» »

HTC Desire

HTC Desire

««
6 / 55
»»

matejS ::

Ali je HTC Desire kupljen pri Mobitelu zaklenjen na njihovo omrežje?
Oz. ali lahko kakšen srečen lastnik to sproba v praksi?
Hvala.

__Devil__ ::

Kolikor vem pri mobitelu že lep čas ne zaklepajo telefonov.

BeerBelly ::

Ni zaklenjen.

Infinity ::

Pa je prišel =) ful je fin in daleč prekaša HD2, ki sem ga imel prej =) se mi pa zdi da je mobitelov in jih človek v mobisvetu dobiva od tam, ker sem imel naloženi bližnici za planet in mobitel =P

Pesimist ::

Hm.. lol nemogoče. Razen ce ga je na narocnino vzel kdo od tam. Fast buck.

Te je na zacetku vprašalo za google accounte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Infinity ::

zakaj pa ni mogoca d je kupu pr istmu dobavitelnu iz istga stasha?

_Dejan_ ::

Infinity je izjavil:

zakaj pa ni mogoca d je kupu pr istmu dobavitelnu iz istga stasha?


Mogoče zaradi ekskluzivne pogodbe med Mobitelom in AimHigh????
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

kmetek ::

Ko sem klical AimHigh in omenil Mobisvet, so rekli, da se čudijo od kje jih dobi za 419EUR.....nimajo z njim nič.

BeerBelly ::

No glede na to da sta gor bližnjici bi skoraj morala biti neka povezava. Moj Desire, kupljen pri Mobitelu, je imel točno ti 2 bližnjici naloženi.

Pesimist ::

Ce pa vem da mobisvet dobavla svoj stuff iz Nemcije. Pa garantiram ti, ce bi simobil, ali kerikoli drugi prodajal telefon nebi imel linkov do mobitela. Sej je vbistvu vseeno ce je mobitelov ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Lonsarg ::

Jah kar se bližnic za Mobitel tiče, očitno obstaja Mobitel Firmware ane, pa so tega gor naštancal pri Mobisvet, lepo od njih, da so se potrudili:) Jaz sem Motorolo Milestone dobil z nemškim firmwerom, ker seveda slovenski ne obstaja:) Me zanima, če Simobil pa bo dal HTC Desiri še z svojim Firmwarom hehe. Al pa če firmware sloh ni uraden, pa ga AimHigh štanca custom made gor, da so bližnice, Mobisvet se je pa prikopal do istega Custom Mada, da ga da namesto nemškega, čeprav ni nič narobe z nemškim, samo ko se pržge moraš razume kako se reče po nemško language, da preklopiš na angleščino :D

Pri mobisvetu mi je res zelo vpeč, da so cene ponavadi kar enake najnižji na idealo.de ali blizu, zelo pohvalno:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

_Dejan_ ::

Lonsarg je izjavil:

Jah kar se bližnic za Mobitel tiče, očitno obstaja Mobitel Firmware ane, pa so tega gor naštancal pri Mobisvet, lepo od njih, da so se potrudili:) Jaz sem Motorolo Milestone dobil z nemškim firmwerom, ker seveda slovenski ne obstaja:) Me zanima, če Simobil pa bo dal HTC Desiri še z svojim Firmwarom hehe. Al pa če firmware sloh ni uraden, pa ga AimHigh štanca custom made gor, da so bližnice, Mobisvet se je pa prikopal do istega Custom Mada, da ga da namesto nemškega, čeprav ni nič narobe z nemškim, samo ko se pržge moraš razume kako se reče po nemško language, da preklopiš na angleščino :D


Al pa če se na Desire sploh ne da flashat druzga ROM-a... Kar je blo že nekajkrat omenjeno v tej temi...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Lonsarg ::

No pazi kaj pomeni ne da flashat, URADNE rom-e se vedno da flashat, kako pa misliš da je za vsako državo svoj ROM, sam custom ROMe se pa res ŠE ne da na Desire, uradni pač uporablajo neki šifro, ki jo proizvajalec ne izda. Sam uradni Slovenski ROM skoraj ziher ne obstaja, ali pač? Dejte nekdo, ki ga ma pogledat kir firmware je gor:) Če je DACH je nemški.

