» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
41 / 46
»»

111111111111 ::

lahko potrdim. Jaz sem kupil za litophane plastiko in je odlična.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

melvin ::

Kaj priporočate v rangu 400-450€? Sam kolebam med Creality Ender 3S1 ter Anycubic Viper.
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

mzakelj ::

melvin je izjavil:

Kaj priporočate v rangu 400-450€? Sam kolebam med Creality Ender 3S1 ter Anycubic Viper.


Vyper definitivno.

Tidule ::

Zakaj? Imam sicer vyperja in nimam resnih pripomb, ampak nisem preprican da ne bi vzel S1 zaradi direct driva, ce bi zdaj kupoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

melvin ::

Sem kupil kar Vyper-ja.
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

geronimo777 ::

Sem imel že naročenega Enderja3 S1, vendar sem si pol premislil in danes naročil Pruso MK3. Čakal jo bom 6 tednov, tako da bo kr dolga, ampak verjamem, da se bo splačalo počakat. Prusa naj bi bila razred zase proti kitajcem.

e-marko ::

Sedaj pa imam jaz težavo. Po ponesrečenem printu sem ponovno sestavil extruder in naložil novi FW od Knutwursta na Anycubic I3 Mega S. Gor je tudi bl-touch.

Po ponovni nastavitvi pa nikakor ne morem usposobiti zadeve.
1. naložim novi FW, sledim navodilom, nastavim offset za bl-touch (npr. -2.28)
2. končna stikala imam nastavljena tako, da se šoba nasloni na mizo ob aktivaciji
3.poženem auto leveling, rezultat:

Recv: 0 1 2 3 4
Recv: 0 +0.092 +0.182 +0.205 +0.175 +0.017
Recv: 1 +0.067 +0.172 +0.212 +0.185 +0.065
Recv: 2 +0.050 +0.190 +0.237 +0.215 +0.082
Recv: 3 +0.050 +0.160 +0.220 +0.202 +0.087
Recv: 4 +0.080 +0.205 +0.233 +0.212 +0.067

4. poženem print, mesh uporablja, ker vidim po malenkostnem gibanju z vijakov vendar kolikor ugotavljam sploh ne reagira na baby stepping, lahko spreminjam med tiskom npr. od 2.2 do 3.0 ali nazaj na 1.5 in ni razlike.

Kakšen nasvet?
Pred kratkim sem natisnil articulated dragona (ja, tisti zmaj, ki je trenutno tako poularen) v prvem poskusu z dvema različnima filamentoma, sedaj pa ne morem spraviti prvega sloja normalno na bed. Za znoret...
Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

HighBane ::

Pozdravljeni,
Zdaj iščem izolacijo za greto ploščo in ne najdem nič, razen iz tujine. Vidim, da so populrani samolepilne izloacije s slojev aluminija. Kaj je kdo to zasledil pri nas oziroma pod kakšnim imenom se prodaja. Da ne bom vsega naročil iz tujine.

V Smislu
https://www.3dprima.com/parts/spare-par...
Aliexpress

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

cypena ::

Spet imam eno tezavo... Po menjavi original anycubic megaX v5 glave za v6 in kompet ohišja za ai3m mk4 x carriage, sem izgubil endstope. Noben od njih(zx2, x in y osi) mi ne ustavi motorjev ko recimo ročno v samem printerju ali v Octoprintu dam komando za premik v željeno smer. Komande home sploh ne upam probat, da mi ne zabije glave. M119 mi kaze vse na open, razen z probe, katero mi kaže trigered. Ce z,x,y koncno stikalo pritisnem mi m119 javi da je triggered. Imam Marlina Knutwurst in so mi te zadeve do menjave vozicka delovale normalno. V samem firmwaru nisem spreminjal nič. Ob prvem vkloku printerja po menjavi, sem pozabil priklopiti x endstop in x motor, vendar sem se pred probo to opazil, printer ugasnil, prilopil ta dca konejtoeja un ponovno prižgal...
Se he kdo ze srečal s cim podobnim in ve resitev?
Ni mi jasno kje je catch
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

darkolord ::

Če prav razumem, home sploh nisi probal?

