» »

Računalnik je kar naenkrat crknil

Računalnik je kar naenkrat crknil

menjalnik ::

Računalnik se je danes odločil, da ne bo več delal, ko vklopiš napajalni kabel in pritisneš gumb za vklop se vklopi za sekundo in izklopi, ko ponovno pritisneš gumb za vklop se ne zgodi nič več.

Napajalnik sem vzel ven in premeril vse žice in napetosti so bile take kot morajo biti, na matični plošči


Na matični plošči sem našel dva napihnjena kondenzatorja, sta onadva razlog?

GupeM ::

Povsem možno.

boogie_xlr ::

Jaz sem enkrat menjal 11 kondenzatorjev na eni matični plošči, preden je spet dala kaj od sebe. Če imaš kako staro matično s takšnimi kondenzatorji, pa kar spajkalnik v roke in menjaj. Pa seveda pazi na polariteto.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Veliko bolje je, če skočiš v šatacuno po nove.

Kak HTE bi jih znal imeti. Te stvari se starajo, tako da čisto komot znajo biti na koncu tudi s starih plat.

Sploh pa kondi ni nujno da se napihne ko odhlapi. Tak bo komot zgledal v redu, bo pa zadeva nestabilna ali nedelujoča zaradi njega.

Jaz bi zamenjal vse na plati in v nizkonapetostnem delu napajalnika, če imaš elcheapo PSU.

Tudi un visokonapetostni se splača zamenjat, če ga dobiš poceni. Ko tisti odhlapi, PSU nima energijske rezerve in se mašina sesuje pri najmanjšem nihanju mreže, ki ga je včasih brez problema ignorirala.

menjalnik ::

Stvar je sledeča, premenjal sem 3 kondenzatorje in so 100% prav noter so pa novi, je popolnoma isto kot prej.

Z omare sem potegnil nek star napajalnik in na plato priključil samo tisti velik priključek, ki ima vse žive barve kablov :) In se je samo sprednji ventilator zagnal Lol zanimivo pa je, da ima ta napajalnik, ki je bil zdaj celi čas noter normalne napestosti in sedaj sumim, da se sesuje, ko ga obremenim, kaj pravite?

mailer ::

Pri takem problemu se vedno najprej preizkusi drug napajalnik (preverjeno delujoč) in če tudi z njim ne dela se raziskuje naprej.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

menjalnik ::

Sedaj sem naredil takole, priklopil sem vse zadeve in ni delalo, potem sem izklopil 4 pinski konektor, ki gre tudi z napajalnika in, ko sem ga prižgal se je začel vrteti ventilator na procesorju, grafiki in spredaj disk kolikor sem ga z ušesom poslušal je miroval torej jutri grem popoldan po nov napajalnik 400w drugače se bo kupilo nov računalnik, ker je ta po 8ih letih zveste uporabe izgleda končal svojo pot.

Hayabusa ::

Katerega imaš namen kupiti ?

Brias ::

menjalnik je izjavil:

Sedaj sem naredil takole, priklopil sem vse zadeve in ni delalo, potem sem izklopil 4 pinski konektor, ki gre tudi z napajalnika in, ko sem ga prižgal se je začel vrteti ventilator na procesorju, grafiki in spredaj disk kolikor sem ga z ušesom poslušal je miroval torej jutri grem popoldan po nov napajalnik 400w drugače se bo kupilo nov računalnik, ker je ta po 8ih letih zveste uporabe izgleda končal svojo pot.



veliko ljudi zaje*e priklope ...

to je klasicen 20+4 ATX priklop ... ce na katerokoli ATX plato priklopis tudi samo 20 od teh 20+4 se bo zadeva prizgala ... AMPAK



folk da 20 na plato in 4 zraven cpuja ...

ta za cpu je popolnoma drugacen ,,,,, A ZAL, se notri lepo usede ... pa se ne bi smel ...

ta kabel ... je drugacen kot 4 pin od 20+4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Hayabusa ::

20+4 del sta skupaj, kateri genialec bi šel +4 del tlačiti na ATX12V priklop, ki je na drugem mestu na os. plošči ?

+4 pini so 3x +5V in 1x ground, pri +12V 2x 12V in 2x ground.
http://pinouts.ru/Power/atx_v2_pinout.s...
vs
http://pinouts.ru/Power/atx12v_pinout.s...


