» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
42 / 46
»»

TheBlueOne ::

bezerk je izjavil:

Hej tudi sam imam Gecka na mojem CNCju, seveda preko paralelnega porta.

Verjetno poganjaš vse skupaj z MACH 3, če ne bi imel USB kontroler.
Good news je, da MACH 3 podpira G-code is Slic3rja, da lahko 4 port uporabiš za krmiljenje extruderja, manjka ti samo temperaturno tipalo, PID kontroler, samostojen.
Minimalni stroški...
Evo link na CNCZone.
http://www.cnczone.com/forums/gecko-dri...


Stroj sem naredil z Linux CNC. Takrat sem imel pretirano casa. :)

Kaj tocno priporocas od ostale opreme?

driver_x je izjavil:

Pa se splača toliko komplicirati? Ni enostavneje kupiti eno ploščo skupaj z driverji?


Ce ti doma lezi CNC, potem morda ne. Ampak vseeno razmisljam o kompletnem stroju. Morda kdo kaj priporoca, da stane pod 500€.

Zgodovina sprememb…

Nwanko ::

Je kaki majster z Maribora da bi mi prišel skalibrirat printer? Plačam pa hladno pivo čaka. Printer je ender 3 v2.

darkolord ::

bezerk je izjavil:

Seveda je kup dual head rešitev, jaz sem se s tem in auto levelingom igral 9 let nazaj.
Kup rešitev je že, so pa večinoma vse "meh".

Nekaj, kar ti prihrani čas in izboljša zanesljivost, ne obratno.

darkolord ::

Če ima kdo težavo s tem, da mu kljub touch probe nikakor ne uspe mize spraviti v nivo, naj pogleda "X axis twist compensation".

Pri 400x400 mm kitajcu sem imel ta problem, da kljub temu, da:
- sem lepo poravnal mizo v vseh vogalih
- sem žnj-krat ponovil kalibracijo Z probe offset
- sem nabavil boljši BL-touch s ponovljivostjo 0,003 mm
- sem probal vse možnosti bed levelinga
- ...

je razlika med šobo in mizo še vedno bila ranga 0,5 mm, tako da sem pri vsakem (prvem) printu stal zraven in z babysteppingom naštimal oddaljenost, da je bila OK. Potem sem printal vedno v istem vogalu in je nekako bilo sprejemljivo.

Vsake toliko časa sem se vsega lotil na novo od začetka, ampak rezultat je bil vedno enak.

No, sedaj sem odkril, da Marlin podpira kompenzacijo "X axis twist", kar pomeni, da je X os malo v torziji in se po X osi oddaljenost šobe od glave po Z osi malo spreminja. Na levi strani mize je Z probe offset drugačen kot na desni strani. Če je razlika večja (pri 400 mm+ se to še toliko bolj pozna), se to odrazi v temu, da je s standardnim postopkom bed levelinga nemogoče spraviti mizo v nivo.

Pri XATC s čarovnikom enostavno narediš ročno kalibracijo Z offseta na 3 točkah, in če oddaljenost šobe od mize na teh točkah razlikuje, se nastavi korekcija, ki jo bed leveling potem upošteva.

Ko sem tole nardil, sem - po nekaj letih - takoj dobil "perfekten" leveling.

BigWhale ::

A ni tocno za te namene mesh leveling? Kjer pac na devetih mestih na bed-u preveri oddaljenost sobe od bed-a in potem to uposteva pri printu?

darkolord ::

Ne. Mesh leveling preveri razdaljo od probe-a do mize, predpostavlja pa, da je razdalja med probe-om in šobo konstantna. Če imaš X os malo zvito, pa ni konstantna.

Tidule ::

skica za lažjo predstavo:


Pač slabost bltouch senzorja je v tem, da v bistvu ne meriš oddaljenosti šobe ampak senzorja od mize in posledično v enačbo vpelješ novo spremenljivko, če razdalja med šobo in senzorjem ni konstantna. In tukaj druge rešitve kot ročna kalibrcija, kot je napisal darkolord ni. Je pa dosti tudi odvisno od tega, kje se senzor nahaja. Dlje iz X osi je, večja je razlika. Zato je načeloma boljše, če sta senzor in šoba na isti x osi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

zl0dej ::

Bi mi kdo bil pripravljen sprintati spodnje 7x, seveda proti plačilu:

https://www.thingiverse.com/thing:37011...

