» »

Varnost statičnega IP? Davčna blagajna

Varnost statičnega IP? Davčna blagajna

«
1
2

Er333 ::

Lep pozdrav!
Naša firma je priklopljena na naš privat router tako, da imamo za vse skupni internet.
Podjetje, ki nam je prišlo nastavit davčno blagajno, nam je sporočilo, da moramo naredit spremembo iz dinamičnega na statični IP.
Zdaj, ko je to urejeno, sem siola dobil mail s tem sporočilom:
Dostop s statičnim IP naslovom je veliko bolj izpostavljen morebitnim vdorom v vaš računalniški sistem, zato vam svetujemo, da svoj računalniški sistem zavarujete s požarnim zidom (FireWall).

Prek tega omrežja doma vlečemo torrente, plačujemo s karticami prek neta, poleg tega pa privatno uporabljam nek CAD program za katerega je znano, da radi pošiljajo hude kazni, če odkrijejo skrekane inštalacije. (funkcija call home?)
Zanima me, kako resno naj vzamem to opozorilo, da ne bomo imeli problemov.

AC_DC ::

Davčno blagajno imaš na pcju, kjer imaš torrente in call home cad program ?

comodo firewall ali kaj podobnega, kjer imaš nadzor nad outbound povezavami.Programu seveda ne pustiš na net.

Er333 ::

AC_DC je izjavil:

Davčno blagajno imaš na pcju, kjer imaš torrente in call home cad program ?

comodo firewall ali kaj podobnega, kjer imaš nadzor nad outbound povezavami.Programu seveda ne pustiš na net.

ne, ne davčna blagajna je svoj pc, v svojem prostoru (gostilna v pritličju stavbe) vendar je povezana na isto omrežje kot družinski računalniki zgoraj v stanovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

AC_DC ::

Če router omogoča, naredi vlan, da bo davčna blagajna v svojem vlanu ter ostali računalniki v svojem.

Er333 ::

AC_DC je izjavil:

Če router omogoča, naredi vlan, da bo davčna blagajna v svojem vlanu ter ostali računalniki v svojem.

Blagajna ima samo možnost UTP kabla.
Saj me ne skrbi, da bi kdo shekal blagajno, skrbi me zaradi statičnega IPja na družinskih PCjih.

kihc ::

Kakšen pa je razlog da davčna plagajna potrebuje statični IP? Nekako ne vidim potrebe po temu.
x

AC_DC ::

Blagajna ima samo možnost UTP kabla.

Jabolka in tramvaj.

Kateri router imaš ?

blackbfm ::

Ne kompliciraj, z vidika nekega povprecnega uporabnika ni nobene razlike med staticnim in dinamicnim ipjem

SeMiNeSanja ::

No, če se gremo čisto po regelcih, bi že bilo prav, da je blagajna na ločenem omrežju ali vlan-u, sploh če še posluješ z kreditnimi karticami.

Dolgoročno gledano, boš v lokalu hotel nuditi tudi WiFi, pa boš sčasoma takointako moral razmišljati o nekoliko bolj segmentirani izvedbi svojega omrežja.

Kratkoročno pa ni nobene posebne panike.

Statični ali dinamični IP pa sama po sebi ne spremenita prav veliko, sploh če imaš stvari kolikor tolikor pošlihtane.
Razlika je le v toliko, da nepoštiman sistem (nepopatchan, brez lokalnega FW na PC) z odprtimi porti proti internetu (npr. imaš port forward za RDP) lahko najdejo kakšni avtomatizirani scani. Tako tvoj IP lahko pristane na listi naslovov, ki bi prišli v poštev za kaken poskus kompromitacije. Seveda je v tem primeru malenkostna prednost, če imaš dinamični naslov - ni pa nobena garancija, da nebi mogli zlorabiti odkritih ranljivosti.

Gregorjo ::

Mene tudi zanima zakaj zahteva ponudnik statični IP ne drugo samo firbec me ;)

blackbfm ::

Whitelisting?

SeMiNeSanja ::

Gregorjo je izjavil:

Mene tudi zanima zakaj zahteva ponudnik statični IP ne drugo samo firbec me ;)

Tehnično mislim da statični IP ni potreben (bo bolje vedel kdo, ki je programiral kakšno davčno blagajno).