Potem sta tu še 6 in 8 pinska +12V konektorja :P.

http://pcsupport.about.com/od/insidethe...

http://s41.photobucket.com/user/nereith...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Brane22 ::

To da si menjal "celo" tri kondije, ne pomeni nič.

Na plati jih je tipično 10-15, vsaj teh tavečjih. Glede na to,d a so zamenjave skoraj zastonj, zamenjaj _vse_.

Ravno tako v napajalcu. Nima smisla brezveze šibat po nov elcrap napajalnik, če dobiš enaka drva, kot si jih imel prej in če je vse, kar je treba uštimati, par kondijev.

Odpri zadevo, jo poslikaj v detajle, nato pa odlotaj vse kondije in odkorakaj v štacuno po zamenjavo.

Pol lopate kondijev te bo stalo manj ko €20. To priložnost lahko izkoristiš, da detajlno spucaš in podmažeš vse vente in kontakte.

Če bo poseg uspel, si preskolčil zamenjavo napajalc ain plate za ubogih €20 ali manj, če ne bo delalo imaš dobro šolo za naslednjiič in kup novih kondijev za zamenjavo.

Če si že pri tem, si lahko ogledaš še kondije v grafikulji in zamenjaš še te.

hojnikb ::

Če kupuješ napajalc, kupi kvaliteto, ki jo lahko preneseš v nasledn build, ne pa taprvih lcpower/energon jajc ki jih vidiš na polici prodajalne.

P.S.
o kakih specifikacijah sistema se sploh pogovarjamo ?
#brezpodpisa

Brias ::

Hayabusa je izjavil:

20+4 del sta skupaj, kateri genialec bi šel +4 del tlačiti na ATX12V priklop, ki je na drugem mestu na os. plošči ?
+4 pini so 3x +5V in 1x ground, pri +12V 2x 12V in 2x ground.
http://pinouts.ru/Power/atx_v2_pinout.s...
vs
http://pinouts.ru/Power/atx12v_pinout.s...


Potem sta tu še 6 in 8 pinska +12V konektorja :P.

http://pcsupport.about.com/od/insidethe...

http://s41.photobucket.com/user/nereith...


vem da sem samo letos 2 na slotech to nasel preko slik ker se jima ni prizgal komp ...

ampak se mi ne da iskati prispevka ...

mas pa tukaj enako ...


WinXP :: 12. jan 2010, 11:41
Imam eno ploščo z 24PIN konektorjem za priključitev napajalnika. Problem je pa ko vklopim NAPAJALNIK dam najprej samo 20-pin v 24pinsko na plošči pa komponente še ne zalaufajo.
Moral bi pa dat 20+4 PINA vem,ampak ima ta matična smotano obrnjene luknje oz.ZAREZE s pini.
GLEJ SLIKO!

Torej ali se sme 4-pinski konektor obrnit v KONTRA smer (da ni v tej smeri kot 20 pinski?)Ker mu po luknjah tko paše...ampak to sem probal pa se PC potem ne prižge.Ali pa je vseeno bolje raje "na silo" dati 4pin da bo v isti smeri kot 20pin konektor?


4PIN v KONTRA smeri od 20pin (paše po zarezah,vendar se potem PC ne zažene)

4PIN v KONTRA smeri od 20pin (paše po zarezah,vendar se potem PC ne zažene)

slika 2

slika 2



(sicer če dam pa ta konektor 4pina na DODATNO napajanje PC zalaufa,ampak malo nekaj hrešči se mi zdi v napajalniku,ne prideš pa v Bios,ker vseeno ni to napajanje namenjeno za ta 4pin ampak še za dodatno napajanje če ga napajalnik ima - tale moj ga nima...)
KAJ NAJ NAREDIM?

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku



ali pa tukaj podobno ... nov komp ne dela ,...
kupil pc in nic se ne zazene

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

menjalnik ::

se oproščam, da se nisem že včeraj javil, bi se pa nisem imel časa.

Sposodil sem si rabljen napajalnik in računalnik se je takoj prižgal in je delal, nato sem sposojen napajalnik vrnil in šel kupit nov napajalnik 450W in je sedaj problem, da ko pritisneš tipko za vklop se računalnik zažene in čez par sekund se izklopi nato pa se spet čez par sekund sam od sebe vklopi in dela kot mora:| Pri sposojenem napajalniku tega ni bilo.

