» »

Čistilne akcije po Sloveniji

Čistilne akcije po Sloveniji

1
2
»

shark_nm ::

Akcija je super zadeva. Služćbe ki so pristojne za to da bi opravila ta dela p se lepo smejijo. Ukinejo naj okoljske davke in bomo mi 3x na leto pospravljali smeti, s tem da se vsak polnoleten državljan mora vsaj enkrat udeležiti! Ne pa da se plačuje nek ekološki davek in podobno.

PaX_MaN ::

Služćbe ki so pristojne za to da bi opravila ta dela p se lepo smejijo.

Pa posamezniki, ki tam odlagajo, tudi:"O kul, sploh nam ni treba na deponije vozit, bodo že prostovoljci sami od sebe za nami pospravl. Supr!"

@nny ::

Mi (4 komadi) smo očistili območje 1000*200 m v Ljubljani. Presenetila me je količina smeti - skoraj m2 na odraslega. Res pa so bile večinoma plastenke, piksne in steklenice. Največ po grmovju, ob cesti in ...okrog Mercatorja!
Če povprečen Ljubljančan ne bi ob besednih zvezah družbena odgovoronosti, dober državljan in javno dobro zavijal z očmi kot mlada mačka, ne bi bilo danes v glavnem mestu nobenega čika več. Jah, pobožne želje...

P.S. Pasulj je bil pa dober! Šmorn tudi. :)

perci ::

No, to s čiki pa je zanimiva štorija. Veliko tistih kadilcev, ki so pobirali smeti, so zraven kadili in čike metali v naravo. Ko pride odvisnost v igro, se pravila spremenijo. Ne pri vseh, ampak nekateri si pa ne morejo pomagat, da ne bi zabrisali zadeve na tla. Še več, to se jim zdi nekaj samoumevnega - ne šteje kot smetenje.

Matako ::

In potem se zgražajo, da ljudje odmetavajo "vse, tudi igle". Odvisnost je hudič!
/\/\.K.

opeter ::

Ja, pri nas je bilo ogromno starih računalnikov, ekranov, tipkovnic ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tear_DR0P ::

so zraven kadili in čike metali v naravo

mnogo kadilcev je prepričanih da čik zgnije, da je iz vate in papirja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Starodavni ::

Iz česa so ostanki čikov? Ker dostikrat vidim polno ostankov čikov v šoli in drugih prostorih, ki kar ostanejo.

Zanimajo me kateri materiali so uporabljeni poleg tobaka za čik.

gzibret ::

cigareti: papir, acetat celuloze, tobak
Vse je za neki dobr!

Mipe ::

In katran, seveda. Da ne bi slučajno kak dinozaver ušel.

gruntfürmich ::

jst sem svoje čike na akciji zakopaval.:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

@nny ::

perci je izjavil:

No, to s čiki pa je zanimiva štorija. Veliko tistih kadilcev, ki so pobirali smeti, so zraven kadili in čike metali v naravo. Ko pride odvisnost v igro, se pravila spremenijo. Ne pri vseh, ampak nekateri si pa ne morejo pomagat, da ne bi zabrisali zadeve na tla. Še več, to se jim zdi nekaj samoumevnega - ne šteje kot smetenje.


Eden izmed nas je bil kadilec. Ko sem pobrala 3568 - i čik, sem se pridušala, da bom vse kadilce obesila za neimenovan del telesa. Na to je odgovoril, da VSI mečejo čike po tleh, le da nekateri bolj, drugi manj pogosto. Pa nerodno mu je bilo. Tudi prav!

Baje je v vsakem cigaretu 600 različnih strupov. Večina gre v cigaretni dim. Ampak...če zadeva leži na tleh, ne spere dež tega v zemljo? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

gruntfürmich ::

@nny je izjavil:

Baje je v vsakem cigaretu 600 različnih strupov. Večina gre v cigaretni dim. Ampak...če zadeva leži na tleh, ne spere dež tega v zemljo? :|

vse razen vode in kisika je v preveliki koncentraciji strup. tko da...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bluefish ::

Pravzaprav tudi voda in kisik nista najbolj "varna" v preveliki koncentraciji oz. količini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gzibret ::

Čiki po tleh, razen slabega estetskega izgleda, niso škodljivi. Nič bolj, kot pepel iz peči na drva.
Vse je za neki dobr!