Verjetno je nastavljeno, da se endstopi uporabljajo samo pri homingu.

e-marko ::

Dvigni Z do koca gor in potem home. Istočasno ročno aktiviraj stikala, ko je voziček še visoko in imaš čas uganiti printer. Tako boš videl, če res ne delajo. Potem pa naprej.
Imam tudi knutwursta na I3MegaS in stikala ne delujejo, ko ročno pomikaš po oseh. Samo pri aktivaciji home.
Tako kot je napisal @darklord

Lp
...somebody, somewhere...

cypena ::

Ne, ker nisem upal :) bom probal, dobra ideja eMarko, hvala obema in poročam kaj se bo zgodilo...
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

mzakelj ::

cypena je izjavil:

Spet imam eno tezavo... Po menjavi original anycubic megaX v5 glave za v6 in kompet ohišja za ai3m mk4 x carriage, sem izgubil endstope. Noben od njih(zx2, x in y osi) mi ne ustavi motorjev ko recimo ročno v samem printerju ali v Octoprintu dam komando za premik v željeno smer. Komande home sploh ne upam probat, da mi ne zabije glave. M119 mi kaze vse na open, razen z probe, katero mi kaže trigered. Ce z,x,y koncno stikalo pritisnem mi m119 javi da je triggered. Imam Marlina Knutwurst in so mi te zadeve do menjave vozicka delovale normalno. V samem firmwaru nisem spreminjal nič. Ob prvem vkloku printerja po menjavi, sem pozabil priklopiti x endstop in x motor, vendar sem se pred probo to opazil, printer ugasnil, prilopil ta dca konejtoeja un ponovno prižgal...
Se he kdo ze srečal s cim podobnim in ve resitev?
Ni mi jasno kje je catch


Tukaj imaš vse Marlin G code : https://marlinfw.org/meta/gcode/

V tvojem primeru te bo zanimala : https://marlinfw.org/docs/gcode/M119.ht...

TehDucky ::

Rabil bi nekaj naprintat s TPU pa me zanima, a bi šlo 89A naprintat z bovdnom? 95A vem da nebi smelo biti problema.
Imam CR10S in pa CR6SE oba stock.

PETG se malenkost premalo zvije/objame, PLA pa nisem niti probal, ker je bolj trd od PETG.

Če bi šel kaj upgrejdat, npr metal extruder na CR6 SE, kaj se splača gor zmontirat? Res mi ni všeč original, pa še baje pokajo, nočem naročiti, ko bo že prepozno. Pa za TPU sem slišal, da je fino imeti capricorn tube, ker je bolj tanka in se po bovdnu manj zvija.

Verjetno sem na direct drive hitro na okoli 100 eur, če bi hotel to? Pa niti ne rabim lepo printat TPU, samo da se mi ne zvija po extruderju.

driver_x ::

Ali pa še več od 100€. Jaz sem dal E3D V6 glavo in od Bondtecha BMG ekstruder. Oboje je klasika. Ekstruder sem nazadnje naročal in je bil s poštnino nekaj čez 100€, za V6 se pa ne spomnim več. Tiskam pa PETG, PLA in TPU. Po vsaj 10kg potiskanega filamenta imam še vedno prvo šobo. Je pa potrebna natančnost pri sestavljanju glave.

e-marko ::

No, sam sem Anycubica nadgradil na direct drive nekaj ceneje in sem zelo zadovoljen. Razen original Slice Engineering Copperhead Heat Breaka (27 eur plus ddv) sem uporabil BMG kopijo iz AE za okoli 15 eur in V6 klon za nekaj eur. Ostalo pa tako natisnjeno. ;)
Prav tako tiskam večina PETG, PLA malo TPU in nekaj ABS in ASA plus.

Lp
...somebody, somewhere...

driver_x ::

Jaz sem cel printer sam naredil in sem izbiral najboljše komponente.

e-marko ::

Odlično. To je bilo že kaj pripravljenega (kot Voron in podobno) ali čisto iz nule po svojih željah?

