» »

bonifikacija pri zavarovanju

bonifikacija pri zavarovanju

Aramis ::

Če ti preneseš tiste % iz ene police, na katerem je samo osnovno zavarovanje na drugo polico, se ti pri novem zavarovanju upoštevajo % samo pri osnovnem zavarovanju ne? Pri kasku ne?

LapD ::

Pomojem je dost odvisno od agentov kolk se da zmenit glede teh stvari. Se mi zdi, da kar oni upravljajo z raznimi znanimi in "neznanimi" popusti :D
web&motion designer

Vikking ::

Aramis je izjavil:

Če ti preneseš tiste % iz ene police, na katerem je samo osnovno zavarovanje na drugo polico, se ti pri novem zavarovanju upoštevajo % samo pri osnovnem zavarovanju ne? Pri kasku ne?


Ponavadi ne. Se da tudi zmenit, če si dobro zapisan pri zavarovalnici, ter imaš pri njih več stvari zavarovanih. Drugače pa nekateri prodajalci, sploh pri leasingih ponujajo kasko že s 50%.

PacificBlue ::

Imam eno vprasanje. Danes sem se zaletel v drug avto v zadnji odbijač. Poskodbe so minimalne(barva, sled od registrske tablice..) in pri meni tudi. Oškodovanec je peljal avto k mehaniku, kjer mu je ocenil skodo na 250 evrov( menjava odbijača). Dal sem mu kupon, zdaj pa me zanima koliko sem s tem izgubil bonifikacije? (letos sem ob podaljsanju zavarovanja prisel z 13. v 12. razred)
I’m out.
:3

koyotee ::

15% več boš dal naslednje leto pri zavarovanju. padel si 3 razrede nižje. vsekakor bo to manj kot 250EUR
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PacificBlue ::

Ok, hvala za pojasnilo:)
I’m out.
:3

Tomas 33 ::

Pa še naslednje leto 3 razrede nižje in naslednje leto in ...

Za obdobje enega leta prišparaš, izračun za obdobje več let pa ti pove, da boš na izgubi.
Pa od 14. razreda se povečuje po 10%.

fosil ::

Padeš sicer za 3 razrede, ampak razlike je pa dejansko za 4 razrede. Ker če ne bi padel za 3 razrede, bi bil drugo leto 1 razred višje.
Poleg tega je pa tako, kot je rekel Tomas, 4 razrede razlike je potem kar nekaj let.

Vprašanje pa je, če bo menjava odbijača res stala samo 250.
Tako je!

MadMax ::

Stari odbijač je torej potemtakem tvoja last, saj si ga "pošteno plačal".
Pa četudi ga zabrišeš v prvi kontejner...
(da ne bi kdo pokasiral 250EUR in se še 10 let vozil s spraskanim odbijačem...)

Po drugi strani pa so lahko kljub komaj opaznim navzven vidnim poškodbam konkretno poviti nosilci.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

fosil ::

Ni tvoja last, ampak kvečjemu last zavarovalnice.

Zavarovalnica itak ne plača škode kar tako, ampak na podlagi računa. Če je zadeva sumljiva pa lahko zahteva tudi ogled vozila po popravilu.
Tako je!

Vikking ::

A kuponi še obstajajo? To da daš kupon pomeni samo da si dal podatke, nič drugega.

Poglej si za naslednjič, koliko te pride odkup prve škode pri zavarovanju avtomobila. Mislim da ni več kot desetina zneska odbijača.

St235 ::

Kupone mislim, da samo še triglav uporablja. Včasih je bil kupon edini način, da so na različnih poslovalnicah vedeli da je bla uveljavljana škoda. Danes so pač skupne baze podatkov in tisti pildek ne pomeni nič.

LapD ::

Starih kuponov ni več ... dobiš en pildek na katerem so podatki od zavarovalnice.
web&motion designer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
910230078 (352) Lonsarg
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5013320 (8496) BCSman
»

Nesreča - kuponček

Oddelek: Na cesti
409448 (8320) GrimReaper
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10526376 (21278) theBill
»

avtomobilsko zavarovanje - bonus/malus

Oddelek: Na cesti
254045 (3586) Go-ahead

Več podobnih tem