@nny ::

Kadilci torej umirajo od zraka in vode. ;)

Hm, ne bom več ne dihala, ne pila.

gruntfürmich ::

bluefish je izjavil:

Pravzaprav tudi voda in kisik nista najbolj "varna" v preveliki koncentraciji oz. količini.


kaj zdaj? koncentracija ali količina? ker to je zelo različno. v koncentraciji definitivno daleč najbolj neškodljiva od vseh stvari...
+ tega da naštej še kakšno takšno snov...:O

@nny je izjavil:

Kadilci torej umirajo od zraka in vode. ;)

Hm, ne bom več ne dihala, ne pila.


a je problem uprašat če ne štekaš odgovora??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

gruntfürmich je izjavil:

bluefish je izjavil:

Pravzaprav tudi voda in kisik nista najbolj "varna" v preveliki koncentraciji oz. količini.


kaj zdaj? koncentracija ali količina? ker to je zelo različno. v koncentraciji definitivno daleč najbolj neškodljiva od vseh stvari...
+ tega da naštej še kakšno takšno snov...:O
Ja, količina.

perci ::

Čiki po tleh, razen slabega estetskega izgleda, niso škodljivi. Nič bolj, kot pepel iz peči na drva.
Isto velja za plastenke, steklenice, jogije, cunje, kosovne odpadke in praktično katerikoli drugi odpadek, ki ni karakteriziran kot nevaren odpadek.

What's your point?

Vikking ::

Tear_DR0P je izjavil:

so zraven kadili in čike metali v naravo

mnogo kadilcev je prepričanih da čik zgnije, da je iz vate in papirja


Prepričaj me v nasprotno!

Invictus ::

barakus je izjavil:

>black ice
Par plastičnih steklenic je zame bolj estetski problem kot problem onesnaževanja vsaj v primerjavi z vsemi drugimi pojavi ki spreminjajo (oz. "onesnažujejo") naš planet. Možno da imaš prav, da gre bolj za vzgojno vlogo, fizična učinkovitost bolj peša.

Sem iz mesta in vasi, plastenk je več v mestu, na vasi pa razna olja in odpadni materiali. Daleč največ težkega svinjanja sem videl na vasi, verjetno ker je tam to lažje izvesti.

>ostali
200.000 ljudi naredi toliko kot 10.000 fizikalcev. Če si na uro bolje plačan kot fizikalec, potem je boljše (za planet), da oddelaš te dodatne ure namesto prelaganja smeti.


Mislim da tudi meščani lepo hodijo svinjat na vas ...

V mestu je to malo težje skriti.

LP I.

nitro2 ::

barakus je izjavil:

Kaj menite o njih? Čemu so sploh namen?

Meni se zdi efekt isti kot, da bi s kozarcem hotel izsušit jezero in se mi zdi na sploh zguba časa ter da bi ga ljudje lahko porabili veliko bolj produktivno pa magari z razvojem tehnologij, ki bodo na uro onesnažile zemljo manj kot jo lahko spuca cel mesec takih akcij, če ljudje že vidijo ta problem "onesnaževanja" in se jim toži nazaj po jamah in "neokrnjeni" naravi nekakšne vrste podedovana nostalgija?

Če pa gre za neko simboliko, kako? Malo me razsvetlite z vašimi pogledi, bi rad razumel kaj ljudje vidijo v tem.

Upam, da nisem preveč zabluzil, če se vam tema zdi preveč ambiciozna za probleme človeštva, pa jo prestavite v ložo.