Edino kar bi bilo treba je povečati vse skupaj za 5mm.

driver_x ::

Tidule je izjavil:

skica za lažjo predstavo:


Pač slabost bltouch senzorja je v tem, da v bistvu ne meriš oddaljenosti šobe ampak senzorja od mize in posledično v enačbo vpelješ novo spremenljivko, če razdalja med šobo in senzorjem ni konstantna. In tukaj druge rešitve kot ročna kalibrcija, kot je napisal darkolord ni. Je pa dosti tudi odvisno od tega, kje se senzor nahaja. Dlje iz X osi je, večja je razlika. Zato je načeloma boljše, če sta senzor in šoba na isti x osi.


Na to pa še pomislil nisem nikoli. K sreči imam senzor in šobo na isti osi.

vres.ales ::

Na to jaz tudi nisem pomislil pa sem vedno pač Z offset spreminjal še, ker sem itak bil jezen zakaj sem sploh kupil bl-touch, če nič ne pomaga

melvin ::

Ima kdo nastavitve-profil(Cura) za tiskalnik Anycubic Vyper?

lp
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

Tidule ::

Kak specifičen profil iščeš? Ker Vyper kot tak je v Curi po defultu.

melvin ::

Ne ravno specifičnega, me pa zanima če uporabljate default ali kakšnega drugega-boljšega.
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

BladE_ ::

Najboljši je tisi, ki si ga "spimpaš" sam in je najbolje umerjen za točno tvoj tiskalnik. Vem, dolgotrajen mučen proces, če še nikoli nisi ampak vzameš neko osnovo in testiraš ter spreminjaš nastavitve dokler ne dosežeš...
Akcija - Reakcija

Tidule ::

v bistvu jjih uporalbjam kakih 5. Odvisno kaj in s čim printam printam.

dobra osnova je od mpox-a

Profil je precej konzervativen, kar se hitrsoti tiče, ampak da dobre rezultate. Potem pa od tam naprej prilagajaš lastnim potrebam.

BigWhale ::

darkolord je izjavil:

Ne. Mesh leveling preveri razdaljo od probe-a do mize, predpostavlja pa, da je razdalja med probe-om in šobo konstantna. Če imaš X os malo zvito, pa ni konstantna.


Ah, ja. Seveda. Razumljivo.

Mogoce sem imel jaz s tem tezave. :>

lajcek ::

kot popoln začetnik se zanimam za nakup 3d printerja.

Najbolj mi je v oko padel FlashForge Adventurer 3 pro....Pride sestavljen in softwer izgleda najbolj začetniku prijazen.
Vseeno pa na tem forumu ne omenja kaj veliko oz skoraj nič...
Zanima me če sem kot laik spregledal kakšno pomanjkljivost na njem (razen velikosti prinfov) oz kakšen drug model do 500e.

Lp in hvala za pomoč

vres.ales ::

Priporočam ti, da se pridružiš Facebook skupini Slovenija tiska v 3D.
Tam boš dobil največ nasvetov

Tidule ::

Konkretne znamke in printerja ne poznam, tako da težko sodim o kvaliteti.

Po videnem online, pa zadeva sicer deluje korektna, ampak si ne znam najbolj predstavljat zakaj bi za printer s tako majhnim volumnom plačal tako veliko. Preprosto ne najdem argumentov zakaj bi tale zadeva za 2x višjo ceno bila boljša za začetnika od recimo Anycubic Kobre ali pa Enderja S1 pro. Če bi se že stegoval višje potem bi prej gledal Pruse.

Za tako majhen build volume bi se osebno potem raje odločil za rasin printer (ampak to prinese s sabo tudi kup drugih stvari).

lajcek ::

Hvala obema za odgovor.

Kje pa se pri nas najbolj splača printer naročiti? Kar na domači strani proizvajalca?

Še eno vprašanje...se da z temi ˝poceni˝ printerji printat samo statične figurice ali tudi kaj funkcionalnega oz da se giblje (kakšnen rattlesnake ali preprost skelet dlani)? :)

BladE_ ::

Najbolj se splača od "Kitajca" EU skladišče pa še kakšen kupon se dobi za popust... Google "kuponi 3d printer", "cupons from china"...

