» »

Z bolha.com je konec - kam naj grem?

Z bolha.com je konec - kam naj grem?

«
1
2

_XWing__ ::

Torej bolho so se developerji odločili uničit. Iskanje dejansko deluje napačno, na vsak tretji poskus se forma za iskanje zruši, "hitri filtri" ne delujejo, nekajkrat sem jim že pisal za njihovo dobro, ne pomaga. Ne znajo ali nočejo zrihtat, odzivnost je tudi po minuto in to je stran z oglasi. Saj drugega kot normalno hitrega iskanja po oglasih niti ne išče človek. Stvar je popolnoma neuporabna.

Ali obstaja kakšna alternativa v sloveniji? In s tem mislim alternativa, ki ima neko normalno bazo uporabnikov in ne neka obskurna stran kjer se nahaja 20 oglasov izpred 4 mesecev ...

c0dehunter ::

Salomon.si, stari znanec.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

_XWing__ ::

simply.si označim filter - Nokia in dobim 0 zadetkov - PASS
dobri stari salomonc je pa še živ vidim - hvala bogu ....

#000000 ::

Tale simpl je za en K, men ne pokaže niti ene slike, pol linkov vmesnika na levi ne dela, firefox 3.6.2

boogie_xlr ::

Pa naredimo svoj oglasnik. Upa kdo? :D

_XWing__ ::

hja, vedno sm se smejal tem lahkotnim idejam tipa: pa naredimo hitr sami en oglasnik. Samo zdaj je pa dejansko vakum. Na Bolhi se zezajo iz uporabnikov. Samo še eno random funkcijo bi rabil ki ti na nekaj klikov pokaže sliko riti.

KoMar- ::

Tako Simply.si kot Bolha.com sta tako polna bugov, da je joj. Poleg tega se mi zdi, da je na Bolhi zadnje čase precej manj resnih kupcev kot včasih...

kitewing ::

So pa zato cene dvignil, da bodo še tisti odšli, ki vstrajajo.

recmajkemi ::

Kaj pa vem, meni se pa zdi, da so se stvari na bolhi začele normalizirat po začetni polomiji odkar so avstrijci prevzeli. Veliko novih uporabnih funkcij. Pri iskanju moraš biti vseeno pazljiv in upoštevati človeško dum-dum naravo, ker nekateri rečejo stvari drugače, kot geslo s katerim ti iščeš, tudi rubrike moraš pazljivo izbirati. Je pa res, da sta tista dva meseca nedelovanja in neizpeljana nagradna igra zelo negativno vplivala na število resnih kupcev na bolhi.

MrBrdo ::

Hja uveljavit nov spletni oglasnik dokler obstaja bolha, je nekako tako kot bi hotel izpodrinit 24ur.com. Naj dela še tako počasi in slabo, userbase je prevelik. Edino salomoncu bi lahko uspelo, z konkretno prenovo sistema (tole kar imajo zdaj je milo rečeno stran vržen potencial)...
Edina varianta bi bila kakšna stran v stilu ceneje.si, kjer bi kopiral podatke iz bolhe, vprašanje pa je če bi na bolhi to dovolili.

Če se komu da naj se spravi delat agregator, ki bo pobiral iz bolhe in salomonca, mogoče mu pa kaj rata :) Ampak dvomim.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Zeberdee ::

boogie_xlr je izjavil:

Pa naredimo svoj oglasnik. Upa kdo? :D

Upam.

uroszo ::

KoMar- je izjavil:

Tako Simply.si kot Bolha.com sta tako polna bugov, da je joj. Poleg tega se mi zdi, da je na Bolhi zadnje čase precej manj resnih kupcev kot včasih...


Tudi jaz opažam enako. Me prav zanima kakšna realna primerjava obiskov na njihov portal po dnevih/tednih/mesecih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uroszo ()

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RedDrake ::

MrBrdo je izjavil:

...
Edina varianta bi bila kakšna stran v stilu ceneje.si, kjer bi kopiral podatke iz bolhe, vprašanje pa je če bi na bolhi to dovolili.

Če se komu da naj se spravi delat agregator, ki bo pobiral iz bolhe in salomonca, mogoče mu pa kaj rata :) Ampak dvomim.


Sem imel narejeno pred par leti, da je bil samo spremenje UI za oglase z bolhe (takrat ko so presli na nov izgled). Po cca dveh mesecih so mi poslali mail da me bodo tozili ce takoj ne umaknem vsebine. C'est la vie!
Dvomim da bi sedaj kaj bolj ravnodusno gledali na to.
Ti njim krades obiskovalce, placas pa nic :P

_XWing__ ::

Veliko novih uporabnih funkcij. Pri iskanju moraš biti vseeno pazljiv in upoštevati človeško dum-dum naravo


iskanje na bolhi NE DELUJE.

