» »

Vaši predlogi

Vaši predlogi

Temo vidijo: vsi
««
63 / 66
»»

_marc_ ::

Prvi link me postavi na post od Baje datum 30.3., drugi pa na post od Starega mačka iz 9.4.

MrStein ::

Na vrh? To je normalno.

Če pa ga odprem iz spiska tule: https://slo-tech.com/forum/29
pa me vrže na dno (kjer je rdeča črta).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

_marc_ ::

Zakaj bi bilo normalno, da me vrže na začetek strani. Normalno bi bilo, da me vrže za rdečo črto.

MrStein ::

Če odpreš stran X, te vrže na vrh te strani. Če odpreš kot sem rekel, pa te vrže na rdečo črto.

Evo, tole klikni: Nekdo nam krade elektriko v garažah eh, je forum zjebal link

tole probaj
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SmeskoSnezak ::

Brskalnik EDGE ocitno ni dobil popravka na to smotano linijo. Ali pa je treba kako nastavitev spremenit? :)
@ Pusti soncu v srce... @

DeeCoy ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Brskalnik EDGE ocitno ni dobil popravka na to smotano linijo. Ali pa je treba kako nastavitev spremenit? :)

Definitivno. Izbriši edge.

HotBurek ::

Pozdavljeni.


Opazil sem, da se je spremenil CSS za izris koda bloka. Ok, mal nove barvice.

Zanima pa me, če je možno vrniti line number na začetku vsake vrstice?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Mohimm ::

Morda ta funkcionalnost že obstaja, nisem pa opazil.

Izklapljanje podforuma:

e.g.: zadnje čase opažam da se odpira kup,... recimo temu troll tem v podforumu "na cesti".
Predlog: doda se opcijo za prijavljene uporabnike, da se doda "na cesti" na listo.
Vsi podforumi na tej listi so skriti v "teme zadnjih 24 ur", "aktivno na forumu" itd.
Če gre uporabnik zavestno v podforum naj deluje normalno / teme kjer sodeluješ so še vedno pod "moje teme"...

Tako bi uporabnik lahko oblikoval svoj del foruma, kjer sfiltrira tematike/podforume ki ga ne zanimajo.

MrStein ::

Bom kar tule: vidim, da je neki update GUI.

Ima isto slabost kot stari : na mobilnih napravah ni desnega menija. Torej iskanje, filter po avtorju...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vazelin ::

wtf kako lahko pridem nazaj na desktop izgled na mobilniku?;((

dejanslo ::

Meni je nov mobilni gui všeč. Nujno pa manjka v meniju Forum - moje teme (vse).
Hvala!
There`s More Than One Way To Do It

MrStein ::

Pa kvazi-avatarje bi lahko umaknili, ker samo zavzemajo dragoceni prostor. Če že morajo biti, se naj vsaj na pol zmanjšajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Lahko bi avtorju teme dovolili moderiranje v temi, ne pa da se vedno najdejo eno in isti in temo odpeljejo u tri krasne. Avtor najbolj ve, kakšno temo je odprl.

vostok_1 ::

Predlagam, da se nekateri malo zamislite:

Za ostale pripombe sem ti pa ze zdavnaj povedal, da poslji sporocilo meni, jaz naceloma tem o opozarjanju moderatorjev ne spremljam ful redno.


Pritožbe



Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih, elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.


https://slo-tech.com/ostalo/pravila/


Mislim, tisti trije tako transparentno kršijo vse po spisku, da se človek kar smeje od žalosti.
Pa načeloma mene to sploh ne moti, dokler mi ne serjete po glavi z izbrisom vsega kar komaj vonja po nečemu, kar mogoče bi lahko bilo v nasprotju z pravili (katerih se ne držite).
Seriously guys, a ste res tako moralno na psu? Dajmo malo neformalne poštenosti.
Be nice to other people and people will be nice back.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

javr ::

ali RSS za slo-tech.com/forum ne obstaja, ali samo jaz ne vem kako to nastaviti ?
Ker za slo-tech.com se pojavi ikona za odčitavanje RSS, za mene dosti zanimivejši slo-tech.com/forum pa ne.

