» »

xp mode ali virtualbox

xp mode ali virtualbox

detroit ::

Vem, da je vse en in isti šmorn, samo zanima me če slučajn xpmode pod win7 hitrejš dela, kot xp v virtualboxu na win7.
Skero

mrktngr ::

Sedmico sem imel "v miši" samo nekaj časa, ker sem preizkušal Boot Camp na Macu. Med XP-jem v virtualni škatli na OS X in XP načinu v Sedmici ni velike hitrostne razlike (poganjal sem program za urejanje videa v resničnem času Edius), le stvar navade je. Bi želel gledati nalaganje Windowsov, posebno namizje ali pa bi želel samo preprosto zagnati program iz Sedmičinega namizja in končati s postopkom ...
Drugih, uporabniku vidnih, razlik sam nisem zapazil. Res je, da je odvisno od programa, ki ga poganjaš.

detroit ::

Ej hvala, sm se rešu dileme in kr na en str disk instalirou xp:)
Skero

blaz87 ::

Je pa zanimivo kako vsi pravijo da je WIN7 boljši in nevem kaj. A vseeno večina ne more brez XP, vsaj emulacije če že drugega ne.
Sicer je res, da konkretni razlogov kaj je boljše ter zakaj na slo-tech še ni bilo razloženih.

detroit ::

jst rabim winxp ker ima v win7 explorer probleme z igrami z 16bitno grafiko (sc, ultima online ipd:)

Drugače pa ja win 7 je oh in sploh in daleč najboljši win so far
Skero

blaz87 ::

Misliš najlepši?

detroit ::

ja tud to

sicer pa dost patroniziranja, nočem bit žaljiv ampak...

sumim da si en igralc ki ceni svoje xp kot nadmočni sistem ali pa "linux gik". Ne bom ti našteval čemu je win 7 uber sistem ker ga imaš po vsej verjetnosti čas preizkusit.

Upam pa da nisi en tistih ljudi, ki odstopajo oz hočejo izstopati iz povprečja z izjavami: ne bom jst tega mikrošrota uporablou ker je linux zakon 1!1!, pa ti tudi ne moram pomagat. To je stvar tvojega odraščanja brez prijateljev...ne hecam se, moj psihološki profil zadrtih linuksašev:)

Jaz osebno cenim, vsak sistem in verjem tud linux mi je zelo ušeč in mi je žal da ga nimam priložnost uporabljat več in se več naučit o njem. A dejstvo, ki sem ga navedel prej ostaja, windows 7 so najboljši winsi ever.
Eitherway je boljš da se debata konča
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

jest10 ::

blaz87 je izjavil:

Je pa zanimivo kako vsi pravijo da je WIN7 boljši in nevem kaj. A vseeno večina ne more brez XP, vsaj emulacije če že drugega ne.
Sicer je res, da konkretni razlogov kaj je boljše ter zakaj na slo-tech še ni bilo razloženih.

No sam za rezervo v VB uporabljam W2000:D In to le zaradi tega, ker par prastarih igric(letnik okoli 1997) ne dela na 64bit sistemih(ja tudi ne na 64 bit Visti, XPjih itd)
Drugače pa ja, W7 in Vista SP2 sta opazno boljša od XPjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

blaz87 ::

Pa saj to glih. V čem sta opazno boljša do xp, razen dizajna?

Sicer pa "detroit", ja uporabljam tudi linux(pa ne ubuntu), vendar sploh nisem nanašal na to temo. Sem seveda tudi uporabnik XPja. Problem, ki me moti je da noben ne ve razložit zakaj je boljši 7 od XP. "Pač je!" :)

No saj ok, ni point to te teme, je že dosti debat. Je pa zanimivo kam je nanesla, in da vseeno malo boli... da ne gre brez XP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz87 ()

jest10 ::

blaz87 je izjavil:

Pa saj to glih. V čem sta opazno boljša do xp, razen dizajna?

Sicer pa "detroit", ja uporabljam tudi linux(pa ne ubuntu), vendar sploh nisem nanašal na to temo. Sem seveda tudi uporabnik XPja. Problem, ki me moti je da noben ne ve razložit zakaj je boljši 7 od XP. "Pač je!" :)

No saj ok, ni point to te teme, je že dosti debat. Je pa zanimivo kam je nanesla, in da vseeno malo boli... da ne gre brez XP.


V sami uporabnosti, večji varnosti. Za dizajn me boli, imam naštimano klasično temo brez kančka šminke.

detroit ::

blaz87 je izjavil:

Pa saj to glih. V čem sta opazno boljša do xp, razen dizajna?

