» »

iPadi pred-razprodani?

iPadi pred-razprodani?

Kitajska 'kopija' iPada

vir: engadget
engadget - iPadi, ki so jih bodoči lastniki naročili skoraj mesec dni pred izidom (od 12. marca naprej), bodo na naslov kupcev prispeli 3. aprila. A enako ne velja za nova prednaročila, ki so in bodo vložena od prejšnje sobote naprej. Rok za dostavo se je v soboto ob vzdrževanju spletne trgovine namreč premaknil za dober teden dni na 12. april. Odstranili so tudi možnost, da si kupci iPada zgolj rezervirajo in ga nato dvignejo v svoji priljubljeni Applovi fizični trgovini. Vse to kaže, da je povpraševanje po iPadu dobro. Po najnovejših predvidevanjih je bilo naročenih že prek 240.000 primerkov, kjer je bila polovica naročil oddana že prvi dan, 12. marca. Do konca prvega tedna se je dvignila na 190.000, medtem ko so bila preostala prednaročila vložena v drugem tednu. Na delu so že tudi kitajski plagiatorji, ki so izdelali svojo različico iPada. Na prvi pogled deluje kot povečan iPod, saj se pod zaslonom nahaja z iPodov poznan Click-wheel. Izgled uporabniškega vmesnika je podoben OS X-u, uporaba stylusa pa nam pove, da bo zaslon rezistivne narave. Vgrajenega pomnilnika za shranjevanje podatkov naj bi bilo v tej različici le 4 GB. Cena naj bi 3. aprila, ko naj bi kopija prišla na trg (vsaj na Kitajskem), znašala okrog 290 ameriških dolarjev.

53 komentarjev

«
1
2

RejZoR ::

Če ima spredaj "i" pa razgrebejo tud že se ime nadaljuje v iTurd. Ker iPad je točno to.
Bolj praktično bi imo bilo pretvorit netbooka v obliko tablice, če že hočeš bit fancy brez tipkovnice in mahat z navideznim svinčnikom. Naredilo bi se z lahkoto, ker ogromen del prostora pobere ravno tipkovnica, tudi v debelino. Z večjim ekranom je tud več placa da razporediš drobovje. Imo bi bilo bolje od iPad-a, bolj univerzalno in večnamensko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nekikr ::

Odpri firmo in izdeluj tako napravo, večna slava ti očitno ne uide.

mr1two ::

A to bodo dejansko ljudje kupovali? Svašta...ko sm na FRIju vidu en oglas, mislm da za tekmovanje in spodaj glavna nagrada iPad, sem se kr smejat začel...mislm za ajfown bi našu koga, ki bi se potrudu, ma za peda pa res nevem na koga ciljajo...

RejZoR ::

nekikr je izjavil:

Odpri firmo in izdeluj tako napravo, večna slava ti očitno ne uide.


Če bi se s tem že ukvarjal bi vsekakr bila uspešna zadeva. Ampak saj veste da je pri nas kaj takega nemogoče izvest.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nekikr ::

Razloži zakaj prosim. Ker če delamo dobre jahte in ultralahka letala mislim, da je tudi tole dosegljivo.

Malner ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

sirotka ::

heh, klasika:) Jebe se njim, dejansko bodo kupovali, to je blo znano že ob predstavitvi. Vi sam pluvajte:)

Keyser Soze ::

Ob iPadu je velika večina "tehnološko izredno podkovanih"/ping, ping, ping!/ uporabnikov IMO prvič v življenju slišala za izreden koncept tabličnega računalnika (sort of).

Pač začeli smo novo staro "revolucijo" (malenkost sem zmeden kako bi sploh to opredelil). Ljudje kupujejo izdelek, kateri še stestiran ni bil konkretno, nimajo pojma kakšna je uporabniška izkušnja, nimajo pojma kako se zadeva obnese ob daljši uporabi. Vedo samo to, kar so povedale reklame, kar je povedal Apple, in kar so povedali testerji, ki so bili dovolj "srečni", da so dobili v preizkušnjo "testne" vzorce.

