» »

Novi pristop k boju z rakom

1 2
3
»

Thomas ::

Kar se tiče "ozdravitve vseh rakov", sem pesimist. Tam enkrat do leta 3000, po moje, bi zdravniško raziskovalna srenja to spravila skupaj. Mogoče jim delam krivico in bi že do 2100, a kaj prej pa zanesljivo ne.

SAI pa ... v 5 minutah, IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Morda. Ni povsem gotovo, je pa zelo verjetno. Ampak SAI bo nared doleta 5000. Mogoče jim delam krivico in bi že do 2500, a kaj prej pa zanesljivo ne.
sudo poweroff

Go-ahead ::

Kakšni pesimisti!
Ali ste pozabili, da do nedavnega še elektrike ni bilo?

Živim v okolju, kjer vsako bolezen zvračajo (tudi zdravniki) na bolnika samega. Posledično, če ne bi nekoga zdravili v Ljubljani, bi ga pobralo pred 5 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Thomas ::

Ampak SAI bo nared doleta 5000. Mogoče jim delam krivico in bi že do 2500, a kaj prej pa zanesljivo ne.


Ene skrbi si torej rešen, lahko boš v miru umrl.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Ne, samo skušam biti realen. Ti pa prodajaš - žegnano vodo, religijo. Upanje da nekoč nekaj bo.
sudo poweroff

.:joco:. ::

V 100 letih se bo (s trenutno hitrostjo) s pomočjo "stem cell + nanotech" verjetno dalo zamenjat vsak organ, pa marsikakega obnovit oz. popravit. Seveda, če ne bo narod ali politika metala kakih polen.
Če pa pride kaj pred tem, pa toliko bolje za nas, trenutno živeče.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

poweroff ::

Mah, saj napredek je bil že do sedaj kar lep. Pred 100 leti so ljudje dosti množično umirali zaradi bakterijskih okužb. Sladkorna je bila tudi smrtna bolezen.

Danes so to večinoma manjše neprijetnosti. Antibiotik stane par EUR (ravno zadnjič sem ga moral kupiti v lekarni, ker nisem imel kartice - 7 EUR), biokemična diagnostika je nekoliko dražja, a vseeno povsem dostopna.

Zdravljenje bolezni, zaradi katere bi moj otrok pred 100 leti zelo verjetno umrl, je trajalo en teden, stalo pa manj kot 30 EUR.

Seveda so problemi, s katerimi se soočamo danes precej večji, vendar ne nerešljivi. Vsaj v veliki meri se jih bo v prihodnosti dalo rešit. Načeloma so glavne rak, virusne okužbe in kardiovaskularne bolezni.
sudo poweroff

imagodei ::

(Offtopic)
Matthai, kupil si antibiotik? V Slo? A si vsaj recept imel? Ker če ga nisi, bi me res zelo zanimalo, kako prepričaš farmacevtko, da ti izda antibiotik brez recepta ;) Jaz imam kronične probleme z očmi, pa ne dobim brez recepta niti kapljic ;((
- Hoc est qui sumus -

Lion29 ::

malo tako studiram o clovestvu, pa se mi zdi kar fajn, kaksni smo... zanimivo kaj nas zene naprej...prakticno se ta trenutek razvijamo na vseh mogocih podrocjih...

medicina
transport
gospodarstvo/ekonomija
tehnologija
druzba (moralno, duhovno, socialno, politicno, zakonsko, etc)
biologija/kemija
fizika/matematika
geografija/geologija
astronomija

pa se bi lahko nasteval... kaj nas zene k temu napredku? hedonizem? tudi, kaj se? radovednost? maybe... self preservation? hm...


ce se vrnemo malo bolj k temi... kaj menite, da zene ravno te znanstvenike, da delajo na teh postopkih? SLAVA?... jaz sem preprican da ja... torej 75% slave in pozornosti, aknowledgment, in 25% doing good, helping ppl
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

poweroff ::

Hja, ena varianta je, da si poročen z njo (s farmacevtko). :D Kar sicer sem, ampak ni šans, da dobim karkoli brez recepta. Sem pa imel recept - beli in ne zeleni. Se pravi samoplačniška varianta.