Tiskaš lahko praktično vse kar ti pade na pamet. Poglej malo modele na Thingiverse, da dobiš občutek.
Akcija - Reakcija

darkolord ::

Vse, kar lahko natisneš s profesionalnim printerjem z eno glavo, lahko natisneš tudi na najcenejših.

Profesionalni printerji so bolj robustni in zanesljivi; če se ti ljubi in imaš čas, da se s printerjem ukvarjaš, pa ni nobenih ovir, da ne bi dosegal enako dobrih rezultatov.

BigWhale ::

A mogoce koga zanima nakup kaksnih DIY variant? Doma imam ogrodje od Anet E-10 kitajca. 2x 5 motorjev (12V in 24V), BigTreeTech SKR 1.3 board in Octopus board, V3 touch display od BTTja, 12V in 24V power supply, en original BL Touch, en fake BL Touch, kitajski klon Volcano hotenda, se dva druga E-10 kompatibilna hotenda, plus se en kup enih drobnarij. Vse stvari so bile pred kake pol leta se delujoce. Prodajam predvsem zato, ker se zdaj na teh receh nabira prah in ker sem kupil Bambu Labs X1.

100 EUR pa roka? :D

gregyk ::

BigWhale je izjavil:

A mogoce koga zanima nakup kaksnih DIY variant? Doma imam ogrodje od Anet E-10 kitajca. 2x 5 motorjev (12V in 24V), BigTreeTech SKR 1.3 board in Octopus board, V3 touch display od BTTja, 12V in 24V power supply, en original BL Touch, en fake BL Touch, kitajski klon Volcano hotenda, se dva druga E-10 kompatibilna hotenda, plus se en kup enih drobnarij. Vse stvari so bile pred kake pol leta se delujoce. Prodajam predvsem zato, ker se zdaj na teh receh nabira prah in ker sem kupil Bambu Labs X1.

100 EUR pa roka? :D


Kako si zadovoljen z X1?

111111111111 ::

BigWhale je izjavil:

ker sem kupil Bambu Labs X1.

How much?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BigWhale ::

V Kickstarter kampanji je bla X1C verzija, skupaj z AMSjem okrog 800 EUR.

Printer je fajn, vsec mi je, ker je CoreXY in nima mize, ki bi okrog skakala in zato zasede mal manj prostora. Stare role od Azurea ne gredo v AMS, tko da se se nisem odlocil kaj bom naredil. :)) Mal me moti cel kitajski ekosistem in povezovanje in printanje preko clouda ampak na konc pa dela dokaj dobr. Sem pa bolj mal printal z njim zaenkrat. Je pa tist kar je sprintal blo sprintan hitr :))

111111111111 ::

A se je kdo od vas že ukvarjal z metal platingom 3d printov?


Iščem namreč bakreno, paladijevo in zlato raztopino, da bi poskusil nanašati kovino na 3d printe.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

bezerk ::

prvo grafiten-PREVODEN lak v spreju, potem bakrenje.

111111111111 ::

bezerk je izjavil:

prvo grafiten-PREVODEN lak v spreju, potem bakrenje.

Ta del mi je jasen. Rad bi dobil bakreno raztopino v Sloveniji, da lahko bakrim. NA Amazonu sem nekaj našel:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Vsaj upam da je prava zadeva.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

driver_x ::

Kupi modro galico.

BigWhale ::

Bambu Lab X1C v ludicrous mode:



Ce koga zanima kaj vec, pa lahk mal daljsi spis napisem. :>

First layer adhesion je z dvema novima rolama od AzureFilms totalna katastrofa in se nisem uspel diagnosticirat kaj ga matra. Zdaj ze mal sumim, da je prevec vlazen filament.

driver_x ::

Meni se vlaga v PETG filamentih manifestira v stringanju. Sušilec iz Aliexpressa za nekaj deset evrov precej pripomore.

jest10 ::

TWO TREES 235*235*280mm printer za 99€

bezerk ::

kupiš bakrov sulfat/modro galico, kot ti je rekel že sammy za 3€ in namešaš nasičeno raztopino, ne pa 30€ zapravljat, ker je ista stvar.

111111111111 ::

bezerk je izjavil:

kupiš bakrov sulfat/modro galico, kot ti je rekel že sammy za 3€ in namešaš nasičeno raztopino, ne pa 30€ zapravljat, ker je ista stvar.

