» »

IP

IP

System ::

Stvar je sledeča.Na enem klientu za igranje šaha so mi zaklenili račun zaradi goljufanja (nisem goljufal, res ne).Pa sem izklopil kabelj iz modema pa ip/release,ip/renew ampak vedno, ko naredim nov račun, vedno pogruntajo, da sem to jaz.Zanima me kaj se še da narediti.
Imam dinamični internet.

333333 ::

Kdo pa je tvoj internetni ponudnik? pa imas staticni ip?
Pa kaki ccleaner bi blo fajn pognat da pobrise cookije pa tak dalje...
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

System ::

Amis.
Nisem siguren, ali je dinamičen ali statičen, kako lahko preverim?
Sicer kolega mi je zdaj rekel, da baje ostaja localhost vedno enak in je to zato.Sicer sem že zaradi drugih razlogov razmišljal, da bi vzel pri Telemachu trojčka, tako da bo z tem tudi to rešeno, če pa ve kdo kaj narediti pa kar na dan z besedo.

333333 ::

Amis ma dinamiko ce nisi posebi zahtevu statike se mi zdi. Keri spil pa je to?
Dela preko browserja al preko kakega programa? ker lahko da ma program kako zadevco shranjeno da ve da si to vedno ti...
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

System ::

Ja pol je že dinamika...Se da kaj narediti ali ne?
Baje, da nek localhost ostaja enak pa zato...(vir:kolega).

49106 ::

Ima lahko ime računalnika tudi kaj pri tem?

System ::

Ne, ker sem že ene parkrat formatiral in tudi izbral drugo ime.Vbistvu je tako, da račun odprem čisto na drugo osebo (mamo v tem primeru), ki živi na drugem naslovu in potem takoj, ko hočem v igro napiše, da nemorem,..

333333 ::

Kateri spil je to?
Spiritual

System ::

Poker in šah :D

c3p0 ::

Morda jim ta program pošlje z loginom še tvoj MAC naslov. Ali pa kakšen drug unikaten ID, povezan s tvojim računalnikom, serijska št. diska, kak info v BIOSu itd.

gorici ::

Mogoče Real Hide IP

System ::

Se, da kaj softversko narediti, da to preprečim?

Tilen ::

Za novo registracijo uporabi drug brskalnik ali pa pobriši piškote. Preveri še kateri zunanji IP imaš (whatismyip.com). Prekini sejo na modemu in jo na novo vzpostavi, da boš dobil nov IP in potem registriraj na nekoga tretjega...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

overlord_tm ::

A se igra s programom ali prek browserja? Ker ce se igra s programom, mozno da se kake ekstra podatke o racunalniku poslje program in te zato prepozna.

System ::

overlord_tm ::

Hmmm, si poskusil v virtualni masini instalirat in se registrirat? Ko cisto mozno da si program se kake dodatne lastnosti racunalnika zapomni da te identificira.

System ::

Bom probal...Kje lahko prenesem zastonj tole virtualno mašino, ker na googlu ne najdem ničesar razen VirtualBox in pa nek XP Mode za Windows 7, sam pa uporabljam XP.

fosil ::

Virtualbox je zastonj virtualna mašina.
Ampak to je samo virtualni računalnik, noter moraš potem naložit še windowse.
Tako je!

System ::

Aha sem si inštaliral.Predvidevam, da zdaj rabim še CD oz image od Windowsov pa potem dalje?

Aha že vem...hvala vam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

Invictus ::

Saj tukaj ni neke znanosti ...

Če bi poznali DHCP protokol, bi vedeli, da računalnik, ki je vedno priklopljen, vedno dobi enak IP preko DHCP-ja, ker ga ima strežnik ža zapisanega.

Glede na to da ima Amis DHCP lease 7 dni, preprosto 7 dni ne prižgi modema (ali raje 8) pa boš dobil drug IP naslov.

LP I.