LP



prebral sem tole temo pa si nisem mogel kaj, da ne rečem...
da izjavljaš takšne bedarije kot ti barakus pa pove veliko o človeku....
ali si totalno zabit ali pa razvajeno mamino dete k ti vse k riti nosijo
groza

Bananovec ::

Cigani so pa samo nemočno gledali, kako jim odvažajo "staro železo".
:))
EDIT: In to pred njihovim nosom!

Zgodovina sprememb…

Beli_Zajcek ::

Kdor je kaj spremljal to temo naj samo povem, da so presneti cigani, ki so Mipe-tovi sosedi, v svoji neskončni hudobiji že odpeljali železje. Domnevam, da na lokalni Dinos, kjer so dobili zanj ojrote. Še en dokaz kako potuhnjen narod so to. Najprej so Mipetu železje spleli pred nosom (iz raznih čistilnih akcij domnevam), potem so mu ga pripelali skoraj na dom (bojda so njegovi sosedi in imeli so omenjeno železje na dvorišču), zdaj pa znova za železjem ni duha ne sluha. To, da za kako stvarjo ni duha ne sluha se seveda ko so cigani v igri prepogosto dogaja v naši bogaboječi pošteni Domovini. Mipe ne daj se! Jazst držim z tabo! Cigani a.k.a. Romi nam ne smejo po glavi hodit, pa si privoščit, da doma delajo tisto, kar smemo mi pošteni Slovenci.

maketa ::

A so že zračunali koliko je bilo prostovoljcev in koliko Ruskih prostovoljcev

49106 ::

Imam eno vprašanje. Ali na deponiji za odlaganje smeti zahtevajo plačilo?

perci ::

če pripelješ šleper gum, potem ja. Navadnim smrtnikom načeloma ne. Imajo pa določena pravila. Azbest moraš npr. zavit v neko folijo itd...

BlueRunner ::

Pa posamezniki, ki tam odlagajo, tudi:"O kul, sploh nam ni treba na deponije vozit, bodo že prostovoljci sami od sebe za nami pospravl. Supr!"

Mislim, da je tem že v osnovi ravno za takšne stvari. Na mnenja in obnašanje drugih stvari se tako ali tako ne ozirajo, če jim je popolnoma sprejemljivo smetiti na tujem dvorišču.

Eden od lastnikov zemljišč, kjer je neznan storilec odložil industrijske odpadke, bi morda lahko šel v kazensko ovadbo (332. čl. KZ-1). Industrijske pa zato, ker mislim, da se bi pri teh dalo izslediti storilca - za razliko od šporheta, kjer verjetno ni šans, da najdeš storilca. Potem pa, da vidimo kako izgleda vleči s.p.-ja na sodišče, ker je sral po tuji zemlji.

Tear_DR0P ::

Prepričaj me v nasprotno!

v bistvu imaš prav - dejansko zgnije, ampak ob tvojem argumentu bom brez problema pljuval čigumije po tleh in plastenke metal v vodo, tudi te se razgradijo - given enough time
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Highlag ::

Je slučajno kdo raziskoval kaj storiti, ko ti nekdo pripelje in odloži smeti na tvoje zemljišče?
Never trust a computer you can't throw out a window

gruntfürmich ::

Highlag je izjavil:

Je slučajno kdo raziskoval kaj storiti, ko ti nekdo pripelje in odloži smeti na tvoje zemljišče?

prijava inšpekciji, klic na policijo, ustno opozorilo storilcu, pretep storilca, pretep storilca in njegove družine, zažig storilčeve hiše...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

opeter ::

Ali pa mu smeti odplješ nazaj :))
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Highlag ::

Ja bi bilo fino. Samo žal je parcela malo od rok, tak da storilca ne bo enostavno najti...;( Vprašanje, če je kdo od "bližnih" sosedov videl, kdo je tam spraznil tovornjaček... Sploh pa dvomim, da bi se policija ukvarjala s takšnimi "brezveznimi" stvarmi.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222718 (19609) krneki0001
»

Anketa - ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
424177 (3293) Mesar
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733801 (30302) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468562 (65802) Malajlo
»

Ločevanje odpadkov dražje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8637550 (35845) noraguta

Več podobnih tem