Lp
...somebody, somewhere...

cypena ::

e-marko je izjavil:

Dvigni Z do koca gor in potem home. Istočasno ročno aktiviraj stikala, ko je voziček še visoko in imaš čas uganiti printer. Tako boš videl, če res ne delajo. Potem pa naprej.
Imam tudi knutwursta na I3MegaS in stikala ne delujejo, ko ročno pomikaš po oseh. Samo pri aktivaciji home.
Tako kot je napisal @darklord

Lp

Bil je lažni alarm :) endstopi delajo, če so v homingu, "ročno" ne. Sem zvedel nekaj novega, hvala vsem za pomoč
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

driver_x ::

e-marko je izjavil:

Odlično. To je bilo že kaj pripravljenega (kot Voron in podobno) ali čisto iz nule po svojih željah?

Lp


Kopiral sem nekaj dizajnov ter nekaj zadev naredil po svoje. CoreXY del sem vzel od enega projekta, podobnega Voronu. Dobro je bilo, da je bil takrat prvi val korone in sem imel čas, sestavni deli pa so me stali blizu 1000€.

cypena ::

e-marko je izjavil:

Sedaj pa imam jaz težavo. Po ponesrečenem printu sem ponovno sestavil extruder in naložil novi FW od Knutwursta na Anycubic I3 Mega S. Gor je tudi bl-touch.

Po ponovni nastavitvi pa nikakor ne morem usposobiti zadeve.
1. naložim novi FW, sledim navodilom, nastavim offset za bl-touch (npr. -2.28)
2. končna stikala imam nastavljena tako, da se šoba nasloni na mizo ob aktivaciji
3.poženem auto leveling, rezultat:

Recv: 0 1 2 3 4
Recv: 0 +0.092 +0.182 +0.205 +0.175 +0.017
Recv: 1 +0.067 +0.172 +0.212 +0.185 +0.065
Recv: 2 +0.050 +0.190 +0.237 +0.215 +0.082
Recv: 3 +0.050 +0.160 +0.220 +0.202 +0.087
Recv: 4 +0.080 +0.205 +0.233 +0.212 +0.067

4. poženem print, mesh uporablja, ker vidim po malenkostnem gibanju z vijakov vendar kolikor ugotavljam sploh ne reagira na baby stepping, lahko spreminjam med tiskom npr. od 2.2 do 3.0 ali nazaj na 1.5 in ni razlike.

Kakšen nasvet?
Pred kratkim sem natisnil articulated dragona (ja, tisti zmaj, ki je trenutno tako poularen) v prvem poskusu z dvema različnima filamentoma, sedaj pa ne morem spraviti prvega sloja normalno na bed. Za znoret...
Hvala.

Lp

Si rešil težavo z oprijemom in kako?
Se mi alisi podobno kot je bilo pei meni, oprijem izginil *cez noc*. Pomagalo ni drgnjenje z izopropilom, milnico pa nic bolje. Potem sem uporabil glue stick in zadeva je zacela prijemat kot je treba.
Glede popravkov pri autolevelingu sem pa opazil, na mi printer rahlo poklja, ko na drobno popravlja visino na Z osi. To tudi čutim, ce položim prst na navoj Z osi.
Sem tudi jaz opazil, da babysteping nekako ni imel trenutnega vpliva na višino. Ce ugotoviš kje je problem, te prosim, če poveš.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

e-marko ::

Sem kontaktiral avtorja knutwurst fw in nimam več nobenih težav. Ker uporabljam octoprint tam lepo uporabljam babystepping. Pod Control tabom imam sedaj dodatno rubriko Live-Z Probe Offset.

Poglej na github glede rešitve. LINK

Sam sem moral po navodilih knutwursta ponovno kompajlati FW, ker je BABYSTEP_ZPROBE_OFFSET onemogočen. V naslednji verziji pa bo že omogočen.

LINK

Lp
...somebody, somewhere...

TehDucky ::

Znižane cene obnovljenih 3d printerjev https://www.comgrow.com/products/eu-cre...
Koda v košarici je pa SPRINGSALE2022 za -20%.

CR6 SE pride 185 eur z zastonj poštnino iz Francije. Ostali Ender in CR10 pa si sami poglejte.

Je legit, imate pa lahko smolo, da dejansko ni refurbished, samo v škatlo nazaj postavljen, tak kot je prišel. Je za premislit, če koga mika.

