» »

3d tiskalnik

3d tiskalnik

««
4 / 46
»»

korenje3 ::

taki printerji niso za nobeno resno rabo. za resno rabo oz. uporabnost končnih izdelkov mora biti lasersko prašno sintranje materiala, z 0,1mm nanosa/sloj ali manj.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

knesz ::

korenje3 je izjavil:

taki printerji niso za nobeno resno rabo. za resno rabo oz. uporabnost končnih izdelkov mora biti lasersko prašno sintranje materiala, z 0,1mm nanosa/sloj ali manj.

Ni res. FDM tehnologija je popolnoma v redu za končne izdelke, velikokrat primernejša kot SLS, ki uporablja PA. Sicer je pa za SLS priporočljiva minimalna debelina stene 0,8mm. 0,1mm dosežeš samo z kakšno MJM tehnologijo.

korenje3 ::

lasersko sintranje lahko uporablja uporablja kovinski prah, točnost končnih izdelkov pa je do 0,05mm (odvisno od stroja). tako da ni omejen na PA in druge polimere.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Realno je pri SLS tehnologiji, ki je na voljo pri nas, potrebno računati s toleranco ?0,1mm za kose iz PA. Pri luknjah in čepih je to nujno potrebno upoštevati! Prav tako ima probleme z ozkimi utori, ki jih načeloma zapolni (je odvisno tudi od globine utora). Vsak SLS prototip iz PA je priporočljivo natopiti s kakšnim redkim lepilom - cianoakrilatom. Če pa imate dostop do kakšnega redkotekočega dvokomponentnega poliuretanskega lepila (taki so redki), je to še boljša izbira. S tem se kosi znatno utrdijo.

FDM tehnologija se je v zadnjih letih kar izboljšala, prototipi so trdnostno kar dobri. Sami (v moji firmi) bomo ob prvi priliki dali natisniti ležišča za montažne priprave. Smo jih doslej dajali rezkat, kar ni bilo ne poceni, ne poceni hitro....

LP

Jože

fikus_ ::

Korenje3 a to govoriš iz lastnih izkušenj?!

korenje3 ::

Barbarpapa2, pri PA je problem že sama vpojnost vlage, ki je od 5-9%. Mi smo pred časom vse PA kose prekuhaval, sam ni pomagal ker ali se zmanjša ali pa poveča, odvisno od "vremena". Tako da smo material zamenjal kar za POM.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

korenje 3, pri kom jemljete SLS PA kose?. Naši dobavitelji delajo striktno z PA12, ki ima vpojnost za vodo podobno ali manjšo kot ABS.

LP

Jože

cekr ::

A PA 66 se tudi uporablja? Je manj problemov z vlago.

Kako se pa sploh uporablja PA? Normalno je pred predelavo potrebno predsušenje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Pri PA je sposobnost absorbcije vlage odvisna od dolžine molekulske verige. Krajša, kot je veriga, več vlage lahko "vsrka" PA. Tako načeloma največ popije PA6, PA66 že manj, pri PA12, PA612 pa je absorbcija že praktično zanemarliva (enako ali manj kot pri ABS). Drugače obstato tudi modificirani PA-ji, ki vežejo manj vlage.

Kako pa je s specifičnimi materiali za SLS, pa ne vem. PA12 itak veže malo vlage, če pa suhe SLS kose (le-ti so vedno porozni) natopiš z lepilom, na ta način zapreš pot zračni vlagi in pa prekriješ zunanje površine, da tudi tu vlaga ne more "prodirati" v kos.

LP

Jože

korenje3 ::

PA12 je natur in ima enako vpojnost kot PA6 (ki je živilski kao).
in z vsemi PA materiali so problemi. Vse ostalo je laganje samemu sebi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

knesz ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Pri PA je sposobnost absorbcije vlage odvisna od dolžine molekulske verige. Krajša, kot je veriga, več vlage lahko "vsrka" PA. Tako načeloma največ popije PA6, PA66 že manj, pri PA12, PA612 pa je absorbcija že praktično zanemarliva (enako ali manj kot pri ABS). Drugače obstato tudi modificirani PA-ji, ki vežejo manj vlage.