Včasih sem precej neučakan. Vsaj brez poštnine sem dobil. vsaj nekaj. :(
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

cypena ::

jest10 je izjavil:

TWO TREES 235*235*280mm printer za 99€

je to približno ok tiskalnik?
Vem, da za 100 eur ni ne vem kaj za pričakovat pa vendar, da ni potem več težav kot veselja in na koncu ostane bolj za prostor krast kot kaj približno pametnega narediti.
Me mika, da ga vzamem za zraven Anycubic MegaX, katerega imam sedaj. Za hobi
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

BladE_ ::

Za kakšnih par 10EUR se pa še stegni in kupi nekaj preverjenega... Ne vem, na pamet na hitro... Ender 3 ali pa Anycubic i3..
Akcija - Reakcija

bezerk ::

BigWhale je izjavil:

Bambu Lab X1C v ludicrous mode:



Ce koga zanima kaj vec, pa lahk mal daljsi spis napisem. :>

First layer adhesion je z dvema novima rolama od AzureFilms totalna katastrofa in se nisem uspel diagnosticirat kaj ga matra. Zdaj ze mal sumim, da je prevec vlazen filament.


njihov PLA je totalen nateg in samo za v smeti. Sem se zblamiral pred stranko zaradi njihovega klumpa, ker mi ni bilo jasno zakaj odličen printer naenkrat ne extrudira niti približno normalno. Pomislil sem na vse drugo. Poznam druge z identično izkušnjo. Najcenejši PLA kitajc z Ebaya leta 2014 se je printal brez ene same težave. To sranje pa zabaše glave ranga 60€ ki prebavijo vse ostalo!
Sramota, da lahko prodajajo kaj takega.

jest10 ::

cypena je izjavil:

jest10 je izjavil:

TWO TREES 235*235*280mm printer za 99€

je to približno ok tiskalnik?
Vem, da za 100 eur ni ne vem kaj za pričakovat pa vendar, da ni potem več težav kot veselja in na koncu ostane bolj za prostor krast kot kaj približno pametnega narediti.
Me mika, da ga vzamem za zraven Anycubic MegaX, katerega imam sedaj. Za hobi


Drugače je tale okoli 180€

_Denny_ ::

bezerk je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Bambu Lab X1C v ludicrous mode:

Ce koga zanima kaj vec, pa lahk mal daljsi spis napisem. :>

First layer adhesion je z dvema novima rolama od AzureFilms totalna katastrofa in se nisem uspel diagnosticirat kaj ga matra. Zdaj ze mal sumim, da je prevec vlazen filament.


njihov PLA je totalen nateg in samo za v smeti. Sem se zblamiral pred stranko zaradi njihovega klumpa, ker mi ni bilo jasno zakaj odličen printer naenkrat ne extrudira niti približno normalno. Pomislil sem na vse drugo. Poznam druge z identično izkušnjo. Najcenejši PLA kitajc z Ebaya leta 2014 se je printal brez ene same težave. To sranje pa zabaše glave ranga 60€ ki prebavijo vse ostalo!
Sramota, da lahko prodajajo kaj takega.

Ne vem, moja izkušnja je čisto drugačna in ne morem prehvaliti njihovega filamenta, sploh Unset variante za 13€/kg. Če pri PLA kdaj ni prijelo prvega layerja je bila krivda na moji strani in se je vedno rešilo s pranjem smooth PEI-ja s toplo vodo, Prilom in gobo v umivalniku, ker slej ko prej čiščenje z izopropanolom ni več dovolj, pri PETG pa sem zaradi teksturirane podlage pač dal malo večji "squish". Z vlago, stringingom in ostalimi povezanimi stvarmi tudi nikoli ni bilo problemov kljub temu, da je v prostoru skoraj vedno čez 25°C in 75% RH, je pa res, da takoj po koncu printa vsako rolo zapakiram nazaj v vakuumsko vrečko s silico in jih ne puščam zunaj; novih še mi zaenkrat tudi ni bilo treba sušiti.

Skratka, AzureFilm je vsaj zame za to ceno perfekten filament, če ne bi gledal na €€€ bi pa itak printal čisto vse s Prusamentom (zdaj je 90% AzureFilm, 10% Prusament).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

darkolord ::

Isto tukaj, same odlične izkušnje.

