» »

Firefox pridobiva, IE izgublja

Firefox pridobiva, IE izgublja

TG Daily - Rezultati pregleda tržnega deleža brskalnikov kažejo, da je vodilni Microsoftov Internet Explorer v marcu spet izgubil nekaj uporabnikov. Njegov tržni delež je z 61,58 odstotka zdrsnil na 60,65 odstotka, kar je nov najnižji rekord. Nekoliko se je okrepil Firefox, ki ima s 24,52-procentnim deležem odstotek več uporabnikov kot prejšnji mesec. Z močno rastjo nadaljuje Chrome, ki je presegel šest odstotkov, kar pomeni, da se je njegov delež zvišal za desetino. Safari in Opera nista pridelala opaznih sprememb, se je pa na seznamu po novem znašla Opera Mini, ki ima za zdaj 0,78-odstotni delež.

Tako pravi statistika za cel svet, medtem ko je v Evropi Firefox mnogo bolj priljubljen. Ocenjujejo, da domuje na kar 40 odstotkih računalnikov. Slovenija je tu nad evropskim povprečjem, saj Firefox uporablja več kot polovica uporabnikov. Največji delež ima sicer Antarktika, kjer ga uporablja več kot 80 odstotkov tam nameščenih znanstvenikov, a o pravi statistiki tu ne moremo govoriti.

36 komentarjev

Mitja358 ::

Kako se pri Operi ni nič spremenilo, če so poročali, da so dosegli 3x več prenosov, ko je Microsoft dodal izbiro brskalnika v Windowse?

Chrome pa je itak trenutno najboljši brskalnik, zato ni nič čudnega da pridobiva. Upam, da bo še naprej pridobival, saj je varnost odlična, pa še nove verzije štancajo kot po tekočem traku.

filip007 ::

Uporabniki Opera morat sprobati Maxthon 3...
http://forum.maxthon.com/viewthread.php...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

GizmoX ::

filip007 je izjavil:

Uporabniki Opera morat sprobati Maxthon 3...
http://forum.maxthon.com/viewthread.php...

Windows OS only? :P Ni to tisti browser, ki je včasih nadgrajeval pomanjkljivosti IE? Sicer pa izgleda, da ima vse, kar potrebujem -> vse, kar ima Opera>:D
udirač => uni. dipl. inž. rač.

darkolord ::

Chrome pa je itak trenutno najboljši brskalnik
Yeah, right. V čem že?

dunker ::

Jaz sem ravno prejšnji teden migriral s Chrome nazaj na Firefox, je pa res, da imam kot web dev precej specifične potrebe ... ampak z mojega stališča je vseeno Firefox pod črto najboljši browser.

Je pa res, da ravno epileptičnih napadov od hitrosti nalaganja spletnih strani ne dobivam, ker se včasih vleče kot megla ... :D

PARTyZAN ::

Prilagodljivost Firefoxa pač zmaga.

filip007 ::

Firefox je res najboljši, ker verzija 3.7 že podpira preview od Polkn kot je treba, ostali brskalniki samo menjajo slikco na enem in istem Tabu ostalo je pa isto naslov strani itd...res pa ta ni hiter preveč.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

darkolord ::

filip007: Opera je to imela prej. Pa hitrejša je.

mikko ::

Sem si dal gor tega Maxthon 3, pa je kot ena mešanca vseh browserjev, pa baje, da je delan na IE enginu?

mtosev ::

je delan na enginu IEja. brez IEja tudi Maxthon ne dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mikko ::

Opera mi je precej boljša ;)

Spc ::

Firefox pridobiva, IE izgublja

In prav je tako.
IE bo še bolj zgubljal, ko bo prišla ven IE9 verzija in bo delovala samo na Win7+.
 

filip007 ::

Maxthon 3 je na Webkit in ja uporablja tud IE samo za compatibility. Probajte ACID3...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Bananovec ::

Nekdaj je bila Ognjena lisica kraljica, zdaj je pa samo še NAVADNA SMET.

KoKi ::

Mitja358 je izjavil:

Chrome pa je itak trenutno najboljši brskalnik, zato ni nič čudnega da pridobiva.

Chrome pridobiva, ker piše na veliko Google zraven malega Chrome.

