» »

Problem glede registerskih tablic

Problem glede registerskih tablic

power12 ::

Živjo !

Imam avto, ki je bil kupljen v Mariboru. Sedaj me zanima ker bom tablice menjal šele čez eno leto, kako varno se je voziti po Ljubljani z MB tablicami ? Imam kolega ki ima KP tablice pa je pri Rudniku dobil riso čez avto ;((

Zdej veliko se bom zadrževal tudi v Fužinah, ker moja punca tam živi ( in sej veste o katerem problemu govorim ). Pač na žalost obstajajo izmečki, ki niso nikoli imel prave vzgoje in se mi lahko v avto vtaknejo že samo zaradi tablic ( čeprav živim v Lj )!

Skratka kako je kej glede tega ?

M-XXXX ::

A ni tako, da ko odjaviš avto iz prometa moraš vrnit tablice? Ko ga spet prijaviš dobiš nove... Kakšen je stroške in če se splača pa ne vem...

Gray_Warden ::

pojdi jutri do najbližjega centra kjer delajo tehnične preglede in registracije vozil in prašaj kakšni so stroški za menjavo tablice.

ali pa pokliči tja in prašaj.


yes, it is that simple.

ps.: pričakuj vsaj strošek izdelave novih tablic, za ostalo pa nevem. Verjetno se zakomplicira tudi pri zavarovanju vozila in vsem ostalem, saj je treba vse spreminjati. Kolikšni so stroški s tem nevem, praviloma ne bi smeli biti veliki.

Zakaj boš tablice menjal šele čez 1 leto? zakaj jih ne zamenjaš že zdaj?
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

Ni. Če nov lastnik takoj prepiše avto nase, tablice ostanejo na avtu.

Če na AMZS strani kliknem strošek nove registracije ki zajema 2 novi tablici in pač novo prometno pa še kako takso, znaša strošek 36€

power12 ::

Čez eno leto zato, ker se mi neda hodit na AMZS zato da mi bodo tablice zamenjali + s tem vse papirje ! Raje počakam eno leto pa vse uredim naenkrat. Po Ljubljani ni problema, problem so bolj fužine !

Robi :P ::

power12 je izjavil:

Čez eno leto zato, ker se mi neda hodit na AMZS zato da mi bodo tablice zamenjali + s tem vse papirje ! Raje počakam eno leto pa vse uredim naenkrat. Po Ljubljani ni problema, problem so bolj fužine !


kupi neki tablice neke vrste igrače kot so naprimer LJ-KLOBASA pač te fore ko so pa lepo na parkirplaco pobereš MB tablce vn pa daš te not pač menajvaš tablce... Bolše menajvat tablce ko pa pleh na avtu hehe:D

flipflop ::

Pol je pa že hitreje če jih kar na tehničnih zamenja. Sej to je stvar parih minut.

metalc ::

Meni so poleti eno tablico ukradli, po prijavi na policiji sem šel nekam, kjer se opravijo registracije (UE, AMZS ali ena mnogih firm s koncesijo), tam sem vrnil preostalo tablico in dobil nove, zamenjal prometno, šel še na zavarovalnico po novo zeleno karto in ko sem bil že tam, sem zamenjal še papirje od police in to je bilo to. Vse skupaj je koštalo okoli 40€.

Sicer smo pa pred leti prodali en avto sorodnici, ki živi prav v Mariboru, obržala je ljubljanske tablice (z LJ grbom) :D in ni imela problemov, nobenih namernih oškodb, niti hupali ji niso ("baba za volanom, povrhu pa še žabarka" :D), šele nekaj let kasneje so ji na tehničnem težili, ker so številke že zbledele in takrat je tablice zamenjala z MB.

Gray_Warden ::

če 1 leto ne boš imel težav bo itak vseeno če obdržiš te tablice ki jih že imaš na avtu....
Why so serious?

power12 ::

Tud to sem že mislil da bi jih kar obdržal, men je itak useeno kakšne tablice imam.
No sej to temo sem drugače ustvaril samo zato, da bi bi povedali ali poznate kakšen primer, da bi zaradi tega imel na koncu zbit avto :) , samo to me je zanimalo !

b ::

Ja jaz sem imel dnevno porisan avto v Ljubljani (spodnja Šiška, ulice okrog Medvedove), LJ tablica z vrhniškim grbom. Tam sem živel 2004-2005.

Sosedu ni bilo všeč, kje parkiram (čeprav je bilo čisto regularno), pa mi je risal črte po celi levi strani z alkoholcem. Se nisem pretirano sekiral, stara jajca pač, na žalost pa ga nisem nikoli ujel med dejanjem, ampak ga je po moje to konkretno jezilo, da ne jebem 5%, tko da se je čez čas to nehalo :)

RejZoR ::

Kretenom, ki uničujejo tujo lastnino samo zato ker na tablici piše LJ oz MB bi polomil obe roki pa še vsak prst posebej na vsaki roki. Golazen primitivna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

b ::

Kretenom, ki uničujejo tujo lastnino bi polomil obe roki pa še vsak prst posebej na vsaki roki. Golazen primitivna.