Lion29 je izjavil:

prakticno se ta trenutek razvijamo na vseh mogocih podrocjih...
druzba (moralno, duhovno, socialno, politicno, zakonsko, etc)

Tle še najmanj. Cilj bi moral biti dostopnost vsega prej naštetega za čim več ljudi - morda celo vse. Kar pa nekako ne paše v koncept vojne, diskriminacij, nacionalizmov, rasizmov, verskih fundamentalizmov,...

Lion29 je izjavil:

ce se vrnemo malo bolj k temi... kaj menite, da zene ravno te znanstvenike, da delajo na teh postopkih? SLAVA?... jaz sem preprican da ja... torej 75% slave in pozornosti, aknowledgment, in 25% doing good, helping ppl

Na začetku predvsem radovednost, potem pa že rutina. Želja biti dober v nečem. Slava... saj paše, dvomim pa, da je to primarni motiv. Vsaj pri ljudeh, ki jih poznam.
sudo poweroff

Lion29 ::

se pravi ti menis, da oni ne delajo na tem, da bi dobili kako nobelovo, da bi vse revije in casopisi pisali o njih, da bi bili v ucbenikih in analah zapisani kot znanstveniki, ki so odkrili.... ?

jaz pa mislim, da jih zene prav to... seveda ce projeciram svoje motive :)


poweroff je izjavil:

Lion29 je izjavil:

prakticno se ta trenutek razvijamo na vseh mogocih podrocjih...
druzba (moralno, duhovno, socialno, politicno, zakonsko, etc)

Tle še najmanj. Cilj bi moral biti dostopnost vsega prej naštetega za čim več ljudi - morda celo vse. Kar pa nekako ne paše v koncept vojne, diskriminacij, nacionalizmov, rasizmov, verskih fundamentalizmov,...



motis se! sama druzba se je v zadnjioih 100 letih zelooooooooo razvila. Veliko pripomogla globalizacija... sprejemamo drugacne, enacimo pravice, rusimo meje, postavljamo pravicne zakone, ogromno dobrodelnih organizacij.. kljub mocnemu kapitalizmu..... jaz sem mnenja, da smo na super dobri poti in zelo optimisticno gledam na te stvari...seveda je potrebno se ogromno postorit...zakoni so, teznje so, temelji so tudi...... potrebno je zamenjati mentaliteto...(2-3 generacije)....

sem preprican, da cez 100 let ne bo vec vojn... v veliki meri tudi zaradi razvoja same druzbe... k temu bo pa botrovalo tudi dejstvo, da bo zadosti dobrin na svetu.... ne vidim crnih scebnarijev tipa, da bo imela en konglomerat monopol ali ena drzava vse vajeti v svojih rokah....
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

poweroff ::

Lion29 je izjavil:

jaz pa mislim, da jih zene prav to... seveda ce projeciram svoje motive :)

Znanost je danes industrija. Ti se pač zaposliš v raziskovalni organizaciji, kjer delaš več ali manj rutinsko. Mislim, zasnova eksperimenta ni rutinska, samo testiranje oz. izvedba pa več ali manj ja.

Sistem te potem sili v objavljanje člankov in prijavo novih projektov... zato pravim, daje to neke vrste rutina. Večina znanstvenikov pa danes ni "superstar rockers". Morda malce v svojem lokalnem okolju. Vendar če si zaposlen na raziskovalni ustanovi, se nekako navadiš na to, da imajo vsi okrog tebe doktorate in da objavljajo v uglednih revijah. In nimaš občutka, da štrliš iz povprečja.

poweroff je izjavil:

motis se! sama druzba se je v zadnjioih 100 letih zelooooooooo razvila. Veliko pripomogla globalizacija... sprejemamo drugacne, enacimo pravice, rusimo meje, postavljamo pravicne zakone, ogromno dobrodelnih organizacij.. kljub mocnemu kapitalizmu..... jaz sem mnenja, da smo na super dobri poti in zelo optimisticno gledam na te stvari...seveda je potrebno se ogromno postorit...zakoni so, teznje so, temelji so tudi...... potrebno je zamenjati mentaliteto...(2-3 generacije)....