Kaj mi to primarno pove o bazi kupcev? Kaj mi to pove o kakovosti izdelka?
OM, F, G!

Limit-sky ::

RejZoR je izjavil:

Če ima spredaj "i" pa razgrebejo tud že se ime nadaljuje v iTurd. Ker iPad je točno to.
Bolj praktično bi imo bilo pretvorit netbooka v obliko tablice, če že hočeš bit fancy brez tipkovnice in mahat z navideznim svinčnikom. Naredilo bi se z lahkoto, ker ogromen del prostora pobere ravno tipkovnica, tudi v debelino. Z večjim ekranom je tud več placa da razporediš drobovje. Imo bi bilo bolje od iPad-a, bolj univerzalno in večnamensko.

Dej hitro napiši mail kakšni konkurenčni firmi in jim povej, da imaš idejo za iPad killer, ki je tako simpl in poceni, da bo firma zagotovo naslednji apple inc (po dobičkih, seveda). Pa btw še napiši, da smo na slo-tech že pred izidom napovedali fail za iPhone in vse njihove polizdelke (overpriced, ofkors).

sirotka ::

Keyser Soze je izjavil:

Ob iPadu je velika večina "tehnološko izredno podkovanih"/ping, ping, ping!/ uporabnikov IMO prvič v življenju slišala za izreden koncept tabličnega računalnika (sort of).

Pač začeli smo novo staro "revolucijo" (malenkost sem zmeden kako bi sploh to opredelil). Ljudje kupujejo izdelek, kateri še stestiran ni bil konkretno, nimajo pojma kakšna je uporabniška izkušnja, nimajo pojma kako se zadeva obnese ob daljši uporabi. Vedo samo to, kar so povedale reklame, kar je povedal Apple, in kar so povedali testerji, ki so bili dovolj "srečni", da so dobili v preizkušnjo "testne" vzorce.

Kaj mi to primarno pove o bazi kupcev? Kaj mi to pove o kakovosti izdelka?


ooo, pozdravljen! Sem pričakoval tud tebe v tej temi:) Hjah, a si ti vse sprobal preden si kupil? Jaz si dost stvari kupim na podlagi recenzij...pač jih nekaj pogledaš in potem +/- in se odločiš. Samo problem je, ker po tvoje je vsak, ki se odloči za bilo kateri izdelek tega proizvajalca pač bimbo/fan/bedak/.../. Kaj ti to pove o bazi kupcev? Prav malo oz. čisto nič, še manj pa o kvaliteti izdelka.

Sam bom, če ga bom kupil, počakal na 4.0 os, pa da vidmo potem kje smo, samo kaj je pa narobe z prednaročili? Zato jih imajo, da si kupujejo tisti, ki imajo radi stvar pred drugimi.

Pač, saj kot sem že rekel v drugi temi, kaj več od pizdakanja in nestrinjanja s svetom od tebe še nisem prebral.

r0ker ::

"pizdakanja" :)):)):)):)):))
jap dejstvo je da so prednaročila v 90% "...izdelek, kateri še stestiran ni bil konkretno, nimajo pojma kakšna je uporabniška izkušnja, nimajo pojma kako se zadeva obnese ob daljši uporabi. Vedo samo to, kar so povedale reklame, kar je povedal Apple, in kar so povedali testerji, ki so bili dovolj "srečni", da so dobili v preizkušnjo "testne" vzorce.
"
pa če se še tolko pizdakanjite

axee ::

Keyser Soze je izjavil:

Vedo samo to, kar so povedale reklame, kar je povedal Apple, in kar so povedali testerji, ki so bili dovolj "srečni", da so dobili v preizkušnjo "testne" vzorce.

Kaj mi to primarno pove o bazi kupcev? Kaj mi to pove o kakovosti izdelka?