Je pa fletno zaradi nadzora, če imajo uporabniki neke storitve statične IP naslove. Če karkoli gre narobe, se lažje kasneje išče po logih, če veš IP naslov uporabnika.

Invictus ::

Če kdo v današnjem času zahteva statični IP, je to samo šalabajzerski design ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Er333 ::

Firma ki nam to dela je Birotehnika Potočar Renato s.p.
Če je pa šalabajzer pa ne vem, ga bom pa povprašal glede nujnosti statičnega IPja

SaXsIm ::

Kar je šalabajzerskega, je to, da se na internetnem priključku, ki je verjetno vezan na firmo, na računalniku, katerega nakup je najverjetneje šel v stroške, uporablja piratska programska oprema, in to še taka, da se ve za njo, da uporablja call home, pa se o tem nič ne naredi. A misliš, da na dinamičnem priključku te pa ne morejo dobit? Imajo ISPji baze, v katerih piše, kdo je imel dinamični IP v katerem trenutku. Birotehniko pa lahko po mojih izkušnjah samo pohvalim, sem za veliko prireditev že vzel blagajne pri njih, in so zelo profi ter zelo ugodni.
SaXsIm

Er333 ::

SaXsIm je izjavil:

Kar je šalabajzerskega, je to, da se na internetnem priključku, ki je verjetno vezan na firmo, na računalniku, katerega nakup je najverjetneje šel v stroške, uporablja piratska programska oprema, in to še taka, da se ve za njo, da uporablja call home, pa se o tem nič ne naredi. A misliš, da na dinamičnem priključku te pa ne morejo dobit? Imajo ISPji baze, v katerih piše, kdo je imel dinamični IP v katerem trenutku. Birotehniko pa lahko po mojih izkušnjah samo pohvalim, sem za veliko prireditev že vzel blagajne pri njih, in so zelo profi ter zelo ugodni.

NEEE!!!!!!
ALO NO FOLK, A KEJ BERETE??
Internetni priključek je naš domač, računalnik s piratsko opremo je domač, privaten, v privat stanovanju!!

Blagajna bo v firmi priključena na privat omrežje s kablom, ki je potegnjen iz privat routerja zgoraj iz stanovanja.

In tudi mi doslej z gospodom Renatom nismo imeli nobenih problemov, nekateri samo namigujejo da je šalabajzer, ker zahteva statični IP za blagajno.

Gre se pa za klasično blagajno z opremo za priklop na internet. Ni to navaden pc s touch zaslonom in ločenim printerčkom, tako da na to blagajno nimaš kaj programov nalagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

SeMiNeSanja ::

Er333 je izjavil:


Gre se pa za klasično blagajno z opremo za priklop na internet. Ni to navaden pc s touch zaslonom in ločenim printerčkom, tako da na to blagajno nimaš kaj programov nalagat.

Tudi če ta 'klasična blagajna' nima klasičnega ekrana, tipkovnice in miške, je to v svojem bistvu še vedno računalnik z vsemi prednostmi in slabostmi, ki jih računalniki imajo.

Bi ti pa priporočil, da se obrneš direktno na ponudnika blagajne in njega vprašaš, zakaj svetuje/priporoča/zahteva statični IP naslov za delovanje svoje blagajne. Edino on ti bo lahko podal tisti PRAVI odgovor.

Nagi Bator ::

Da se pa se danes nekdo izgovarja na varnost z uporabo dinamicnega IP-ja,
je pa tudi najmanj neresno. Dinamicne IP-je ponudniki interneta nudijo zgolj zato,
ker jih nimajo zakupljenih dovolj. In to je edini razlog ter nima prav nobene veze z varnostjo.
Ne vem pa zakaj rabi davcna "statiko"?

Ce te pa skrbi, da bo tvoj skrekan program klical domov, pa se nauci, kako mu to preprecis, al pa idi na kaksno "open" varijanto.
Dinamicni IP mu to ziher ne preprecuje.

Krajse: Tisto sporocilo Siola zacni kar najhitreje ignorirat.

Nikonja ::

kaj je naboljše da narediš:
- Ignoriraj razpravo statični/dinamični IP ker je zate totalno nepomembno in tudi za varnost tvojega omrežja
- Statični IP je programer najbrž zahteval zaradi lažjega oddaljenega administriranja (da mu ni treba vsakič fizično hodit k vam če je kaj narobe)
- Če imaš normalen router on že v sebi ima firewall tako da ni potrebe za še enim na samom pc-u kje je blagajna
- Kot je že napisano moraš ločit davčno blagajno od ostalega domačega omrežja - ne fizično z kablom ampak v nastavitvah v routerju, če ne znaš mal poguglaj ali tukaj preberi http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/l...

