» »

Overklokanje durona 600 ?????????

Overklokanje durona 600 ?????????

strel ::

Kolega je kupu epoxovo 8KTA + al neki takega durona 600 133 MHz ram PCI grafična stara sto let.

durona smo pofarbal prestavl mnogokratnik na 6,5 dela. Karkoli nad 700 MHz pa ne. Ma pa 235 W napajalnik.
Ka pravite na to? JE napajalnik preslab ,al smo kej narobe delal.Dvignal smo napetost do 1,85V

alien-w ::

ja, strel, bos pa mogu mal bl opisat prbl. A se ti zresetira, al ti zamrzne, al se ti zboota pa ne pride v winse, Al ti sploh ne trza?? Kaj?

yjj ::

Čakaj malo a sta vidva spreminjala FSB ali faktor?

RudeBw ::

Mel sem podobem problen, pa sem ga rešu tako, da sem vse mostičke še enkrat temeljito in natančno pobarval. To je rešilo vse probleme.
Da bi bil vzrok napajalnimk pa ne verjamem. Prej bi bil vzrok vse kaj drugega.

strel ::

Ja spreminjal smo vse mnogokratnik in frekvenco.
Najprej smo sam mnogokratnik, pol se pa na 7 sploh ni zbudil smo pa nastal 109 * 6,5
to je pa delal. Karkol več ko to se računalnik sploh ne zbudi računalnik. Kolega je pol odnesu vseskup domov dal orba dol, mostičke pobrisal in jih nanovo pobarval, pa spet isto. Še prej smo pa iz plate mogl odstranit MOTOROLIN MODEM.Ker z modemom v plati sploh ni hotl delat.

To kej pomaga.

VASkO ::

mam isto plato, pa durona 700 (40.teden) pa gre na 950Mhz pri 1,75volta pri cem se v igricah segreje samo do 37 stopinj in je stabilen, na vec pa se nisem probal, ker je brezveze, saj je gf2mx ze pri 700mhz do konca izkoriscen, tako, da ni razlike. Mogoce pa niste voltaze spreminjali, saj jetreba pri tej plosci, ce hoces sam voltazo nastavit, premaknit 6 stikalo na off (tisto za nastavljanje voltaze), ker drugace se voltaza sama nastavi (auto detect), neglede na to, kako obracas druga stikala.

Yohan del Sud ::

Glih včer sem se spravu prvič farbat mostičke na moji taisti zverini, pa sem imel taisti problem (delal samo na 6.5x).

V drugem poskusu farbanja je pa stvar delovala. Duron 600, 31 teden, dela rock stable na 1oo6 MHz. Temperatura po treh urah ekstremnega testiranja 46 C.

Ne šparat grafita, vsi tle pravjo in to vzemi dobesedno.
Šele ko se ne bo vidlo nič več svetlečega, potem je delo dobro opravljeno.

Četudi se mi zdi, da imaš lahko v tem primeru res upravko z rahlo defektnim duronom.

Medved ::

jz sm učeri navil durona 600 na 950 brez problema na abitki od prve dela morš fajn z grafitom počrnit pa bo:)

sinko999 ::

Kot prvo FSB mora biti na začetku OC na 100 pol pa dviguj MP , ker imam sam isto plato
pa mi dela bp na 9,5*100 . Pa za začetek nastavi štrom na 1,85 pa dvigni ga najprej na 900 pol na 1000 , pol če zmrne za štetejem rama daj MP za 0,5 navzdol pa ti bo delalo . Pol pa še poišči najnižjo voltažo pri kateri je stabilen proc . Pa za konec zelo dobro si poglej knjižico za nastavljati

MP in Voltažo

LP
Ni? ni ve?no !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj malega za mozgane napenjat (OCjanje)

Oddelek: Navijanje
231435 (1090) zizi
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544780 (3749) SkIDiver
»

Ker Duron se najbols navije?

Oddelek: Strojna oprema
241089 (802) Huey P
»

problem pri navijanju

Oddelek: Navijanje
271205 (856) Binji
»

Priporočam: barvanje L7 mostičkov

Oddelek: Navijanje
211635 (1269) Zucko

Več podobnih tem