To je vedno pri večini jabolčnikov. Tako zelo zaupajo firmi. Kakšni kupci so to, vsi vemo. Samo pogledaš recimo YouTube, kjer je malo morje "apple testerjev" in fenov ki non stop debatirajo o govoricah, "testirajo" njihove izdelke in se imenujejo za tech entuziaste. Vseeno več kot 50% "testa" govorijo o izrednemu designu in nevrjetni kakovosti izdelka. Ravno te ljudje imajo po nekaj 100.000 ogledov in po nekaj 10.000 komentarjev, večina na način: "apple FTW", "win=BSOD, apple=WIN".

S tem NE opredeljujem vse Applove uporabnike (da nebo kdo zameril), so seveda nekateri, ki jih prepoznaš na malce bolj resnih forumih in debatah, ampak že številka in obiski/komentarji youtube posnetkov v primerjavi z ostalimi (youtube je dejansko najbolj globalni portal, kjer lahko ljudje izražajo svoja mnenja)...

P.S.:upam da nisem koga užalil

sirotka je izjavil:

Jaz si dost stvari kupim na podlagi recenzij...pač jih nekaj pogledaš in potem +/- in se odločiš. Samo problem je, ker po tvoje je vsak, ki se odloči za bilo kateri izdelek tega proizvajalca pač bimbo/fan/bedak/.../. Kaj ti to pove o bazi kupcev? Prav malo oz. čisto nič, še manj pa o kvaliteti izdelka.


Se ti zdi da je hvaljenje ene firme dovolj za nakup v predprodaji, brez ENEGA testa? Izgleda da se toliko ljudem to zdi. In jst nevem kako bi jih drugače imenoval kot bimbo/fan/bedak/.../.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

sirotka ::

r0ker je izjavil:

"pizdakanja" :)):)):)):)):))
jap dejstvo je da so prednaročila v 90% "...izdelek, kateri še stestiran ni bil konkretno, nimajo pojma kakšna je uporabniška izkušnja, nimajo pojma kako se zadeva obnese ob daljši uporabi. Vedo samo to, kar so povedale reklame, kar je povedal Apple, in kar so povedali testerji, ki so bili dovolj "srečni", da so dobili v preizkušnjo "testne" vzorce.
"
pa če se še tolko pizdakanjite


Če napišeš nekaj nesmiselnega, je vsak tvoje, da si pa moral vse kopirat, to pa ni lepo od tebe.

axee je izjavil:

Ravno te ljudje imajo po nekaj 100.000 ogledov in po nekaj 10.000 komentarjev, večina na način: "apple FTW", "win=BSOD, apple=WIN".

S tem NE opredeljujem vse Applove uporabnike (da nebo kdo zameril), so seveda nekateri, ki jih prepoznaš na malce bolj resnih forumih in debatah, ampak že številka in obiski/komentarji youtube posnetkov v primerjavi z ostalimi (youtube je dejansko najbolj globalni portal, kjer lahko ljudje izražajo svoja mnenja)...

P.S.:upam da nisem koga užalil


Lej za vsako stvar boš našel take. V teh istih temah imaš raznorazne linux ftw in m$=shit pa apple sux komentarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Keyser Soze ::

@sirotka
Jah, ene parkart si klonil pod moji "pizdakanjem", kaj več se pa tudi sam ne spomnim. Ponavadi (ber: v veliki večini) imam pač prav in kaj ti sploh preostane?:)

Zadeva je šla v prodajo v enormnih številkah. Sploh glede na objavljene specifike in cost/benefit faktor, ki je močno v prid drugim proizvajalcem. Malo poglej že polinkane zadeve, ki so že v ponudbi in stvari, ki bodo prišle ven v kratkem. To mi veliko pove o tem kakšen folk to kupuje in predvsem zakaj to kupuje. Zaradi kvalitete? Naa, zaradi imiđža, in potem morda celo kvalitete, če se izkaže zadeva kot uporabna in brez resne konkurence (v kar močno dvomim).

