» »

iPhone OS 4 prihaja

iPhone OS 4 prihaja

vir: engadget

En uporabnik iPada ter trije uporabniki prihajajočega iPhone OS 4.0

vir: engadget
engadget - Apple je pred kratkim najavil novo, zanje nekoliko običajno prireditev, ki se bo zgodila že čez dva dni, v četrtek, 8. aprila. Da gre za iPhone OS 4 dajo misliti besede 'Get a sneak peak into the future of iPhone OS' (Privoščite si kratek vpogled v prihodnost iPhone OS) z velikansko štirico in njeno senco v ozadju. Prireditev se bo dogajala v Applovem Infinite Loop kampusu v Cupertinu s pričetkom ob 10. uri dopoldne po lokalnem času oz. ob 19:00 za nas srednje-Evropejce. Iz statistike uporabe PixelCUBE Studios, podjetja, ki je izdelalo največkrat preneseno brezplačno aplikacijo za iPhone in iPod Touch, The Impossible Test, bode podatek, da se je iPhone OS 4 že pojavil. A ne le v eni različici, temveč v kar treh. Poleg iPhone OS 4, torej prve izdaje, je The Impossible Test namestil še nekdo, ki je uporabljal iPhone OS 4.0.1 (manjši popravek) ter celo iPhone OS 4.1. Za primerjavo, iPhone OS 3 je trenutno pri različici 3.1.3, z različico 3.2 zaenkrat rezervirano za iPad. Bosta iPhone in iPod Touch sploh dobila različico 3.2?

108 komentarjev

«
1
2 3

Oxford ::

Super, komaj čakam! Še bolj pa jailbreak. 8-)

Mavrik ::

Multitasking ;)
The truth is rarely pure and never simple.

sirotka ::

multitasking osebno ne rabim in upam, da bo stikalo za izklop...me pa zanima, kaj vse bodo dodali nam:) Junija pa bojda pride nov model ven...a4 cpu, hd video, ,...

Mavrik ::

Er... zakaj bi pa rabil gumb za izklop? O.o

Saj preprosto ne poženeš več ko enega programa naenkrat... a na namiznem OSu tudi rabiš gumb zato da izklopiš poganjanje več kot ene aplikacije?
The truth is rarely pure and never simple.

sirotka ::

Hjah, odvisno kako bo izpeljano. Če bo aplikacija ostala odprta v ozadju, bo tečno, ker se mi ne da posebej zapirat jih.

Zmajc ::

Bo že verjetno rešeno tako kot je v desktop aplikacijah, da aplikacijo zapreš ali miniziraš v ozadje.

Mikrohard ::

Bosta iPhone in iPod Touch sploh dobila različico 3.2?

Ne... to je bilo znano že od samega izida prve beta verzije.

WamPIRe- ::

Zakaj bi nekoga motilo večopravilnost!? Res ne razumem... Uporabljaš GPS, vmes preveriš maile v ozadju pa igra glasba...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

sirotka ::

WamPIRe- je izjavil:

Zakaj bi nekoga motilo večopravilnost!? Res ne razumem... Uporabljaš GPS, vmes preveriš maile v ozadju pa igra glasba...


GPS pa muska že zdaj laufa, pošto mi sam čekira, katere pa ne berem, ko uporabljam gps(takrat vozim:)). Pa tudi stvari se odprejo tam, kjer si zaključil...tako, da res ne pogrešam tega.

bluefish ::

Ti morda ne, meni pa je izjemno čudno, da naprave z WM7 in Applovim OS-om ne podpirajo nečesa, kar zna en kup poceni Java telefonov.

sirotka ::

No sej...smo si pač različni. Ampak, kako pa laufajo ti poceni java telefoni? 2dni prižgan in šteka k svina, tu se pa to ne dogaja.

darkolord ::

čudno, da naprave z WM7
There's no such thing as WM7.

bluefish ::

darkolord je izjavil:

čudno, da naprave z WM7
There's no such thing as WM7.
Stvar navade - torej Windows Phone 7.

narodno ::

Multitasking bo kul, če bo, ni pa nujno.

bluefish ::

sirotka je izjavil:

No sej...smo si pač različni. Ampak, kako pa laufajo ti poceni java telefoni? 2dni prižgan in šteka k svina, tu se pa to ne dogaja.
Za dva dni ravno ne vem, ene pol dneva pa brez težav.

drejc ::

sirotka je izjavil:

multitasking osebno ne rabim in upam, da bo stikalo za izklop...me pa zanima, kaj vse bodo dodali nam:) Junija pa bojda pride nov model ven...a4 cpu, hd video, ,...