Sicer pa "detroit", ja uporabljam tudi linux(pa ne ubuntu), vendar sploh nisem nanašal na to temo. Sem seveda tudi uporabnik XPja. Problem, ki me moti je da noben ne ve razložit zakaj je boljši 7 od XP. "Pač je!" :)

No saj ok, ni point to te teme, je že dosti debat. Je pa zanimivo kam je nanesla, in da vseeno malo boli... da ne gre brez XP.



Meni bi poslovno brez xp laufal brez problemov, imam kot sm že omenil ga zaradi nekih compatibility issues, ki se jih da odpravit (recimo starcraft, kenslaš explorer in dela normalno brez barv, zdj govoriva o špilih, o corporate nimam izkušenj ker je do sedaj vse delal čisto brez problema). Prednosti iz mojega vidika proti visti: odizvnost za nekaj nivojev višja. Xp izgled pa tud odzivnost na dolgi rok, seveda pa tudi tooli ki so dodani (jih je kar nekaj). Sicer bi za sistem pred win 7 v poslovnem razvojenm okolju vzel linux brez vprašanja, čeprav sem neuk. Sedaj je pač izbira win7. Sicer pa je windows 7 to kar je bil linuks že vrsto let prej (z mojega vidika) samo lepši (:) in bolj home user friendly.
Skero

darkolord ::

Sicer je res, da konkretni razlogov kaj je boljše ter zakaj na slo-tech še ni bilo razloženih.
Je bilo že vsaj ene par desetkrat razloženo. Tudi precej v detajle.

mrktngr ::

blaz87 je izjavil:

Je pa zanimivo kako vsi pravijo da je WIN7 boljši in nevem kaj. A vseeno večina ne more brez XP, vsaj emulacije če že drugega ne.
Sicer je res, da konkretni razlogov kaj je boljše ter zakaj na slo-tech še ni bilo razloženih.

Svoje stališče do operacijskih sistemov (vsaj nekaterih) razlagm kot operacijskosistemski frik, ki je po dneve preždel pred dvema računalnika, da je potestiral nekaj operacijskihs sistemov. Tako sem uprabljal Windows 98, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Ubuntu, Fedora, openSuSE, Hackintosh in zdaj (kot primarni sistem) Mac OS X.

Ja, šminka je lepa. In tudi uporabna, vsaj proti Visti predhodnim sistemom. Nekatere stvari poenostavi oziroma so hitreje najdene - prej (na primer funkcija uporabe USB-ključa kot pomožnega pomnilnika) niso bile toliko vidne. Zraven tega je zelo priredljiv, že po vgrajenih funkcijah.
Obstajajo tudi ostale pobolšave. Na šestletniku, mlinu s Pentium 4 procesorjem, vsakič opazim hitrejši zagon samega sistema. Pri programih tipa Internet Explorer ali Firefox razlike v času zagona ne opažam, tudi bolj "zahtevne" zadeve ne izstopajo pri času zagona.
Spet glede hitrosti, opažam veliko izboljšavo pri premikih po sistemu (raziskovalec in moj trdi disk, ki je že vseh šest let enak - en WD in en Maxtor). Pravtako bolje deluje oziroma več resolucij ponudi že šest let ista grafična kartica, ki tudi ne dela težav s parimi igrami. Res pa je, da jih ne igram prav veliko in na tla tega področja nisem pgosto stopal, kaj šele da bi dobro poznal obnašanje prejšnjih sistemov.
Odpravilo se je tudi nekaj težav s prejšnjimi sistemi. Veliko so naredili pri gonilnikih - več jih je že vgrajenih, nekaterih (nove različice) delujejo bljše (npr. moja kartica za dostop do brezžičnih omrežij). Na računalniku nekega studia so imeli na primer vedno težave n "delnim dellovanjem" (je pa ni) ene izmed profesionalnih zvočnih kartic v XPjih, ki se je na Windows 7 rešila.
To je le kratek pregled, imam še več. Pa se mi mudi v "druge teme" ...

LP,
mrktngr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja Windows 7 ne jenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10632403 (29833) MrStein
»

Problem po Flashanju biosa-Gericom X5 Force

Oddelek: Strojna oprema
141439 (1052) galex4
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724750 (21505) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916422 (13816) jest10
»

XP-ji 4 krat pocasneje iscejo doloceno datoteko kot win98

Oddelek: Programska oprema
181185 (801) Boky

Več podobnih tem