Iskanje
vpišem pod napredno iskanje Nokia N86, vklopim iskanje po frazi, filtriram sekcije na GSM telefone znamke Nokia, fizične osebe in z nižjo ceno naprej. Na prvi strani dobim oglas za Nokia E66, ki NE VSEBUJE fraze Nokia N86. In še kup drugih oglasov, ki nimajo veze z Nokia N86. Malo naprej je oglas za Nokia n79, ki nima niti fraze Nokia N86 niti N86 ... wtf?!

Filtri na seznamu oglasov
danes sem probal in deluje. Včeraj preprosto ni ... oglasi se niso sortirali.

Odzivnost in nestabilnost
Včeraj preden sem napisal tole temo je bila odzivnsot tudi do 60sek da se odpre stran, pa do time-out-ov. Nemogoče uporabljat. Poleg tega se je dogajalo da ko sem odprl stran za napredno iskanje, se je forma sesula. Drop downi so bili prazni, ko sem izbral sekcijo, nisem mogel več naprej, ker je očitno ajax klic odpovedal ali kaj podobnega. Vseeno mi je.


nove funkcionalnost?!! hahaha :D ;(( ne se hecat prosm ... prejsnja bolha je bla cist kul in uporabna stran. TOle skropucalo je pa zezanje par študentov prvih letnikov ...tole ni resna stran

MrBrdo ::

Ja se strinjam res je šlo v drek vse skupaj, škoda...

EDIT:
LOL za foro sem šel gor, grem na Avdio in Video in kliknem prvi zadetek "Sony VCR SLV-E830 - v okvari" in mi odpre "Stran ne obstaja.". Za vsak primer sem šel nazaj in refresh, če je slučajno kdo vmes odstranil izdelek ampak je na seznamu še vedno. Mislim lol no kaj se grejo.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

preem ::

bolha je imela napačen business model. Mogli bi se zgledovat po ebayu, oni pobirajo % ob vsaki prodaji. Na bolhi se pa direktno z prodajalcem zmeniš in prodaš mimo bolhe. Od samo oglaševanja se pa tudi zgleda ne da živet. Na ebayu je pa problem, ker so prodajalci uglavnem daleč. ebay.de, .at ali pa .it so še vredu, drugače pa za kake manjše stvari dosti neuporabno naročat neki iz amerike vredno 7EUR. zakaj še ne obstaja ebay.si ?

_XWing__ ::

a se da ebay.de in .it brat v angleškem jeziku? Jaz nič ne razumem ... zato moram potem na ebay.uk kar je pa spet daleč.

Valvoline ::

Bolho so zadnje čase res zasral.Rabimo slo podružnico Ebay-ja. Čudn da tega še ni pr nas.

_XWing__ ::

to je tud kriza če živiš v tolk liliputanski državi da še stran z oglasi nima konkurenčne alternative ... člouk kr obupa. Mogoče bi moral predsednik Tuerk prosit ekipo bolhe naj le zrihta stran, glede na to da si kranjci druge ne moremo privoščit in gre za nacionalni interes.

mticev ::

Your wish is my command.

http://diler.si

Vsi zainteresirani za beta test ... beta@diler.si, majčka vam ne uide!

_XWing__ ::

@mticev, a si ziher da je tole "beta"?

mticev ::

Mhm, jst sm notr :)

_XWing__ ::

jst vidim samo pozdravno stran ...

EDIT
... sicer pa kul ime ;) podpiram idejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _XWing__ ()

mticev ::

Ja private beta je. Gre pa kmalu public in ven iz bete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

MrBrdo ::

Ja za mlajšo populacijo je dobro ime :) Veliko uspeha želim. Kako pa nameravaš pridobit večjo količino uporabnikov?
MrBrdo

mticev ::

Hvala za lepe želje :)


Kako pa nameravaš pridobit večjo količino uporabnikov?


To čez noč seveda ne bo šlo. Olajšali smo prehod z bolha ekstraktorjem (izmolzeš svoje oglase iz bolhe z enim klikom). Treba bo tudi dosečt kritično maso karme, tako da to dobi vrednost (ko potencjalni kupec vidi da ima prodajalec na dilerju xx zadovoljnih kupcev - se bo raje odločil za njega). Nategovalcem ne bo preostalo drugega kot ostat na bolhi in njim podobnim. Tukaj so tudi trgovine, ki pridejo online z rahlim zamikom, a mi več podjetji že mesece teži kdaj bo to online....

Bomo videli, so rekli slepi :)

OldSkul ::

se da ocenjevat uporabnike?