Printam pa vse na ~220.

BigWhale ::

Jaz sem zdaj previl eno rolo dve leti starega belega PLA, ki je bil zapakiran, dal v printer in printa povsem ok. V pecico sem dal susit se njihov banana yellow PLA, ki je imel konkretne probleme s stringingom in printer ne mogel narest unloada. Zdaj printa ok in brez problemov in ni partial clogov. Unload mi je pa enkrat crknil in bom dal verjetn mal na stran to rolo.

Sem dal pa tisto rolo crnega PLA, ki je imel tezave z oprijemom na textured pei, v pecico na ~60 stopinj. No, zdej mam doma en kolut plastike. :D Zadeva se je zlepila skupaj. :)) Dans bom odpakiral en njihov silk filament, da vidim kak bo rezultat.

-Wall ::

Ce ima kdo tezave z bed levelingom in ima bltouch, si lahko precej pomaga s tem:
https://plugins.octoprint.org/plugins/b...

Uporabi bltouch za to, da dobi razdalje od podlage in zadevo vizualizira, je neprimerno lazje poravnati.



BigWhale je izjavil:

Jaz sem zdaj previl eno rolo dve leti starega belega PLA, ki je bil zapakiran, dal v printer in printa povsem ok. V pecico sem dal susit se njihov banana yellow PLA, ki je imel konkretne probleme s stringingom in printer ne mogel narest unloada. Zdaj printa ok in brez problemov in ni partial clogov. Unload mi je pa enkrat crknil in bom dal verjetn mal na stran to rolo.

Sem dal pa tisto rolo crnega PLA, ki je imel tezave z oprijemom na textured pei, v pecico na ~60 stopinj. No, zdej mam doma en kolut plastike. :D Zadeva se je zlepila skupaj. :)) Dans bom odpakiral en njihov silk filament, da vidim kak bo rezultat.


https://www.aliexpress.com/item/1005004... in malo teflonske cevke, pa imas celoten sistem zaprt, brez vlage in brez prahu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

111111111111 ::

_Denny_ je izjavil:



Skratka, AzureFilm je vsaj zame za to ceno perfekten filament, če ne bi gledal na €€€ bi pa itak printal čisto vse s Prusamentom (zdaj je 90% AzureFilm, 10% Prusament).

Daš link do filamentov?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

MacGyver141 ::

Uporabljam Azure, Trček pa Prusament. Še največ problema sem imel s PET-G Prusamentom, ker je že zelo vlažen prišel. Ko sem ga posušil, je bil ok. Pri Azure PET-G brez problema trenutno, PLA je kdaj prišel vlažen. S Trčkom do zdaj še nisem imel problema.

_Denny_ ::

https://www.azurefilm.si/petg-filament-...
https://www.azurefilm.si/pla-filament-u...
https://www.prusa3d.com/category/prusam...
https://www.prusa3d.com/category/prusam...

AzureFilm uporabljam izključno Unset, ker mi je vseeno za barvo, sem pa do zdaj preko "loterije" dobil čisto vse možno (tudi take, ki jih ne prodajajo), največ sicer črne. Prusament vzamem to kar trenutno rabim, ker stvar ni ravno poceni; do zdaj sem imel PETG Jet Black, Galaxy Black in Prusa Orange ter PLA Galaxy Silver, Army Green, Opal Green in Mystic Brown, z vsemi isto ni nobenih pripomb.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Tidule ::

Pursamnet kadar rabim kvaliteto, gst3d za kvantiteto. Ravno za black friday je bila 9 eur kila.

mzakelj ::

Super printer malo večjih dimenzij, sedaj po ugodni ceni :

https://www.geekbuying.com/item/Artille...

111111111111 ::

S prusamnetom še nisem delal. Moram ob prvi priliki preizkusit.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BigWhale ::

-Wall je izjavil:

https://www.aliexpress.com/item/1005004... in malo teflonske cevke, pa imas celoten sistem zaprt, brez vlage in brez prahu.


Za X1C imam AMS in mam notr skoz 4 kolute in za te stiri je poskrbljeno. Tko da bi najrajs mel en dryer box se za 4 kolute, brez povezave s printerjem.
««
42 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121051 (833) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161998 (1353) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183158 (2781) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307242 (6492) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810085 (8354) stalker

Več podobnih tem