Ostali please keep it simple, ne zmeraj delat razpravo kdo ima večjega na vsaki temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

AC_DC ::

- Statični IP je programer najbrž zahteval zaradi lažjega oddaljenega administriranja (da mu ni treba vsakič fizično hodit k vam če je kaj narobe)

http://www.noip.com/

Er333 ::

Za zaščito imam kar poskrbljeno s Kaspersky internet security na vseh privat mašinah, tudi tisti cad program je blokiran v kasperskyjevem firewallu.
Bolj me je zaskrbelo zaradi siolovega obvestila.

SeMiNeSanja ::

Er333 je izjavil:

Za zaščito imam kar poskrbljeno s Kaspersky internet security na vseh privat mašinah, tudi tisti cad program je blokiran v kasperskyjevem firewallu.
Bolj me je zaskrbelo zaradi siolovega obvestila.

Mene pa predvsem zanima, od kod SIOLu ideja, da nimaš firewall-a, da ti ga priporočajo. So mogoče naročili preveliko zalogo Juniperjev in bi jo zdaj radi spravili med ljudi?

AC_DC ::

Mogoče obvestilo pošljejo vsem, ki gredo na statiko.Just in case, ker nekateri pozabijo na varnost.

Gapi ::

Nikonja je izjavil:

kaj je naboljše da narediš:

- Če imaš normalen router on že v sebi ima firewall tako da ni potrebe za še enim na samom pc-u kje je blagajna

Ostali please keep it simple, ne zmeraj delat razpravo kdo ima večjega na vsaki temi.


NAT ni enako firewall prosim dejte si to zapomnt...
No person is rich enough,to buy back his past.

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Mene pa predvsem zanima, od kod SIOLu ideja, da nimaš firewall-a, da ti ga priporočajo. So mogoče naročili preveliko zalogo Juniperjev in bi jo zdaj radi spravili med ljudi?

Skonfiguriraš nmap da preveri standardne Windows porte. Nič takega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Jaz vem, da so programerji/firme in ostali s katerimi imam opravka zelo neprilagodljivi. Hočejo statični IPv4, bog ne daj, da omenis dinamicni IP, o IPv6 ni se nihce nic slisal, hocejo radius, hocejo to in ono...

Danes imamo DNS, domene in ostalo. Potrebe po statiki ni. So samo nesposobni programerji, ki so zaviti v svojo vatko, novosti so jim tuje.
Tomi

Glugy ::

Izogibaj se podjetij ki zahtevajo statičen IP. To je že v osnovi izločilni faktor ker kaže na nesposobnost podjetja.

SeMiNeSanja ::

Glugy je izjavil:

Izogibaj se podjetij ki zahtevajo statičen IP. To je že v osnovi izločilni faktor ker kaže na nesposobnost podjetja.

Pretiravat pa tudi ni treba.

Statični IPv4 naslov bo čedalje večji luksuz, morda ga nekega dne niti ne boš več mogel dobiti, tudi če bi ga želel. Vem, da nekateri ponudniki že razmišljajo o tem, da bi dodatne statične IPv4 naslove pričeli celo zaračunavat.

Ampak če imaš priključek za poslovno rabo, hočeš nočeš, moraš priznat, da si določene stvari poenostaviš s statično IP adreso, marsikaj pa sploh ne moreš implementirati, če nimaš statike (mail server, javni dns server,...).

Prav nič nisi na slabšem s statično IP adreso, prej na boljšem. Možnost, da tvoj statični IP na koncu pristane na kakšni listi, pa je problem zanikrne varnosti tvojega omrežja, ne pa fiksnega IP naslova.

Če torej nekdo za neko storitev reče, da potrebuješ fiksno IP adreso, to še zdaleč ne pomeni, da je šalabajzer. Raje ga vprašaj ZAKAJ bi jo rabil in potem na osnovi odgovora presodi, kam spada - če si to sploh sposoben ocenjevati.

solatko ::

Kako pa naj poslujeta furs in blagajna, če bo ob vsaki preverbi računa, drug IP. Statičen IP je zahteva FURS-a.
Lahko pa nabaviš mobilno povezavo, ki te z napravo stane cca 8EUR/mesec, deluje pa preko telefonske številke na sim kartici.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

AC_DC ::

Kako pa naj poslujeta furs in blagajna, če bo ob vsaki preverbi računa, drug IP. Statičen IP je zahteva FURS-a.