Nwanko ::

Kaj bi priporočali za ender 3 v2, študiram o klipperju. Ali fluid ali octoprint? Zadevo bi laufal prek pi zero 2.Ko bo na voljo kaki pi 4 bom zamenjal.

TehDucky ::

Opcijo imaš še Mainsail OS. Baje dost mal ponuca procesorske moči, zna bit idealen za pi zero 2. Malo pobrskaj.

Frgazor ::

mogoče še kot ideja, za octoprint in linux ni treba nujno težko dobavljivih raspberry pi zadev

sam imam za octoprint odslužen android box, ki sem ga dobil podarjenega kot nedelujočega... z armbianom idealna zadeva

d4vid ::

Frgazor je izjavil:

mogoče še kot ideja, za octoprint in linux ni treba nujno težko dobavljivih raspberry pi zadev

sam imam za octoprint odslužen android box, ki sem ga dobil podarjenega kot nedelujočega... z armbianom idealna zadeva


Tukaj bi dodal še, da v kolikor box poganja android 4.4.4+, obstaja aplikacijo octo4a. Tako poganjate octoprint direkt na android boxu.

Jaz pa octoprint poganjam kar v dockerju, na serverju, kjer lavfam še par drugih aplikacij.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Seba982 ::

Do sedaj sem uporabljal Autodesk Fusion 360, precej dober program. Sedaj pa se je brezplačna verzija iztekla.

KAteri program mi priporočate?

buneech ::

Samo podaljšaš naprej brezplačno verzijo Fusion360.

LuGi ::

d4vid je izjavil:

Frgazor je izjavil:

mogoče še kot ideja, za octoprint in linux ni treba nujno težko dobavljivih raspberry pi zadev

sam imam za octoprint odslužen android box, ki sem ga dobil podarjenega kot nedelujočega... z armbianom idealna zadeva


Tukaj bi dodal še, da v kolikor box poganja android 4.4.4+, obstaja aplikacijo octo4a. Tako poganjate octoprint direkt na android boxu.

Jaz pa octoprint poganjam kar v dockerju, na serverju, kjer lavfam še par drugih aplikacij.


Imaš tiskalnik poleg serverja? Ali kako ga imaš povezanega s tiskalnikom?

Tidule ::

Seba982 je izjavil:

Do sedaj sem uporabljal Autodesk Fusion 360, precej dober program. Sedaj pa se je brezplačna verzija iztekla.

KAteri program mi priporočate?


Za nekomercialno rabo je f360 brezplacen. Mal je zongluranja s 10 aktivnimi modeli, ampak cist znosno za domaco rabo.

JanK ::

Dokler se ne spremeni licenca in kar naenkrat ne mores do svojih datotek ali pa se ne dajo odpreti s cemerkoli drugim. Not your disk - not your data.

Pa to ni samo teoreticno: pred casom je DropBox na hitro ukinil moznost javnega dostopa do datotek za zastonj accounte. Problem je bil, ker sem na marsikaterem forumu linkal na slike in dokumente na DropBoxu, posti pa so bili seveda dovolj stari, da se jih ni dalo popraviti. Pa so sedaj pac posti brez slik...

Od takrat se enostavno ne zanasam vec na cloud-e, razen ce je to na mojem serverju.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

Tidule ::

Saj te nobeden na sili, imas druge resitve. Clovek je postavil vprasanje in dobil odgovor. Ce nimas kaj pametnega za predlagat ne skodi bit tiho.

Tako da kaj ti predlagas kot brezplacno alternativo f360 za obcasnega domacega uprabnika? Da bo vsaj kaksna korist od tvojega modrovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Seba982 ::

Hvala za nasvete. Sem menjal računalnik in sem pomotoma dal 30 dni preizkusa polne verzije. Sem spremenil nazaj na personal use.

Še enkrat hvala za komentarje.

