» »

Win XP - težave s povezovanjem v internet

Win XP - težave s povezovanjem v internet

slowie ::

Zdravo!

V zadnjih dveh tednih opažam sledečo težavo: ko se logiram v WinXP (PRO), se vse načeloma lepo naloži. Ko pa v Start meniju kliknem ikono "connect to", sistem zmrzne za recimo dve minuti in potem spet normalno dela naprej.
Zanima me, ali je že kdo imel podobno težavo in kako jo je rešil?
Hvala in lep pozdrav.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

ToniT ::

Mogoče imaš mapiran kak omrežni pogon, ki ni več dosegljiv.

slowie ::

Pišuka... nikakor ne morem ugotoviti, kaj ga matra. Mi lahko kdo predlaga kak programček za reg cleaning in nadzor nad procesi?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

solatko ::

Ko vklopiš povezavo, se v ozadju pričnejo drenjati vsi programi, ki bi hoteli na mrežo, to ti lahko zamrzne komp, ker se procesor zabije do 100% in moraš počakati, da se lepo zvrstijo. Počisti sistem, ugasni nepotrebne servise..... AV program poženi na podrobno iskanje in počakaj tisti 2-3 ure za scan ali pa naloži sistem na novo.

rsroki ::

..za reg clean priporočam CCleaner...pa še počisti vso nesnago iz računalnika..drugače pa upoštevaj nasvet "solatko" -ta :D
rsroki

slowie ::

Ok. Bom upošteval še vaše nasvete.
Načeloma pa se mi zdi, da se je to začelo dogajati, ko sem naložil novo verzijo BitDefenderja 2010. Ob zagonu sistema se je BitDefender dolgo časa nalagal, potem se je malo izklopil in spet vklopil, vse skupaj je trajalo kar nekaj minut, preden je bil sistem pripravljen za uporabo. Skeniranje z njim ni pokazalo nobene grožnje na računalniku. Zdaj sem ga odinštaliral, zgornja težava s "connect to" pa ostaja...
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

solatko ::

Bitdefender je idealen AV sistem, za upočasnitev PC-ja. Kar nekaj časa uporabljam MS security esential, je od brezplačnih AV programov, daleč pred drugimi.

slowie ::

@solatko: kot siolov uporabnik uporabljam BitDefender že kar nekaj let, pa sem bil do zdaj čisto zadovoljen. Z novo verzijo imam pa očitno težave te sorte, ki si jih ti omenil, ja... Vsekakor bom poskusil MS security esential.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

slowie ::

Halo!

Ccleaner je zakon, hvala lepa za nasvet! Uspelo mi je izločiti program, ki je upočasnjeval vse skupaj in ga eliminirati. Zdaj dela b.p. Naložil sem si tudi MS Security Essentials, pa je zaenkrat vse ok. Malo me je začudilo, ker mi Microsoftove strani niso pustile downloada, češ, da ne živim v regiji, kjer je program podprt...?! Pa sem pač poiskal program nekje drugje.

Skratka, hvala za pomoč in lep pozdrav!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slowie ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621579 (20317) mat xxl
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332607 (15041) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514699 (13084) opeter
»

AVG-jeva posodobitev ohromila 64-bitni Windows 7

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4712264 (10288) RejZoR
»

Antivirus, ki je "ugoden" (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
515695 (4243) zmaki

Več podobnih tem