Ipad nano 3g? :))
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

smash ::

sirotka ima prav...multitasking zadeve ponavadi delajo po določenem času vse počasneje in počasneje...zato ima folk instalirane razne taskkillerje, ampak to ni glih nekaj, na kar bi bili applovi uporabniki navajeni...zato si kaj takega pr applu ne bodo privoščili...

..sploh pa je glavna prednost iphona to, da so akcije trenutne in ni prav nobenega laga.. plus seveda izjemen multitouch

za vse ostalo je android

darkolord ::

izjemen multitouch
Ki ga rabiš za...?

sirotka ::

darkolord je izjavil:

izjemen multitouch
Ki ga rabiš za...?

...drkat lulek? Brez tipk in mt se nikamor ne pride:) Sicer pa...je mt fajn stvarca, sploh ta na iphone os, stvar dela tako kot mora.

__Devil__ ::

darkolord je izjavil:

izjemen multitouch
Ki ga rabiš za...?

Brskanje po internetu. Uporabna zadeva.

MasterBlaster ::

Primer. Moja mama ima eno nokio S60. Vsakih toliko časa pride do mene, da ji neke čudne errorje izpiše. Potem pa vidim, da so verjetno vse aplikacije na telefonu zagnane.
Tk je pa pika .

narodno ::

darkolord je izjavil:

izjemen multitouch
Ki ga rabiš za...?

Igre, urejanje, uporaba raznih app. Drugače bo pa še bolj na račun prišel pri 4.0

Bor H ::

glede multitucha: brskaš po netu in rabiš dve roki za zoomat? odlično
se pa strinjam da je za igre odlična zadeva

glede multitaska: to da laufa vse počasneje ni probleme same ideje ampak implementacije, ko sistem ne izklopi vsega kar program odpre, ko ga zapreš

Mikrohard ::

Bor H je izjavil:

glede multitucha: brskaš po netu in rabiš dve roki za zoomat? odlično

Ne rabiš... to je le dodatni feature, ki pride zelo prav, ko imaš dve roki na voljo (eno za držat telefon in drugo za zoomirat). Lahko pa telefon položiš na mizo in uporabljaš multitouch samo z eno roko ;)

Bor H ::

haha verjetno ane? kaj če bi rad z eno roko browsal + zoomal?

Mavrik ::

Potem pač 2x tapneš na tisto kar te zanima.
The truth is rarely pure and never simple.

blackbfm ::

glede multitaska: to da laufa vse počasneje ni probleme same ideje ampak implementacije, ko sistem ne izklopi vsega kar program odpre, ko ga zapreš


Pol loh tut kontra rečeš, da sistemu brez multitaskinga, s pravilno implementacijo pač nič ne manjka.

MTm2H37rqt7B ::

Zanimiv prispevek, zakaj iphone/ipad nimata (se) multitaskinga.

Bor H ::

blackclw: ni res, sistemu brez multitaska manjka multitask, recimo da bi rad laufal timer, poslušal radio prek neta, uporabljal alternativni brskalnik in vmes prenašal kej preko namenskega FTP programa

če imaš multitask to lahko narediš, pol je na sistemu da poskrbi da ko zaprem timer, da za njim vse spuca (sandbox anyone?), če nimaš multitaska je pa seveda napisat sistem mnogo lažje in uporabnike za rokco pelat čez reko kjer bi lahko postavu most

blackbfm ::

blackclw: ni res, sistemu brez multitaska manjka multitask, recimo da bi rad laufal timer, poslušal radio prek neta, uporabljal alternativni brskalnik in vmes prenašal kej preko namenskega FTP programa


Nevem zakaj bi sploh hotu delat vse to na handheld napravi.

