» »

Nero - pomnilnik zapisovanja

Nero - pomnilnik zapisovanja

anzy panzy ::

Imam NEC-ov DVD zapisovalec. Ko grem pečt DVD, in je že slika pripravljena, ter začne zapisovati, se vsakih nekaj odstotkov pomnilnik branja sprazni. Potem morem čakati, da se spet napolni, da lahko piše dalje. Najbolj grozno pa je, da se to zgodi vsake 2-3 % in je potem pisanje zelo zamudno. Pred nekaj dnevi mi je pa tud pri pisanju CD-ja prišel pomnilnik že pod 10%, vendar ni prispel do 0.
(včasih mi tega ni delalo)

Na disku, kjer imam nastavljen začasen pomnilnik mam še 5 GB prostora.

Hvala za pomoč!:)

5er--> ::

DMA je vklopljen?
Je pekač na svojem IDE kanalu? (in si ga ne deli z drugimi stvarmi, ter je Master?)

anzy panzy ::

Ni na svojem IDE-ju (gor je prkloplen še en DVD predvajalec), je pa master.

DMA pa ne vem kaj bi blo. Upam, da ti bo to kaj pomagalo::\

5er--> ::

Poglej še v device managerju primary in secondary ide channel. Vse naj bo (po možnosti) DMA. Če je kaj na PIO only si našel problem.

anzy panzy ::

No, na prvi sliki lahko vidiš, da je blo na device 1 res PIO mode. Pri drugi pa sem že dal na DMA (if avaible), ampak pri current modu je še vedno ostal PIO. Poizkusil sem tudi s ponovnim zagonom, ampak stvar ostaja ista. Se da to kako odpravit?



Hvala!:)

5er--> ::

Poglej za kakšno nastavitev v biosu v zvezi z ide kontrolerji, pa malo se poigraj s kabli in master/slave nastavitvami. (Ne vem točno kako bi lahko stvar rešil, pa malo streljam:8).)

darkolord ::

Z desnim klikni na "Secondary IDE Channel" in daj "Uninstall"... Potem moraš še ponovno zagnat računalnik kot zahteva in stvar bi morala delovati

Gr0unD Zer0 ::

ali pa kliknes samo tam gori na search new hardware.
ono lupo po domače

anzy panzy ::

Ja, zdaj mam pri device 0 in 1 DMA mode. Ampak pekač je že verjetno prej mel DMA, ker je device 0. No, kakorkoli... problem še vedno ostaja, torej v NERO-tu še vedno piše po polžje. Poskusil sem že z reinstalom nerota ampak nič ne pomaga (so še kje ostale kake sistemske informacije nera, tako da jih ni dol vrglo?)

Poizkušal sem tudi tako, da sem bratu ukradel RAM (če bi slučaaaajno to bilo krivo;) ampak ima njegov računalnik nekega starejšega, ki ne paše v mojga:\ Pa verjetno bi moralo biti 521 MB dovolj, ne?

Tako torej zdaj izgleda jo lastnosti sekundarnega IDE-ja


Še ima kdo kakršnokoli idejo kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala vsem!:)

gumby ::

>>Je pekač na svojem IDE kanalu? (in si ga ne deli z drugimi stvarmi, ter je Master?)

nima nobene veze, ce je master ali slave. to je samo zelo neposrecen naziv za logicno adreso 0 in 1...
tud na svojem kanalu ne rabi nujno bit, je pa to vsekakor priporocljivo

kako imas vezane naprave na IDE?

edit: ram tule ni tako pomemben...
poglej se, kako imas jumperje nastavljene? imas na master/slave ali CS?
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

5er--> ::

@gumby: Nekateri pekači hočejo bit master (0), drugače se spuntajo in nočejo delat.
Pa ful zanimivo je, ko imaš disk s katerega računalnik bere datoteke in pekač (po možnosti DVD z enim 16× zapisovanjem) na istem kablu ;).

gumby ::

kaj pa vem... dal sem skoz ze en kup pecic (vecinoma teac in lite-on) in mi je vsak delal, kjerkoli. tud solo slave... sem pa slisal ze o tecnih peckah, takih se je pac treba izogibat
disk in pecko na enem kanalu je pa treba pretestirat, ce gre - in kolk gre najvec pect. je pa boljse, ce sta locena, kot sem ze omenil...
my brain hurts

anzy panzy ::

Pekač je master, drug DVD je pa slave na istem IDE kanalu. Zdaj grem onega odklopit, da vidim če se stvar kaj spremeni:\

gumby ::

ja, probaj to...
ce ne pomaga, lahk das tud na CS in probas tako
my brain hurts

anzy panzy ::

No, varianta z masterjem ni nič pomagala. Bom še verjetno res probal na CS... kaj bi lahko bilo kaj z IDE kablom narobe?

5er--> ::

Je kabel 40 ali 80 (priporočeno) žilni? Je kaj poškodovan?

anzy panzy ::

Kabel je 80 žilni, pa tudi nobenih poškodb ni videti:\

anzy panzy ::

Še kakšna ideja?

ZoMk ::



Če misliš, da je s priklopom in kabli vse v redu, potem lahko poskusiš v registru izbrisati cel ključ:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\
CurrentControlSet\Control\Class\
{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Po ponovnem zagonu računalnika odpri upravitelja naprav in pri IDE ATA/ATAPI controllers za vsakega posebej posodobi (na novo naloži) gonilnike, ter ponovno zaženi računalnik.
:)

anzy panzy ::

To je le delno pomagalo... Zdaj mi read buffer vrže do ničle "šele" pri kakih 10%, ko pa pride nekje do polovice zapisovanja, ga pa spet začne konstanto zbijat na ničlo:\

Pa enega ključa v registru ne gre izbrisat (slika):



In še opozorilo, ko hočem izbrisat:




Je lahko to vzrok ponovnih težav?

Zgodovina sprememb…

anzy panzy ::

No in ko sem zdaj še malo poskušal mi je napisalo, da je za 8X hitrost pretok podatkov prepočasen... prej sem pekel na 6X, pa se je read buffer spraznil vseeno:\

še slika:

ZoMk ::

Tisto, da se ne da izbrisati je v redu. V bistvu si z brisanjem le odstranil vse podatke o pogonih in s tem možne napačne nastavitve (primary - secondary IDE, PIO - DMA mode, podatke o gonilnikih,...). Po ponovnem zagonu ti je računalnik vse samodejno zaznal, na novo pa si naložil tudi gonilnike.

Če si prepričan, da pečica ni že za pokoj in za zapisovanje uporabljaš Nero ...

- Ultrapomnilnik naj ne bi presegal 40% celotenga spomina.
- Če ti primanjkuje prostora in imaš še drug disk, lahko prestaviš mapo za začasni spomin - predpomnilnik.

Pa če že uporabljaš Nero, lahko tudi onemogočiš storitev IMAPI CD-Burning Com Service.


Kaj več ti pa ne bi znala pomagati.

L.p. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdori v računalnik

Oddelek: Informacijska varnost
71192 (1192) SasoS
»

DVD/CDRW NEC AD-7173A Bulk 18x - Problem

Oddelek: Strojna oprema
121130 (1121) Alirio
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71219 (1097) amigo_no1
»

bruhanje ognja

Oddelek: Sedem umetnosti
175497 (4762) SloMusty
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211333 (1050) Hana

Več podobnih tem