» »

Prehitro praznjenje kartuš

Prehitro praznjenje kartuš

joker16_7 ::

Pozdravljeni!

Uporabljam laserski tiskalnik Brother HL-3140CW. Od menjave celotnega kompleta kartuš sem beležil "porabo" in v 11-ih mesecih tako porabil cca 1000 črno-belih in cca 200 delno barvnih strani (slik ne tiskam).
Nazivna "zmogljivost" kupljenih kartuš naj bi bila 2500 strani, vendar mi je pred tednom začelo javljati, da so 3/4 kartuš prazne (status Low). Glede na to, da me set stane več kot cel printer (preko 150 EUR) me zanima ali je tako enormna poraba normalna, saj meni se namreč ne zdi. Stiskal sem namreč zgolj slabo polovico obljubljenih količin.

Hvala za nasvet. LP
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Netrunner ::

Imaš še original ali si že kdaj menjal ? Kartuše ki jih dobiš ob nakupu tiskalnika niso 100% polne.

bobby ::

Dej sprintaj stran iz printerja, kjer imaš vrednosti, koliko so tonerji še polni v % oz koliko je toner že stiskal. Zdraven je mogoče še neka številka v oklepajih, za vsak toner posebej.
če je, koliko so kaj te številke in pa koliko strani je vsak toner že stiskal.

@Trolljegeren:drugi del tvoje trditve ne drži.


Polne so toliko, koliko pač je definiran toner za izpise. da, lahko je prostor večji in ni do zadnjega kotička zapolnjen, ampak potem je to na tonerju zapisano (Brother TN-241C = za 1400strani, Brother TN-245C=2200strani) poleg tega piše DO xxxx strani, ne NAJMANJ do xxxxx strani.
poleg tega nekateri proizvajalci štejejo tudi količino rotacije valjev v tonerju, kar pomeni, če prihaja do določeno količino rotacije, bo začel težit, da je proti koncu, čeprav je tonerja notri še 50%.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

joker16_7 ::

Trolljegeren:
Sem menjal celoten komplet z novimi kompatibilnimi kartušami. Tiste so itak šle po nekaj 100 straneh...

bobby:
Seveda drži Trolljegerenova ugotovitev. Tiste kartuše so bile po spominu nekje max. na 10% napolnjenosti.
Pravkar sem sprintal report. BK ima noter še cca 5%, C pa še cca 15%, medtem ko sta Y in M povsem prazni. Številke o sprintanih straneh niso realne, saj nisem resetiral števca, ko sem jih menjeval, saj tam pišejo cifre med 4400 in 4800 pri vseh štirih kartušah.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

bobby ::

ali so kje kakšne vrednosti v oklepajih?
primer : (P4,9)

In ne, ne strinjam se z teorijo 10% napolnjenosti "po spominu",..

drugače pa imaš tu še
http://www.moroinformatica.it/files/art...
stran 3-27
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

joker16_7 ::

Jaz ne najdem tega... Preveri še sam. :)



Takrat sem mogel menjati celoten set po nekje dobrem mesecu, zato vem da kartuše niso zdržale veliko, saj je moj "tempo" tiskanja bolj ali manj konstanten. Verjetno večina tudi ne daje za tonerje 150+ EUR na 1200 strani, ali pač? :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Qcube ::

Tiste procente je možno programsko resetirat in lahko tiskaš do 100% praznega tonerja.

Googlaj reset toner counter za tvoj model.

joker16_7 ::

Poznam to ja. Uporabil sem sledečo metodo, vendar žal ni delovala.

http://blog.tonerparts.com/how-to-reset...

Obstaja še kak drug način?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

bobby ::

Dej mi nekaj razjasni:
kartuš sem beležil "porabo" in v 11-ih mesecih tako porabil cca 1000 črno-belih in cca 200 delno barvnih strani (slik ne tiskam).

Config page pa pravi, da si skupaj naredil 4800 steani, od tega od twga 1600 in nekaj samo crnobelih strani.

Zdej oa ce sem prav zastopil, stevcev nisi nic resetiral, in trenutno naj bi imel sedaj notri drugi komplet tonerjev?