Kako pa je s specifičnimi materiali za SLS, pa ne vem. PA12 itak veže malo vlage, če pa suhe SLS kose (le-ti so vedno porozni) natopiš z lepilom, na ta način zapreš pot zračni vlagi in pa prekriješ zunanje površine, da tudi tu vlaga ne more "prodirati" v kos.

LP

Jože

Porozen je tako PA kot ABS (FDM). Kadar delamo prototipe za testiranje pretoka tekočin (voda, nafta, dizel...), jih vedno tudi impregniramo, sicer ne.

Zalachenko ::

Pozdravljeni

odločam se za nakup 3D printerja pa sem zasledil tega

https://www.3dhubs.com/3d-printers/koss...

pa me zanima če ga kdio ima oz kaj menite o njem

I__I ::

Z delta printerji sicer nimam izkušenj.
Tole je odprtokodni printer, zato ga izdelujejo različni proizvajalci, ki pa radi malo spreminjajo detajle, kot so ogrevana mizica, auto-leveling, različna linerana vodila,... Lahko kupuješ na ebayu, aliexpresu,... glej predvsem na komentarje, ocene prodajalca,... Ponavadi te zadeve pridejo s kitajske, zato upoštevaj še davek in carino, ter morda poštnino. Lahko pa tudi naročaš v EU, kjer je davek že obračunan. lista raznih trgovin: http://reprap.org/wiki/RepRap_Buyers'_G...
Specifičnih problemov delta printerjev ne poznam, predvidevam pa da se znajo pojavljati problemi predvsem s kvaliteto ekstruderja (hotend), preslab napajalnik, ki ima težave predvsem s segrevanjem mizice na 100°C in pa mislim da morajo biti tiste povezovalne ročice (Push rods) vse enako dolge.

Motion ::

Če se jst prov spomnem ko sem kupoval 3d printer so glavne razlike med kartezičnim, prusa i3 naprimer in delta printerhem predvsem v hitrosti printanja. Delta omogoča precej hitrejša printanje.
Po spominu pomankljivosti 4ki jih tak printer ima napram navadnemu kartezičnemu so da morajo bit delta printerji skalibrirani v nulo, če hočeš da bodo sploh printali. Kartezični bodo printali, čeprav v dosti slabši kvaliteti) tudi če niso skalibrirani v nulo. Sama kalibracija je ( bla) dosti bolj zajebana na deltah. Čeprav z senzorjem za automatsko kalibriranje najverjetneje nebi smel bit več problem.
Prav tako se na deltah uporablja BOWDEN set up, ki ni primeren za tiskanje flexsibilnih materialov.

Tuki maš še eno stran ki ima kup ponudbe DIY kitov z ocenami uporabnikov.
https://www.3dprintersonlinestore.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Zalachenko ::

Kaj pa bi mi bolj priporočali...delto ali xyz....najvecja razlika se mi zdi da za dokaj podobno ceno dobis precej vecji volumen za delo pri deltah...definitivno pa grem na diy kit.

Motion ::

Vulumen je tako tako. Hitrosti tiskanja so premajhne da bi blo vredno met nevem kako velik volumen. Že pri volumnu 20x02x20cmm lahko printi trajajo dan ali več. A to rabš sam za hobi?
Če bi jst zdej kupoval še enkrat, bi kupu core x-y sistem (sistem ki ga ma ultimaker 2 naprimer). Kjer se glava premika po x in y osi posteljca po z osi. S tem pridobiš hitrosti delta printerjev ter enostavnost kartezičnih. So pa mal dražji kot te delte ali pa pruse.

Zalachenko ::

Bolj kot ne bi potreboval za razvoj/hobi..sem student strojnistva in bi lahko svoje ideje pretvoril v fizicne modele..recimo s pomocjo arduina robotske roke..quadcopterje..razna ohisja in podobno

Zalachenko ::

Nasel sem se to

http://www.aliexpress.com/item/large-si...

Pa me zanima mnenje

I__I ::

Če potrebuješ ogrevano mizico, jo moraš doplačati in če prav razumem, moraš dokupiti še 24V 5A napajalnik posebej za ogrevano mizico.

