» »

za vse lastnike mopedov...ček

za vse lastnike mopedov...ček

Klemenn ::

vsi tisti ki si doma lastite mopeda in ga imate namen registrirati......to naredite pred prvim majem saj boste do prvega maja le podpisali neko listino da je motor vaš...po 1majem boste morali peljati motor na preizkus hitrosti....imeti račun in garancijo in tako naprej.....torej stalo vas bo še več....kdor ima motor ki ga bo dal registrirati......pred prvim majem.....ceneje vas bo prišlo...:)

perci ::

od kje ti te informacije?
kako bojo hitrost testiral?
Če bo to res (v kar dvomim) bo 90% skuterjev moralo na servise, da jim nazaj vgradijo blokade. ;(

R0K ::

Ah.

Hitrosti ti itak ne morejo testirat (kje bi jo le??) .. lahko ti testirajo moč motorja (ki je dost večja če si brez blokad), ampak to delo je zeelo zamudno (razn če bi nabavl kakšne posebej aperature samo za motorje, samo v to pa tako dvomim ...) ...

Hja pa blokade majo vsi skuterji različne ... nimajo vsi iste ... tko, da bi to moral naročat originalne dele iz firm, kar pa bi spet trajalo veliko časa.

fictionel ::

rok: pomoje, da lahko zmerjo hitrost (na podoben način, kokr pr avtu za bremze)

to se mi zdi največja oslarija... jst mam motor (automatika) k ni vredn vec kt 10ksit - pelje se cist ok. zdj me bo pa registracija prsla cca 18ksit. LOGIKA?

namest da bi ga mal usmekov, bom dajov pa dnar za registracijo
usmekov - ne mislm druzga bata...

R0K ::

fictionel : vem samo imajo te mašine čist na vseh servisih? Pa tut malček težje je je to izmerit ... ah bomo vidl kk bo ...

Tut men se zdi 18k sit full preveč .. neki okol 7-10k sit bi še blo kr no ... sam to pa too much!

fictionel ::

ja, sj. cist prevec

drgac pa mislm da ti bojo hitrost zmerl na tehnicnmu...

sm mislu, da ga ne bi registrirov, sam se pol tut do sosedne vasi ne morm pelat :(

migič ::

Pozabite mopet, kupte kaj jačega!!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Klemenn ::

ne vem kako se pravi........homogolinizacija......neki tazga no...........v glavnem pejte registrirat stvar pred prvim majem boste samo podpisali nek list o lastništvu (če seveda nimate drugih papirjev), če imate papirje polj ok.....tolk da veste.....

R0K ::

Homologacijski list je tist če je v tuji kupljen, ane? :\\

Aia, pa nevem če si mislil ravn to.

JurijTurnsek ::

moji frendi so že registriral, pa so skoz prišli z tatalno predelanimi stroji... torej je čist odvisno od volje testerja če ti moped pregleda al ne... ponavadi sm serijsko preveri pa je
http://www.slatnaskejta.com

BojlerTM ::

ok. jest mam skuterja, pa nism zadnje cajte sledil kako je s tole registravijo. vem, da ga je treba jt registrirat in to cim prej. Nej mi en pliz pove, kam moram jt kj opravt, pa kolk me bo zdele to kostal. tnx
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Matek ::

Danes sem šital motorevijo, pa nič ne omenjajo tega datuma, samo piše, da se test brzine ne bo opravljal
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

R0K ::

BojlerTM : AMZS (Avto moto zveza slovenije) koštal te bo pa 17.3k sit ...

zavarovanje : 8.1k sit
tehnični pregled : 2.5k sit
reg. tablica : 1.6k sit
nalepka : 1.4k sit
lepljenje nalepke : 1.5k sit :))
upravna taksa : 2.2k sit

BojlerTM ::

8-O 8-O 8-O 8-O
damn. pa je sla stipendija in pol :'(
no ja, bom lahko rekel, da prispevam k nakupu unga vladnga letala 8-)
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Klemenn ::

registrirajte ga pred 1 majem....si boste prihranili kup težav.... bom najdu članek in ga vam poslal...bom na voljo8-) dal....:O :P

Matty ::

Ma, končno so se domislili tudi registracije in zavarovanja mopedov in skuterjev. Sam sem imel enkrat bliznje srecanje z enim od njih (recimo, da je bil kriv mopedist, ki je tudi lazje poskodoval moj avto) in kaj se je zgodilo? Se blinknu ni z ocmi, pa se odpeljal naprej... Ceb mel registrsko bi se mel vsaj komu za zalit...