Apple v tej situaciji rešuje samo in le njihov veleumno zaklenjen sistem. Ljudje so pač potrošili že toliko denarja za software ponudbo, da se jim IMO nakup drugega izdelka splača sploh ne. Posledično so obsojeni na nakup proprietary hardwarea, ki jim ponuja ustrezno rabo kupljenih dobrin/storitev.

P.S.: Bimbo/bedak je IMO samo vsak tisti, ki kupi tak izdelek in potem okrog širi slabo vero, kakšen fenomen ima v rokah. To so true bedaki IMO. Skromnost je lepa čednost, v nasprotnem pa lahko konkretno pričakuješ, da te bo kdo povozil.

P.P.S.: In ravno zato v Apple temah velikorat srečaš mene, kako "pizdim" čez Apple, ker je verjetnost, da v tej temi nabašen na zgoraj definiranega bedaka še toliko večja.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

klonil še nikoli, samo me pač mine nabijanje postov in se potem zavem, da kamnu težko kej dopoveš. Prav imaš vedno, saj maš pravico do svojega mnenja, ravno tako jo imam tud jaz.

Specifikacije niti niso tako slabe, priključki falijo, tukaj se strinjam...samo ne morš vseh enačit...nekateri pač tega ne rabijo in jim stvar odgovarja... Pove ti pa NIČ, prevelka masa je to ljudi....10% naše države....kako jih boš metal skup?

Za kako programsko opremo pa?

Slabo vero nihče...si kdaj pomislil, da so zadovoljni s to napravo?

Kaj ti pove o meni to, da uporabljam apple zadeve? Imam pa tudi win kište ter ubuntu studio? Pač pust ldem, da se sami odločajo.

Looooooka ::

sj ne vem zakaj se kregate ampak....
klanjam se applovemu marketingu
...plus spet bo treba v stacuno po celofan.Prejsnje zaloge sm za zafilal.
stranke cakajo :D

Limit-sky ::

Jaz že nabiram cekine za tale failan iPad.

Naj vam opišem še, da je mene apple "nategnil" že 5x. Najprej z G3 desktopom (sivim). Potem so me nategnili s PB Titanium 400 mhz, pa iPod 4G je bil total nateg, tako, da sem bil potem primoran kupiti tudi iPhone 2G Pa mini je bil total fail. Aja pa vmes so me na hitro nategnili z DP G4 1,25. Zdaj komaj čakam, da dam zadnje cekine za overpriced 27" iMaca, takoj za tem pa iPad.

Če nisem jaz en bedak... Pa toliko win kišt imam okoli sebe, jaz pa še kar rinem v te looserje...

Matwic ::

@Keyser Soze: Hehe lepo povedano :)

No mislim, da noben na slo-techu ni niti pomislil, da bi bil iPad prodajni polom. Obstaja pa še vedno dejstvo, da je funkcionalni polom :P.

@sirotka: to je tiste vrste zadovoljstvo, ko kupiš igračko in si prve tri tedne neverjetno srečen, potem pa ugotoviš, da samo sameva v kotu. Pri lego kockah, si vsaj lahko uporabil elemente za nadaljno gradnjo.

Se strinjam hardware iPada je popolnoma spodoben, pamanjkanje priključkov in pohabljen OS pa naredita izdelek neuporaben, po tem ko mine začetno navdušenje nad novo igračko.

Na srečo bodo kmalu tudi malo bolj racionalni proizvajalci začeli delati podobne zadeve z Windowsi / polnim linuxom in vsemi dobrotami, ki jih ta dva sistema vključujeta.

nekikr ::

Marketing je res najboljši ampak tu se pozablja dejstvo, da pred iPhonom ni bilo pametnega telefona za mase. Nekaj enostavnega, nekaj z dobrim zaslonom in hitrim odzivnim časom. Šele sedaj je neka zadovoljiva ponudba in nekdo vzame iPhone nekdo pa nekaj tretjega za kar se posledično lahko zahvali Applu. Mogoče bo iPad fail (osebno mislim, da bo ravno nasprotno), sigurno pa bo povzročil malo revolucijo teh naprav in posledično bomo uporabniki na boljšem.

sirotka ::

Matwic je izjavil:


@sirotka: to je tiste vrste zadovoljstvo, ko kupiš igračko in si prve tri tedne neverjetno srečen, potem pa ugotoviš, da samo sameva v kotu. Pri lego kockah, si vsaj lahko uporabil elemente za nadaljno gradnjo.