Kaj več je s slik težko videti. Dobro bi bilo tudi pregledati navodila za sestavljanje, tam se da še videti kakšne napake, predvsem pa ali je potrebno lotanje oz. uporaba kakšnih posebnih orodij. Glede na to, da jih ni na netu, jih probaj kontaktirati.

Zalachenko ::

https://www.dropbox.com/s/n7nbuifeuyzri...

Tole sm dobil od navodil

Kaksno pa imate kaj mnenje o prusa printerjih

I__I ::

Sem malo pogledal navodila. Vogalniki so na vsak profil pritrjeni samo z enim vijakom, kar se mi zdi da ne zagotavlja najboljše stabilnosti. Druga zadeva pa so kosi iz pleksija (Acrylic), kjer se že na sliki vidi, da ima eden razpoke okrog luknje. Jaz ga ne bi kupil.

Original prusa naj bi bila kar dobra, je pa res da stane dvakrat več kot kitajske kopije. Kitajske zadeve so ponavadi delujoče, a kvaliteta zelo niha. Imej malo denarne rezerve za nadomestne dele (ponavadi ekstruder). Izogibaj se okvirjem iz pleksija, ker kovinska ohišja niso veliko dražja.

Zalachenko ::

Kaj pa bi mi potem bol priporocal...kitajsko pruso ali delta kossel

Motion ::

kolk si maksimalno pripravljen dat (všteto s davkov/carino)?

WarpedGone ::

Bolj kot ne bi potreboval za razvoj/hobi..sem student strojnistva in bi lahko svoje ideje pretvoril v fizicne modele..recimo s pomocjo arduina robotske roke..quadcopterje..razna ohisja in podobno


Poglej v smer laserskih rezalnikov. Produkti bodo bistveno bolj uporabni, kot printi iz poceni 3D tiskalnikov.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zalachenko ::

Nekje do 400EUR...imas kaksen drug predlog?



WarpedGone je izjavil:

Bolj kot ne bi potreboval za razvoj/hobi..sem student strojnistva in bi lahko svoje ideje pretvoril v fizicne modele..recimo s pomocjo arduina robotske roke..quadcopterje..razna ohisja in podobno



Poglej v smer laserskih rezalnikov. Produkti bodo bistveno bolj uporabni, kot printi iz poceni 3D tiskalnikov.



Z laserskim rezalnikom ne mores niti priblizno izdelati vseh stvari ki jih lahko z tiskalnikom...zdi se mi da bi tiskalnik uporabil precej bolj kot pa rezalnik...

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Teb se to zdi, js pa vem da si s svojim 1300 EUR "vrednim" RepManom 3.1 lahko bol mal pomagam.

Ja, kake 3D skulpture glav, žab in podobnih zamotanih 3D objektov z izrezom niti ne morš narest. Hitro pa ratajo dolgčas, uporabne zadeve majo ravne ploskve in bi izrez iz plat bil precej kvalitetnejši kot sprintana ravna ploskev.

Da hitrosti izdelave sploh ne vlečemo zraven. Ko so dimenzije v centimetrih, gre lahko čas tiskanja v dneve.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

_dice7 ::

WarpedGone je izjavil:

Teb se to zdi, js pa vem da si s svojim 1300 EUR "vrednim" RepManom 3.1 lahko bol mal pomagam.

Ja, kake 3D skulpture glav, žab in podobnih zamotanih 3D objektov z izrezom niti ne morš narest. Hitro pa ratajo dolgčas, uporabne zadeve majo ravne ploskve in bi izrez iz plat bil precej kvalitetnejši kot sprintana ravna ploskev.


Ali lahko daš kakšno sliko neuspelih oblik printa?

Ker jaz sem že skoraj nabavil printer, samo mi je potem užgalo, da ne moreš sprintati oblike T, ker bi moralo printati spodnji del horizontale po zraku. Bi moral rezati model in nato sestaviti, ampak potem si raje nabavim LEGO kocke.

knesz ::

_dice7 je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Teb se to zdi, js pa vem da si s svojim 1300 EUR "vrednim" RepManom 3.1 lahko bol mal pomagam.