BigWhale ::

Je kdo morda podprl tole? Bambu Lab X1. CoreXY printer, ki je zlo beginner friendly in vecina stvari pride delujoca out of the box in z nekaj featurji, ki so bila zdaj eksotika na res najdrazjih modelih printerjev, vcasih pa se tam ne.

https://www.kickstarter.com/projects/ba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Tidule ::

Osebno kicstarterju za 3d printerje ne zaupam, je pa za konkreten printer zasledit vsaj na prvo zogo objektivne pozitivne ocene. Jaz sem zamudil early bird, tako da sem se odlocil da pocakam koncni produkt preden se odlocim, ko vidim ce bodo softwareske tezave postimal. Dodatnen minus mi je to da nima dveh locenih glav za multi material printing. Multicolor naj bi dobro delal, multi material na eni glavi pa to ni to.

e-marko ::

Sem bil tik pred tem, da zagrabim.
Po tehtnem razmisleku pa sem se odločil, da počakam. Trenutni močno modificirani tiskalnik mi zaenkrat zadostuje. Naslednji pa bi moral biti z nekoliko večjim delovnim volumnom.
Upam, da bo to spodbuda za ostale proizvajalce, da ponudijo kaj več in ne samo Ender 2 klone v vseh mogočih oblikah.

Lp
...somebody, somewhere...

driver_x ::

Sicer pa je splet poln načrtov za zelo dobre DIY printerje. Jaz sem na koncu naredil enega takega in sem z njim zadovoljen.

111111111111 ::

Tistile iz kickstarterja izgleda hud. Sicer si močno želim 3d tiskalnika z več barvami, ampak bom tudi jaz počakal. :)

Sammy73: deliš načrte?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BigWhale ::

e-marko je izjavil:

Upam, da bo to spodbuda za ostale proizvajalce, da ponudijo kaj več in ne samo Ender 2 klone v vseh mogočih oblikah.


To je tisto kar je men dejansko priskutilo ves 3D printing. Zacel sem z nekim ANet budget printerjem, ki je delal vsaj priblizno. Potem sem sraufal skupi stvari, da sem si olajsal printanje. Na koncu sem pa zaglavil pri upgrade-u stepper kontrolerjev in boarda. Po vec dnevih prevajanja Marlina in pocasnem tweakanju sem enkrat preklopil na Klipper in bil dejansko spet navdusen in k sem spet zacel dobivat ven dobre printe so se pojavili eni problemi s hotendom. Zdaj mi vse skupaj ze vec kot pol leta cepi v omari in verjetno bo tam ostalo, ker nimam vec volje se igrat s temi recmi.

Na koncu pa tko kot si rekel, firme ponujajo Ender 2 klone, high end zadeve pa stanejo pol ledvice. :D Vse skupaj je delc od tega, da bi blo plug & play in verjetno se nekaj let ne bo.

111111111111 ::

BigWhale je izjavil:

To je tisto kar je men dejansko priskutilo ves 3D printing. Zacel sem z nekim ANet budget printerjem, ki je delal vsaj priblizno. Potem sem sraufal skupi stvari, da sem si olajsal printanje. Na koncu sem pa zaglavil pri upgrade-u stepper kontrolerjev in boarda. Po vec dnevih prevajanja Marlina in pocasnem tweakanju sem enkrat preklopil na Klipper in bil dejansko spet navdusen in k sem spet zacel dobivat ven dobre printe so se pojavili eni problemi s hotendom. Zdaj mi vse skupaj ze vec kot pol leta cepi v omari in verjetno bo tam ostalo, ker nimam vec volje se igrat s temi recmi.

Na koncu pa tko kot si rekel, firme ponujajo Ender 2 klone, high end zadeve pa stanejo pol ledvice. :D Vse skupaj je delc od tega, da bi blo plug & play in verjetno se nekaj let ne bo.

Jaz sem nabavil enderja in sem izredno zadovoljen. Res pa da nisem iskal neke strojne natančnosti, ampak imam tiskalnik bolj za igračkanje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

driver_x ::

111111111111 je izjavil:

Tistile iz kickstarterja izgleda hud. Sicer si močno želim 3d tiskalnika z več barvami, ampak bom tudi jaz počakal. :)

Sammy73: deliš načrte?


