» »

Apple pozitivno presenetil borzne analitike

1 2
3
4

BlueRunner ::

Moj HD2 pokoplje iPhonea z lahkoto. Glede velikosti zaslona, ločjivosti, zmnogljivosti predvajanja različnih medijskih formatov, večopravilnostjo, kamero, povezljivostjo, prilagodljivostjo, ipd.

Priznam. HD2 še nisem imel v rokah. Ali mogoča takšno srfanje, kot ga omogoča Apple s tistim svojim snap-om na div ali td, da lahko spletne strani lažje berem? Če ne, je to zame fail, ker imam to v rokah že dve leti in sem s tem naravnost zasvojen.

Aha, pa mimogrede. Od vsega ostalega, kar si našteval sta mi zanimiva samo velikost in ločljivost zaslona. Ostalo me ne zanima. Samo, če brskanje po spletu ne dela tipi topi, potem bom ostal na tem, kar že imam.

Gregor P ::

Če hočeš, da brskanje po spletu dela "tipi topi" potem potrebuješ tudi napravo z OS-om, ki podpira flash:D ... in že se vrtimo v krogu:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Keyser Soze ::

BlueRunner je izjavil:

...ga omogoča Apple s tistim svojim snap-om na div ali td, da lahko spletne strani lažje berem?

UF, to bi moral pa sprobat, ker se ne spomnim več kako je to narejeno v iPhone OSu. Ampak načeloma kolikor jaz uporabljam Opero na mojem HDju to omogoča.

Kje kakšen posnetek kako dobro deluje zadeva na iphoneu?
OM, F, G!

IceIceBaby ::

Dej, dokaži.

Pa ne na bazi "podpovprečnih" uporabnikov, ki ne vedo kaj storiti z zadevo ko jo kupijo in ne na obsegu AppleFart aplikacij.


Po številu prodanih telefonov, po številu aplikacij in po odzivih medijev je iPhone najboljši.

Bor H ::

kst ne bluzi: winmo in symbian imata več uporabnih aplikacij, sam nimata centralizirane trgovine, število prodanih telefonov je pa itak hecno, jasno da se jih proda več kot ostalih telefonov ker če hočeš iPhone OS pač lahko vzameš samo en telefon, če hočeš Android al Symbian imaš pa izbiro.

PARTyZAN ::

Symbian ima OVI store že nekaj časa.

Gregor P ::

Že, ampak vsaj do nedavnega še ni dorasla funkciji; na spletu pa si lahko pridobiš tudi drugje aplikacije za telefone, ne rabiš iti nujno na OVI store.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Limit-sky ::

Mogoče je pa iPhone OS tisti, kar privablja kupce?

IceIceBaby ::

število prodanih telefonov je pa itak hecno, jasno da se jih proda več kot ostalih telefonov ker če hočeš iPhone OS pač lahko vzameš samo en telefon


Ljudem je načeloma vseeno kater OS laufa na telefonu. Važno, da zadeva dela. Prodajne številke pokažejo realno stanje.

BlueRunner ::

Keyser Soze je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

...ga omogoča Apple s tistim svojim snap-om na div ali td, da lahko spletne strani lažje berem?

UF, to bi moral pa sprobat, ker se ne spomnim več kako je to narejeno v iPhone OSu. Ampak načeloma kolikor jaz uporabljam Opero na mojem HDju to omogoča.

Kje kakšen posnetek kako dobro deluje zadeva na iphoneu?

Pogledal sem posnetek tukaj. In ja. Izgleda, da ima tisto, kar potrebujem. Vendar pa glej ga zlomka... HTC Desire izgleda da deluje bolje od obeh (HD2 in iPhone), pa še Android-a ima, kjer je Google poskrbel za resen AppStore. Sedaj pa nenadoma nisem prepričan, če takšno Mobile Safari browsanje, kot si ga želim, deluje tudi na Androidu...

Torej HD2 je iz vidika mojih potreb fail napram temu, kar že imam, Desire pa je potencial, ki ga bi bilo vredno preizkusiti in primerjati z naslednjo generacija jabolčkov.

Sicer pa je Flash zame osebno še vedno minus... pa tudi ne vidim načina, da se bi to moje mnenje kaj v kratkem spremenilo.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

IceIceBaby je izjavil:

Po številu prodanih telefonov, po številu aplikacij in po odzivih medijev je iPhone najboljši.

