» »

Lite-ON CD-RW 40/12/48 NE DELA!!!

Lite-ON CD-RW 40/12/48 NE DELA!!!

Muzo ::

Lep pozdrav

Danes sem kupil Lite-On 40/12/48 v Mlacomu, zraven sem dobil še Nerota. Vendar ko inštaliram program, le ta ne deluje. Vse skupaj se ustavi na začetku, ko išče SCSI/IDE naprave.

Imate kakšen nasvet oz. rešitev?

Hvala

globoko grlo ::

lahko da je kkšn switch na rekorderju, mogoče je na istem kanalu kot disk, čeprav to ne bi smel bit problem

pa mal napiš kakšn komp je to pa kere winse

Muzo ::

To je Cyrix 200mx, na plati Lucky Star, operacijski je win98, mam še 2 diska, pač en je primary master drug pa slave.

Še kakšen utrinek?

|KoRn| ::

Mogoče rabiš MALCE BOLJŠI RAČUNALNIK?!
Freak on a leash!

ali3n ::

Računalnik je mogoče res mal švoh - samo kljub temu bi ti pečico moral zaznat... iz napisanega sklepam, da maš diska na enem IDE kablu, pečico pa sameva na drugem?
Poizkusi z drugačno vezavo (npr. Master Disk naj sameva na IDE1, pečica naj bo master na IDE2, drug disk pa Slave na IDE2), preveri jumperje, kable,... nič nisi napisal, ali ti pečico Win98 sploh zaznajo?

Skratka - BAJE (po besedah enga serviserja) morjo bit pekači Master... Malo probavaj in pazi pri peki - pomojem bo težko pečt z max hitrostjo na taki mašini...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bastadu ::

Jaz mam mojega liteončka na secondary slave, pa dela brez problemov...

ali3n ::

..sej se mi je zdel, da un serviser "klobase prodaja" :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Muzo ::

Torej bom probal še s temi kombinacijami, drugače bom naprej probal še z reinštalacijo Winsow. Pekač mi namreč winsi zaznajo, lahko celo normalno kopiram z njega.

Hvala zaenkrat.

ali3n ::

Kaj pa če bi Nerota reinštaliral? Ker če ti Win zaznajo pogon (vsaj pomojem) ni težava v Windowsih, ampak v Nerotu... še enkrat preveri kable, reinštaliraj Nerota,... errrrr... in poročaj:D . Želim ti prišparat mučno inštalacijo Polken...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Han ::

Če si kupil pečko kot OEM (CDRW v vrečki) in so ti pri Mlacomu kot dodatek porinili Nero, je možno, da ima ta Nero priloženo serijsko številko, ki ne podpira tvojega pekača...

Prenesi si Nera z uradne strani in ga poženi v Demo načinu ali pa naloži kakšen drug program za snemanje.

Muzo ::

No ja, probu sm tut Nerota z neta potegnit, pa je ista napaka. Je bla pa retail verzija.

Zdele mam druge težave, mašina se itak ne boota-, pa ne zarad RWja, še neki druzga sm očitno zjebu. :(

No ja, bomo že nekak.

Muzo ::

Problem je rešila ponovna inštalacija sistema, vse skupaj pa je ponovno nehalo delovati po namestitvi VIA 4in1 driverjev. Poizkusil bom še z najnovejšo verzijo driverjev, drugač pa brez, važno da dela burner.

Hvala vsem za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151577 (1400) schwarzvald
»

Nero - pomnilnik zapisovanja

Oddelek: Programska oprema
211425 (1075) ZoMk
»

Pekač ne zapeče cd-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
222034 (1683) cash1970
»

Pekač TEAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
151213 (960) Kriko
»

Problem z Nero-Burning Rom

Oddelek: Pomoč in nasveti
112131 (1980) Izak

Več podobnih tem