» »

Starejši napajalnik + ATX12V pretvornik = plata kaput?

Starejši napajalnik + ATX12V pretvornik = plata kaput?

mikeyq ::

Starejši napajalnik ki nima ATX12V konektorja (4pin) sem hotel priključit na matično (Gigabyte GA-M51GM-S2G) ki potrebuje to napajanje (P4 2xrumena 2xčrna). Zanj sem izdelal takšen pretvornik: Slika
Ko sem vse skupaj priključil je bil mrk.
Če sedaj priključim novejši napajalnik s tem konektorjem se računalnik sploh noče prižgat in šele ko izključim P4 konektor iz matične se ob vklopu počasi vrtijo ventilatorji ampak se ne zbudi.
Mislim da sem skuril ta P4 konektor na matični in sedaj me zanima če je možno narediti kak bypass oz. popravit ali lahko vržem matično v smeti (za elektroniko:).
Hvala za odgovor!
  • spremenil: mikeyq ()

BALAST ::

Si pa res MacGyver, verjetno ti je šla katera linija v napajalniku, zaradi prevelike napetosti. ;((
Veš da elektronska vezja so zelo občutljiva in ni enako če izdelaš samo priključek ali pa vzameš originalni atx 24pinski kabel.

jest10 ::

Stari napajalniki imajo okoli 8-12A na 12V liniji. S tem niti v sanjah ne moreš poganjati sistemov, ki zahtevajo dodatni 12V konektor.

mikeyq ::

sm Mcgruber ne macygyver ja :))
glede starega napajalnika se ne sekiram če je kaj crknalo, bolj me skrbi zaradi plate.
Ta novi napajalnik preverjeno dela ampak kot omenjeno mislim da sem skuril priključek na plati. Je mogoče kaka mini varovalka na plati tam kje vmes ali ni rešitve?

Pyr0Beast ::

Ni nobene varovalke in edino zafrkancijo si lahko naredil, če si narobe obrnil konektor.


Verjetno je kaj prebilo in ti potem vleče linijo na maso.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

preizkus osnovne plošče

Oddelek: Strojna oprema
421983 (996) mulc007
»

Računalnik je kar naenkrat crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
345714 (4731) solatko
»

Napajalnik LC Power 550W - Nasvet

Oddelek: Pomoč in nasveti
142356 (1766) PacificBlue
»

Napajalnik lc 6550 h je eksplodiral

Oddelek: Pomoč in nasveti
293914 (2975) nokia6310
»

Tagan (480W) in 4 pinski 12V priključek

Oddelek: Strojna oprema
131701 (1471) ddeben

Več podobnih tem