Pa se vozjo se po cesti (ne v Ljubljani, ki je prevec "high") take podrtije, da niti pod razno neb smele biti na cesti... 17000 je cist ok cena (se premal), jih bo vsaj manj vozilo na cesti... Ce morm za avto placat, pol nej tud mopedist placa. Ce si pa ne more privoscit, pa ni treba da ma moped...

Highlag ::

Po registraciji bi moralo precej upasti število ukradenih motorjev. Ker boš za registracijo pač potreboval določene papirje.

Upam :D

R0K ::

Highlag : hehe ... eni znamo tut serijske št. motorja spremenit ;) ... pač staro zbrisiš in novo 'ukuješ' gor ... non problem ... :D

Tomi ::

Jaz bi dal še strožje pogoje, oziroma uvedel pogoje, ki jih imajo npr. v Švici. Tam motor brez blokade postane 30*30*30 kocka, vse seveda na stroške lastnika.
Ni ga bolj tečnega v prometu, kot važen mulc na skuterju. Naj gredo tile raje divjati s kolesom, pa ne bodo dolgo>:D
metrodusa.blogspot.com

migič ::

Se strinjam s tabo "tajna policija", pa še fantki bi ostali zdravi in ne poškodovani! Ja kr zamislte se!>:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

govno ::

pjebi in pjebike! nekaj pa pozabljate ... vsako leto bo registracija motorja za 30 % DRAŽJA ... tako kot pri avtomobilih ... prasci ... se je kdo vprašal, kam gre ta denar?

Tomi ::

Vladno letalo je po novem 57 mio. US$, če vam to kaj pove. In po mojem mnenju naj vsi, ki imajo skuterje in podobne zadeve, vlagajo v vladne muhe. Jaz ne:P
metrodusa.blogspot.com

perci ::

Tomi: a si že kdaj vozu skuter? Ker mam občutek, da ga nisi. Drugač bi vedu, da je zelo neprijeten občutek, ko se voziš s skuterjem 50km/h po celovški (po kolesarski se ne smeš več) avti pa švigajo mimo tebe kot za stavo. Po mojem mnenju je to bolj nevarno, kot to, da skuter potegne 80km/h in je vsaj enakovreden udeleženec v prometu. Verjemi, da 80 km/h s skuterjem sploh ni taka hitrost. Zdej nekateri bodo pa zamenjal izpuh in naredil še par modifikacij na katere se popolnoma nič ne spoznam in jih zato ne morm niti naštet (pri avtomatiku in šestki je blo to brušenje bata, pr skuterjih mislm, da se to ne dela). In glej ga zlomka: mašinca leti 100, 110 km/h kar je pa po mojem vseen mal preveč. Prištej še gnečo na cesti in šviganje med avtomobili in imaš samomorilca na cesti. Samo tega nimaš zaradi velike hitrosti, ampak zaradi prevelikega zaupanja v lastne in sposobnosti drugih. So pa tudi še premladi, da bi vedel kolk je to nevaren in kaj se lahko zgodi.
Jst bi bolj delal na tem, da se osnovnošolce dobro izobrazi glede tega, da se jim pokaže par nazornih fotografij tko k so nam kazal v prvem razredu, kaj bo, če ne bomo redno želiral zob :D . Mogoče bi se vsaj kakšen zamislu

malinavc ::

ne vem kako se pravi........homogolinizacija......neki

jao...a ti si kak peti razred al kaj? homogolinizacija...jao...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Sergio ::

malinavc: nisi baš dosti falil... :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Klemenn ::

ja sem 7 razred.....drgač pa kaj če ne znam glih vsega prov napisat

malinavc ::