OS pride nov ven, tako da se splača počakat. Drugače pa zaenkrat me še ni minilo zadovoljstvo...po nobeni njihovi stvari.

Zmajc ::

Vedno ene in iste fore v komentarjih ko se gre o Applu.

Meni osebno je za iPad vseeno, vesel pa sem da bo posledično zaradi tega trg tabličnih računalnikov dosti bogatejši
saj bo ogromno takih ali drugačnih kopij in na koncu bomo vsi profitirali.

Keyser Soze ::

Zmajc je izjavil:

Meni osebno je za iPad vseeno, vesel pa sem da bo posledično zaradi tega trg tabličnih računalnikov dosti bogatejši
saj bo ogromno takih ali drugačnih kopij in na koncu bomo vsi profitirali.

Am, ne ne ne. Spet narobe. Trg je že sedaj poln takšnih in drugačnih "kopij". In iPad je le ena od teh. Spet ene nezaslužne usluge.

A približno veš kako je trg trenutno pokrit z takšne sorte izdelki? Bolj ali manj uspešnimi?
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Izjemno slabo.

MTm2H37rqt7B ::

Kdaj bodo iPadi na voljo v Sloveniji? Ali sploh bodo?

fosil ::

Najnovejša novica! V Apple HQ so imeli danes za kosilo ribo!
Update: tajnica v tretjem nadstropju je dobila nov kuli!

Povedano drugače, apple uspeva zaradi ljudi, ki zanj opravljajo brezplačno reklamo tako, da poročajo o vsaki brezvezni malenkosti.
Tako je!

nekikr ::

Hja, tudi novic o nekem kvazi updejtu Ubuntuja je veliko, pa večini zemljanom to pomeni veliko manj kot to, kaj so imeli za kosilo pri Applu...

Zmajc ::

Keyser Soze je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Meni osebno je za iPad vseeno, vesel pa sem da bo posledično zaradi tega trg tabličnih računalnikov dosti bogatejši
saj bo ogromno takih ali drugačnih kopij in na koncu bomo vsi profitirali.

Am, ne ne ne. Spet narobe. Trg je že sedaj poln takšnih in drugačnih "kopij". In iPad je le ena od teh. Spet ene nezaslužne usluge.

A približno veš kako je trg trenutno pokrit z takšne sorte izdelki? Bolj ali manj uspešnimi?


To je res, ampak zaradi Applove reklame bo ta ozka niša postala dosti bolj atraktivna za široke množice ki do zdaj (v večini) za tablične računalnike niso kaj dosti slišale.

Pa tudi cene bojo nižje.

narodno ::

MTm2H37rqt7B je izjavil:

Kdaj bodo iPadi na voljo v Sloveniji? Ali sploh bodo?

"Uradno" Junija, sicer ga bo moč nabaviti že prej.

sinalko ::

Berem, gledam...Hmm. Še vedno mi ni jasno, kaj bi si naj človek s tem začel. Že vem. Kupim ga. Da se malo "kurčim" pred sosedom.:D

MTm2H37rqt7B ::

bo spet exchange ratio 1$ = 1EUR ?

