» »

Problem z Genius 5.1 surround zvočniki

Problem z Genius 5.1 surround zvočniki

jakarejc ::

Živjo!

Imam problem z mojimi "Genius AC-3 SW-5.1 Home Theater" zvočniki.
Problem je, "woofer" misli da je center in zato dela čudne zvokove ko poizkuša opravljati nalogo centra in center pa misli, da je
"woofer" in že spet prihaja iz njega čuden, bassu podoben zvok.

OS: Windows 7 Ultimate 64x
Motherboard: Asus M2N-SLI (zvočna kartica je integrirana)
Zvočniki: Genius SW-5.1 Home Theater

Trenutno uporabljam driverje od Windowsa, ker če uporabim driverje za matično "Asus M2N-SLI"
(ki sploh nima driverjov za Windows 7, ampak samo za Visto) bosta delovala samo desni in levi zvočnik...
tako da zgleda, da je stereo namesto 5.1.

Zanima me tudi, če bo problem odpravil nakup zvočne kartice, ki podpira driverje za Windows 7.

Če potrebujete kaj več podatkov mi sporočite, ker bi res rad, da ta problem izgine.

Hvala lepa!

akasa ::

Imeu sm isti problem zamenjaj windows za xp al pa visto in nebo več tega problema.

jakarejc ::

Ja sm že o tem razmišljal ampak mi ni ravno všeč ideja, da bi menjal Windows 7 za XP (kaj šele za Visto!?), ker mi je 7-ka res všeč.

Ravno zato me zanima, če bi problem rešila zvočna kartica, ki podpira Wondows 7 in ima tudi driverje zanj.

akasa ::

to pa nevem ker nimam dobene zvočne kartice

NavadniNimda ::

Kupi zvočno kartico, ki ima driver za Windows 7 (ne pozabi preveriti, da 100% podpira Windows 7. Dobiš še za 20-30 Evrov).

Jaz imam ta Geniusov sistem in moram rečt, da dela zelo dobro.

Zgodovina sprememb…

jakarejc ::

Hvala za nasvet! :)
Vendar me še vedno zanima a je to 100% da bo delovalo?
Ker ne bi rad zapravil denarja za nekaj v kar nisem prepričan da bo delovalo. :/

harvey ::

Problem je v gonilniku za Win7, kartica je čist ok 7.1.
Potegni si tole dol C-Media_Win7 6501.rar pred tem pa seveda 1. Uinstall 2. restart in 3. namesti novi gonilnik.

NavadniNimda ::

Jakarejc, probi z driverjem, ki ga je predlagal k4harvey. Če dela, je vse v redu. Če ne dela, pa poročaj, da poiščemo eno spodobno kartico. Ne skrbi, če je vse v redu s tvojimi Geniusi, bo delalo kot se spodobi.

jakarejc ::

Sem probal s tem driverjem ampak na žalost je rezultat isti kot pri driverju za Visto. Delata samo desni in levi zvočnik tako da je to zelo podobno stereu. Sem probal večkrat restartat ampak žal je rezultat vedno enak.
Vseeno se ti zahvaljujem za nasvet k4harvey.

Zgleda da se bom znebil problema le če kupim zvočno kartico in pri tem mal tvegam in prekrižam prste.

madog ::

Niti ne probaj potegniti official gonilnike za zvočno in preklopi na enega izmed prostorskih varijant(room, stone wall,...) in bi moralo delovati. sem sam zgubil živce že zaradi tega.

če se ne motim je to realtek ac97 zvočna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

jakarejc ::

Sem probal z Realtekom ampak problem je, da mi sploh noče zagnat programa na noben način... ne vem zakaj, kar mi gre na živce, ampak je to kruta resnica

blaz87 ::

Run as administrator?

harvey ::

Točno s tole kombinacijo kot jo imaš ti zvočna na Asus plati para živče tudi ostalim. Driver, ki sem ti ga posredoval je testirano deloval na 32 bit Win 7. Očitno ga tvoja kombinacija nekaj zeza. Kaj pa če probaš namestiti gonilnik, za ki je predviden za 64 bitne XPje? Išči pa gonilnik za C-media 6501.