Vir ?

Phantomeye ::

Kaj pa, če zahteva dodatni statični IP (recimo t-2 imaš statičnega in dinamičnega), pa kupi še en router, pa za tisti router nastavi statični IP in gor priklopi blagajno? To ne bi blo okej?

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

Glede na to da se FURS pri vsakem pošiljanju identificira z digitalnim potrdilom in pošlje davčno številko nevem zakaj bi še IP rabli?!?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

mm&r ::

Če bi bil statični IP res pogoj, potem dostop preko mobilnega omrežja nebi deloval, saj se v tem primeru IP redno spreminja.

issak ::

Nikonja je izjavil:

kaj je naboljše da narediš:
- Ignoriraj razpravo statični/dinamični IP ker je zate totalno nepomembno in tudi za varnost tvojega omrežja
- Statični IP je programer najbrž zahteval zaradi lažjega oddaljenega administriranja (da mu ni treba vsakič fizično hodit k vam če je kaj narobe)
- Če imaš normalen router on že v sebi ima firewall tako da ni potrebe za še enim na samom pc-u kje je blagajna
- Kot je že napisano moraš ločit davčno blagajno od ostalega domačega omrežja - ne fizično z kablom ampak v nastavitvah v routerju, če ne znaš mal poguglaj ali tukaj preberi http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/l...

Ostali please keep it simple, ne zmeraj delat razpravo kdo ima večjega na vsaki temi.


Še ena varjanta:
verjetno uporabljate nek modem od ponudnika interneta, ta modem ima verjetno več priključkov. Če zdaj poleg tega modema uporabljate svoj ruter, potem lahko kabel za blagajno namesto v svoj ruter vtakneš direktno v modem, vsaj pri t-2 bi to štimalo. Tako bi imela blagajna sicer še vedno isti zunanji IP (statičen, če je tako treba) kot mašinerija po hiši, a se med sabo naprave nebi videle, torej bi bila blagajna izolirana od torrentev ipd.
Druga varjanta pa je, da če zdaj uporabljate kar wifi in porte od modema, pokličeš ponudnika, in rečeš če se da 1 port spravit v 'bridge', in potem priklopiš gor najcenejši ruter iz bigbanga ter blagajno tja. Enak rezultat kot zgoraj, dve ločeni omrežji za blagajno in mašinerijo. t-2 (za ostale ne vem, ker nimam izkušenj) ti poleg statičnega IPja (za katerega zaprosiš, je zastonj) še vedno ponuja dinamičen IP zraven, kar pomeni da lahko dejansko preko istega modema uporabljaš 2 zunanja IPja, enega (statičnega) za blagajno in dinamičnega za mašinerjo po hiši. Če povprašaš svojega ponudnika kaj od tega (magari sprintaj tale post in nesi s sabo), se bo verjetno dalo kaj narediti.

Če se ne da nastaviti dveh različnih javnih naslovov, potem pa vsaj loči omrežje doma in blagajne z še enim ruterjem brez 'bridge' načina:
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

issak ::

Če imaš že svoj ruter na modem priključen, imaš en port na modemu že v bridge načinu (služi samo kot modem, ne tudi kot ruter), prosiš če ti dajo še drugega, in tja vtakneš blagajno in nastaviš zunanji IP. Na prvem (ruterju) bo ostal dinamičen


Če pa imaš naprave direktno na modem zvezane, pa prosiš da ti en port dajo v bridge, in tja vtakneš blagajno. Tako bo blagajna na statičnem IPju na tistem portu, ostale naprave bodo pa za NATom od modema, ki bo služil tudi kot ruter


Tole bi pri T-2 šlo, za druge pa ne vem.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

solatko ::

mm&r - Mobilni teče preko telefonske povezave (sim kartica je povezava) ip pa je odvisen od naprave. Slučajno delam na tem. V blagajne se IP vpiše. V BTC bo vsak prodajalec dobil svoj ip, kateri bo osnova za namestitev wi-fi repetitorja.
Delo krepa človeka

issak ::

Sicer pa problem kar kliče po VPNju... je enostavna rešitev, statičen IP ni potreben, pa tudi novega hardwarea ni potrebno kupovati. Tudi preko 3G bi šlo v tem primeru.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

mat xxl ::

Tako, je to je najboljša rešitev preko sim kartice, prenosa podatkov bo pa zelo malo, če bo to predplačniška sim kartica bo mesečni strošek 5 - 10 eur.