Kot osnovo sem vzel tole. Dodal sem E3D V6 glavo in Bondtechov extruder ter SKR elektroniko. Vse skupaj sem vezan na dva napajalnika (Meanwell). Nobena znanost, vendar deluje dobro. Pri glavi in ekstruderju ne gre varčevati, saj so razlike med originali in kitajskimi kloni precejšnje!

Aja, cena: cca. 1000€ za material, koliko sem porabil za delo ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

darkolord ::

Škoda, da še vedno ni kaj pametnega dual head, ja. Mislim, da bo - če bo komu to uspelo narediti poceni - to največji game changer do sedaj. Bolj zaradi supportov kot zaradi barv.

V kvaliteti tiska ni pa skoraj nobene razlike med vsemi temi različnimi tipi (FDM) printerjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

bezerk ::

Seveda je kup dual head rešitev, jaz sem se s tem in auto levelingom igral 9 let nazaj.


Sicer se ne vidi dual head v uporabi, je pa že takrat delalo z navadnim ATmega256 in Marlinom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bezerk ()

driver_x ::

Ali potem šobo, ki ni v uporabi, dvigneš? Kako se pri dual headu reši zadeva, da iz nerabljene šobe ne izteka staljen filament? Jaz bolj razmišljam v smeri tool-changerja.

Tidule ::

Moje izkušnje so, da je IDEX bistveno boljša rešitev. Pri toolchangerjih imam isti pomislek kot pri multicolor printerjih z eno glavo. Da bo preprosto premalo zanesljiv (cloging) pri delu z različnimi materiali, ki rabijo različno temperaturo.

driver_x je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Tistile iz kickstarterja izgleda hud. Sicer si močno želim 3d tiskalnika z več barvami, ampak bom tudi jaz počakal. :)

Sammy73: deliš načrte?


Kot osnovo sem vzel tole. Dodal sem E3D V6 glavo in Bondtechov extruder ter SKR elektroniko. Vse skupaj sem vezan na dva napajalnika (Meanwell). Nobena znanost, vendar deluje dobro. Pri glavi in ekstruderju ne gre varčevati, saj so razlike med originali in kitajskimi kloni precejšnje!

Aja, cena: cca. 1000€ za material, koliko sem porabil za delo ne vem.


Je bil to tvoj prvi printer? Osebno sem imel pri DIY rešitvah za začetnika predvsem pomislek v tem, da je preprosto preveč elementov, ki vplivajo na kvaliteto tiska, da je smiselno, da pri prvem printerju vsaj hardwear zameš tak, ki out of the box daje solidne rezultate. Saj potem ko imaš printer enkrat pol leta v uporabi hitro zapopadeš tudi hardwearske elemente ampak začetniku se pa ne bi upal svetovat, da začne z DIY rešitvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

driver_x ::

Moj prvi je bil Ender 3, ki sem ga do obisti predelal in pri tem nabral izkušnje za gradnjo svojega. Pri gradnji svojega sem porabil tudi cca. dva kilograma filamenta za plastične dele.

TheBlueOne ::

V kleti mi lezi CNC pa me zanima kaj potrebujem za predelavo v 3D printer. Kateri software, kateri hardware. Stroj je krmiljen z Geckodrive G540. Je zelo natancen in zelo stabilen.

Ne bi kupoval nekaj ultimodragega, recimo da vse skupaj med 200EUR in 300EUR.

Printal bi predvsem prototipe za svoje izume. :) Tako da kakovost ima prednost pred estetiko.

Tnx..

Zgodovina sprememb…

bezerk ::

Hej tudi sam imam Gecka na mojem CNCju, seveda preko paralelnega porta.

Verjetno poganjaš vse skupaj z MACH 3, če ne bi imel USB kontroler.
Good news je, da MACH 3 podpira G-code is Slic3rja, da lahko 4 port uporabiš za krmiljenje extruderja, manjka ti samo temperaturno tipalo, PID kontroler, samostojen.
Minimalni stroški...
Evo link na CNCZone.
http://www.cnczone.com/forums/gecko-dri...

driver_x ::

Pa se splača toliko komplicirati? Ni enostavneje kupiti eno ploščo skupaj z driverji?
««
41 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121051 (833) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161998 (1353) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183158 (2781) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307242 (6492) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810085 (8354) stalker

Več podobnih tem