Bor H ::

kok smo trmasti, se mi je zgodil da sem uporabljal na mobitelu (seveda ne iphonu) radio, opero mobile in timer hkrati, pač sem ležal v postelji in meril temperaturo, ubistvu mam clo možnost še torrente zravn vlečt, če si lih želim z neta potegnt kakšen video

torej da, multitasking rabim, trdit da pa bo zaradi njega naprava začela počasneje delat je kretenizem

blackbfm ::

Mogoče si pa ti tak ekstremen user? Sploh pa dvomim da bi ti telefon sfolgal vse to, je že bolj mučenje (sebe in naprave) kot normalna uporaba:)

Bor H ::

Ti pravim da to sfolga, pa gre za grozno grozno s60v5 napravo.

edit: btw, obstaja torrent klient za iPhone? obstaja način kako uporabljat njegovo kamero kot webcam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

sirotka ::

Boh....si ga pa pač ne boš kupil, a je težko dojet to:)? Nihče te ne sili, pač nekateri ne rabimo mt.

nekikr ::

Pusti ga. Nekateri pač ne dojamejo, da je to telefon za mase oz. tablet za mase. In večina ljudi, pa si upam reči da kar 99,999999% in več, istočasno ne potrebuje vsega tega kar je BorH napisal. Če pa rabijo, potem pa to ni za njih. End of story...

P4ajo ::

nekikr je izjavil:

Pusti ga. Nekateri pač ne dojamejo, da je to telefon za mase oz. tablet za mase. In večina ljudi, pa si upam reči da kar 99,999999% in več, istočasno ne potrebuje vsega tega kar je BorH napisal. Če pa rabijo, potem pa to ni za njih. End of story...


A mi nimamo pravice kritizirati neosveščenosti in na podlagi tega tudi neracionalnosti teh "mas" ljudi?

Če se že gremo to, kar 99.99% ljudi ne potrebuje, se lahko mirno na ogormno področjih premaknemo 50 let nazaj.

Treba je razumeti in sprejeti dejstvo, da je iPad, četudi je namenjen za mase precej reven glede nekaterih stvari (večkrat naštete), ki so glede na njegov namen/pričakovanja/ceno/hype potrebne.

CoolBits ::

Zakaj bi kritiziral neosveščenost ljudi tukaj... pojdi prepričevat mase da to nujno rabijo in da so neosveščeni, če kupijo kaj takega... vso srečo...
Treba je sprejet dejstvo, da je iPad reven PO TVOJEM mnenju in mu manjkajo stvari PO TVOJEM mnenju... če so potrebne al ne se bo pa vsak sam zase odločil...
Ne ocenjuj potreb drugih, po svojih!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

sirotka ::

P4ajo je izjavil:


A mi nimamo pravice kritizirati neosveščenosti in na podlagi tega tudi neracionalnosti teh "mas" ljudi?
.

A zdaj smo ze neracionalni in neosvesceni? Pripelji se kaj bolj socnega ven, ce si ze tako zacel. Za vsako stvar od appla sem vedel tocno kaj ponuja in za koliko ponuja in se potem odlocil, ce je to to ali ne. Dolgoletnih izkusenj pravis? Potem lahko iz st sklepamo tud, da je vecina linux userjev vase zagledanih geekov z über sindromom? Ne, ker jih je en kup tle gor in so si razlicni. Sploh pa se ocitno ne zavedas mase ljudi, ki uporabljajo iphone os.

Bor H ::

Jst sem se spravil kle v multitasking samo in res samo zato ker je nekdo trdil da je multitasking kriv da zadeve s časom vedno počasnej laufajo.