Zvočnike imaš vštekane tako kot mora biti, saj več naprave delujejo, če so priklopljene.

Morda pa tole pomaga:

I finally found solve for this problem (not working all of speakers on cm6501 with win 7). There are no working drivers for win 7 at all, but on my mobo (asus m2ne-sli) it's all about connecting with jumper pins 5 + 6 and 9 + 10 on motherboard's front panel audio connector. Nothing have to be installed. Do it like on screen, I guess it should work also with other motherboards.

If you have cmedia drivers installed and not working it may be necessary to remove them.



vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

jakarejc ::

Uhh... se opravičujem ampak nisem ravno dobro informiran o teh stvareh tko, da resno ne vem kaj je za nardit.
Mi lahko nekdo razloži tko, da bo bolj po domače? :)

Hvala!

Aja pa Blaz87 sem probal tudi "run as administrator" in pa združljivost z drugimi Windowsi pa ne gre.

jakarejc ::

Sem želel probat z Win XP x64 driverji ampak na žalost jih sploh ni hotel installirati.

Še enkrat sprašujem kaj naj bi pomenila ta slika "AUDIO" pri komentarju k4harvey-a, ker res ne vem kaj so to za ene kratice. :/

LeXani ::

kolegu enako dela, zamenji os :)
Čas prve prijave 04.11.2005

jakarejc ::

Joj OS ne bi rad glih menjal... ker, kot sem že povedal, mi je Windows 7 res všeč :)

http://www.mimovrste.com/artikel/288001...

Mi lahko kdo pove kaj si misli o tej zvočni kartici in če bi to rešilo problem?
Lepo piše da podpira Windows 7 in stane samo 20EUR.

NavadniNimda ::

Nabavi to kartico. Če podpira Windows 7, potem ne bo problemov s tem. Preveri, če imaš prosto PCI režo v računalniku.

Windows 7 rulajo, in NI razloga v vesolju, da greš na Vista ali XP, ali celo kaj še bolj exotičnega.

B_U!1 ::

res je kartica je uredu za ta denar,(jaz sem pred leti ko se bil še navdušenec kupil soundblaster audigy takrat sem odštel 70.000SIT kartica je imela funkcije ni da ni gonilniki ki so bili pa zdraven pa dizaster!!če jo je kdo imel potem ve kakšni problemi so bili.(novi driverji so zadevo rešili, a vendar..)bolši zvok je bil na takrat 2.1 kartici ki se jo mel na plati :D tako da najdražje ni vedno najbolje in v driverjih za zvočne je 50% dobrega delovanja kolikor pa vem ima vsaka 5.1 kartica funkcijo swap center/sub če imaš seveda prave driverje

jakarejc ::

NavadniNimda je izjavil:

Windows 7 rulajo, in NI razloga v vesolju, da greš na Vista ali XP, ali celo kaj še bolj exotičnega.


S tem se popolnoma strinjam! :)

Kartico sem že naročil in bo prispela jutri ali pa v petek.
Če bo vse vredu bom neskončno vesel... če pa ne, potem se pa še slišimo oz. beremo.

NavadniNimda ::

Glej, da poročaš o tem kaj se bo zgodil0o, ker morebiti še koga zanima.

Opozorilo: tejle Geniusi kurijo cirka 50 Wattov. Zato jih ne pozabi ugašati ponoči, sicer se bo poznalo na računu za elektriko. Lahko pa uporabiš funkcijo MUTE, ki jim precej zniža porabo (mislim, da na ene 15 Wattov).

thebaloh ::

Ja gonilniki so res problem...jah lih hvalil nebi tele zvočne k si jo predlagal glede na to da nima nobene podpore za dts thx itd...
Sam imam dve zvočni in obe mi delujeta v Win7 ena je na plati ki jo trenutno uporabljam drugo pa imam v drugem računalniku in jo prodajam sporbnana na Win7 64 bit
Tudi tebi priporočam to zvočno saj je cenovno zelo sprejemljiva v svojem razredu in je zelo kvalitetna malo poglej za rabljeno drugače se pa lahko po mailu slišiva in dogovoriva za kako ceno pa ti jo js prodam!