PH03N1X ::

Bi to rekurzivno brisanje postov lahko malo bolj popravili. Se je že stvar pisarila na forum in se izbrisala, zdaj pa se ponovno piše v isto temo iste ugotovitve.

akrk ::

Pri mobilni verziji zaboga odstranite opise kategorij, ker tole skrolanje do nižjih forumov je mukotrpno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: akrk ()

kjut ::

Nevem, če je že bilo predlagano, se pardoniram, predlog je da se ob citiranju, citiranega uporabnika nekako obvesti! Fala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

kjut ::

Pa še tole.. na xda forumu sem opazil da imajo možnost komentiranja kot gost, se pravi brez prijave. Imajo red in deluje BP. Mogoce?

Kurzweil ::

kjut je izjavil:

Pa še tole.. na xda forumu sem opazil da imajo možnost komentiranja kot gost, se pravi brez prijave. Imajo red in deluje BP. Mogoce?


Glede na to, da je vedno več trollov, oz. odprtih shitty topicov, pri userjih, ki imajo profil odprt isti dan, bi rekel, da ne. Dejansko sem zadnjič pomislil, na to, da bi bilo celo bolje, da bi se uvedlo "feature", da novi userji recimo 24 ur ne morejo komentirat, to pa je tudi čas od takrat ko folku popusti, karkoli jih prime ob neumnem komentiranju in odpiranju topicov. Verjamem da stvar kje funkcionira, še posebej pri tako specifičnem in strokovnem forumu, kjer se redko zgubi kakšen casual čudak, tule je možnost za to precej velikoa. V času VPNjev in podobnega čuda, bi lahko stvar na hitro eskalirala v razna žaljenja in izpade. Edino, če bi ti neregistrirani userji (isto takšni, ki so že bili spoznani za žaljive in podobno) pač bili tako kot na RTVju odvisni od tega, kdaj jih admin/mod potrdi oz. potrdi njihov komentar in se šele potem objavi. Ampak dvomim, da se osebju STja to da...

kjut ::

Naj bi bilo dovoljeno samo simple komentiranje, odpiranje novih tem ne. Je res samo to je tako ali drugace.

Verjetno imajo res posebej staff za kontrolo, no ja mogoce kdaj pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

WhiteAngel ::

Predlagam hamburger gumb na manjših napravah, ki deluje brez javascripta.

MrStein ::

Če smo že pri tem: na ozkih ekranih (telefoni), bi lahko hamburger bil v isti vrstici kot je logo ST in ime userja ter gumb za odjavo, torej na vrhu. Zdaj je v ločeni vrstici eno nižje, ki zapravlja prostor zgolj za en mali element (omenjeni hamburger).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PunkDude ::

Iščem pa ne najdem... A je možno blokirati uporabnika, da ne vidim njegovih postov?
Npr. jype.
Hvala.

poweroff ::

Ja.

Jype je napisal Greasemonkey plugin za to. :D
sudo poweroff

PunkDude ::

A maš link kje?

poweroff ::

Ne, pobrskaj po forumu.
sudo poweroff

HotBurek ::

Kul bi bilo, če bi uredili, da se HTTP linki do slike avtomatsko ne pretvorijo v A/IMG, in potem ne vidiš nič.

Namreč, FF blokira loudanje teh slik preko HTTP, če si na strani preko HTTPS.

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

MrStein ::

Bi šlo s CSP headerjem nekaj kot: img-src http:
?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Lahko bi malo izboljšali dodajanje slik v sporočila.
Folk ima skoz probleme s tem.

Nazadnje recimo https://slo-tech.com/forum/t696755/p648...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Shields ::

Kaj ko bi časovno omejili odpiranje tem. Nekdo ves čas odpira butaste teme. Lahko bi naredili tudi da za račune mlajše od x mora temo potrdit moderator.

Lp

MrStein ::

MrStein je izjavil:

daj link na spletno stran, ali pa uporabljaj predogled

ST pa bi lahko počasi začel opozarjati na nedelujoče slike


Zadnje čase je pogosto več nedelujočih slik.
Ker ST itak preverja URL-je, naj še preveri, če je na linku sploh image/* in po potrebi opozori.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Reaper je izjavil:


Pa še vzrok manjkajočih slik v Firefoxu smo odkrili :)

Glede na to, da je to že en čas problem, bi lahko forum ob "limanju" http linkov do slik opozoril, da ne bodo vidne v Firefox in še katerih brskalnikih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Iz enega drugega foruma:
Sporočila kot so "Sem vam poslal ZS" so brisana...


