» »

Abit KT7 Raid + Duron 700

Abit KT7 Raid + Duron 700

Medved ::

Ker tistga trika o mostočkih ni več , rabm pomoč , par dumi vprašanj
1. a se da navit brez fizičnega posega , barvanje mostičkov L1
2. kako se navija duron , kakšn faktor množenja ma , a je podobn kot pri intelu , a se da navijat sam v biosu
3. vglavnem rabu bi taka navodila za telebane hahaha , nebi velik naviju sam mal mogoče z 700 na 900 al kaj tazga , če se da
4. za pomoč se vnaprej zahvaljujem
5. ne bi rad uniču nove plate in procesorja kr tko , zato rabm kr natančna in zihr navodila

eraserr ::

Na vsak način moraš pobarvat tiste L1 mostčke, to pa je tudi vse. Če imaš Abit KT7 lahko vse ostalo nastaviš v biosu. Največ boš dosegel s spreminjanjem multiplierja in napetosti. Potreboval boš Crome Orba ali kaj podobnega. 900 Mhz ti ne more uiti, lahko pa da ti uspe tudi 1000 do 1050. Na kratko je to vse, če te kaj konkretnega zanima pa vpraš.

Medved ::

Če je treba prebarvat mostičke rabm povečano sliko kje so točno ti mostički in pa mal bl natančno opisan kako to fizično izvedem , tist s svinčnikom ne razumem čist dobr , a grafit ne odpade s časom al je to potrebno sam tist prvi trenutek ko navijaš pol ne več:)

Medved ::

a je treba vse štiri (4) mostičke L1 povezat , sm pogledu pod lupo hahaha , piše L1 in so 4 mostički pretrgani , hudo drobno je , kaj če bi to dal komu da mi poveže , npr. urar al pa zlatar , brez heca , nej mi to ornk uredi:\

eraserr ::

Točno to ja, povezat morš samo te štiri pa je. Probej, če ti bo kdo drug hotel to naredit, al pa sam s svinčnikom pobarvej, je ravno tako uredu.
Jaz sem dal stricu, da je po lupo z prevodnim lepilom zalimov in je zelo fiksno.

birdy ::

no ja germ po vrsti...:
1. L1mosticke moras povezat in povezani morajo biti tok casa kok casa hoces met spremenjen multiplier
2.povezal sem jih z navadnim HB svincnikom in dela ok(nisem rabil lupe navklub slabsim ocem)
3.bez hardwearske spremembe lahko spreminjas samo fsb in to do 120(nic vec)

lp
birdy

Medved ::

a to pomeni 7x120=840 , ne vem , kok pa ma faktor duron 700:)

TuXterrestrial ::

najbrž 7 X 100FSB = 700

Medved ::

ja sam brez barvanja L1 mostičkov ga lohk navijem 7x120 baje, ne vem:)

eraserr ::

Vprašanje, če ti bo ratalo 7x120, morda ampak vsekakor ni sigurno. V tem primeru so poleg procesorja navite tudi druge stvari, nekateri imajo to radi, drugi pa ne.
Vsekakor mislim, da se ti najbolj splača če mostičke prebarvaš, boš največ dosegel, pa še najbolj stabilno bo.

yjj ::

S tehničnim svinčnikom jih poveži, le pazi da ne povežeš sosednjih med sabo.

birdy ::

ja tvoj duron je po defoultu 7*100=700

sam to kar sem jest napisal 120 fsb je NESTABILNO garantiram ti da dela na 110(stabilno)

moj primer(T-Bird 800):na 118 se zbudi vidim bios pol pa nix
na 120 pa crno......

pol sem pa povezal mosticke pa brez blema dal na 9*111(plata prepozna 1GHz) in je stabilen ma k skala....(saj gre vec sam a rabim???)

tko da pobarvi tiste L1 mosticke
samo pozor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
moj sosolec je pobarvu kar vse stiri mosticke skup tega NE DELAT vsakega posebej!!!!! pa samo tam ko je prerezan(crna crta je ceznj)

lp
birdy

Medved ::

tenks birdy in ostali sm že namazu in stvar dela, je že navit na 950 brez problema, edin temperatura je okoli 40 a je to ok??:))

PeTe13 ::

Nabau si raje kakšen boljši hladilnik!
Naprimer Crome Orb, dobiš ga pri Mlacomu (pa
še marsikje drugje). Ali pa si nabavi še kej močnejšega naprimer kakšne Alpha hladilnike, sam po moje bo Crome Orb zadostoval
:8)

birdy ::

ej tko ti bom rekel
duroni delajo(testirano) do 75 stopinj celzija en frend ga je en teden laufu na tok

drgac pa je temperatura priporocljivo cim nizja...sam tm okol 40 max temp pr 100%loadu na proci sploh ni tok jest mam do 55(sam je T-Bird to je mal drgac)

ce se nimas chrom orba ti ga tudi jest priporocam ker nizje k je temp dle casa ti bo zivu tvoj duroncek.....
lp
birdy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezanje povezav L1 na duronu

Oddelek: Navijanje
371341 (985) franci
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654152 (3417) SkyNet
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221594 (1451) VASkO
»

Kako pobarvati L1 mostičke????

Oddelek: Navijanje
261948 (1612) jRk0
»

D600 ne morem OCat

Oddelek: Navijanje
212025 (1752) legenda

Več podobnih tem