Limit-sky ::

sinalko je izjavil:

Berem, gledam...Hmm. Še vedno mi ni jasno, kaj bi si naj človek s tem začel. Že vem. Kupim ga. Da se malo "kurčim" pred sosedom.:D

Bo mamca rekla: "Saj že imaš playstation doma. Če boš v devetem odličen, mogoče.""

klinker ::

Keyser Soze in podobni ste prav smesni. Dejansko pljuvate cez nekaj kar sploh niste konkretno poskusli uporabljat.
Dejstvo je da Apple-ov software in hardware DELA,ga je ENOSTAVNO uporabljat,ter obenem se tako dobro zgleda da jim SKORAJ noben ne seze do kolen. Osebno lahko recem da sem se konkretno zajebal,ko sem poslusal podobne tebi in si namesto MacBooka za 800eur,kupu HP EliteBook za slabih 1100eur,ker ko vidim frenda,kako z slabsim CPUjem fura v live-u 10 trackov vec od mene brez panike....ko se mojemu laptopu za cez 1000eur ze posteno kolca,me je malo sram! Da ne govorim kako on lepo to fura 4h na baterijo...ko moram jst po urci dela ze uklopit strujo. Aja...sem mogoce omenu da se njegovega sploh ne slisi med delom,medtem ko moj oddaja tak nesramen in motec sum! Edino stvar za katero lahko dam sebi + je zaslon...v vsem ostalem pogorim :|
Btw...imam tudi kolega...totalno nesposoben za racunalnikom in ni niti hotel povohat apple....je pol svoji dragi kupu MacBookPro. Rezultat ko se je zacel malo bolj igrat znjim....vse win masine na firmi menjal z Apple...si kupu se iPhone,ter tako prakticno vse fura iz bilo kje preko njega.

Lahko recem da je zame Apple,ko babicina torta...malo ingredjentov,ampak uni pravi....rezultat...zelo okusna torta ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

techfreak :) ::

@klinker: OS X zaradi določenega razloga deluje hitreje kot Windows/Linux na isti mašini, torej je razlog za hitrejše delovanje večinoma software, šele potem hardware. Tudi baterija drži 4h samo na OS Xu, drugje še 2 uri ne. O glasnosti ne bi razpravljal, ker se tudi MacBooka sliši.

Glede iPadov pa lahko rečem, da Apple nima veliko spodletelih produktov in verjetno se bo tudi ta izdelek dobro prodajal, kakor se tudi iPhone.

js osebno ::

@ vsi
S vsem trollanjem o dobrih in slabih stvareh samo delate reklamo.

Drugače pa, v tem produktu ne vidim nobene resnično uporabne vrednosti. Za igre in podobno je namizni računalnik, za internet "on-the-go" imam pa raje napravo, ki gre v žep ALI pa konkreten laptop (ki podpira flash). Tipkanje na touch-screenu kljub velikosti tipkovnice menda ni udobno (zadevo so potrdili na engadgetu). Odsotnost multitaskinga pa kot vse drugo, ni opravičljiva.

@DejanL15
Apple ima kar precej spodletelih produktov, a še iz časa, preden se je Stevie vrnil v podjetje.

techfreak :) ::

Odsotnost multitaskinga pa kot vse drugo, ni opravičljiva.

Moraš razumeti, da je ta tablet narejen za "navadne" ljudi in ne za nekoga, ki bi na njem rad uporabljal AutoCAD. In očitno ti ljudje tako ali tako ne rabijo multitaskinga, ker drugače ne bi prodali toliko iPhonov.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Tudi baterija drži 4h samo na OS Xu, drugje še 2 uri ne. O glasnosti ne bi razpravljal, ker se tudi MacBooka sliši.


Bolj okrog 5-6h. Samo da se pljuva cez stvari, ki se jih ne pozna. Macbook Proja se (sploh s SSDjem) ne slisi prav nic.

Odsotnost multitaskinga pa kot vse drugo, ni opravičljiva.


Windows Mobile 7 (ali kakor se ze klice) tudi nima multitasking. Your point being?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

techfreak :) ::

Macbook Proja se (sploh s SSDjem) ne slisi prav nic.