Bananovec je izjavil:

Nekdaj je bila Ognjena lisica kraljica, zdaj je pa samo še NAVADNA SMET.

Sem mislil, da boš napisal kmetica. Se bi vsaj rimalo, zraven pa še nekako bolj paše v kontekst.
# hackable

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoKi ()

SLO_Matej ::

Chrome zelo varen, hiter, prilagodljiv ... - najboljši brskalnik.

Icematxyz ::

Važno da imamo na voljo izbiro ki je dokaj pisana. In da lahko ima vsak največjega.

driver_x ::

Žalostno je pa to, da ima pri nas država še vedno nekatere storitve, ki so IE only. Sem ravno zadnjič potreboval ene GIS podatke, pa se ne spomnim več naslova strani, a je bila samo za IE.

Relanium ::

gori na 24kur se hvalijo da je pazi to: ''IE optimiziran ZA 24kur''
Žalost na kvadrat, če ma več kot pol slovencev firefox :P
Itak je najbolj lame stran kar obstaja na internetu.

Lonsarg ::

Razne spletne banke podpirajo tudi firefox preko raznih pluginov:) Kar je fail če mene prašaš, naj naredijo standard tudi kar se certifikatov tiče.

Sicer pa, jaz rad malo experimentiram, pa sem uporabljal kako leto Opero, prej vsezkozi Firefox, trenutno par mesecev Chrome.
Čeprav ste eni fanatični na kak brskalnik je itak osnovi vse podobno, tudi IE8. čist vse en šit kater browser uporablaš, no nekaj rezlik je:
Opera ma fajn sistem 9ih bližnic, Firefox ma fajn kompatibilnost in plugine, ampak je dokaj počasen. Chromami je pa všeč, ker vrstia z spletnim naslovom deluje hkrati kot Google iskalnik, ultima funkcija kar se mene tiče:) Pa še za hitrost se da Chrome izpostaviti.

Jst ::

Ojoj, vedno, vsak mesec ista novica o "IE izgublja." Menda bi lahko kar copy/paste delali.


--

Če bo šlo vse "po planu," kar obljublja IE9 Dev Team, bi znal biti to kar dober browser.


edit: škrat pojedel dve besedi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Icematxyz ::

Dober browser bo IE9 če bo dovolj odprt da bo spustil zraven "the community". Delež pa bi verjetno hitreje pridobival če bi deloval med drugim tudi na trenutno najbolj razširjenem desktop operacijskem sistemu. Kar pa če se ne motim ne bo.

Tako da ne vem če je IE9 že napoved z strani Microsofta na to da bo preobrnil trend padanj/rasti IE na tržišču.

Bomo pa zagotovo to videli v prihodnosti. Karkoli že bo.

P.S. Plus tega ker bo deloval le na eni platformi. Je tudi na tržišču mobilnih OS potencialno tržišče majhno.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Delež pa bi verjetno hitreje pridobival če bi deloval med drugim tudi na trenutno najbolj razširjenem desktop operacijskem sistemu.

IE7 (verjetno tudi IE8) deluje brez problema na Windows XP, vendar je IE6 še vseeno zelo popularen.

mikko ::

Ali novi Chrome že podpira mouse gestures? Se ti bookmarki sami shranijo (kot v OperaLink)?

boolie ::

techfreak :) je izjavil:

Delež pa bi verjetno hitreje pridobival če bi deloval med drugim tudi na trenutno najbolj razširjenem desktop operacijskem sistemu.

IE7 (verjetno tudi IE8) deluje brez problema na Windows XP, vendar je IE6 še vseeno zelo popularen.

IE8 deluje na Windows XP, Vista in 7, medtem ko bo Internet Explorer 9 deloval od Windows Vista naprej. Nekako je tudi pričakovati, da je razvoj za 10 let star operacijski sistem nesmiseln.

boolie ::

Lonsarg je izjavil:

Razne spletne banke podpirajo tudi firefox preko raznih pluginov:) Kar je fail če mene prašaš, naj naredijo standard tudi kar se certifikatov tiče.