Morte pa priznat da bi bilo fajn (recimo si bolan in ležiš v postelji):
zagnat timer da več kolk časa maš termometer pod ramo
vmes poslušat last.fm ali kaj podobnega
mal po STju prebrskat medtem ko čakaš na termometer

al pa če si v avtu:
tom tom te vodi
vmes pa sovoznik tetris igra

recimo..
še zmer mi noben ni odgovoru če lahko uproabim iPhone kot webcam ali kot torrent odjemalec? (pač ponoči kište ne mislm met prižgane, naj mobitel potegne dol zadnjo distribucijo linuxa prek wifija)
pa še razmerje stranic iPada je lih primerno da bi lahko side-by-side zaganjal dve iphone aplikaciji

sirotka ::

Ja, sej je res, ker imajo ponavadi narejeno, da ne zapira aplikacij samodejno, ko greš ven. Je pa tako, da odvisno od tvoje uporabe, sam ga res ne pogrešam, bi bilo pa prav, da ga omogočijo tistim, ki ga.

glede webcama:
Now possible with PocketCam, from senstic.


ali to

glede torrent clienta: tukaj

Bor H ::

Če se ne motim je itak homescreen na iphonu totalno neizkoriščen. Komut bi dal na njega seznam aplikacij ki laufajo, dodatno omejiš na tri hkrati in voila, volk sit, koza cela.

Torej torrent preko cydie in webcem samo proof of concept? Bolš k nič iGuess.
(rad bi sam pokazal da marsikaj kar bi razširilo funkcionalnost iphona ni na voljo)

sirotka ::

ne webcam laufa prek pocketcama baje bp, nisem pa ga še testiral. Za torrent pa rabiš jb telefon.

nekikr ::

Bor: Moj homescreen prikazuje sdatum in uro, kraj kjer sem, vreme, stopinje, stopinje max in stopinje min za današnji dan, pod tem imam vremensko prognozo za naslednjih 7 dni, pod tem je coledar s prikazanimi dejavnostmi syncan z google koledarjem, pod tem je seznam neprebranih mailov syncan s tremi računi, pod tem pa še SMS področje, področje za obvestila in področje za neodgovorjene klice...meni se zdi kar pošteno izkoriščen homescreen :)

Tudi Nokia nima ogromno stvari, ki bi razširilo njeno funkcionalnost...kje je tvoj point? One phone to rule them all ne obstaja, so samo boljši in slabši, kar je pa čisto odvisno od uporabe. Stara mama recimo prisega na Motorolo s cm*cm velikimi tipkami. Iphone, Nokia, Motorola.... smartphone je zanjo totalni crap. So zato vsi ti telefoni slabi?

Bor H ::

odlično...sem spisal odgovor pa je ST padu..

tale tvoj homescreen je verjetn posledica hackanja ane? sumim da bo to malo bolj zapleteno početje po izidu četrtega softwerja

hotu sem povedat da je moj 6 let star prvi kvazi smartphone (za takrat) imel možnost multitaskat, javanske aplikacije a vendar, in to se ni poznalo na dolgi rok, ni se upočasnil nikoli, pa je šlo za SE Z600, enako lahko trdim za K610

če sem lahko malenkost offtopic: kolca se mi po SEjih, preprosto ker je bil vemsnik odličn, delal je zanesljivo, sesu ne vem če se mi je enkrat pa sem na njega stlaču vse od iger do google eartha in opere mini, če bi imel še kak office program sploh ne vem če bi ga menjal

nekikr ::

Ravno to je to Bor, ni treba ne vem kako crackati in heckati in ne vem kaj. App store ima preko 140.000 aplikacij v bazi in to je tisto, kar poleg odličnega UI, naredi iPhone tako dober. Ta aplikacija recimo stane $9,99 in je med dražjimi. Večina dobrih aplikacij se prodaja že po dolar ali dva. Za $4,99 sem recimo kupil best-buy aplikacijo. Poženeš program, potapkaš kaj boš počel (hoja, tek, kolo, rolanje, vožnja...) zadeva vključi GPS sprejemnik in potem sledi temu kaj delaš. Izriše pot, vse možne časove, višine, pospeške...na koncu pa vse to uploada na free server kjer imaš na voljo še več podatkov in še večjo sliko kje vse si tekel, kako ti je šlo na posameznih odsekih...naslednjič pa lahko tekmuješ s to isto progo v načini, ki je tako zabaven kot kaka igra... Kaj hočem s tem povedati? Da za $4,99 dobiš program, ki prekosi Garminov Forerunner za 400EUR. In takih in podobnih programov je še kar nekaj. In to je to, kar naredi ta telefon super in to je to, zaradi česar bo tudi iPad izjemno uspešen.