Sicer pa nabavi en sodoben router z wifijem npr Asus ( cca 200 ojrof) 66 ali 68 in zagotovi strankam v lokalu gratis wlan mrežo, kjer lahko marsikaj omejiš, da se res samo gostje vklapljajo in ne sosedje, za sebe pa posebno izolirano mrežo, variant je pri dobrem routerju veliko, tako ali tako, pa boš rabil kaj močnejšega za kak wifi video prenos HD signala itd itd.... Pa ne nazadnje ni vseeno, kak strojni firewal je zadaj ...., ker programski so tako ali tako le druga linija obrambe....

SeMiNeSanja ::

O tem, kateri router ali firewall je optimalen za nek lokal se da prerekat, ampak to v bistvu sploh ni pomembno, če imaš jasno predstavo o tem, kaj mora početi in kako moraš nastaviti firewall. Ravno tu pa tiči problem.

Večina lastnikov lokalov, trgovinic, itd. nima niti najmanjšega pojma, kako naj bi bile zadeve optimalno postavljene in nastavljene. Ampak to nekemu gostincu ali trgovcu niti ni za zameriti. Pač ni njihova stroka.

Bi pa zato morali različni ponudniki blagajn in drugih rešitev za takšne stranke imeti toliko bolj jasno predstavo in jo znat predstaviti strankam. Pa znajo? Se potrudijo? Sploh sami vedo, kako bi bilo priporočeno postaviti zadeve?

Že res, da mnogi trgovci in gostinci nimajo denarja za neke bolj napredne varnostne rešitve, kar pa nikakor ni opravičilo, da se potem ne zadosti niti minimalnim standardom in načelom, katere se da udejaniti tudi z minimalnimi finančnimi sredstvi.

imagodei ::

Če FURS za identifikacijo poslovnega subjekta rabi statični IP oz. se na to celo zanaša, je pa zadeva še bolj katastrofalno implementirana kot sem mislil do sedaj.
- Hoc est qui sumus -

SeMiNeSanja ::

imagodei je izjavil:

Če FURS za identifikacijo poslovnega subjekta rabi statični IP oz. se na to celo zanaša, je pa zadeva še bolj katastrofalno implementirana kot sem mislil do sedaj.

Če mene vprašaš, bi zahteval, da zadeva dela na IPv6 >:D

Utk ::

imagodei je izjavil:

Če FURS za identifikacijo poslovnega subjekta rabi statični IP oz. se na to celo zanaša, je pa zadeva še bolj katastrofalno implementirana kot sem mislil do sedaj.

Sej ne, to si je solatko gladko izmislil. Ali je pa super troll.

SeMiNeSanja ::

Vseeno - trollanje je tudi to, če nekomu rečeš, da je šalabajzer, če zahteva statični IP.

Takim bi izklopil IPv4 in jih vse nateral na IPv6, da bodo že enkrat nehali bluziti s temi dinamičnimi IP-ji, NAT in ostalimi neumnostmi, ki so prej anomalije in workaround-i, kot pa kaj drugega.

solatko ::

Utk - Boš razložil koliko blagajn si že priključil na furs in kako si to izvedel z dinamičnim IP-jem, ter predvsem kateri IP si naložil v blagajno ali komunikacijsko napravo (mi uporabljamo tole)
https://www.raspberrypi.org/products/ra...
in blagajne
http://www.blagajne.com/

Nekatere imajo vmesnik, druge so z fiksno internet povezavo ali preko repetitorja, s katerim morajo bit povezane z rj45.

