» »

Xerox 6015 - problem s kompatibilnimi tonerji

Xerox 6015 - problem s kompatibilnimi tonerji

lopov ::

Hoj!

Po dobrih dveh letih uporabe printerja Xerox 6015 sem se odločil, da namesto originalnih tonerjev nabavim "kompatibilne".

FW printerja je sledeč:



Na amazonu sem izbral enega od ponudnikov in za 27 EUR s poštnino vred nabavil komplet (4 barve) tonerjev vključno s čipom.

Originalni tonerji imajo oznake 106R01631, 106R01632, 106R01633 in 106R01634.

Obstajajo enaki s številkami 106R01627, 106R01628, 106R01629 in 106R01630. Kaj je razlika ne vem in tudi nisem našel nobene informacije, delovali (naj bi) oboji.

Črnega tonerja je zmankalo, tako da sem najprej zamnjal tega. Po zagonu printer melje in javi napako:



Googlam in glej ga zlomka -- zaznal naj bi neoriginalno kartušo. V navodilih, ki so prišla poleg tonerjev piše naj enostavno ignoriram to opozorilo. Okej, moj printer ne reagira na nobeno meni znano kombinacijo tipk in napaka ne izgine = printer ne dela (tudi v nastavitve ne morem).

Z nemškega Ebay naročim samo čipe, menjam na črnem tonerju čip, vstavim zaženem in pojavi se enaka napaka ;((

Preden naredim kakšno neumnost povprašujem, ima kdo enak printer in uporablja kompatibilne tonerje -- deluje, ne deluje, morda namig kako naj rešim situacijo?

Pomislil sem, da imam morda "napačen" FW, da bi rabil starejšega. Če je to se priporočam za navodila za "downgrade" :)
  • zavaroval slike: Mavrik ()

mat xxl ::

Downgrade fw na Xeroxu ne gre .....

Vrni kartuše prodajalcu, on je trdil, da delajo, pa očitno NE, enako čipe .....

Drugič vzami preverjen printer, ki je odporen na take poskuse, če ne veš kaj, vprašaj, kam, kjer obnavljajo, kaj.....

Sam imam zelo slabe izkušnje z OKI, Lexmark , Minolta, .... odlične pa z Canoni, Hp ji ......

Za kaj več pa googlaj, najdi service menu , morda tam kaj rešiš....

MIHAc27 ::

Xerox ima še z originalnimi tonerji probleme... imamo ravno sedaj en tak problem.

juroz ::

Glede oznak - Xerox ima ločene trge (kot nekateri ostali) vendar Xerox ima tudi zahodno/vzhodno evropo. Mi smo vzhodna, Avstrija/Nemčija zahodna. Težko dobit v tujini kaj pametnega za naše Xeroxe - se pa da seveda vendar težje kot hp/can/brother.
Glede errorja pa a si kupil čipe za naš trg? Tisto NAJ BI delalo na obeh trgih jaz nebi jemal preveč resno.

Invictus ::

Dobro vedeti, ker sem ravno pri odločitvi za printer...

Očitno Xerox odpade :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

juroz ::

če boš tonerje samo iz tujine kupoval kupi tam še tiskalnik. če se da vse pri istem ponudniku.
drugače xeroxi tako niso slabi, nek middle of the pack bi jaz rekel.

errhec ::

Poizkusi vstaviti vse nove tonerje v tiskalnik. Naj bi delovalo.

Poročaj.
dd

lopov ::

Tonerjev ne bom vračal, ko/če najdem delujoče čipe jih bom#st.citat p5877995]Za kaj več pa googlaj, najdi service menu , morda tam ka#/st.citat] uporabil.

Kako naj vem, za kateri trg so čipi? Vse je iz Nemčije -- toner z amazona, čipi z ebay.

Poskusim še s kompletno menjavo, škodit ne more :)

Pri nas ima Biro.si kompatibilne tonerje, a je cena za enega taka kot za komplet z amazona. Originali so pa bankrot :|

Ali kdo ve, kako je s čipom, ko je enkrat v printerju? Sedaj imam 2 čipa, ki sta bila vstavljena, a uporaba ni bila možna. Če menjam še vse ostale barve, sta čipa sedaj "označena"? Bi rekel da ja, prepričan pa nisem.

juroz ::

106R01631, 106R01632, 106R01633 in 106R01634 -> naš trg.
106R01627, 106R01628, 106R01629 in 106R01630 -> zahodni trg.

lopov ::

Torej imam originale za naš trg (31-34), novi tonerji in čipi pa so zagotovo 27-30.

Lahko zaupaš od kod tebi ta informacija? Moje googlanje ni bilo uspešno in nikakor nisem našel obrazložitve o razlikah.

Bom naročil še en komplet čipov s Poljske in javim, če bo delovalo ...

lopov ::

No, zdajle me je prijetno presenetil prodajalec čipov -- včeraj sem mu pisal z vprašanjem glede delovanja, obrazložil problem in priložil slike, refundiranja nisem niti omenjal. Prejle pa pride obvestilo, da sem dobil na PayPayl povrnjen znesek nakupa.

Tonerjev ne bom reklamiral, čipe sem že naročil in poskusim z menjavo :)

juroz ::

mat xxl ::

Ja pred nakupom, moraš vse to razčistiti, pa je .........

Sam sem, kar nekaj printerjev barvni Ink jet na letev, 45 barvnih strani na minuto ali več oznaka Office pro 476dw ali 576 dw predelal na Ciss , delajo ko raketa za liter barve po cca 25 eur ....... Ja ti printerji so tudi svetovni rekorderji v ink jet printanju v hitrosti, tudi resolucija je veliko boljša, kot na laserju.....

Žal se je pravljica končala , ko so masovno začele to uporabljati kopirnice in tisk, kot Optiprint - pogoglajte....

Sedaj se ti printerji dobijo samo rabljeni še ali pa novi po 2 x ni ali višji ceni, včasih je bilo to poceni.

So pa na trgu že novi modeli teh printerjev, vendar tako močno zaščitenih, da ne delajo na nič razen na originale,pa so na trgu že ene slabe 2 leti pa še ni rešitev za prevaro čipovja, sicer pa so v osnovi enaki, kot stari....

lopov ::

Hoj, danes sem s Poljske dobil nove čipe za tonerje z oznako od 31 do 34.

Zamenjal sem jih na novih kompatibilnih tonerjih, katere je printer zavrnil in glej ga zlomka -- dela :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserski vs Injket TISKALNIK

Oddelek: Kaj kupiti
263757 (3118) styrian
»

Brizgalni tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
82103 (1847) Brane22
»

Laserski tiskalnik za ~50€

Oddelek: Strojna oprema
363947 (2636) BCSman
»

Laserski tiskalnik, kateri

Oddelek: Kaj kupiti
409758 (6950) MStrix
»

Kateri printer

Oddelek: Kaj kupiti
172937 (2414) mprox

Več podobnih tem