Kakšne bodo prednosti vaše strani napram bolhe??

mihec87 ::

Odskul je sploh lahk slabš ko bolha?

mtosev ::

bolha 2 :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valvoline ::

Vsekakor je konkurenca dobrodošla,saj se men zdi da trenutno bolho vzdržujejo šalabajzeri. :D

mticev ::

se da ocenjevat uporabnike?


Mamo karmo :) (http://blog.diler.si/ )

Kakšne bodo prednosti vaše strani napram bolhe??


Pridruzi se nam pa se preprici na lastne oci ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

_XWing__ ::

@mticev: brez zamere ampak ze tako je tezko spletno stran spopularizirat, tvoja je pa "zaprta" beta. Moram ti poslat svoj email da lahko sploh vidim kaj si naredil. Tudi ce mi ni vsec, imas moj email. Definitivno podpiram konkurenco bolhi in tud tebe s tvojo stranjo, ampak ... resno clovek ;(( vsak klik na tvojo stran ko se prikaze pozdravno okno, je zadnji klik na tvojo stran. Odpri zadevo ze tako bos imel veliko dela za fajt proti dekadencni bolhi ....

EDIT:
plus tukaj ti bo folk dal gotovo precej dobrih nasvetov pri dodelavi strani ... se izplaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _XWing__ ()

mticev ::

brez zamere ampak ze tako je tezko spletno stran spopularizirat, tvoja je pa "zaprta" beta.


Če je beta, pol ni good enough for public. Public beta pomen "na kle mate neki kvaziprodukt, če kej ne dela nismo mi krivi". Takih bimbotov je ze zadost, ne rabmo se enih.

Moram ti poslat svoj email da lahko sploh vidim kaj si naredil.


Ali pa počakaš na public release.

Tudi ce mi ni vsec, imas moj email.


Ne skrbi, ne bom ga abusov.

vsak klik na tvojo stran ko se prikaze pozdravno okno, je zadnji klik na tvojo stran


Glede na to, kolk mejlov je uletelo od učerajšnega posta - se s tem ne bi strinjal.

Odpri zadevo ze tako bos imel veliko dela za fajt proti dekadencni bolhi ....


Res je, veliko dela bo (in ga je že bilo). Ampak, če pa smo bli n-let brez dilerja, bomo pa še par dni.

plus tukaj ti bo folk dal gotovo precej dobrih nasvetov pri dodelavi strani ... se izplaca.


Mhm, predlogi dobrodošli, seveda pa imamo idej na zalogi za en let dela.

Ne me razumi me narobe, ni zdej to neko otroško branjenje svojega stališča, le povem, da kar delamo, delamo zavestno in nič ni brez razloga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mticev ()

Tody ::

Upam da je kdo v vaši skupini tudi bolj na marketing mahnjen in niste samo računalniški geeki, ki se boste čudl zakaj ni denarja/obiska :)

opeter ::

Tody je izjavil:

Upam da je kdo v vaši skupini tudi bolj na marketing mahnjen in niste samo računalniški geeki, ki se boste čudl zakaj ni denarja/obiska :)


Hmm... kako pa lahko pridejo do denarja? Tako, da od vsakega nakupa dobijo procente.
Glej eBay.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mticev ::

Tody: Mamo.

opeter: Provizij na prodajo/nakup ni. Med plačjive storitve spadajo izpostavljeni oglasi, trgovine in še kak drug bonbonček. Tudi obveščanje preko sms je zaenkrat brezplačno.

Tody ::

maticev pošteno :) Ker sem videl preveč projektov, ki so usahnili ker pač ni blo dobrega marketinga zadaj in to ne pomeni da ustvariš facebook page in trolaš po FB-ju :)

Lion29 ::

jaz ze kako leto razmisljam o izdelavi res dobrega oglasnika, ki bo deloval bolj kot aplikacija in manj kot neka reklamna stran...z ogromno toolsi, imam full dobrih idej, sam problem je, ker mi casa zmanjkuje

me veseli, da se je nekdo drugi ze lotu, ker BOLHA res sux, in to big time
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ahac ::

opeter je izjavil:

Tody je izjavil:

Upam da je kdo v vaši skupini tudi bolj na marketing mahnjen in niste samo računalniški geeki, ki se boste čudl zakaj ni denarja/obiska :)


Hmm... kako pa lahko pridejo do denarja? Tako, da od vsakega nakupa dobijo procente.
Glej eBay.