_Dejan_ ::

Lonsarg je izjavil:

No pazi kaj pomeni ne da flashat, URADNE rom-e se vedno da flashat, kako pa misliš da je za vsako državo svoj ROM, sam custom ROMe se pa res ŠE ne da na Desire, uradni pač uporablajo neki šifro, ki jo proizvajalec ne izda. Sam uradni Slovenski ROM skoraj ziher ne obstaja, ali pač? Dejte nekdo, ki ga ma pogledat kir firmware je gor:) Če je DACH je nemški.


Flashas lahko samo original HTC ROM, torej t-mobilovega ne moreš. Mobitel ima enak rom kot moj nebrandan HTC Desire, le da ima dodane 2 Mobitelovi ikoni...

P.S. Sami ga ne morejo flashat ker potem bi bil telefon odpakiran in ne tovarniško zapakiran v folijo...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Lonsarg ::

Hm, ja nekdo ga mora odpakirat, da dajo bližnice gor, saj vendar ne počnejo take stvari v tovarni sami? Me prav zanima kdo štanca te bližnice gor, če jih uvoznik potemčudno, da ima Mobisvet tudi jih:)

_Dejan_ ::

Lonsarg je izjavil:

Hm, ja nekdo ga mora odpakirat, da dajo bližnice gor, saj vendar ne počnejo take stvari v tovarni sami? Me prav zanima kdo štanca te bližnice gor, če jih uvoznik potemčudno, da ima Mobisvet tudi jih:)


Kje drugje kot v tovarni pa naj bi to naredili? Sodelavec ima 2 ikoni na "namizju" ampak telefon je bil zapakiran, torej so morali v tovarni naložiti custom ROM...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

MonkeyHead ::

nekaj ste govorili o nekih accountih ko ga vklopiš jaz nisem dobo nobene zahteve da bi si mogo account kakeršen koli naredit.
Mi lahko kdo razloži kaj ste mislili s temi accounti? :d


AleX

LuGi ::

Google account.. sync,calendar itd.. google candy ;)

MonkeyHead ::

Aha ;D hvala
glih sem to skup naredo ja :D

Zaj pa še eno stavr čist zgoraj mam tak en E (puščica gor) (puščica dol) to pa kaj pomeni včasih puščice svetijo včasih ne.

JayKay ::

tam ko maš signal, battery, čas?
pritisni in potegni dol, kot tab. verjetno je update česa.

MonkeyHead ::

Jap tam ja sem dol potegno (kaj se prej nisemvedo :D hvala) pa ni nobenega opisa o tem

JayKay ::

aja, E s puščico gor dol je najverjetneje edge. maš še G, 3G in H

MonkeyHead ::

 Slika

Slika


To je ta zadeva :D
Kero pa je najboljše edge 3g..?

JayKay ::

ja, edge. po hitrosti si sledijo: edge, 3G, in H(sdpa)

MonkeyHead ::

No super hvala
sam sem presenečen kako hitro odpira strani :D.

Infinity ::

no moj je imel ti dve ikonci in je bil še čist zapakiran(beri: ni noben diral škatkle ali nalepke), tko da lahko sklepamo, da je iz enazga stasha, poleg tega pa ima moj garancijo nekega slo uvoznika, ki ni mobisvet (mrbit je aimhigh, si nism zapomnu).

BladE_ ::

Aparati kupljeni pri AimHigh inmajo zagotovljen uradni servis... Kako je pa z Mobisvetovo garancijo? Če jih uvažajo iz "Nemčije" je tam tudi servis?

BTW: CHS je HTCje baje uvažal iz Romunije in nategoval folk z enoletno garancijo...

Sem pogledal na Mobisvet...

teža: 135 g
velikost: 119 x 60 x 11.9 mm
zaslon: AMOLED kapacitiven multitouch na dotik, 16M barv,480 x 800 pik
deluje v omrežjih : HSDPA,UMTS,GSM 850/900/1800/1900/2100 Mhz
HTC Sense vmesnik
čas pripravljenosti: do 340 ur (odvisno od omrežja in frekvence)
čas pogovora: do 6 ur 40 min(odvisno od omrežja in frekvence)
vgrajen digitalni fotoaparat 5.0 MP,LED Flash
razširitveno spominsko mesto microSD do 32GB
GPRS,MMS,EMAIL,EDGE
integriran GPS sprejemnik s funkcijo A-GPS
Qualcomm Snapdragon QSD8250 1 GHz ,576 MB RAM,512 MB ROM
Operacijski sistem ANDROID v2.1
WLAN 802.11b/g,BluetoothTM,stereo FM radio

APARAT JE ORIGINALNO ZAPAKIRAN,Z VSO PRIPADAJOČO OPREMO IN BREZ OBVEZNOSTI DO OPERATERJEV.