Če pogledaš z druge strani..verjamem, da je Linux v mnogo rečeh superioren Win, ampak brez podpore programov je tam kjer je, na 1%, pa če se mečeš po zobeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

sirotka ::

Lahko zaupaš kateri aplikaciji sta to(za tek in tista za home screen)...sploh za tek iščem tud sam nekaj podobnega.

P4ajo ::

CoolBits je izjavil:

Zakaj bi kritiziral neosveščenost ljudi tukaj... pojdi prepričevat mase da to nujno rabijo in da so neosveščeni, če kupijo kaj takega... vso srečo...
Treba je sprejet dejstvo, da je iPad reven PO TVOJEM mnenju in mu manjkajo stvari PO TVOJEM mnenju... če so potrebne al ne se bo pa vsak sam zase odločil...
Ne ocenjuj potreb drugih, po svojih!


Stalno počnem zgoraj omenjeno, torej neosveščene uporabnike poučujem.

Ko pa vidim, da nekdo ve, o čem se gre (torej je osveščen) in se potem zavestno odloči za tak izdelek mu ne rečem nič, takrat vsekakor to pravico ima in mene ne moti, niti si ne vzamem pravice, da bi me motilo.
Nikoli nisem rekel, da so izdelki slabi, ampak niso tisto, kar bi glede na vse okoli njih morali biti.

sirotka je izjavil:

A zdaj smo ze neracionalni in neosvesceni? Pripelji se kaj bolj socnega ven, ce si ze tako zacel. Za vsako stvar od appla sem vedel tocno kaj ponuja in za koliko ponuja in se potem odlocil, ce je to to ali ne. Dolgoletnih izkusenj pravis? Potem lahko iz st sklepamo tud, da je vecina linux userjev vase zagledanih geekov z über sindromom? Ne, ker jih je en kup tle gor in so si razlicni. Sploh pa se ocitno ne zavedas mase ljudi, ki uporabljajo iphone os.


Kaj ti se delaš norca iz mene ali iz sebe?
Če nisem že 64krat napisal, da niso VSI uporabniki teh naprav, zgoraj omenjeno, ampak samo precejnšna večina.
V to precejšnjo večino pa spadajo ljudje, ki so neosveščeni in neracionalni.
Ampak to je kriterij, ne pa dejstvo.

Če si ti osveščen in še vedno kupiš...ok

Zdaj se pa sam uvrsti v katero skupino spadaš, če boš zanikal, da je precej, oz. večina takih, kot sem napisal, potem očitno živiva v drugih svetovih.

nekikr ::

Allsport GPS, trenutna cena na appstore je $3,99. Priceless aplikacija, še posebej z uporabo spletnega servisa.

Lockinfo, trenutno ni na appstore, ker je bilo nekaj problemov s 3xx firmwareom. Lahko pa napišeš lockinfo.deb v google in si snameš zadnjo stabilno in crackano verzijo. Sigurno je pa na appstoru kaj podobnega, samo ne poznam ravno vsega... :)

sirotka ::

nekikr...hvala!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applov WWDC se bo zgodil zgodaj v juliju

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
53267 (3081) Beat-O
»

iOS 4 je prispel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11531292 (28272) PrimozR
»

Adijo iPhone OS, naj živi iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
189298 (8428) techfreak :)
»

iPhone dobiva večopravilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5411336 (9138) lurker
»

Android na vrhu v ZDA

Oddelek: Novice / Android
147573 (7045) Bistri007

Več podobnih tem