Glej Craigslist.
Nimajo nobenih fancy avkcij, nič keša ne zahtevajo... je samo navadn oglasnik. In je v ZDA največja konkurenca eBayu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Lion29 ::

eBay je nagravzen in nepregleden... bolga je v tem pogledu malo voljsa, se vedno pa precej nepregledna.. salomonc je kljub vsem spremembam sooo 00'ies.. manjkma mu precej preglednejsih funkcij

craiglist ke pa menu tudi prevec simplistic... popularen je seveda zaradi stevila oglasov in ker je ebay totalno v pizdi

sej v bistvu se ne morem cuditi temu, da je ebay ze tolko cassa prakticno isti... pac zmagovalnega konja se ne menja... ko pa bodo dobili eno hudo konkurenco in zgubli ogromno prometa in $$$ pa bodo spremenli...

sicer je pa z oglasniki malo drugace kot s forumi ali social networki... docim pri slednjih je tezko vzdrzevat vec kot enega (za uproabnika govorim)... pa uporabnikom ni tezko dat oglasa (ko kaj prodajajo) v vec kot enega oglasnika.... tak da konkurenci bolhe se ni za bat za popularnost
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

KoMar- ::

eBay z razliko od Bolhe vsaj dela brez večjih bugov... je pa res, da je podobno grd in da rabiš nekaj časa, da dojameš vse "finte"...

Edit: Zanimivo, ravno danes se mi zdi, da so na ebay.com uvedli delni redesign... vsaj menuji na vrhu so v novi podobi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

PINki ::

Danes dobil dostop do beta verzije. Meni se zdi v redu stran. Boljša od Bolhe sigurno, vendar bo minilo kar nekaj časa, da se vsi preselijo na Dilerćka =)

pivmik ::

www.diler.si je odprt za javnost :-)
Super je!

Končno alternativa bolhi, to!!
LP, Gregor GRE^

Gost ::

pivmik je izjavil:

www.diler.si je odprt za javnost :-)
Super je!

Končno alternativa bolhi, to!!


Si ti resen, ali delaš samo reklamo?

;-) ::

reklama.

Lion29 ::

Lion29 je izjavil:

jaz ze kako leto razmisljam o izdelavi res dobrega oglasnika, ki bo deloval bolj kot aplikacija in manj kot neka reklamna stran...z ogromno toolsi, imam full dobrih idej, sam problem je, ker mi casa zmanjkuje

me veseli, da se je nekdo drugi ze lotu, ker BOLHA res sux, in to big time

zakaj kaj maš raka da ti časa zmankuje?


hehe :) ... ja tolk stvari kot jih pocnem, bi se mogu se vsaj 5x klonirat, da bi lahko pocel vse kar bi vse zelel poceti :)

sicer sem si pa pogledal dilerja... mal me je razocaral... se vedno (vsaj meni) se zdi, da je prenabasan z informacijami.... mi je pa vsec import iz bolhe varianta! zelo!

zgleda, da se bom res mogu pocasi lotit svoje variante :P
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

opeter ::

Lion29 je izjavil:

Lion29 je izjavil:

jaz ze kako leto razmisljam o izdelavi res dobrega oglasnika, ki bo deloval bolj kot aplikacija in manj kot neka reklamna stran...z ogromno toolsi, imam full dobrih idej, sam problem je, ker mi casa zmanjkuje

me veseli, da se je nekdo drugi ze lotu, ker BOLHA res sux, in to big time

zakaj kaj maš raka da ti časa zmankuje?


hehe :) ... ja tolk stvari kot jih pocnem, bi se mogu se vsaj 5x klonirat, da bi lahko pocel vse kar bi vse zelel poceti :)

sicer sem si pa pogledal dilerja... mal me je razocaral... se vedno (vsaj meni) se zdi, da je prenabasan z informacijami.... mi je pa vsec import iz bolhe varianta! zelo!

zgleda, da se bom res mogu pocasi lotit svoje variante :P


Zato p nikamor ne prideš. Vedno delaj samo na eni stvari, dokler jo ne dokončaš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Lion29 ::

ja sej... ravno to pocnem... zato pa pravim, da nimam casa :)... semtudi take sorte, da tezko lahko kvalitetno kaj pocnem, ce nisem 100% pri stvari...

v bistvu sem povedal, da vec stvari pocnem sedaj... v bistvu pocnem eno stvar 100% (recimo 10h/dan), ostalo pa je tisto kar mora biti uzput (telovadba/priprave, ukvarjanje s tamalim, redno spremljanje serij, in vzdrzevanje svojih projektov :) )... ko pa koncam ta projekt (2-3 mesece) pa se nedvomno lotim novega :)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935398 (12751) kamiKaZaA
»

Je Bolha poginila med operacijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8016502 (6264) FTad
»

Diler.si - uradni Bolha killer je live (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24049975 (23899) Blinder
»

bolhi se trga

Oddelek: Loža
174461 (3259) Good Guy

Več podobnih tem