GARANCIJA : 12 MESECEV


12mesecev... nateg....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

MaTiCeK_ ::

Eno butasto vprasanje, a ve kdo kam in v katerem formatu je treba shranit zvonjenja, da se jih vidi v nastavitvah?

Vem, da se drugace da enostavno vsak mp3 predelat v zvonenje v music appu, ampak imam ze narejena zvonenja se iz iphona.

MonkeyHead ::

zaj če misliš imet nek mp3 za zvonenje je čist preprosto

Ko poslusaš muziko to določeno stisni menu gumb pa ti bo doli napisalo Set as ringtone.


Mene pa zanima zakaj mi včasih ne pošilja sms-ov in ko me kdo klice čeprav mam fon v žepu čist normalno čez čas pošlje sporočilo da sem bil nedosegliv?

emsi ::

Za nedosegljivost bi naj bilo včasih krivo to, da telefon preklaplja med oddajniki. In če te v tem trenutku kdo kliče si pač nedosegljiv. Tak sem vsaj prebral nekje :)
=

LuGi ::

BladE_ je izjavil:


12mesecev... nateg....


Večina aparatov ma garancijo samo 1 leto.. so? Ker je drug dobavitelj je avtomatsko nateg? Ne nor.

Te igracke se itak zamenjajo v enmu letu z drugo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

MonkeyHead ::

ja samo če sem v sobi :D pa prvih 5 min mi retry sending sms pol pa spet vredu dela ko naslednjemu pošlem :D
Tak da se mogoče premaknem za par metrov ne za par km :D

Zaj naprimer dela super upajmo da bo tak ostalo :D

MaTiCeK_ ::

emsi je izjavil:

Za nedosegljivost bi naj bilo včasih krivo to, da telefon preklaplja med oddajniki. In če te v tem trenutku kdo kliče si pač nedosegljiv. Tak sem vsaj prebral nekje :)


Ce se ne motim je naceloma je tako, da ce si nekje, kjer ne lovi UMTS ali boljse omrezje in na EDGEu telefon vlece kaksne podatke, si nedosegljiv. To je omejitev EDGE veze. Ce je Desire eden redkih telefonov, ki podpirajo EDGE data + voice hkrati, potem pa to ni vzrok.

MonkeyHead je izjavil:

zaj če misliš imet nek mp3 za zvonenje je čist preprosto

Ko poslusaš muziko to določeno stisni menu gumb pa ti bo doli napisalo Set as ringtone.


Jap, sej to poznam, ampak mi ni vsec, ker potem imas v Music Playerju tudi ringtone.
Sem pa nasel resitev... Zvonenja v obliki mp3 skopiras na sd kartico pod media/audio/ringtones in jih v settingsih takoj najde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MaTiCeK_ ()

c00L3r ::

Telefon je odličen. Edino kaj pogrešam je slovenski slovar za tipkpvnico.

Infinity ::

@BladE_: kukr js vem usi dobavitelji nudijo 1 let garancije (HTC nudi 1 leto garancije ne 2), poj pa še naši ponudniki(simobil/mobitel) dodata še 1 leto tako, da je skupaj 2 leti (Usaj simobil tako dela, zato predvidevam, da tudi mobitel glede na to da imata enake dobavitelje).

JayKay ::

...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Lonsarg ::

MaTiCeK_ je izjavil:


Ce se ne motim je naceloma je tako, da ce si nekje, kjer ne lovi UMTS ali boljse omrezje in na EDGEu telefon vlece kaksne podatke, si nedosegljiv. To je omejitev EDGE veze. Ce je Desire eden redkih telefonov, ki podpirajo EDGE data + voice hkrati, potem pa to ni vzrok.


To pa niti slučajno ni res. Oziroma malo si zamešal. DRŽI da preko 2G/EDGE ne dela hkrati data in voice, torej v primeru klica se prekine data pvoezava, tako me recimo izpiše iz MSNja kadar telefoniram, ali tisti kratek čas, ko gre SMS skozi.
Niti slučajno pa NE DRŽI, da bi bil takrat, ko imaš data preko EDGE, da bi bil nedosegliv, v primeru klica se data povezava avtomatsko prekine in klic pride. Jaz sem namreč 24/7 na EDGE data povezavi in bi opazil, če bi bil nedossegliv:)