Ja, kake 3D skulpture glav, žab in podobnih zamotanih 3D objektov z izrezom niti ne morš narest. Hitro pa ratajo dolgčas, uporabne zadeve majo ravne ploskve in bi izrez iz plat bil precej kvalitetnejši kot sprintana ravna ploskev.


Ali lahko daš kakšno sliko neuspelih oblik printa?

Ker jaz sem že skoraj nabavil printer, samo mi je potem užgalo, da ne moreš sprintati oblike T, ker bi moralo printati spodnji del horizontale po zraku. Bi moral rezati model in nato sestaviti, ampak potem si raje nabavim LEGO kocke.

Za take primere iščeš tiskalnik ki printa podporo, ampak to je potem drugi cenovni razred.

WarpedGone ::

Ali lahko daš kakšno sliko neuspelih oblik printa?

Sorry, nimam nič pri roki.

Ker jaz sem že skoraj nabavil printer, samo mi je potem užgalo, da ne moreš sprintati oblike T, ker bi moralo printati spodnji del horizontale po zraku. Bi moral rezati model in nato sestaviti, ampak potem si raje nabavim LEGO kocke.

Obliko T lahko:
- printaš postavljeno na glavo
- printaš s podporami - jih naračuna SW, ki generira G kodo, po tiskanju jih moraš ročno odstranit, to je lahko simpl al pa zaHeban, odvisno od konkretne oblike in konkretnih parametrov printanja kolk močno se podpora drži samega objekta
Zbogom in hvala za vse ribe

Zalachenko ::

WarpedGone je izjavil:

Teb se to zdi, js pa vem da si s svojim 1300 EUR "vrednim" RepManom 3.1 lahko bol mal pomagam.

Ja, kake 3D skulpture glav, žab in podobnih zamotanih 3D objektov z izrezom niti ne morš narest. Hitro pa ratajo dolgčas, uporabne zadeve majo ravne ploskve in bi izrez iz plat bil precej kvalitetnejši kot sprintana ravna ploskev.

Da hitrosti izdelave sploh ne vlečemo zraven. Ko so dimenzije v centimetrih, gre lahko čas tiskanja v dneve.



Mi lahko posles primer na kaksen rezalnik ciljas

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Glede rezalnikov ti bodo svetovali ljudje, ki jih majo doma.
Sm razočaran optimist glede 3D tiskanja, nočm bit prevelk optimist glede rezanja.

Hitro iskanje po YT
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Zalachenko ::

Ker ce je to rezalnik za rezanje plosc potem nevem kako bos naredi recimo ohisje za raspberry pi? Razen ce bos potem lepil stranice skup...ali pa kaksna podobna ohisja

WarpedGone ::

Generalna ideja je, da se 3D objekt z rezalnikom nardi tako, da se 3D objekt razreže na rezine debeline plošče, posamezna rezine izreže iz plošč in to sestavi v 3D objekt.

Debelejša kot je plošča. hitreje je končan izrez in bol stopničast je končni objekt. Če maš žogo je to grdo, če delaš šatlo je to ideal.
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Poleg tega, obstajajo še triki, ki jih z laserjem lažje in bolje izvedeš kot s tiskom. Npr:
Zbogom in hvala za vse ribe

Zalachenko ::

Kaksne pa so kaj cene in pa velikosti

I__I ::

Tule lepo razloži razlike med Laserskim rezalnikom, 2,5 osnim cnc rezkalnikom in 3d printerjem (začne se pri 11:50):


CNC-ji se začnejo tam nekje pri $1000, za laserje pa se mi zdi da so precej dražji.

Kaj kupiti je predvsem odvisno kaj hočeš delati. Če hočeš delati npr. računalniška ohišja potem kupiš CNC, če pa hočeš delati manjše oblikovno kompleksne zadeve, pa 3d printer.
Za 400€ pa je opcija samo 3d printer ali pa ročni rezkalnik + dremel + dekupirna žaga (alternativa CNCju)

TESKAn ::

Al pa si naredis 3 osni CNC in nato na njem izdelas kose za 3D printer. Elektroniko kupis, je ze prov smesno poceni, komplet elektroniko za 3D printer (glavna, krmilniki za koracne motorje, LCD zaslon) dobis za ~40 EUR. Mehaniko narisat v 3D pa tudi ni taka rec.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ge ::

Al narediš obratno, prvo 3D printer potem pa izprintaš-narediš CNC.
http://www.thingiverse.com/thing:1001437
http://www.thingiverse.com/thing:790533
;)

Poglej še ta dva modela:

249€
http://www.ebay.de/itm/2016-Verbesserte...