No fajn. Hvala in lep pogovor še naprej. :)

Mogoče se pa kje skriva miška, ki ponoči prinese denar namesto zobkov. Konec koncev, zelo veliko ljudi verjame vanjo.
OM, F, G!

Bor H ::

IceIceBaby je izjavil:

število prodanih telefonov je pa itak hecno, jasno da se jih proda več kot ostalih telefonov ker če hočeš iPhone OS pač lahko vzameš samo en telefon


Ljudem je načeloma vseeno kater OS laufa na telefonu. Važno, da zadeva dela. Prodajne številke pokažejo realno stanje.


zadeva pa preprosto dela če ima dober OS, torej izbereš iPhone OS, torej izbereš iPhone
ne seri s svojo fanboyevsko logiko, a ti morm izpostavt slab fotoaparat ali pa pokazat mobitel, ki ima projektor v seb da boš vidu da obstajajo mobiteli, ki imajo stvari boljše od iPhona? kaj je pa all-in-all najboljš je pa stvar posameznika

Limit-sky ::

Kako bi razložil tale "fenomen":
Apple iPhone takes 72% of Japanese smartphone market

Jaz bi to pripisal ogromnemu marketingu in neumnim japoncem. Pa ti?

CoolBits ::

kaj je pa all-in-all najboljš je pa stvar posameznika

Točno tako... sam ne vem kako lahko v isti sapi pol govoriš, da imajo nekateri boljše stvari noter... ne gre skupaj.

Keyser Soze ::

BlueRunner je izjavil:

Torej HD2 je iz vidika mojih potreb fail napram temu, kar že imam, Desire pa je potencial, ki ga bi bilo vredno preizkusiti in primerjati z naslednjo generacija jabolčkov.

Mogoče, je pa vseeno boljši od iPhonea v smislu moje replike kst-ju.

Naslednja generacija jabuka se bo pač merila z naslednjo generacijo Androidov, WP7, in ostale druščine. Kakšen EVO 4G že zgleda zanimivo. Samo še EU tržišču še mora adaptirat.
OM, F, G!

Bor H ::

resolucija zaslona je objektivna, kvaliteta fotoaprata je ponavadi objektivna, če funkcija ja proti funkcija ne primerjaš je spet objektivno, gre sam za to da pluse in minuse sešteješ, po možnosti uteženo (če zadeva nima FM oddajnika in projektorja je to manj moteče kot če ima 100mhz procesor)

limit sky: čemu pa pripišeš da so RBD razprodal halo tivoli trikrat v dveh dneh, uriah heep je pa še en dan niso mogl?

IceIceBaby ::

zadeva pa preprosto dela če ima dober OS, torej izbereš iPhone OS, torej izbereš iPhone


Kar pomeni, da je iPhone boljši od drugih telefonov.

Limit-sky ::

"čemu pa pripišeš da so RBD razprodal halo tivoli trikrat v dveh dneh, uriah heep je pa še en dan niso mogl?"

Predvsem temu, da je v Sloveniji več mladoletnic, ki so pripravljene iti na koncert kot pa gospodov v 40-ih.

Čemu pa ti pripisuješ 72% delež iPhona na Jap.?

Bor H ::

kst: teb bi lahko narisal, napisal in še zraven skakal v tangicah pa ne bi dojel - os ni vse, tudi kvaliteta osa je relativna, kar se mene tiče ima potem SE najboljši OS, res da lahko samo javanske zadeve poganjaš ampak dela, ne sesuje se, dela hitro, ima nastavitev dovolj za večino ljudi, pa še teme lahko menjaš

limit sky: je res težko razumet? sicer pa ne poznam japonske kulture, ki je pregovorno čist drugačna od naše, ne vem kako ponudbo ostalih telefonov majo, kolk sploh uporabljajo smart phone itd. brez celotne slike se ne splača pogovarjat, če mi pa najdeš kakšen je procent smartphonov na japonskem, kolk je konkurence na voljo in podobne stvari se pa lahko pogovarjamo

Gregor P ::

Limit-sky je izjavil:

Čemu pa ti pripisuješ 72% delež iPhona na Jap.?