To je res. Je pa res, da smo se na področju družbe v primerjavi z drugimi področji še najmanj razvili. Predvsem bi rabili razvoj na področju organizacije (dela, itd.) in pravne države (manj korupcije, racionalna poraba javnih sredstev,...).

poweroff je izjavil:

sem preprican, da cez 100 let ne bo vec vojn... v veliki meri tudi zaradi razvoja same druzbe... k temu bo pa botrovalo tudi dejstvo, da bo zadosti dobrin na svetu.... ne vidim crnih scebnarijev tipa, da bo imela en konglomerat monopol ali ena drzava vse vajeti v svojih rokah....

Ha, si pa optimist! Za vojne se bojim, da bodo še. Sploh zaradi omejenih virov. Npr. voda.

Država seveda ne bo imela vseh vajeti v rokah, saj država postaja čedalje manj pomembna. Vprašanje je, kaj se bo zgodilo z močjo korporacij...
sudo poweroff

Lion29 ::

are you kidding me VODA? vode je v IZOBILJU na nasem planetu... tudi desalinatorji ze obstajajo, ki so kar efikasni, sicer se dragi... go bo res zagustlo, se bo naredilo par mega desalinatorjev in .. problem solved.. kar se bo po mojem zgodilo v 20-30 letih... sploh pa se bo do takrat razvilo se efikasnejse, manj drage metode desalinacije.. tak da jaz ne vidim problemov...

ne v sami energiji (sploh ne v roku 100 let), ne v prehrani (ogromen napredek pri genetiki... hrane je v izobilju, le distribucijo je treba bolje uredit) in ne v vodi... tudi prostora imam se ogromno neizkoriscenega... in s projekti kot so venus project in se kaki drugi, bomo v sto letih naredili precej korakov naprej... seveda se tudi logicno vpeljuje regulacijo prebivlstva.. in bo tu se potrebno ogrmno postorit, ampak kot receno...smo na dobri poti
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

poweroff ::

Voda v Sudanu, recimo.
sudo poweroff

Lion29 ::

poweroff je izjavil:

Voda v Sudanu, recimo.


ja kaj je z njo... mi zelsi povedat, da v roku 100 let tam vode ne bo?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

To z vodo je še večja neumnost kot s svetovnim segrevanjem. Vode na Zemlji je vedno enako, ker je sploh ne trošimo, ampak samo ves čas kroži. Ljudje jo samo začasno nekaj na tem njenem kroženju umažemo, to je vse.

Edini problem so podzemne zaloge vode v nekaterih puščavah. Tam ljudje črpajo vodo, ki se je nabirala tisočletja in v enem letu porabijo veliko več vode, kot tam pade dežja. Te zaloge bodo slej ko prej izčrpali in potem bo treba bodisi spakirat kufre ali postavit dolg vodovod. Ampak to so krajevno zelo omejeni problemi, ne pa neke svetovno pomembne težave. In so tudi razmeroma na preprost način rešljivi.

O.

poweroff ::

Hja, v Sudanu se že tolčejo zaradi vode. Res je pa, da svetovne vojne zaradi tega ne bo.

Rešitev je seveda "preprosta" - preselitev ali pa vodovod. Kaj od tega smo sposobni narediti danes?
sudo poweroff

Okapi ::

Ne vem, če se res tolčejo zaradi vode. To je bolj ena Križnarjeva domislica. Tam imajo cel kup drugih problemov.