370€
http://www.ebay.de/itm/CTC-3D-Drucker-D...

Sam imam naročen prvi model in čakam na dostavo (po sledenju je že v SLO). Dostava se je sicer "malo" zavlekla iz obljubljenih 2 na 10 dni.
Je pa dostava iz EU tak, da odpade davek,carina,....
Upam, da bo sestavljanje šlo ker so navodila tak-tak ( http://www.filedropper.com/diy-1manual1 ).
Ge

__X__ ::

Pri nas (izobraževalna ustanova) beremo malce teste za mid-range 3d tiskalnik. Bi bil Lulzbot primeren ? Gledamo TAZ5 oz TAZ6 ki je bil pravkar predstavljen. Po testih sodeč pobira kar lepe pohvale.

I__I ::

Lulzboti so zagotovo kvalitetni printerji, npr. tale zelo veliko printa na njih: https://www.youtube.com/user/jamesbruto...
Čeprav za TAZ6 bi bili mogoče dobro malo počakati, da pridejo testi za dejanske printerje ki so v prosti prodaji, ker na pre-production mašinah se nekateri imeli neke težave.
V tem cenovnem razredu sta resna konkurenta še Ultimaker 2+ in Zortrax M200.
Če vas zanima obstaja tudi slovenski printer Pel3o Lov3d, ki se na njihovi strani sicer prodaja za 1700€+DDV, ampak sem ga ravno danes videl v Eleclercu v Lj. in sem skoraj ziher da je bila cena 1600€.
Predlagal bi vam da si ogledate tudi Original Prusa i3 MK2, 740€ kit oz. 1000€ sestavljen. Sicer gre za nov model in še ni nobenih testov, ampak glede na specifikacije bi to lahko bil najboljši printer glede na ceno/kvaliteto/zanesljivost.

Pa še tole bom skopiral iz ene druge teme, kjer se je nekdo prav tako zanimal za printerje za v izobraževalne namene:
Moje mnenje je, da je izbira 3D printerja odvisna predvsem od namena. Je mišljena uporaba 3D printerja v sklopu predmeta Tehnika in tehnologija, kjer je temu namenjeno le nekaj ur v celem šolskem letu, kjer bo 3D printer predstavljen kot neko čudo tehnike, hitra razlaga delovanja in bodo učenci bolj kot ne samo gledali? V tem primeru gledate čim cenejši Plug and Play, kjer velikost mizice in material nista pomembna (npr.: Printrbot Play, Ultimaker 2 Go,...). Če pa imate v mislih izbirni predmet/obšolsko dejavnost, kjer lahko na leto naredite 35-70 ur, potem bi bila mogoče dobra ideja, da bi kupili kit in bi ga učenci sami sestavili, kalibrirali, popravljali,...(Za 1000€ se dobi 2 do 3 poceni reprap kite: Prusa i3, Mendel, Huxley,..).
Boste učili tudi uporabo CAD programov, ali boste tiskali le izdelke z interneta? Je želja po uporabi različnih materialov (PLA, ABS, Nylon, PET, woodfill,...) ali je dovolj le PLA plastika, ki je najbolj osnovna in najlažja za tiskati. Je pomembna velikost mizice? Mora biti printer popolnoma zaprt (zaradi varnosti učencev)?
Trenutno je na trgu ogromno različnih printerjev, in je nemogoče izbrati pravega, če ne poznate namena.

Čisto iz firbca me zanima: Ali šola pri kupovanju plača tudi DDV? Lahko sploh naročate iz tujine ali mora biti slovenski prodajalec? Gre to preko javnega razpisa?