Sam predvsem marketingu. Na Japonskem praktično nisem videl tehnične trgovine, ki ne bi imela izpostavljenih Applovih produktov v trgovinah; imajo poseben "oltar" na vhodih oz. na prvih mestih, ko vstopaš v trgovine, ter nato še na sredini trgovin, poleg pa še prodajalce, ki so zadolženi samo za Applove produkte (in so celo drugače modno oblečeni za razliko od ostalih prodajalcev v istih trgovinah); sedaj ne vem koliko to stane Apple, ampak je očitno zelo uspešna taktika.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

CoolBits ::

Da bi pomislil tudi, da so slučajno izdelki kul pa ne pride v upoštev ne... sam taktika je vse ja, ljudje pa neumni in nasedajo ;((

Limit-sky ::

Bor, se pa meni tudi zdi, da so japonci malo čudni po svoji kulturi, ja. Kot mladoletnice in starčki.

Gregor, zakaj misliš, da drugi proizvajalci ne naredijo iste akcije, kjer bi izpostavili vse boljše lastnosti od iPhona. Zadeva bi bila sky high. Po tvoji logiki, seveda.

Gregor P ::

A sem kdaj rekel, da Applovi izdelki niso "cool"? Še ekstra sem napisal, da so celo prodajalci Applovih produktov "cool" oblečeni. Sicer od kdaj pa je "cool" pogoj za karkoli?:|

Limit-sky je izjavil:

zakaj misliš, da drugi proizvajalci ne naredijo iste akcije, kjer bi izpostavili vse boljše lastnosti od iPhona. Zadeva bi bila sky high. Po tvoji logiki, seveda

Očitno zato ker niso dovolj "cool" 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Bor H ::

Ljudje zaupajo prodajalcu, nihče ni reku da je iPhone slab, ampak da je najboljši je pa nemogoče, ker NIČ ni najboljše. Vedno se najde nekaj v čemer je druga naprava boljša. Če pa kdo ne razume ideje, da je treba za vsako napravo (sploh če daš zanjo 500EUR) pretehtat pluse in minuse pa ni moj problem.

IceIceBaby ::

Vedno se najde nekaj v čemer je druga naprava boljša.


Ja, ta boljša naprava je vedno iPhone.

CoolBits ::

Prodajne številke pokažejo kolikim % ljudi je najboljši in ga kupijo... ne vem kaj vam ni jasno?

BlueRunner ::

Keyser Soze je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

Torej HD2 je iz vidika mojih potreb fail napram temu, kar že imam, Desire pa je potencial, ki ga bi bilo vredno preizkusiti in primerjati z naslednjo generacija jabolčkov.

Mogoče, je pa vseeno boljši od iPhonea v smislu moje replike kst-ju.

Za njega očitno ne. To pa najverjetneje zato ne, ker to, kar ti (ali pa recimo Bor_H) vidita kot prednosti morda njemu ne pomenita nič oziroma zelo malo. Za njega je to torej najboljši telefon kar jih je, istočasno pa je lahko to zate največji fail kar jih je. Ti dve stališči se nikakor ne izključujeta.

Vsak ima pač svoje prioritete in število raznoraznih kljukic pri večini ljudi na končno odločitev ne vpliva bistveno. Vplivata dve ali tri stvari, ki so jim bistvene, potem pa počasi konec seznama. Glede zadovoljstva pa tako: velika večina lastnikov Nokie je z Nokio zadovoljna. Velika večina lastnikov HTC-jev je s HTC-jem zadovoljna. Velika večina lastnikov jabolčkov je z njimi zadovoljna.

Če ne bi bila velika večina uporabnikov katere koli naprave s to napravo zadovoljna, bi bilo nekaj zelo hudo narobe. Torej je končen sklep edino ta, da je za lastnika naprave ta naprava v danem trenutku najboljša naprava na svetu. Če ni, potem verjetno že išče novo.

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

Gregor, zakaj misliš, da drugi proizvajalci ne naredijo iste akcije, kjer bi izpostavili vse boljše lastnosti od iPhona. Zadeva bi bila sky high. Po tvoji logiki, seveda.

Bor H ::

IceIceBaby je izjavil:

Vedno se najde nekaj v čemer je druga naprava boljša.