O.

poweroff ::

OK, kaj pa Bližnji vzhod? Vojna zaradi nafte? Pa Rusija / Ukraina... vojna zaradi plina?
sudo poweroff

Lion29 ::

Matthai:

jaz ne vem kaj se sprenevedas. Jaz sem napisal 100let, NE zdaj.... cez 100 let ne bo vojn ne zaradi nafte in ne zaradi vode... in ne zaradi nicesar... (moje misljenje)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Kje je kakšna vojna med Rusijo in Ukrajino? Sem kaj zamudil?

Na Bližnjem vzhodu pa tudi ni nafta vzrok in povod za vojne. Tam je en vir napetosti Izrael (kjer ni nafte), drugi vir so verski blazneži, ki imajo preveč politične moči (v Afganistanu, kjer tudi ni nafte, in Iranu, svoje pa je prispeval tudi Bush jr.), tretji vir pa je bil Sadam, ki ni bil versko blazen, je pa imel diktatorski sindrom megalomanije. Ampak nafta pri vsem tem nima nič, oziroma kvečjemu posredno vlogo (če Kuvajt ne bi imel nafte, bi verjetno Iraku pustili, da ga okupira).

O.

Brane2 ::

Evo nekaj novega na TEDu na to temo:

Danny Hillis: Understanding cancer through proteomics
On the journey of life, I chose the psycho path.

.:joco:. ::

Še ena zanimiva.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Loocas ::

Short clip of Prof. Ido Bachelet confirming that they already have a cancer patient chosen for a human trial of DNA Nanorobots, therapy to begin in the next few months, he is confident that they will be able to cure him (youtube.com):

Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Loocas ::

še precej več informacij:
http://nextbigfuture.com/2014/12/ido-ba...
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

imagodei ::

No, nekatere stvari, o katerih govori, so naravnost osupljive in težko verjetne. Menda imajo v svoje (nano)robote vgrajene antene, govori o tem, da so dosegljivi preko IP naslovov... To so res zadeve, ki jih ne bi pričakoval še vsaj nekaj desetletij. Na prvi pogled tip ne izgleda prevarant, upajmo, da je res kaj na tem. Če je 1/3 tega, kar govori, zares na dosegu roke v naslednjem desetletju, se nam obeta huda revolucija v medicini.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

These nanobots can seek and kill cancer cells, mimic social insect behaviors, carry out logical operators like a computer in a living animal, and they can be controlled from an Xbox
Ja, takoj za Rossijevim e-catom pridejo. Bolj je vprašanje, kako lahko kdo resno jemlje take pravljice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PrihajaNodi ::

Saj so tudi ze z virusi poskusili zdraviti raka. Ta naj bi ob vstopu v celico le to spremenil...

Lion29 je izjavil:

Matthai:

jaz ne vem kaj se sprenevedas. Jaz sem napisal 100let, NE zdaj.... cez 100 let ne bo vojn ne zaradi nafte in ne zaradi vode... in ne zaradi nicesar... (moje misljenje)



Vojn ze sedaj skoraj ni vec. Enostavno ni profita. Bolje da obe drzavi stancata telefone kot pa granate.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vojn ze sedaj skoraj ni vec.

Sicer ne vem na katerem planetu ti živiš, ampak na tem, kjer živim jaz, so vojne stalno.

Glede upravljanja nanorobotov preko Xbox... LOL. Očitno je zadeva težek nateg.
sudo poweroff

PrihajaNodi ::

To so plemenski spopadi, ne vojne. V vojni ni vec profita.

Bolje da zacno ptodajato tole.

Spy ::

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi pristop k boju z rakom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13022831 (12478) Spy
»

Ve kdo kaj o novem zdravljenju raka?

Oddelek: Znanost in tehnologija
172616 (525) Gladi
»

Rak - alternativne metode...

Oddelek: Problemi človeštva
367740 (5838) jimmy69
»

Cepivo proti raku?

Oddelek: Znanost in tehnologija
453646 (2722) DarwiN
»

Zdravilo za raka?

Oddelek: Znanost in tehnologija
469769 (7492) kekc

Več podobnih tem