Sicer pa, jaz rad malo experimentiram, pa sem uporabljal kako leto Opero, prej vsezkozi Firefox, trenutno par mesecev Chrome.
Čeprav ste eni fanatični na kak brskalnik je itak osnovi vse podobno, tudi IE8. čist vse en šit kater browser uporablaš, no nekaj rezlik je:
Opera ma fajn sistem 9ih bližnic, Firefox ma fajn kompatibilnost in plugine, ampak je dokaj počasen. Chromami je pa všeč, ker vrstia z spletnim naslovom deluje hkrati kot Google iskalnik, ultima funkcija kar se mene tiče:) Pa še za hitrost se da Chrome izpostaviti.

Standardi glede certifikatov obstajajo, je pa med prvimi vprašanji že, kateri Certifikate storage na operacijskem sistemu uprabljati - tistega od brskalnika, tistega od operacijskega sistema ali katerega tretjega.
Tudi IE8 ima fajn 12 bližnic (pritisni Ctrl+Q), ima boljšo kompatibilnost (prikazuje klasično z uporabo standardov ali pa kot IE7 z vklopljenim Compatibility View), pluginov, web sliceov, acceleratorjev in podobnega ponuja zelo veliko ...
Kar se tiče naslovne vrstive tudi za iskanje je pa problem Googlea ta, da ti po vnešenem vedno išče preko Google, kar koli vpišeš (tudi pravi naslov) in tako beleži statistiko tvojih obiskanih spletnih strani, medtem ko ostali brskalniki najprej obiščejo naslov, ki si ga vpisal in v primeru, da ta ne obstaja, pogledajo še na katerega od iskalnikov, kaj si želel.

Lonsarg ::

Jaz tudi v firefox, Opera nikoli nisem direkt naslova vpisval, vedno preko googla, lih da se mi tiste pike,crtice pa com,net,org pa to pisat. Tako, da me nič ne moti da Chrome nima te opcije.

Bi bilo seveda drugače, če bi končno se že zmenili za top level domain prodajanje fizičnim uporabnikom in bi tako DNS naslov od slo techa naprimer bilj zgolj: "slo-tech". Če ne bi seveda te top level domene ble predrage:) Do takrat pa ne mislim raznim .com pisat, sem prelen.

Bor H ::

wow, tko k stare mame..

Lonsarg ::

ne stare mame (ali pa tudi samo mame:)) pa pišejo .com,itd. ker drugače ne znajo, ker ne vejo kaj je to čudo, ki se pokaže pod google zadetki, tak so moje izkušnje:D

r0ker ::

a lahko naredimo neko glasovanje, če si uporabniki slo-tech želijo teh "strokovnih" in "nepristranskih" analiz za vsaki mesec? mogoče pol leta, ne pa vsak mesec? hvala za premislek

slitkx ::

IE8 je najvarnejši.

Jst ::

Najvarnejši je lynx. PIKA!

Kdo si upa temu oporekati, a? Da vidim junaka... :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

>a lahko naredimo neko glasovanje, če si uporabniki slo-tech želijo teh
>"strokovnih" in "nepristranskih" analiz za vsaki mesec?

Takoj ZA.


---

Predlog za novo anketo:

Vprašanje:

Na koliko časa želite brati novice o tržnem deležu brskalnikov?

Odgovori:
1. Vsak božji dan;
2. Na teden dni;
3. Vsak mesec;
4. Na četrtletje bo dovolj;
5. Polletna novica je vrh glave;
6. Ob pomembnem premiku tržnih deležev;
7. Brskalnik? Kaj je to?

---

Moj odgovor: 4. Na četrtletje je čisto sprejemljiv časovni razmak.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Icematxyz ::

En krat na mesec. Morda še zraven kar za OS če ni preveč dela.

driver_x ::

lahko bi kar grafe risali, pa ni treba nobenih komentarjev

slitkx ::

Glasujem za 4. možnost, mi pa tudi 5. opcija ni daleč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sedmica končno prehitela XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7911330 (8585) ank
»

Statistika uporabe operacijskih sistemov in internetnih brskalnikov v letu 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11332621 (29223) Jst
»

Windows 7 prehitel Visto

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
267183 (6031) BoLhCa
»

Januar najuspešnejši za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
317671 (6874) Bor H
»

Google se širi v vse smeri

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
345274 (3001) errhec

Več podobnih tem