Ja, ta boljša naprava je vedno iPhone.


trollaš ane?

coolbits: seveda, velikim je najboljši telefon, ne morš pa zarad tega trdit da je to najbljši telefon ever, sej tudi COD:MW2 se je uspešno prodajal pa je daleč od najboljše streljačine

Limit-sky ::

coolbits: seveda, velikim je najboljši telefon, ne morš pa zarad tega trdit da je to najbljši telefon ever, sej tudi COD:MW2 se je uspešno prodajal pa je daleč od najboljše streljačine


No, pa smo prišli na pravo raven. :)

CoolBits ::

Kdo pa trdi da je najboljši ever? Vsak tukaj lahko govori samo zase... pač je nekomu tukaj iphone najboljši in kaj?
Prodajne številke pa kažejo kolikim, v povprečju je še najboljši...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Bor H ::

seveda, razen ksta ki trdi da je najboljši v vsem, ne vem zakaj se vedno najdejo ljudje, ki trdijo da je iPhone alfa in omega mobilnih tehnologij, ima svoje prednosti, ima slabosti, tako kot vsak, zakaj hudiča folk tega ne dojame

ps: res skurcat je treba sam motorolo razr >:D

Bananovec ::

Dragi iPhonez uporabniki!
Na vašo žalost vam moram sporočiti, da jaz skoraj"povprečen" uporabnik, ki sem dal za moj telefon 150€, znam na ta telefon več narediti in delati kot nekateri, ki imajo iPhunza, ki seveda stane 500€.
Tu pa se stvar konča.
With (nO) respect:
ST low freak with LG KP500 Cookie!

CoolBits ::

Bor H je izjavil:

seveda, razen ksta ki trdi da je najboljši v vsem, ...>:D

On trdi da je njemu najboljši v vsem... težko razumet ane?

Bor H ::

si vidu ta komentar? http://slo-tech.com/novice/t412709/p271...
še upaš trdit da trdi samo zase?
kaj pa tale? http://slo-tech.com/novice/t412709/p271...

CoolBits ::

Seveda trdi samo zase! Nihče ne more trdit za ostale... tako tudi ti ne.

IceIceBaby ::

seveda, razen ksta ki trdi da je najboljši v vsem, ne vem zakaj se vedno najdejo ljudje, ki trdijo da je iPhone alfa in omega mobilnih tehnologij,


Zarad takih ***** kot je @9000 :)

Ja, trolam, ker mi gre na živce ta večna debata. Logično, da iPhone ni najboljši telefon. Jaz osebno sem ga imel, pa sem ga po 2 mesecih zamenjal za blackberryja.

Samo dejte se že enkrat sprijaznit s tem, da Apple dela odlične izdelke (ne najboljše, ampak sigurno med najboljšimi) za relativno veliko denarja. Če izdelki nebi bili na nivoju ti noben marketing ne pomaga držati konstantne prodaje toliko časa, kot to uspeva Applu.

Bananovec ::

CoolBits je izjavil:

Bor H je izjavil:

seveda, razen ksta ki trdi da je najboljši v vsem, ...>:D

On trdi da je njemu najboljši v vsem... težko razumet ane?

Hm>
Dober < boljši < najboljši.
Če se greš takih igric, moraš prvo telefone primerjati.
Trditev, da je Iphone najbolji, če ga nisi z vsemi telefoni, ki obstajajo, primerjal, je nesmiselna!
V takem primeru lahko samo trdite, da ke Iphone boljši oz. slabši.
ps: Pa še to ne, ker ga ne primerjate z nobenim drugim.
Primerjava samega telefona s sabo je pa Epic Fail že po defaultu!

Gregor P ::

Naj rečem takole, čisto subjektivna izjava; ko sem prvič prijel iPhone v roke (torej ta prvi model), sem si rekel, to je to, to bi tudi jaz prodajal drugim ker bo potrošniška uspešnica. Čisti tržni zmagovalec. To mi je bilo jasno takoj, ko sem se prvič dotaknil njegovega zaslona na dotik.

Sam, torej za lastno uporabo, ga pa nisem hotel imeti, me ni prepričal, imel je več pomanjkljivosti, tudi če bi ga takrat lahko kupil uradno v Sloveniji. Ni bila težava v ceni;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CoolBits ::

Bananovec je izjavil:


Dober < boljši < najboljši.
Če se greš takih igric, moraš prvo telefone primerjati.

Ne rabim nič primerjat... če se odločim, da je meni najboljši je to to... ostalo je samo tvoj problem.

Limit-sky ::

Gregor, a mi odgovoriš na prejšnje vprašanje? Zakaj tudi drugi proizvajalci ne naredijo takšne oltarje in izpostavijo prednosti svojih izdelkov pred iPhoni? A so taki tepci, da ne znajo boljšega proizvoda prodati? V čem je catch?