A veš kaj se skoraj ne sliši? iPhone ali pa recimo HP Compaq nx6110, kjer je bil ventilator večino časa izklopljen. MBPji pa ne gredo po 2k rpm, torej ne more biti neslišen in ga jaz brez problema slišim.

Zgodovina sprememb…

zee ::

ventilator večino časa izklopljen


Si to izmeril? Si imel zraven Macbook Proja za primerjavo? Ce da, katero revizijo?

Ahem ahem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

js osebno ::

zee je izjavil:

Odsotnost multitaskinga pa kot vse drugo, ni opravičljiva.


Windows Mobile 7 (ali kakor se ze klice) tudi nima multitasking. Your point being?


Napaka. (Microsoftova, mislim)

Fora je v tem, da vse tegobe pri multitaskanju (premalo RAMA, procesorja, etc.) povzroči slabo pregleden in predvsem neroden multitask manager. Če bi ljudi naučili uporabljati več aplikacij naenkrat, bi šlo.
recimo, Nokia N900 in Palm Pre sta odlična primera, kjer je multitask manager (ali karkoli že) konkretno vgrajen v sistem in se skoraj samo preko njega premika v telefonu.
Po mojem mnenju je glavno zamisel za ne-multitaskanje Apple dobil, ker je z temi zadevami veliko problemov na Windows Phonih do vključno 6.5. Namreč, procese je normalnemu uporabniku težko zapreti. Podobna situacija je tudi pri Androidu.

Meni je vsekakor fino, da na mobitelu predvajam glasbo, medtem ko sem na internetu, da mi brskalnika na zapre novoprispeli SMS, in da lahko brez problema aplikacijo pustim odprto za pozneje, medtem pa na telefonu igram igre. In iPhone ter iPad bi bila tega zmožna. "Če..."

Možno pa je tudi, da nisem normalen uporabnik.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

zee je izjavil:

ventilator večino časa izklopljen


Si to izmeril? Si imel zraven Macbook Proja za primerjavo? Ce da, katero revizijo?

Ahem ahem.

Ja, pri MBPju je bil vedno na 2k rpm in se je slišal. Na HPju je bil ventilator izklopljen, ampak se je občasno vklopil. Res pa je, da je primerjava glasnosti HPja proti MBPju kot AirBus proti 5V ventilatorčku.

Urc ::

Meni je vsekakor fino, da na mobitelu predvajam glasbo, medtem ko sem na internetu, da mi brskalnika na zapre novoprispeli SMS, in da lahko brez problema aplikacijo pustim odprto za pozneje, medtem pa na telefonu igram igre. In iPhone ter iPad bi bila tega zmožna. "Če..."

Poskusi to na svojem iPhonu... Aja točno, nimaš ga. Lahko ti pa povem, da medtem, ko si na internetu brskalnika novoprispeli SMS ne zapre in lahko poslušaš glasbo med brskanjem. To pišem s prve roke.

Glede iger ne vem točno, ker jih ne igram in ne vem kaj bi rad s tem povedal. Če bi rad v igri poslušal glasbo, potem ne vem zakaj so razvijali zvok pri igrah. Imaš pa tudi par takih iger, ki celo omogočajo poslušanje svoje playliste med samim igranjem - npr. Rollercoaster Rush.
Če je pa drugače mišljeno, lahko pustiš brskalnik na 24ur.com in ko prideš ven iz igre in odpreš brskalnik si točno tam.

nekikr ::

Urc, bo pa ja on bolj vedel, ker je že enkrat bral o tem telefonu na onih internetsih, kot pa ti (oz. mi, fanboyi dobrih in enostavnih naprav, ki so lahko tudi z jabolčnim logotipom)...

js osebno ::

doh. Čeprav bi lahko trollala naprej, se zavoljo Slo-Tech strežnika vdam. Aja, iPhona sem imel.
The end.


iPad je pravzaprav zanimiva marketinška poteza, saj je za kar nekaj manjkajočih hardwerskih vhodov (USB, SD,...) potrebno kupiti poseben pretvornik. Vsak stane okoli 30 $.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Imel si ga, pa vseeno nimaš pojma kaj naprava zmore? Zgoraj si namreč napisal, da tistih 5 stvari ne moreš početi, pa jih brezproblema lahko? Si ga imel samo za 5 minut, ker ti ga je prijatelj pokazal ali pa ga sploh nisi imel...