Za reset tonerjev moras it v maintenance mode 83
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

joker16_7 ::

Noter je drugi komplet tonerjev (nisem štel stock kompleta). Printer že verjetno preko garancije. Beležil pa sem tako, da sem imel na printerju nalepljeno mini beležko v katero sem datumsko zapisoval kdaj in koliko sem tiskal. To sem počel zgolj zaradi razloga, ker imam že skos same težave s tem laserjem. Najprej izjemno malo izmeta na stock kartušah, potem nekje 4 ali 5 reklamacij kartuš, ker so odpovedale v roku dveh mesecev. Sedaj moram reči, da sem tiskal res dolgo brez težav, ampak po pravkar narejenem "obračunu" me je skor kap, da sem plačal cca 11 centov barve na stran.

Kaj piše glede na beleženje printerja mi gladko dol visi, ker bolj zanesljivega counterja od moje beležke ni :P Lahko falim za nekaj strani gor ali dol, ampak že itak sem naračunal 969 ČB strani, tako da sem gor zaokrožil. Enako seveda pri barvnih.

P.S.: Ne, števcev nisem nikoli resetiral (vsaj mislim da ne, ker jih niti ne znam). Btw. kje lahko najdem maintenance mode 83?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Evolve ::

Sem menjal celoten komplet z novimi kompatibilnimi kartušami.


tole ti je problem

bobby ::

Ser ice manual najdi na netu, pa bos nasel tudi maintenance mode.
Brother ima 2 leti gar, ce si se pa registriral na netu, si dobil pa se 1 leto gratis.
Ja, pol te pa jebe pokritost strani. Imas v SM tusi, kako je definirana 5% pokritost po katerem ISO.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

joker16_7 ::

Se opravičujem za zelo dolgo trajajoči reply.

Precej sem se namučil z resetom tonerjev. Sedaj je uspelo. Tonerji mi nekako spet kažejo vsi 100% napolnjenost (tale mini cheat je res zakon :)). Na spletni strani Toner 123 sem našel komplet tonerjev za 80 EUR. Upam, da bodo kolikor toliko dolgo držali. Imajo 3-letno garancijo.

Koliko je normalna cena na natisnjeno stran pri podobnih laserjih? V katerem primeru lahko uveljavljam garancijo? Sem preveril in je še aktualna, zato je treba sedaj rešiti težavo, če je možno.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

jJack ::

Nekje na original kartušah pa tudi na tonerjih piše, da recimo natisne 1500 strani pri 5% pokritosti lista. Tako, da če printaš cele strani se posledično tudi zmanjša količina natisnjenih strani z enim tonerjem.

joker16_7 ::

jJack:
Cca 99+% mojih 1200 strani so bile tekstovne strani. To pa verjetno ni pokritost večja od 5%, ali pač?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Spajky ::

Tistih 5% je marketinški trik. Če je samo tekst in ena normalna stran je takoj 10% ! To seveda pomeni, da kartuše trajajo še manj ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

blackbfm ::

za zmanjšanje porabe lahko probaš zmanjšat kontrast ali uporabit drug font če je veliko teksta

jJack ::

Primer 5% pokritosti.

Je kar nategovanje to s tonerji in kartušami o številu možnih natisnjenih strani, ampak tak standard imajo. Lahko poizkusiš poiskati intenzivnost tiska v nastavitvah in ga zmanjšaš, če so dokumenti manj pomembni, s tem boš natisnil še kakšno stran več.

jero_no1 ::

V službi so v uporabi original HP in ene 3 vrste nadomestnih laser tonerjev in dejansko vsi dosegajo približno nazivno št. printov. HP A tonerji okrog 2000-2500 strani in HP X tonerji med 6000 in 7000. Ne vem pa točno, kakšna je povprečna pokritost natisnjene strani ter če morda števci izpisov v printerju lažejo :)
Medtem ko nek bivši Samsungov laser doma, se mi zdi, da je res naredu le dobro polovico strani, od tistih obljubljenih na embalaži.

joker16_7 ::

Hjao, takole kolikor vidim potem moja povprečna stran obsega vsaj 20%. Potem tako ni druge kot kupiti čimcenejše kompatibilne tonerje in je to to.

Kje so časi ko smo printali 3-4 leta na eno mini kartušico v HP-ju in to ne malo. Cela družina, več dni v tednu, vedno po nekaj strani najmanj. Tudi barvne slike so bile vmes.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666137102 (1005) T-I-N
»

Tiskalnik za ''majhno'' podjetje - pisarno

Oddelek: Pomoč in nasveti
284087 (2845) Anney
»

Barvni laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
162238 (1863) joker16_7
»

Ecofont: varčevanje s črnilom, drugič

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
366573 (5655) crazyLIKEme
»

laserski tisklanik samsung

Oddelek: Kaj kupiti
172980 (2634) simon2704

Več podobnih tem