Tko, bolje :)

Goldee ::

Pred časom sem menjal iz LJ v GO (živim v Ljubljani). GO tablica je kar nevtralna, se mi zdi :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Gray_Warden ::

primitivci pač ne vedo da danes ni več točno določeno da mora biti na tablici napisan kraj kjer je človek doma.

Mi imamo vse možne tablice doma. KR, KP, GO, MB... pač je tablica od tam, kjer kupiš avto.

Če bi kogarkoli videl uničevati moje vozilo zaradi bilokakšnega razloga, mu brez pomisleka polomim roke.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Goldee ::

Ja in potem pa on tebe toži za napad :-)
Sploh ne vem kaj se ljudje obremenjujejo z registrskimi. Totalno primitivno. To je pa tisto splošenje v smislu "vsi moški ste barabe..", tko kot so vsi Mariborčani kreteni! :-)
/sarkazem
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

MIHAc27 ::

Mislim, da je bolj kot registrska tablica pomembno kje se avto nahaja.
B zgoraj bi imel lahko tudi CMD ali tablice iz MB pa bi bilo isto, če je šlo njegovemu sosedu v nos.

Na našem koncu v Zgornji šiški je na vsake 2 leti nekaj. 1x je mularija zapeljala kanto za smeti v tovornjak, 1x so enga mal zažgal (tukaj je baje neka zgodba vmes z ljubosumnostjo ) meni so pa vrgli petardo, da je počil blatnik.

Se pravi nekje kjer je veliko ljudi, kake gostilne blizu ali neurejena parkirišča si verjetno res na slabšem če imaš še 'tujo' tablico.

compaq ::

Daj tablice iz okvirčkov ko prideš v tak konec, kjer ne marajo tablic in ji vrži v prtljažnik, ko pa greš jih pa nazaj rukneš ali pa naredi takole :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ahac ()

Smurf ::

power12 je izjavil:

Živjo !

Imam avto, ki je bil kupljen v Mariboru. Sedaj me zanima ker bom tablice menjal šele čez eno leto, kako varno se je voziti po Ljubljani z MB tablicami ? Imam kolega ki ima KP tablice pa je pri Rudniku dobil riso čez avto ;((

Zdej veliko se bom zadrževal tudi v Fužinah, ker moja punca tam živi ( in sej veste o katerem problemu govorim ). Pač na žalost obstajajo izmečki, ki niso nikoli imel prave vzgoje in se mi lahko v avto vtaknejo že samo zaradi tablic ( čeprav živim v Lj )!

Skratka kako je kej glede tega ?

Zivim v Fuzinah in iskreno mislim, da bos tam imel se najmanj problemov, ker imas veliko maso ljudi/parkirisc in se ljudje ne okvarjajo s posamezniki. Vecji problem v Ljubljani so naselja z manjsimi bloki s pacienti, kateri mislijo, da je njihova naloga cuvanje parkirnih prostorov. Vsaj take so moje izkusnje.

MIHAc27 ::

Jaz ne bi dajal tablic iz okvirjev, ker sploh če je avto starejši potem zgleda zapuščen. Ti potem hitro kdo kaj dodatno odlomi, vrže, vlomi itd.

Tale ideja z sliko prek tablice pa ni slaba. Mogoče samo tolikšno, da prekrije samo MB?

Mesar ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz ne bi dajal tablic iz okvirjev, ker sploh če je avto starejši potem zgleda zapuščen. Ti potem hitro kdo kaj dodatno odlomi, vrže, vlomi itd.

Tale ideja z sliko prek tablice pa ni slaba. Mogoče samo tolikšno, da prekrije samo MB?


Ne si tega delat, potem avto še bolj izstopa, valda, da se bo našel kak lolek, ki bo pogledal pod sliko ali pa se zaradi slike znesel nad tvojim avtomobilom, ker je pač pritegnil pozornost.

Mogoče... parkiraš čisto do sosednjega avta/stene... ali česar koli pač, da se sprednja tablica ne vidi, zadnjo tablico pa vzameš dol in jo zatakneš v avto za šipo pa še neki prek vržeš ali pa tako zatakneš, da se kraj ne vidi.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Spock83 ::

Smurf je izjavil:


Zivim v Fuzinah in iskreno mislim, da bos tam imel se najmanj problemov, ker imas veliko maso ljudi/parkirisc in se ljudje ne okvarjajo s posamezniki. Vecji problem v Ljubljani so naselja z manjsimi bloki s pacienti, kateri mislijo, da je njihova naloga cuvanje parkirnih prostorov. Vsaj take so moje izkusnje.


No jaz sem na enem delu fužin že doživel, da sem imel na sprednji šipi kebab in hamburger pod kljuko, samo zaradi tega, ker sem imel KR tablico, grozilna pisma zataknjena za brisalci itd. (mi je žal, da nisem klical policijo).

Imel sem rdečega 106. Odkar imam Hondo VTI pa se to še ni zgodilo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prepis avta

Oddelek: Na cesti
144059 (3660) tomazic89
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422948 (18869) Saul Goodman
»

Luči in homologacija oz. problemi...

Oddelek: Na cesti
155261 (4899) Robi :P
»

Prepis avtomobila

Oddelek: Na cesti
133895 (3052) jalovec09
»

Ukradli so mi tablici na avtu. Kam po nove?

Oddelek: Loža
276176 (4539) madmitch

Več podobnih tem