Jebediah: nej ti bo...oproščeno :)...me zanima kak bi napisu kvalifikacije ? :))) brez zamere...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

R0K ::

Ku ste nesramni no ;)

Klemenn ::

K-V-A-L-I-F-I-K-A-C-I-J-E:D

genni ::

1.500 SIT za lepljenje nalepke, uff kje država išče $(keš) ;((
Mislim, da hitrost merijo s fotocelicami in časom. Postavjo dva količka na karerih so fotocelice(IR). Imajo zaletno stezo in ko motor prevozi 1. količek se čas začne steti in ko prevozi 2. količek se čas ustavi in izračunajo hitrost. Saj mislim, da je tako ? :D

Namesto vladnega letala bi lahko 20 let plačevala država registracije ? :)
genni - gen ni !

Klemenn ::

fotr je dans pršu iz tehniččnega za avto....pa je reku da zdej si lahk sam nalimaš nalepko....ne vem če je to res

fictionel ::

jebediah: pomoje je res! jst sm tut u cajtngu bral o tem!

bo usaj za 2 tanka "ostal" :D

jRk0 ::

Za nalepko ti zracunajo? Barabe grde ;(( . Pol ljudi, ki jih poznam ze ma registrirano in niti enemu ne gre skuter 50km/h:) No, jaz sem dal za zavarovanje 12k sit , samo sem zavaroval sam in ne v sklopu registracije.

Perci: Eni ljudje (oz. decki) so res malo samomorilsko nagnjeni ja. Prijatl je ze zgubil eno ledvico, zaradi nesrece na sicer 125ccm skuterju, ampak je zdaj tega se rahlo predelal, tako da ma 180 in pospeski do 100km/h so okoli 6 al 7 sekund. Nice...(da vozi itak ko nor verjetno ne rabim povedat ;) ) mah, ok. Je njegov life. Ampak 50km/h je pa res premalo. Se posebej ce mas do sole naprimer tako dalec kot jaz (19km) in cesta je skoraj celi cas ravna in vozis ce tudi mimo njiv, kjer ni nic his al pa naselja.
Glede friziranja: sfrizirani 70ccm skuterji gredo lahko 140 km/h :) (za tekmovanja). Na cesti pa sem najvec zasledil kakih 125-130. Pa to es itak za 10 laze stevec, ampak hitrosti so res velike za ljudi kot je Jebediah;) (pa brez zamere)

Jebediah: ne bi mogo pogledat v slovar kako se homologacija napise, al pa sploh tako ucenih besed ne bi pisal ;D

Meni je na tehnicnem prepisal samo serijsko in vprasal, ce mi luci delajo :)). Sosolcu pa se je celo peljal s skuterjem in pregledal zmigavce pa luci pa bremze pa... Odvisno kdo pac gleda.
You fuck up once, you loose two teeth.

Klemenn ::

ampak hitrosti so res velike za ljudi kot je Jebediah (pa brez zamere)
>:D

hehe....moj fotr voz na amzs kurilno olje.....pa še velik prjatu je z unu k tam dela....tak da k dobim skuterja.....ga bo fotr peljau...pa na omje ime dau...hehe:)))) jaz bom se pa za njemu fural z 15 let starim avtomatikom.....:))

glede avtomatika....še mal zrihtamo...vzamemo pištolo za barvanje in potem na tehnični pregled (fotr seveda)

zaželte mi srečo...jutr pišem teste za motor.....uradne8-O

viš mi lak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

jRk0 ::

Wtf is motot? >:D

Good luck:)
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorji, skuterji (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Na cesti
69481434 (2413) hojnikb
»

skuter blokade

Oddelek: Na cesti
3522389 (460) Filip144
»

A kategorija- izpit... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519192 (6732) guest #44
»

kje kak pista/proga karkoli za vozit

Oddelek: Loža
221778 (1521) Klemenn
»

MOPED registracija

Oddelek: Loža
142048 (1858) jRk0

Več podobnih tem