Ker pri ZS sprejemnik tako ali tako dobi obvestilo, so taka sporočila samo spam v temo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d4vid ::

A se da, prosim, v mobilni verziji dodat Moje teme (vse) v meni?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

zmaugy ::

Oglas na desni strani zaslona je tečen, ker ga s palcem velikokrat pomotoma pošlatam. Vidim, da je podobna taktika tudi v drugih medijih, ampak resno, a kdo verjame, da bom na koncu kaj kupil nekje, kjer sem že večkrat pristal po napačnem pritisku in sem potem slabe volje zapiral novo fu.fehtarsko okno naslednjo sekundo?
Moj pristop je, da na takšnih straneh iz principa ne kupim ničesar.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

Zakaj je po zaklenitvi teme na voljo še prostor za en odgovor? Npr. moderator zaklene temo in še vedno je na voljo gumb za vpis enega odgovora. Ampak slednji je tudi zadnji?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Vazelin je izjavil:

Zakaj je po zaklenitvi teme na voljo še prostor za en odgovor?
Šlampasto programiranje.

MrStein ::

Dokler se ne "razčisti" problem http/https slik, predvsem na shrani.si, bi lahko take slike "zavarovali", da niso sporočila prikazana enim z, drugim pa brez slik.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

EpiH ::

Kaj pa, da bi dodali lajke na post/komentarje?

__Devil__ ::

Tudi meni bi se zdela to dobra ideja, če bi dodali možnost všečkanja komentarjev in tako malo oživeli forum.

illion ::

dJz imam predlog za izboljsanje temnega stila na STju.

Se zavedam, da je pripravit temni stil ki je ok za vecino ljudi tezje kot pri navadnem/svetlem stilu, najosnovnejsi pravili sta da tekst ne sme bit bel in ozdadje ne sme bit crno.


Pred kratkim ste dodali tisti
media="only screen and (prefers-color-scheme: dark)"
ki mi sedaj nalaga ta crn stil, ki ga nikoli nisem maral, ker me pri njem praviloma bolijo oci zarad cudnih kontrastov - na telefonu niti ni tak problem, na racunalniku je pa kr slabo.

Zdej sem si vzel cas in s temi spremembami se mi zdi temen stil veliko bolj prijazen:

body {
    background: #191b1f !important;
}

#panels h2,
#panels div,
#fixed_link,
#fixed_link h2,
.exposed_image_source .source, .exposed_image_source > p
{
    background: #202228 !important;
}
.exposed_image_source > p {
    border-bottom: 1px solid #333 !important;
}
.exposed_image_source > p:empty {
    display: none !important;
}

.post.odd {
    background: #191b1f !important;
}

.post.even {
    background: #202228 !important;
}

.forums {
    background: #191b1f !important;
}
.forums tr:nth-child(2n) {
    background: #202228 !important;
}
.forums th {
    color: #eee !important;
}
.forums .icon.no_new {
    color: #666 !important;
}

div.pages > .current-page {
    background: #202228 !important;
}

#content fieldset.settings {
    background: #202228 !important;
}

.info a.selected {
    color: #e9e9e9 !important;
}
.info, .info a {
    color: #666 !important;
}


prosil bi, ce lahko kdo to pregleda in ce je ok, posodobi tisti black.css.

tako zgleda crni stil z zgornjimi spremembami:

 home

home


 tema

tema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: illion ()

Stra ::

- gumb "IGNORE" pri osebah z nazivi

ali

- gumb "IGNORE" v nastavitvah, ki bi potem preskočilo izpisovanje sporočil oseb z nazivi

Kurzweil ::

Gumbi za menjavanje strani so pri črni predlogi Slo-techa spet bele barve in stvar spet izgleda ogabno!

zmaugy ::

Sprememba z oštevilčenjem strani/izbiro strani je grozna. Po novem se lahko zgolj premaknem za eno stran nazaj ali naprej ali do konca ali na začetek, ne morem pa izbirati po strani.
Ali sem kaj spregledal?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

WallSreet ::

Jaz imam nekaj predlogov/idej ki bi lahko izboljšali slo-tech (dvomim da se bo kaj uresničilo ampak bom vseeno probal).

1. Slap/Dap button: Pod vsakim komentarjem oziroma pri komentarju bi lahko bil gumb kjer oceniš komentar oziroma ali se z komentarjem strinjaš (Dap) oziroma če se ne strinjaš (Slap). Oziroma če ti je komentar všeč ga "dap-neš", če ti ni ga "slap-neš". Pri nekaterih forumih imaš pluse in minuse ampak se mi to zdi dokaj dolgočasno. Malo kreativnosti ne škodi.