Ti boš pa seveda povedal svoje izkušnje.
Delo krepa človeka

e-marko ::

Tole meni kot laiku tudi ni jasno.
Imam dinamični ip in uporabljam program, ki omogoča izdajo novih računov za gotovinsko poslovanje. Kaj ima tukaj veze dinamični ali statični ip mi ni jasno. Pomembno je samo, da furs (kjer si prej pridobil certifikat) dobi potrebne podatke in pošlje nazaj odobritev.
Lahko tole malo bolje obrazložiš? Zakaj statični? Je to specifika te rešitve, ki jo ti uporabljaš? Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

perci ::

Dej solatko ne bluzi, lepo te prosim. Kakšen statičen IP neki za blagajne. Nisem nobene blagajne "montiral" pa vem, da statičen IP ni potreben.

Razen, če posluješ prek strežnika v tujini, ker ti morajo na tvojo zahtevo na FURS tvoj IP odpret na firewallu (tujina je po defaultu blokirana).

Repetitor povezan z RJ45? WTF?

A testiraš koliko neumnosti se da spraviti v en post?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Vseeno - trollanje je tudi to, če nekomu rečeš, da je šalabajzer, če zahteva statični IP.

Takim bi izklopil IPv4 in jih vse nateral na IPv6, da bodo že enkrat nehali bluziti s temi dinamičnimi IP-ji, NAT in ostalimi neumnostmi, ki so prej anomalije in workaround-i, kot pa kaj drugega.

Ostajam pri svojem mnenju da statičen IP zahteva samo šalabajzer ... Statični IP se v mrežah uporabljajo samo še pri serverjih, pa še tam ne pri vseh. Za neuke, obstaja že kar precej let, pravzaprav od začetka IP mreže in to je DNS.

Če rabi servis na daljavo, je cel kup drugih možnosti. Sicer pa ne bi dal dostopa do svojega računalnika kar nekomu, pa čeprav dobavitelju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Evolve ::

perci je izjavil:

Dej solatko ne bluzi, lepo te prosim. Kakšen statičen IP neki za blagajne. Nisem nobene blagajne "montiral" pa vem, da statičen IP ni potreben.

Razen, če posluješ prek strežnika v tujini, ker ti morajo na tvojo zahtevo na FURS tvoj IP odpret na firewallu (tujina je po defaultu blokirana).

Repetitor povezan z RJ45? WTF?

A testiraš koliko neumnosti se da spraviti v en post?


vidim da vsak po svoje kvasi neumnosti.

Quorion blagajne (ne glej touch serije) za komunikacijo z fursom uporabljajo rasbery pi "računalnik". statičen ip ni potreben, ker zadeva deluje normalno preko dhcp-ja.
Statika je dobrodošla samo v primeru da hočeš blagajno programirati oddaljeno(to pride v poštev samo za touch serijo, ker imajo modul za komunikacijo že vgrajen).

Kar je solatko omenjal glede extenderja je pa pravilno. Saj v primeru da imaš na lokaciji brezžično omrežje(wifi podpore za quorion blagajne ni) uloviš signal z extenderjem, in ga do blagajne spraviš po kablu.

Er333 ::

Ok fantje, sem govoril s človekom, ki nam nastavlja blagajno in pravi, da je statični IP potreben zaradi tega, da se on v primeru težav lahko kadarkoli poveže z našo blagajno in jo prek neta programira, da mu ni treba hodit k nam.
V primeru dinamičnega, bi pa moral vsakič preverjat ip in mu ga posredovat, da bi se šele nato lahko priklopil na blagajno.
To so njegove besede, včeraj sva se pogovarjala, ko sem prišel prevzet blagajno.
Zdaj se lahko debata odvija naprej.

perci ::

Kar je solatko omenjal glede extenderja je pa pravilno. Saj v primeru da imaš na lokaciji brezžično omrežje(wifi podpore za quorion blagajne ni) uloviš signal z extenderjem, in ga do blagajne spraviš po kablu.
Preberi še enkrat - Solatko je napisal, da je statičen IP zahteva FURS-a, kar je seveda popolna neumnost. Kakšne blagajne on montira in kakšne so zahteve te opreme, je pa za to vprašanje popolnoma nerelevantno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako v Windows 10 nastaviti statični IPv4 naslov?

Oddelek: Operacijski sistemi
233238 (2771) Apple
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
404918 (3324) seba-beba
»

Pinganje iz FF

Oddelek: Pomoč in nasveti
171985 (1333) Metabond
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611445 (10221) turob2
»

Wan povezava...need help!!!

Oddelek: Omrežja in internet
71481 (1434) overlord_tm

Več podobnih tem