Kartica je: Club 3D Theatron DTS Agrippa 7.1, PCI Sound Card (in na netu imajo že driverje za win7 64 bit, če se boš odloču za to kartico pa da ne bi najdu drverjev me lohka kontaktiraš)

Imel sem pa tudi vrsto zvočnih sistemov Od Geniusa une lesene, pa tri vrste od logitecha sedaj uporabljam z 5500 za hišni kino in Logitech X-530 za računalnik in jih moram kar zelo pohvalit glede na genius ker tuki pri logitechu se res sliši kvaliteta, samo je pa vse v denarju.

jakarejc ::

NavadniNimda je izjavil:

Glej, da poročaš o tem kaj se bo zgodil0o, ker morebiti še koga zanima.

Opozorilo: tejle Geniusi kurijo cirka 50 Wattov. Zato jih ne pozabi ugašati ponoči, sicer se bo poznalo na računu za elektriko. Lahko pa uporabiš funkcijo MUTE, ki jim precej zniža porabo (mislim, da na ene 15 Wattov).


Bom poročal, seveda!
Maš pa tud prav, da jih je pametno ugašat, kar tudi delam razen, če se zgodi, da pozabim.

In pa balli12, žal sem to zvočno že naročil in prispe jutri ali pa pojutrišnjem. Prej bo, bolj bom vesel. :)
Naročil sem jo pa le zato, da odpravi moj problem z zvočniki... za kvaliteto zvoka bi moral odšteti še 3x več denarja, tko da sem kar zadovoljen... če bo seveda to delovalo... če ne bom pa jezen ;)
Če ne dela te pa kontaktiram in se bova zmenila.

jakarejc ::

Ko sem malce povprašal na Mimovrste sem zvedel, da je ta zvočna kratica slabša kot ta, ki je že integrirana v moji matični, tako da sem se odločil, da je rajši ne bi kupil.

Sedaj me res zanimajo vaša mnenja o zvočni kartici Club 3D Theatron DTS Agrippa 7.1, ki jo je priporočil balli12.
Sem iskal po netu, ampak povsod piše, da podpira le operacijske sisteme do Viste... nič ni pisalo o podprtosti Win7.

balli12 ti pa še dobiš moje ZS takoj ko malo več izvem o tej zvočni kartici ;)

zagi123 ::

NavadniNimda je izjavil:


Opozorilo: tejle Geniusi kurijo cirka 50 Wattov. Zato jih ne pozabi ugašati ponoči, sicer se bo poznalo na računu za elektriko. Lahko pa uporabiš funkcijo MUTE, ki jim precej zniža porabo (mislim, da na ene 15 Wattov).

Ahahahaha, izjava leta. O čem ti sanjaš?

@jakarejc: Razlike v zvoku ne boš opazil med temi low-end zvočnimi...vzami geniusovo 5.1 (http://www.mimovrste.com/artikel/114043....

NavadniNimda ::

zagi123 je izjavil:

NavadniNimda je izjavil:


Opozorilo: tejle Geniusi kurijo cirka 50 Wattov. Zato jih ne pozabi ugašati ponoči, sicer se bo poznalo na računu za elektriko. Lahko pa uporabiš funkcijo MUTE, ki jim precej zniža porabo (mislim, da na ene 15 Wattov).

Ahahahaha, izjava leta. O čem ti sanjaš?

@jakarejc: Razlike v zvoku ne boš opazil med temi low-end zvočnimi...vzami geniusovo 5.1 (http://www.mimovrste.com/artikel/114043....


Imam eno napravo za merjenje porabe in sem malo experimentiral, gor pa dol po vseh štekarjih po bajti:;)
http://www.mimovrste.com/artikel/215001...

Ali si ziher, da una Geniusova kartica podpira Windows 7?