System ::

Ok hvala...Drugače pa grem danes naročit Telemach.

poweroff ::

Zaradi tega boš zamenjal ISPja? Huh, jaz bi razmislil o zdravljenju od iger na srečo... :D
sudo poweroff

fosil ::

Če je taka kriza bi bilo mogoče najboljš da maš kar dva ISP-ja.
Da maš torej vedno še enega na zalogi, če pride do krize :D

Drugač pa verjetno lahko tudi pokličeš na amis in rečeš da ti zamenjajo ip pa bo. Da si ne boš zdej zakompliciral stvari, na konc pa ugotovu da si še vedno blokiran.
Tako je!

techfreak :) ::

poweroff je izjavil:

Zaradi tega boš zamenjal ISPja? Huh, jaz bi razmislil o zdravljenju od iger na srečo... :D

Jaz bi pa raje razmislil o tem, zakaj so me sploh blokirali. Če te iz foruma blokirajo je to ponavadi zaradi kakšnih nepremernih sporočil/spamanja. Pri igralnici pa verjetno že imajo kakšen konkreten razlog za blokiranje.

333333 ::

System je izjavil:

Stvar je sledeča.Na enem klientu za igranje šaha .


Zanimivo kak je začel :) z šahom :D


Kak pa lahko cheatas pri pokru sploh? Obstaja kaki wallhack kaj takega? :))
Spiritual

System ::

1. Ne bom zamenjal ponudnika zaradi tega...Zamenjal ga bom zaradi tega, ker bom nabavil trojček, ki me pride 24EUR mesečno ceneje.
2. Nisem "cheatal", ampak sem imel dva računa...Na sebe in na brata, ampak ker imajo pač taka pravila, da imaš lahko na 1 IP samo en račun so me blokirali.

Hvala vsem za pomoč še enkrat.

System ::

 To pomeni, da je lease v roku 24ur in ne v 7 dneh?

To pomeni, da je lease v roku 24ur in ne v 7 dneh?

Bananovec ::

System je izjavil:

1. Ne bom zamenjal ponudnika zaradi tega...Zamenjal ga bom zaradi tega, ker bom nabavil trojček, ki me pride 24EUR mesečno ceneje.
2. Nisem "cheatal", ampak sem imel dva računa...Na sebe in na brata, ampak ker imajo pač taka pravila, da imaš lahko na 1 IP samo en račun so me blokirali.

Hvala vsem za pomoč še enkrat.

Bi jim pa sporočil to, kar si zdaj nam.
Ponavadi takšne strani ne dopuščajo dvojnih računov. V takem primeru jim pač poskušaš dopovedati, da si sam ne lastiš oba računa.

poweroff ::

WTF, a za NAT še niso slišali???
sudo poweroff

Lonsarg ::

Slučaj, da dva na istem NATu uporablata isti service je 1 proti miljardo:) Ponavadi pa imajo sicer klavzulo, ki pravi da v primeru souporabe računalnika(IP-ja) da moraš to predhodno javit.

BlueRunner ::

1 proti miljardo:)

A to je verjetnost, da se dva froca (ali pa starejša froca - ne vzeti slabšalno) istočasno odličita igrati isto igrico?

Prej bi rekel, da je to pravilo, kot izjema.

Torej lahko samo ponovim Matthajevo: A za NAT pa še niso slišali!?!?

Lonsarg ::

Sam po defultu ne moreš ti pustiti več načunov na IPju, tudi zaradi NAT, ker bi potem lahko vsak rekel. Tudi ko bo ipv6, in bo vsaka bajta dobila 2^64 IPjev, bodo take strani vse IPje hkrati benale, ni druge šanse drugače ni učinkovito.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Port Forwarding nikakor noče delovati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
217409 (6549) AC_DC
»

IPv6 star 20 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5916332 (13208) SeMiNeSanja
»

Varnost statičnega IP? Davčna blagajna (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7615732 (13354) Er333
»

strežnik skozi dva ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
226351 (5657) Yohan del Sud
»

Igra šah

Oddelek: Programiranje
283630 (2801) mallard

Več podobnih tem