111111111111 ::

ge je izjavil:

Al narediš obratno, prvo 3D printer potem pa izprintaš-narediš CNC.
http://www.thingiverse.com/thing:1001437
http://www.thingiverse.com/thing:790533
;)

Poglej še ta dva modela:

249€
http://www.ebay.de/itm/2016-Verbesserte...

370€
http://www.ebay.de/itm/CTC-3D-Drucker-D...

Sam imam naročen prvi model in čakam na dostavo (po sledenju je že v SLO). Dostava se je sicer "malo" zavlekla iz obljubljenih 2 na 10 dni.
Je pa dostava iz EU tak, da odpade davek,carina,....
Upam, da bo sestavljanje šlo ker so navodila tak-tak ( http://www.filedropper.com/diy-1manual1 ).


Eno vprašanje, zgornja dva tiskalnika prideta sestavljena, ali je treba zadeve sestavit kalibrirat itd...

Zanima me predvsem, kakšen KIT, da si potem sam sestaviš 3D tiskalnik, tako da bi imel čez poletje, kaj za delat. :D

pisco ::

Zanima me ali se z laserskim tiskalnikom lahko naredi npr. plastični zobnik s premerom 2cm. Kako zelo trden je tak zobnik?

Koliko časa se izdeluje en tak zobnik (okviren čas)?
In kakšen je strošek za izdelavo takega zobnika (material in elektrika)?

WarpedGone ::

laserski tiskalnik?
Zbogom in hvala za vse ribe

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Verjetno misli na SLS (Selective Laser Sintering) tehnologijo.

Selective laser sintering @ Wikipedia

Tovrstne protoipe pri nas naročam pri Letriki ali pa pri RTCZ-ju v Hrastniku.

LP

Jože

knesz ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Verjetno misli na SLS (Selective Laser Sintering) tehnologijo.

Selective laser sintering @ Wikipedia

Tovrstne protoipe pri nas naročam pri Letriki ali pa pri RTCZ-ju v Hrastniku.

LP

Jože

Zakaj pa ne pri nas? :)

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Pri vas? Kdo ali kaj pa ste Vi?

LP

Jože

knesz ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Pri vas? Kdo ali kaj pa ste Vi?

LP

Jože

Lahko ZS, da ne bo reklame

dottor ::

Kaj je trenutno kej best buy z buđetom ~700€? Iščem vsaj 25x25x25 in čim boljšo resolucijo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

I__I ::

Original Prusa I3 MK2: http://shop.prusa3d.com/en/3d-printers/...
(malo dražji in malo manjši build volume, ampak mislim da lahko narediš kvalitetne izdelke.)

Za ta denar mislim da se ne da dobiti takšnega printerja od priznanih proizvajalcev. Ostanejo ti samo kitajske verzije na ebay-u ali aliexpress-u, ipd. V teh primerih moraš računati še na DDV. Ti printerji so ponavadi delujoči, ampak se zna zgoditi da kvaliteta printerja in izdelkov ni najboljša. Če so kakšni problemi se ponavadi da kaj zmeniti, saj jim je rating oz. feedback zelo pomemben. Tudi navodila za sestavljanje so lahko nepopolna, tako da moraš včasih malo improvizirati.
Dam ti ene par primerkov:
https://www.3dprintersonlinestore.com/e...
https://www.3dprintersonlinestore.com/d...
https://www.3dprintersonlinestore.com/f...
http://www.ebay.co.uk/itm/Folger-Tech-F...

dottor ::

Verjetno bom primaknu še kak € zraven in uzel i3 MK2. Lih zjutraj sem gledal video od Barnacules-a o njihovem sestavljanju :)) Res da ima manjši volumen tiska ampak podpira celo paleto materialov in resolucija se zdi všečna po priloženih slikah.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
««
4 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d printer

Oddelek: Strojna oprema
121082 (864) _Denny_
»

3d tiskalnik za zacetnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162036 (1391) sslavc
»

3D tiskaliki za domaco uporabo

Oddelek: Strojna oprema
183203 (2826) mihec87
»

3D tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
307288 (6538) avian2
»

3d printer

Oddelek: Kaj kupiti
3810138 (8407) stalker

Več podobnih tem