2. Notification Bell: To je praktično pri vseh forumih in je skoraj da neverjetno da na Slo-Techu tega ni. Verjetno je bilo priporočeno že vsaj 1000x. Se pravi ko dobiš odgovor oziroma ko nekdo stisne like (Dap) na tvoj komentar dobiš v kotu zgoraj desno z rdečo oznako oziroma sporočilo, da si dobil nov odgovor oziroma novo sporočilo, oziroma da je nekdo "propu" tvoj komentar. To je pravzaprav nujno. Enako velja pri @ at-ih. Če te kdo označi "@" da dobiš tudi zato Notification zgoraj desno. Tako bi bilo vse skupaj precej bolj pregledno in hitreje, ne da iščeš vsak komentar posebej. Takšne stvari bi morali na slo-techu uvesti že ene 10 let nazaj.

3. Avi. To bi tudi prav prišlo. Da lahko imaš svoj avi oziroma sliko. Zdaj je vse skupaj precej bedno in dolgočasno. Tudi trenutne ikone so precej majhne in dokaj precej bedne oblike. Bolje bi bil kvadrat in malo večji tako da se slika vidi.

4. Spreminjanje naslova teme. Oziroma spreminjanje oziroma predvsem posodabljanje op-a. O tem sem govoril že prej pa je bilo vse skupaj ignorirano. To velja predvsem za razne serije in dogodke ki potekajo v živo. Da bi lahko op vse skupaj sproti posodabljal, če je kakšen breaking news in da potem ostalim uporabnikom ni potrebno brskati po straneh in da imajo že vse v opu. Recimo pri serijah bi to moralo biti pod nujno. Recimo odprem temo neke nove serije, ki bo izšla na Netflixu 8. Marca. 2020. Ko je Serija zunaj in ko potem po enem letu začnejo snemati drugo sezono, narediš v naslovu updated v smislu. Season 2 Coming Soon ali pa/ Big announcement soon. Ali pa recimo če dobimo datum za drugo sezono, da posodobiš naslov in op, z novim datumom in novo sezono in napovednikom. To so stvari ki so praktično na vseh forumih in je kar malce čudno da o tem govorim.

5. Gumb za "uporabnik ta in ta je predlagal izbris" se mi zdi corny in butast. Naj bo nek gump kjer stisneš na komentar in se ti odpre okno, ker ga prijaviš ter poleg tega navedeš razloge in naj se potem odločijo ali je za izbrisat ali ne.

Vem da se nebo nič spremenilo v tej smeri ampak to je samo nekaj predlogov, ki bi izboljšali oziroma popestrili stran. Imam sicer še nekaj dobrih idej vendar, kot sem zapisal nima smisla kaj več ker itak ne bo nič.

Scaramouche ::

Ignore button za osebe ki trolajo, tako da jih ne vidiš, preden kak admin pride, sploh zvečer, ko določen trol uničuje debate, tako da se z njim vsi ukvarjajo namesto z temo, tako se potem tema zaklene!

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Če gre stran v sodobne vode (zakaj pa ne), tudi predlog o popravljanju sporočila.
Predlagam, da v kolikor je sporočilo popravljeno do 5 minut po prvi objavi, da se ne izpiše kot urejeno.
Marsikateri forum ima to tako urejeno.
#65W!

MrStein ::

Se ne strinjam.
Nekdo prebere sporočilo, potem se spremeni... Bolje je, da jasno piše, da je bilo spremenjeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WallSreet ::

Jarno je izjavil:

Če gre stran v sodobne vode (zakaj pa ne), tudi predlog o popravljanju sporočila.
Predlagam, da v kolikor je sporočilo popravljeno do 5 minut po prvi objavi, da se ne izpiše kot urejeno.
Marsikateri forum ima to tako urejeno.


Se strinjam oziroma na večini forumih je tako da ko popraviš komentar, da pač pod komentarjem piše kdaj si ga popravil. To da se ti pod komentarjem pokaže sporočilo za vsako popravo se mi zdi butasto. Naj bo samo ena vrstica in če komentar spremeniš 10x, zapiše samo čas zadnjega popravila. Ne pa da za vsako spremembo izpiše podatek, lol kdo se je tega spomnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()
««
63 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Prijavljanje napak (strani: 1 2 3 470 71 72 73 )

Oddelek: Slo-Tech
3644485139 (3772) Ishiwatta
»

Moderatorski poskus -- začasna sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Obvestila
19636894 (29239) Mavrik

Več podobnih tem