Zgodovina sprememb…

jakarejc ::

Tudi jaz menim, da ta Geniusova kartica ne podpira Windowsa 7.
Sem malo gledal po netu in nikjer ne piše, da podpira in tudi driverjev nisem uspel najti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jakarejc ()

NavadniNimda ::

Jaka - kupi eno od unih cenejših kartic na Mimovrste, ampak se seveda 100% prepričaj, da delajo z Windows 7 (ali pa, da ima proizvajalec driver točno za ta model). Morebiti greš še v katero od trgovin preveriti, ker v Mimovrste zelo radi podtaknejo odprte ali rabljene izdelke.

jakarejc ::

Ja evo!! Rešil sem problem! :D

Za vse ki imate podoben problem bom opisal kaj sem storil:
1. Najprej sem downloadal driver, ki ga je priporočil k4harvey in imate link do njega v tem citatu:

harvey je izjavil:

Problem je v gonilniku za Win7, kartica je čist ok 7.1.
Potegni si tole dol C-Media_Win7 6501.rar pred tem pa seveda 1. Uinstall 2. restart in 3. namesti novi gonilnik.


2. Seveda sem sledil njegovim navodilom in resetiral računalnik.
3. Sprva sem mislil, da driver ne dela, ker sta delala samo 2 zvočnika... nato sem zagnal CMI CM6501 Sound config, ki se nahaja na nadzorni plošči ampak sem mislil, da je tudi to pokvarjeno, ker je računalnik skoraj popolnoma zamrznil. Odločil sem se počakati, da odmrzne in po približno 1 uri se je zagnal program (med tem pa priporočam TV ali katera druga hišna opravila). Nato sem samo izbral sistem 6-ih zvočnikov in zamenjal sub in center.
In sedaj deluje kot solza... joj kako sem srečen :D

Hvala vsem, ki ste pomagali po vaših najboljših močeh!
Še dobro da nisem hitel z nakupom zvočne kartice, ker bi tako zapravil 20€ za brez veze.

Lep pozdrav,
jakarejc

simon89 ::

Pozdravljeni. Jaz mam zvočnik 5.1 Genius SW-HF5.1 5005, in so zakon. Vse nastavitve je možno opravljati tako z daljincom kot na zvočniku.

Samo zanima me,ker jaz ne znam postavit zvočnikov v stand bay varianto. Se pravi ko jih vklopiš v elektriko špilajo in potem jih moram prav izklopit iz elektrike, če hočem da nehajo špilat. na daljincu in na zvočniku ni tipke za vklop, oz. izklop.

Hvala za odgovore

NavadniNimda ::

Simon, tole sem že gor napisal:
Če greš za krajši cajt od računalnika, lahko uporabiš tipko MUTE - le-ta zniža porabo iz 45 Wattov na cirka 15 W (sem zmeril). Za čez noč pa vsekakor ugasneš iz elektrike z unim knofom, saj ni druge variante.

simon89 ::

heh, kak te lahko to sploh prodajajo???
Imel sem starejši model, ki je imel to možnost!

fulgur ::

Pozdravljeni!

imam problem, ker mi, če musko predvajam iz internetnega brskalnika (chrome), delata samo front L+R zvočnika... Če musko predvajam s katerim koli drugim programom, mi pa lepo dela 5.1 sistem... Imam sicer označeno Sonic focus enabled. Mi lahko kdo prosim pomaga?

Imam pa tole zvočno kartico:
Analog Devices AD2000B @ Intel 82801JB ICH10 - High Definition Audio Controller PCI

In tele zvočnike:
5.1 Genius SW-HF5.1 5005

Hvala

Mi ne zna nihče pomagati?

Še 1x prosim za pomoč ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 - problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
376698 (4407) Mikec17
»

Genius SoundMaker Value 5.1

Oddelek: Zvok in slika
51076 (953) max00slo

please help

Oddelek: Pomoč in nasveti
18739 (614) Gray_Warden
»

Povezava 5.1 zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
365682 (4736) Medo
»

[problem] zvočna kartica

Oddelek: Strojna oprema
8930 (865) Veron

Več podobnih tem