Za HTC pa nisem vedel, da Mobitel,Simobil sama data dodatno leto garancije, zanimivo, da se jim izplača, glede na to, da v HTC servis ne moreta poslati in greta na svoje stroške. Sicer pa Sony erickson ma prav tako 1 leto garancije se mi zdi, ostali pa 2 od proizvajalca.

dejanslo ::

Včeraj sva z Markom malo primerjala screen na Omnii HD in Desire-u. Ker nimava nobene druge pametne naprave za snemanje, pač nisva posnela :P Itak pa nekih razlik ni. Slika je na oko podobno fenomenalna (če ne že enaka) na obeh. Tisti pink odtenek se opazi side-by-side, to je pa to.
There`s More Than One Way To Do It

vetrnca ::

zanima me če bo kdaj možno naistalerat aplikacije na sd kartico pri desire-ju, ker ravno razmišlam o nakupu pa ravno zaradi tega nisem več tako prepričan, ker se mi zdi 120 mb za aplikacije sorazmeroma malo

Pesimist ::

vecina aplikaciji niti nima 1MB. Jaz zdaj res malo sprobavam, samo nakoncu bom imel le 1 call bloker, file explorer, prcoess kill, nekaj za povezavo z kompom in eno navigacijo. Prek teče prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Lonsarg ::

DOkler ne greš goro iger gor nalagat ni telefona, ki bi imel problem z placem, itak hitreje dela, če je stvar inštalirana na telefonu. Pravilno bi blo vse inštaliran na telefonu, SD pa za podatke.

JayKay ::

jaz mam na voljo še 60 MB roma, imam pa nameščenih 18 dodatnih aplikacij, brez google earth, k izasede 23 mega.

_Dejan_ ::

vetrnca je izjavil:

zanima me če bo kdaj možno naistalerat aplikacije na sd kartico pri desire-ju, ker ravno razmišlam o nakupu pa ravno zaradi tega nisem več tako prepričan, ker se mi zdi 120 mb za aplikacije sorazmeroma malo


Bo možno ko bodo objavili postopek kako rootat Desire...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

MaTiCeK_ ::

Lonsarg je izjavil:


To pa niti slučajno ni res. Oziroma malo si zamešal. DRŽI da preko 2G/EDGE ne dela hkrati data in voice, torej v primeru klica se prekine data pvoezava, tako me recimo izpiše iz MSNja kadar telefoniram, ali tisti kratek čas, ko gre SMS skozi.
Niti slučajno pa NE DRŽI, da bi bil takrat, ko imaš data preko EDGE, da bi bil nedosegliv, v primeru klica se data povezava avtomatsko prekine in klic pride. Jaz sem namreč 24/7 na EDGE data povezavi in bi opazil, če bi bil nedossegliv:)


Mogoce, ker je veza na idle in ne v teku prenosa podatkov? Pri meni na iPhonu je tako, da ko imam samo EDGE omrezje in aktivno kurim podatke, sem nedosegljiv. Morda se ena izmed iPhonovih napak, ne vem... :) Bomo vidli, ce bo Desire hendlal to drugace.

Dr_M ::

Symbian in WinMo telefoni vedno prekinejo povezavo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lonsarg ::

In android, vse troje sprobano:) ne samo IDLE, aktivno browsam, ali pa se pogovarjam preko MSNja, pa me prekine klic. Ne verjamem, da je pri iPhonu drugače, ker to, da se ob klicu prekine data naredi operater, ne telefon pomoje. To bi bil malce fail zasnove, če si nedosegliv ob aktivni povezavi, to bi zame pomenilo 10-20% dneva lol.

MaTiCeK_ ::

Sej je fail, sem ga veckrat izkusil. Na sreco je na m@ kar dobra pokritost z UMTSom. Fajn bi bilo, ce bi se jaz motil :)

emsi ::

Je kdo že updejtal google maps aplikacijo na 4.1 verzijo? Ker meni ne najde google maps v marketu, da bi lahko updejtal.
=

JayKay ::

a na slovenskih je 4.0 verzija? Tukaj imamo 4.1.1

_Dejan_ ::

JayKay je izjavil:

a na slovenskih je 4.0 verzija? Tukaj imamo 4.1.1

Moj ima 4.0.0 in ni Mobitelov ampak uvožen iz UK...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)
««
6 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717068 (10478) Scaramouche
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18528906 (17264) fishy12
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028295 (22458) leiito
»

HTC Legend (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20322089 (13918) CaqKa
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416164 (10973) cucolino

Več podobnih tem