In ja, ne zanimiva ampak odlična marketinška poteza. Škoda, ker je Apple očitno edina firma, ki zmore najeti nekaj ljudi, ki se spoznajo na marketing...človek bi pričakoval, da nek HP, pri več 10.000 zaposlenih lahko zaposli tudi nekoga, ki je vsaj kakšen popoldanski tečaj marketinga naredil, ane? :)

js osebno ::

iPhone2G je bil to. Res pa je, da mi ga je posodil prijatelj. Namreč, on je takrat kupil 3G, meni je pa prejšni telefon padel v bazen. In mi ga je posodil za kakšen mesec, nato sem pa kupil drug telefon. Zakaj je posodil? Hja, dober prijatelj, pa še, če iPhone kupil, bi ga kupil od njega. Novega seveda.
Motila me je pa predvsem zaprtost sistema. Zakaj bi si po mailu pošiljal pdf če iPhone pride z zraven priloženim kablom... Takih oslarij je bilo veliko. Pa copy/paste pa video pa vse podobno... Res je, da sta odzivbist ekrana in grafika odlična, ampak telefon kot "smartphone" ni uporaben.

MasterBlaster ::

He he. To ocenjuješ po 2 leti starem sistemu. Medtem se je marsikaj spremenilo.
Aja, zakaj bi telefon priklaplal na kabel, če lahko pdf vržem v dropbox folder in se potem avtomatično pojavi na telefonu. Pa je to samo ena od možnosti za prenos datotek.
Tk je pa pika .

nekikr ::

thejan2009, spet ne bo držalo. iPhone 1G, ki sem ga imel, je omogočal praktično vse, za kar si trdil, da ne omogoča.

In ja, dropbox je super, lahko pa inštaliraš iFiles in se preko browserja povežeš na recimo 192.168.0.131:8080 in uploadaš na telefon, kar ti pač srce poželi. ZELO enostavno in hitreje kot priključitev kabla.

Najboljša stvar pri vsem tem je, da ima 140.000 aplikacij, med katerimi je veliko zelo dobrih celo zastonj. Tisti, ki jih plačaš, pa stanejo nekaj dolarjev. Definitivno best-buy ;)

Keyser Soze ::

Si lastim iPod toucha. Zadnjo generacijo. Kaj si lahko z njim pomagam razen to, da ga imam za poslušanje muzike?

Po pravici povedano zadeva nabira prah na polici, ker mi HD2 odnese vse in še več kar zmore iPod. Imam blazen filing, da bi bilo z Iphonom isto. Pa čeprav bi bil 3GS z zadnjim softwareom (sodeč tudi po lastni izkušnji s tem sistemom).

Sedaj samo čakamo kaj bo rekel Supersonic (oz. Evo 4G) oz. novi Galaxy S. Končno so aplicirali HDMI. Skrajni čas, da dobimo prave smartphone nove generacije.

P.S.: V najbolj pobožnih željah se pa morda celo Nokia zbudi iz hibernacije s svojim N8.

P.P.S.: Huh. Viš to je primarni razlog da je za en drek. Pri ostalih teh težav nimam.
OM, F, G!

Limit-sky ::

Keyser, a prodaš iPoda? Kolega kupuje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 5, 7'' iPad Mini bojda že septembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7328117 (25172) kronik
»

Applova predstavitev - povzetki prodajnih statistik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922012 (19280) pleomax
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19252786 (45028) malix
»

Prvi dan prodanih 300.000 iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6320500 (18486) opeter
»

iPad prihaja 3. aprila

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3011054 (9364) ql000

Več podobnih tem