» »

XP zahteva po povezavi

XP zahteva po povezavi

milosm ::

Imam en manjši problem, in sicer mi v WinXP-jih hoče non-stop na internet (dial-up) razlog je pa, da nek program zahteva tele naslove: 209.117.204.33, 239.255.255.250 (tega največkrat), 216.32.208.116, 216.32.144.195.

Nimam pojma kir program bi zahteval dostop do teh naslovov. Se še komu dogaja kaj podobnega?

Nekako sumim SVCHOST.EXE, ali lahko temu programu dovolim dostop do neta?

V-i-p ::

Le zakaj se mi zdi, da imaš nameščenega Norton Antivirus 2002 (ali 2001) :D

Ne, resno, meni NAV2002 laufa BP od kar ga imam, ko pa sem ga enkrat namestil sosedu, mu je vedno vsake toliko časa zahtevalo povezavo. Ugotovil sem, da je bil kriv ta NAV in po reinštalaciji zdej dela bp. Svašta...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

gumby ::

Namesti si firewall, pa boš videl, kateri program je tečen...
klik klik

milosm ::

Firewall že imam, in sicer Agnitum outpost, zato sem tut reku, da sumim SVCHOST.EXE.

Norton Antivirus 2002 imam. Bom pregledu pa sporočim.

Paramedic ::

Svchost.exe ma vsak XP naložen. To je en od sistemskih programov (servis), ki ga raje ne disablat. Js ga mam, pa se nč ne povezuje...
Verjetno maš kak program tko nastavljen, da pričakuje, da si ves čas na netu.
End transmission.

Duhec ::

Quickfire, nekaj imaš v povezavi z E-EYE security web stranjo (216.32.144.195) in ThemeXP (216.32.208.116)
Programe, povezane s tem, poizkusi deinstalirati ali odstraniti iz registra. SVCHOST pusti pri miru in Nortona tudi.

milosm ::

V povezavi z themexp je lahko samo Styles XP in te je deinstaliran pa ne pomaga..... E-EYE security, to pa pojma nimam.

Hux ::

Te pa izklopi v Nortonu 2002 automaticno updejtanje virusov in podobno. Sicer meni se je podobno dogajalo tudi ko nisem mel Nortona gor Windows je pac klical default povezavo ceprav sem mel nareto da nej nedela tega. Nikol ugotovil zakaj.

Hux ::

Ja sranje zaj mam jaz podoben problem. Spet modem senda in reciva bite sicer cist malo ampak kam za vraga to senda in zakaj. Sem ze racunalnik formatiral in je blo mir pol dneva zaj pa spet. Popizdo bom. Grem ta firwall namest da vidic ce lahko kaj ugotovim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pocasen internet - vzrok svchost.exe??

Oddelek: Omrežja in internet
294314 (3345) residual
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253444 (2468) Mr.B
»

svoch.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
51081 (965) Packač
»

Neznani programi ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151204 (1004) mihhec
»

Nenehno sesuvanje svchost.exe?!

Oddelek: Operacijski sistemi
131525 (1179) LordWorm

Več podobnih tem