Napajalnik je znamke Hks P-4 450W ( http://www.mojatrgovinica.si/sl/ohisja-... )

Kaj bi lahko bilo?

Han ::

75+ napajalnik? NE, HVALA! Kupi boljšega...

Janac ::

menjalnik je izjavil:

se oproščam, da se nisem že včeraj javil, bi se pa nisem imel časa.

Sposodil sem si rabljen napajalnik in računalnik se je takoj prižgal in je delal, nato sem sposojen napajalnik vrnil in šel kupit nov napajalnik 450W in je sedaj problem, da ko pritisneš tipko za vklop se računalnik zažene in čez par sekund se izklopi nato pa se spet čez par sekund sam od sebe vklopi in dela kot mora:| Pri sposojenem napajalniku tega ni bilo.

Napajalnik je znamke Hks P-4 450W ( http://www.mojatrgovinica.si/sl/ohisja-... )

Kaj bi lahko bilo?


A pr men (sva skoraj soseda) ti za 32EUR prodam Corsair CX 430.

dzinks63 ::

Ta napajalnik je slab, na 12V ima 15A, napajalnik zmore realnih 180W. Kakšen računalnik imaš, če je bolj pisarniški z integrirano grafično bi še šlo, za kaj več je zadeva na meji ali celo preslab za zagon računalnika.

Hayabusa ::

http://www.mojatrgovinica.si/sl/ohisja-...
Čestitam, kupil si največje sranje, kar jih prodajo :D.

OP je zelo skrivnosten in noče napisati konfiguracije.
Kdor iz njegove prve slike najde model os. plošče se lahko javi NSA.

hojnikb ::

menjalnik je izjavil:

se oproščam, da se nisem že včeraj javil, bi se pa nisem imel časa.

Sposodil sem si rabljen napajalnik in računalnik se je takoj prižgal in je delal, nato sem sposojen napajalnik vrnil in šel kupit nov napajalnik 450W in je sedaj problem, da ko pritisneš tipko za vklop se računalnik zažene in čez par sekund se izklopi nato pa se spet čez par sekund sam od sebe vklopi in dela kot mora:| Pri sposojenem napajalniku tega ni bilo.

Napajalnik je znamke Hks P-4 450W ( http://www.mojatrgovinica.si/sl/ohisja-... )

Kaj bi lahko bilo?

šrot napajalnik. DOH..

kateri del tega posta nisi razumel ?

hojnikb je izjavil:

Če kupuješ napajalc, kupi kvaliteto, ki jo lahko preneseš v nasledn build, ne pa taprvih lcpower/energon jajc ki jih vidiš na polici prodajalne.

P.S.
o kakih specifikacijah sistema se sploh pogovarjamo ?
#brezpodpisa

Brias ::

www.mojatrgovinica.si/sl/ohisja-in-napa...

se ce bi rekel, da si tak napajalnik kupil na bolsjem sejmu, bi se cudil in ti rekel, da te je nekdo posteno nasral ...


novo? :)


ajoooooooooj :(

menjalnik ::

Zdaj sem z malo prigovarjanja dobil drugega znamke Lc-power 500W ista znamka, kot je bil sedaj noter le, da je novi 100W močnejši in računalnik spet dela, kot se zagre

mihibo5 ::

PA NE LC!

bluefish ::

Eh, glede na prejšnjega in domnevno ne preveč super računalnik, bo OK.

menjalnik ::

Lej jest delujem na principu "ne kupuj nekaj česar ne potrebuješ" in kaj bo meni napajalanik za +80€, če ga ne potrebujem, za Lc sem dal malo več kot 30€ in deluje super, že prej je bil Lc noter in je delal 8 let vsak dan po cele dneve, Hkcja sem pa nesel nazaj in doplačal za tega in imam sedaj 2 leti garancije. Moram še komu kaj pojasnit? :)

Brias ::

menjalnik je izjavil:

Lej jest delujem na principu "ne kupuj nekaj česar ne potrebuješ" in kaj bo meni napajalanik za +80€, če ga ne potrebujem, za Lc sem dal malo več kot 30€ in deluje super, že prej je bil Lc noter in je delal 8 let vsak dan po cele dneve, Hkcja sem pa nesel nazaj in doplačal za tega in imam sedaj 2 leti garancije. Moram še komu kaj pojasnit? :)


8 let 24/7 @60% EFF = starci so ti placevali 5 eur vec stroma na mesec / 60 eur na leto / 480 eur v 8 letih ...


moram se komu kaj pojasnit?

