» »

HP LaserJet 2015n - težave

HP LaserJet 2015n - težave

qwerty76 ::

Živjo,

že par let mam printer HP 2015n, dosedaj je OK delal. zdaj pa....

skratka: ne postavi se v mrežo. ne utripa niti lučka na konektu mrežnega kabla v vtikač na printerju, niti na switchu. switch deluje bp - ostale naprave OK delajo na njem. kabel: če preklopim kabel iz notebooka (ki bp dela v mreži preko taistega switcha in dotičnega kabla) v printer - printer še vedno ne dela. sklepam, da sem s tem izključila težavi: kabel, switch.

pinganje ip - ne zazna.
ip pritnerja v iexplorer - nič od njega.
(kar je logično, ker niti signalne lučke na štekerčku na printerju ne blinkajo)

kakšna ideja?

menjal so mi grelno glavo (al kaj je tisto v printerju), ampak... to ni rešilo problema. (ćez printer nam je ratalo spravit eno sponko - baje se je s tem potrgala neka folija na tej grelni glavi)

ko printer pižgem: svetita zgornji dve lučki (mislim da sta paper jam in toner), pritner se ne "postavi". tonerje uporabljamo neoriginal že ves čas, do sedaj ni blo problema. gonilniki niso nič upgrejdani. ne vem zakaj bi zdaj začelo protestirat.

hmmm. any hint? razen hpja čez okn vržt?

qwerty76 ::

mogoče še to: printer je dosedaj skoz delal v mreži samih xpjev. po novem je en od PCjev v mreži na win 7.

Duhec ::

Dokler se printer ne postavi na Online, brez rdečih lučk o nekem felerju/napaki, tolko cajta ne pričakuj karkoli okoli mreže.
Torej najprej rešuj problem toner kartuše/enote in ne mreže.
Odstrani toner kaset in dobro preveri, če se kje ne skriva kak mini košček papirja, ki zadržuje normalno postavitev tiskalnika.
Lahko poizkusiš tudi Cold Reset :

"To do a Cold Reset:
1. Turn off the printer.
2. Press and hold the Go button.
3. Turn the printer on, and continue to hold the Go button for at least 5 seconds, but not longer than 15 seconds. During this process, the Attention LED turns on.
4. Release the Go button."

Poročaj.

qwerty76 ::

makes sense!

cold reset: a bom morala potem na novo naredit nastavitve pritnerja (mreža in te stvari, nisem ravno domača)?

Duhec ::

Po vsej verjetnosi ja, Sicer pa samo IP nastaviš se mi zdi po spominu in mogoče še isto masko kot je ostalo omrežje.

Vendar bi se osebno osredotočil na neko hw napako in ne takoj sw, torej kak košček papirja, redko zanič kartuša.
Če imaš kako staro kartušo jo zamenjaj toliko, da ugotoviš, če ni kaj na tem.

qwerty76 ::

ok. ni videt papirčka, ni videt nič. na staro kartušo - problem remains.

grem cold reset.

ništa. printer se še vedno ne postavi.

čist ena ženska logika: pritner ima tudi neke čipe v sebi. a je možno, da je na pritnerjevi "mrežni kartici" okvara in se zato ne postavi? ali pa v nekem hw v pritnerju, da se ne postavi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: qwerty76 ()

Duhec ::

Sicer je še en nasvet, podobno kot Cold Reset s tem, da držiš minuto Go tipko a ne dlje kot minut 15 sek. Zakaj tako ne vem. :)
Če se še ne postavi je kao šla formatter plošča.
http://www.alibaba.com/product-gs/25650...

Ko sem začel brat tele nasvete za točno tako okvaro kot jo imaš ti:
http://www.fixyourownprinter.com/forums...
je nekaterim uspelo popravit ploščo tako, da so jo "kuhali" nekaj minut na okoli 200°C. :)
Sicer to ni moj nasvet ampak raje odnesi na nek pooblaščen servis, da vsaj ocenijo ali je to to.

qwerty76 ::

:) ne bom kuhala :)

bo jutri serivser zrihtal. printer je pa... pol q ni vreden, ne vem zakaj me je kostal 270 + ddv.

Šimpanz ::

Še Mercedes se pokvari pa stane veliko več kot tvoj printer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xerox 6015 - problem s kompatibilnimi tonerji

Oddelek: Strojna oprema
13859 (682) lopov
»

Prehitro praznjenje kartuš

Oddelek: Pomoč in nasveti
191268 (786) joker16_7
»

Tiskalnik Canon MG2150 megleno tiska

Oddelek: Pomoč in nasveti
192050 (1716) francek1
»

Opozorilo glede nakupa HPjevih printerjev

Oddelek: Strojna oprema
426883 (5744) blackbfm
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392684 (2067) Brane2

Več podobnih tem