Gregor P ::

V tem, da sem ti že odgovoril ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Limit-sky ::

Gregor, lahko citat prilepiš, prsim, ker na iPhonu zgleda preskoči tisti odgovor.
A te motim pri COD?

Bananovec ::

Trditev, da je edina stvar, ki si jo kdaj imel v roki, najboljša, je nesmiselna.
Kp500 Cookie:
Sem lastnik enega poceni telefona korejskega proizvajalca LG. Telefon sam po sebi ni neki napredek, ampak je bolj za take telebane, kot so tisti, ki majo Iphone. Telefon je dober, ni pa najboljši. Sam vem, da je v istem cenovnem rangu vsaj 5 boljših! Da ne omenim, da je Iphone verjetno 53x boljši od Piškoteka.
Sam bi si vsekakor nabavil Iphone, da bi užival v njegovih funkcijah. Ampak ker nisem taki bogataš, da bi si lahko privoščil taki telefon, da bi se potem bahal pred drugimi, si pač nisem mogel te stvarce kupiti.
Želja, da kdaj dobim v roke Iphone je velika. Še večja želja je, da dobim v roke Nexuz One!
Pa še o telefonu, ki si ga lastim:
Telefon ne omogoča
-custom theme
-namestitve drugih OSjev
-veliko iger
-predvajalnik glasbe je povprečen (ne omogoča zamenjave)
-ni aplikacij zanj
-telefon ima včasih slabo odzivnost
-virtual tipkovnica ni najboljša

Pride nek tip, ki ima Iphonea in s tem tipom zamenjava telefon. Oba imava nalogo, da na telefon namestiva custom music player.Zdaj me pa zanima komu bi prej uspelu? Meni, ki nisem imel nikoli Iphona ali njemu, ki je imel že vse prestižne telefone?
Hočem povedati to, da bi jaz, ki nisem imel nikoli Iphona v rokah, znal delati nanj medtem ko tisti, ki si ga lasti že dolgo nebi niti, če mu Čak Noris pomaga, znal delati na Cookija!

BlueRunner ::

Zakaj tudi drugi proizvajalci ne naredijo takšne oltarje in izpostavijo prednosti svojih izdelkov pred iPhoni?

Če lahko cinično pripomnem: nimajo časa, ker poleg vseh kljukic, ki so jih imeli že prej (pa jih iPhone še danes nima) dodajajo še vse nove, ki jih je prinesel iPhone, pa je cel kup kupcev nenadoma ugotovil, da je ravno to tisto, kar jim je manjkalo in kar si želijo. Pa čeprav mu manjka še 100 kljukic, ki jih vsi drugi že imajo.

Sicer pa: ali ni ravno kopiranje najbolj očiten kompliment? Tako kot iPhone sedaj dodaja (kopira) lastnosti starejših sorodnikov, tako tudi ti dodajajo (kopirajo) njegove lastnosti.

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

Bananovec je izjavil:

Trditev, da je edina stvar, ki si jo kdaj imel v roki, najboljša, je nesmiselna.

Jaz lahko trdim, da je meni najboljša tista stvar, ki mi paše pa sprobal drugo ali ne to ni tvoj problem...

To je samo kot primer... sicer se pa za vsako stvar prej pozanimam... normalno.

Limit-sky ::

Jaz pa samo okrog obrnem telefon in vidim, če je najboljši. Kot vsi normalni kupci telefonov.

Gregor, saj lahko od BlueRunnerja prepišeš, če ne gre. :)

BlueRunner ::

Jaz pa samo okrog obrnem telefon in vidim, če je najboljši. Kot vsi normalni kupci telefonov.

ROFL. Sicer pa enim kar na čelu piše kdo jih je naredil... :D

Gregor P ::

Limit-sky je izjavil:

Gregor, saj lahko od BlueRunnerja prepišeš, če ne gre. :)

Nekam slab brskalnik na telefonu, če ti niti odgovorov za nazaj ne kaže8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Limit-sky ::

Ja, sej pravim. Crap.

A lahko citat?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi poslovni rezultati: prodaja iPhonov še naprej pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7024192 (21034) no comment
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178250 (6783) aerie
»

Applov dobiček nekoliko upadel, investitorji razočarani

Oddelek: Novice / Rezultati
136696 (4372) nekikr
»

Apple z nekoliko nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
73477 (2630) njok

Več podobnih tem