš dovolj zaslužil do konca življenja in jih imel celo poimenovane z ljubkovalnimi imeni. ;((

BigWhale ::

lurker je izjavil:

Če te bo stvar zgrabila, boš po dveh letih itak točno vedel kateri body (ok, mogoče boš kolebal med dvema modeloma) si boš kupil za naslednje tri plače in imel pripravljen spisek objektivov za katere ne boš dovolj zaslužil do konca življenja in jih imel celo poimenovane z ljubkovalnimi imeni. ;((


I concur. :>

veteran ::

lambda je izjavil:


Malce sem v dvomih glede te Sony Alpha varjante, ker pod 250EUR ne dobim ničesar, ima pa ta bratov objektiv tudi precej enih kritik. Res je 28-300mm, a to tudi ni vse, bi verjetno brez težav preživel vso začetno učenje z navadnim 18-55mm.


In kaj je narobe s Sony-em za tak denar? A200 je v redu; pri nekaterih novejših, ki imajo live-view pa pazi, da ne vzameš takega, ki ima precej manjše iskalo (mislim, da so to A330 ipd).

BTW, na bolhi imaš vsake toliko časa Pentax K100d s kit objektivom, okrog 200€.
http://www.bolha.com/oglas1272044572/pe...

Skratka, nabavi eno tako osnovno varianto in fotografiraj, dokler ne boš vedel, kaj te bolj zanima (in potem dokupil objektiv), v najslabšem primeru izgubiš 200€. Zagotovo boš z njim delal boljše fotografije, kot z najnovejšim kompaktom za 300€. Če se ti da vsaj malo ukvarjat, seveda. Poznam en primer, ko je ženska že takoj zapravila okrog 1200€, ker so jih "znalci" svetovali naj ne kupuje najcenejših DSLR-jev, nekaj mesecev kasneje pa je še vedno škljocala s kompaktom in na vprašanje, zakaj tako, odgovorila, da na DSLR "noče bit vse ostro". :D

Griffith ::

BigWhale je izjavil:

Vsi ki saltate na DSLRje, dajte pozabite na body! To je se najmanjsi strosek in na nek nacin najmanj pomemben del celotne zadeve. ;)

Vsak entry level body je dovolj dober za vecino zacetnikov.

Ne splaca se pretiravat. :)


To je pa čist res. Body sploh ni tok pomemben. Bolj pomemben je kvaliteten objektiv. En moj frend ma Konico Minolto ki jih sploh ne delajo več, ma pa hude objektive in seveda hude rezultate.

sss ::

Živjo

Ker se zadnje čase pojavljajo govorice o novih Nikonovih dSLRjih in se ravno odločam za nakup prvega dSLR aparata, me zanima kaj bi vi storili na mojem mestu?
Bi kupili D90 sedaj ali bi počakal na morebiten izzid prenovljenega D90 (d90s?), ki bo definitivno imel nekaj kozmetičnih popravkov ter 1080p snemanje
Al raj počakam na izzid prenovljene serije in potem kupim D90 ko mu pade cena

Vem da so to samo ugibanja in špekulacije ampak vseeno me zanima kaj bi vi naredili na mojem mestu :)

V kombinaciji z D90 bi vzel 16-85 Nikkorja

;-) ::

kos1 je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Pri Pentaxu pa je to bolj tako, objektivi so dragi, .

odvisno kje se kupuje
BTW: Nisem pa se srecal lastnika Canona, ki se mu ne bi kaj pokvarilo


meni je leča počla

Okapi ::

Tebi je že marsikaj počilo:))

O.

Griffith ::

sss je izjavil:

Živjo

Ker se zadnje čase pojavljajo govorice o novih Nikonovih dSLRjih in se ravno odločam za nakup prvega dSLR aparata, me zanima kaj bi vi storili na mojem mestu?
Bi kupili D90 sedaj ali bi počakal na morebiten izzid prenovljenega D90 (d90s?), ki bo definitivno imel nekaj kozmetičnih popravkov ter 1080p snemanje
Al raj počakam na izzid prenovljene serije in potem kupim D90 ko mu pade cena

Vem da so to samo ugibanja in špekulacije ampak vseeno me zanima kaj bi vi naredili na mojem mestu :)

V kombinaciji z D90 bi vzel 16-85 Nikkorja


Nikonu D90 je cena že padla dol za dobrih 200 EUR z objektivom 18-105mm. Bo pa še padla. Včasih se dobi kaj pametnega tudi na bolhi. Objektiv 16-85 si želim tudi jaz, ampak je cena kar zasoljena. Kar se filmčkov tiče, pa nisem posnel niti enega, ker zasede preveč spomina.

lambda ::

Za začetek sem si potem res kupil rabljenega A200, po preizkušenem sem zadovoljen z izbiro. Imate prav, da je za začetek dobro dobit nekaj takega, sploh je pa v redu, ker imam na razpolago za občasno uporabo tudi par drugih bratovih objektivov in bom lahko skozi čas ugotovil, kaj mi najbolj ustreza.

Likalnik ::

Tudi sam kupujem fotoaparat. Predvsem kolebam med sony nex 5 in sony A33. Sem amater kar se tiče fotografije. Pač vsa leta uporabljam čist osnovne kompaktne aparate, sedaj bi pa mogoče prešel na dslr vsaj na vstopne. Predvsem me moti velikost teh aparatov, ker bi jih uporabljal na plaži, ko grem na kolo, pač za vsakdanje fotografije nič posebnega nič profesionalnega, vsaj sedaj na začetku ne. Nex 5 mi je zelo všeč zaradi velikosti aparata, moti me ker nima kukala in to zelo (kakšna je vidnost na ekrančku ob močni dnevni svetlobi?). A33 je tudi zelo majhen, če se ga primerja z ostalimi dslr aparati, vendar večji kot nex, ima kukalo kar mi je dodaten +. Oba sta pa po specifikacijah in ceni zelo podobna. Definitivno moram oba v živo videti, kaj mi pa vi priporočate, da bi bil zame najboljši nakup... Zelo rad bi pa da se da ročno zumirat zato sem se tudi odločil da prekinem s kompakti.

Tudi s tem sem seznanjen, da ima trenutno nex samo tri objektive na voljo, z dodatnim adapterjem še nekaj več. A33 ima več objektivov, vendar vsaj na začetku nimam namena menjati objektiva, zraven bi kupil 18-55mm kar mi bo za začetek čisto zadostovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

schurda ::

A si kej kupil?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Okapi ::

Čestitam, osvojil si nagrado za najstarejšo (7 let) oživljeno temo tedna.:))

fujtajksel ::

Zdej je najbrž ravno čas za fotoaparat za rojstni dan frocu tiste sestre ki je bila v OP pri svetem obhajilu ;)

BigWhale ::

Tolk hitr se ne. Bi znala pa zdej kmal it k birmi. :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DSLR fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689326 (3003) errhec
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727018 (18626) bela120
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624400 (18452) schurda
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023718 (18569) schurda
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612192 (11464) Invictus

Več podobnih tem