Han ::

Poleg tega se zaradi slabih napajalnikov dogajajo oziroma prej zgodijo napihnjeni kondiji, če ne še kaj hujšega...

solatko ::

Brias, Han - Cca 60% prodanih računalnikov v SLO, lepo deluje nekaj let, brez problemov na LC napajalnikih. Predsodki so pač huda reč, pa še draga zna bit, ko ti brand name napajalnik v rangu 200€+ skuri 300€ vredno matično in skoraj 1k€ vreden procesor, na drugem sistemu, podobnih karakteristik pa deluje 1000W-ni LC še nekaj let potem.

Že velikokrat sem napisal, da so LC napajalniki čisto solidni, seveda pa mora biti moč 12V-nih linij, v skladu z zahtevami sistema.

Sicer pa je računalnik in s tem tudi napajalnik, najbolj obremenjen pri zagonu sistema, tako, da je 24/7/365 delovanje, celo bolj koristno za mašino, kot pa vsakodnevno nekajkratno ugašanje in užiganje.

Problemi so bili, ker so firme dajale ohišje z napajalnikom (po navadi okoli 400W) v sisteme, z grafiko, ki je sama rabila 300W+. Taki sistemi so praviloma delovali malo dlje, kot je bila garancija na kišto, vendar vseeno, niso bili vzrok, za okvare matičnih plošč, saj je enermax ravno tako napihnil kondenzatorje v parih letih na večini plošč (pač slava kvaliteta poceni kondenzatorjev).
Pri nekaterih firmah (hvalabogu se jih večina ne ukvarja več z izdelavo matičnih plošč) je bilo to značilno.
Delo krepa človeka

klkkkkkkkkkk ::

LC napjalniki so navdno sranje... razen če kupiš kakšnega gold LC Power LC9650 400W, ker so res poceni... in tako rekoč dobri... vseeno pa pri te ceni najdeš boljši napjalnik


recimo za kakšen nakup, če bi se odločil za LC bi kupil prav tega gold 400W največ 500W z kaj več je že bolje imeti seasonic ...

pri tej ceni mamo pa tudi že seasonic G-360

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

Začela se je ista zgodba danes, pritisneš tipko se zaženejo ventilatorji in crkne ter se po nekaj sekundah sam od sebe zažene, kaj naj storim? nesem nazaj napajalnik?

klkkkkkkkkkk ::

Znebi se tistega šrota, naroči XFX 450W pa nebo več težav...

Lahko probaš resetirat bios itd, če suljačno kaj tam narobe pogledaš plato, RAM

menjalnik ::

Evo lažen preplah, nekdo se je res z biosi igral in zasral nekaj

54j0 ::

Vseeno bi lahko kupil nov napajalnik za 70€ in ga vgradil v svoj 20€ vreden računalnik ;>.

menjalnik ::

Ja ja, pa plato za 200€ pa grafiko za 300€, aja pa miška je vredna 15€ še tisto bom menjal pa kupil gamersko za 100€, jedel bom pa samo še riž pa deževnico pil, ker bom vse za komponente zmetal, ki jih sploh ne potrebujem

klkkkkkkkkkk ::

narobe razumeš...

Vzel bi XFX 550W dal bi skupaj tistih 70€.. pa bi mel mir za več let... verjetno boš moral ta napjalnik kmalu povnov menjat, ali pač ne. Razlika je, da z XFX 550/450W si lahko siguren da bo delal več let z temi napjalniki pa pač ne razlika je pa 10-20€...

solatko ::

Vsak napajalnik, ki ima zadosti močne 12V linije, bo delal par let. Če pa kupiš prešvoh, bo pa tudi Enermax za 100+EUR spustil dušo, po nekaj mesecih, letu ali dveh.
Napajalnik se kupi, glede na to, koliko A dobiš na 12V in ne na skupno moč v W-ih.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411374 (8415) Gapi
»

napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
8848 (571) Leprechaun
»

Nov napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
252380 (2108) Hribowc
»

[ATI x600] Zmrzovanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161125 (982) d0rK

Več podobnih tem