» »

Chrome z milijardo uporabnikov, namizni vladar pa ostaja Internet Explorer

Chrome z milijardo uporabnikov, namizni vladar pa ostaja Internet Explorer

Slo-Tech - Pred dobrim desetletjem so nepoučeni uporabniki menili, da je Internet Explorer internet. Od tedaj se je mnogo spremenilo in čeprav je IE še vedno najpogosteje uporabljen internetni brskalnik, se prav lahko zgodi, da bo kmalu veljalo, da Google je internet. V Googlu so se pravkar pohvalili, da ima Chrome že milijardo uporabnikov.

Chrome je imel še lani 600 milijonov uporabnikov, v 12 mesecih pa je to število povečal za 400 milijonov novih uporabnikov. Na mobilnem področju gre zlasti za rast števila androidnih telefonov, na namiznih računalnikih pa je Chrome speljal veliko uporabnikov Firefoxa, medtem ko IE-jev delež vztraja.

Google se je na konferenci I/O 2015, ki je bila sicer namenjena predstavitvi novih izdelkov in storitev, pohvalil s številko milijardo, ki so jo presegli Android (že lani) ter Chrome, YouTube in Google Maps. Gmail je tik za ovinkov, saj ima 900 milijonov uporabnikov in hitro pridobiva.

Še nekaj številk je natrosil Googlov podpredsednik Sundar Pichai: Androidne naprava ponuja 400 proizvajalcev in sestavljavcev, podpirajo 500 operaterjev po svetu, skupno pa obstaja več kot 5000 različnih androidnih naprav.

Kaj pa konkurenca? Internet Explorer ima na namiznih računalnikih še vedno 50-60 odstotni delež, odvisno od metodologije, tretjeuvrščeni Firefox pa je v zadnjem letu izgubil skoraj tretjino uporabnikov in se komajda drži nad desetimi odstotki. Uporabniki Maca, kakšnih pet odstotkov jih je, prisegajo na Safari, preostanek pa je v rangu zaokrožitvene napake. Veliko pričakujemo od Windows 10, ki bo prinesel nov brskalnik (Project Spartan).

124 komentarjev

«
1
2 3

boolsheat ::

Chrome je tako verjetno najbolj razširjen spyware.

Netrunner ::

Mene chrome ne prepriča in ostajam zvest firefoxu.

FrEaKmAn ::

Ni več projekt spartan ampak Microsoft Edge...

pa občutek imamo da je 30% gmail računov fake oz. imajo uporabniki po 10 različnih računov (osebni, službeni, za ljubice, ..)

Apache90 ::

Probal firefox, opero, IE, chrome me je najbolj prepričal. Hiter in preprost za uporabo.

pegasus ::

Še vedno čakamo dostojnega naslednika opere 12.

erunno ::

Firefox je začel z eno nadgradnjo redno sesuvat gonilnike za napajanje, tako da je letel dol z diska. Tako da je moj primarni brskljalnik Chrome.

IE pa uporabljam, kadar imam teževe v Chrome, ali pa kadar trebe pogledat zakaj kaka stran se ne prikazuje pravlino (ker so mi IEjevi F12 superiorni Chromovim.

boolsheat ::

Jaz uporabljam FF, zadnjo Opero (je v redu, pa čeprav je menda isto spyware kot Chrome), ko sem na bateriji na prenosniku pa IE Metro.

ST-777 ::

Apache90 je izjavil:

Probal firefox, opero, IE, chrome me je najbolj prepričal. Hiter in preprost za uporabo.
Tudi mene je Chrome najbolj prepričal. Kadar uporabljam Pickbox, pa vklopim Firefox, predvajalnik Pickboxa je v Firefoxu najbolj stabilen.

prenasalec ::

Chroma sploh ne uporabljam več, vse strani mi nalaga dvakrat dalj kot na Firefoxu. Na vseh računalnikih. Tako da je pri meni Firefox v uporabi, čeprav mi zelo simpatičen deluje tudi Edge na Win10 previewu.

Glugy ::

Jz z FF nimam težav tko da ga vedno uporabljam. Ne vem pa kako je to sploh možno:

erunno je izjavil:

Firefox je začel z eno nadgradnjo redno sesuvat gonilnike za napajanje, tako da je letel dol z diska.

crystal ::

ce ze mors uporabljt to das chromium. ce bo pa vimium za Edge, pol sploh ni problema ker googlu ne mislm posiljat kaj js delam na kompu. Bl zaupam MSju

weasel ::

Sovražim Chrome, ker je tako požrešen do resource-ov, ampak nobena druga alternativa ga po mojem mnenju ne doseže, zato sem ga "prisiljen" uporabljati še naprej.

boolsheat ::

Po čem ga drugi ne dosežejo (če ne upoštevamo špijonaže za uporabniki in prekomernega kurjenja resource-ov)?

Zgodovina sprememb…

keitai ::

Chrome me nikoli ni prepričal (parkrat instaliral, vedno odletel dokaj hitro dol). Uporabljam FF in včasih edge, še vedno pa pogrešam opero 12.

737 ::

Firefox zadnje čase res dodaja preveč šminke. Je pa to še vedno bolje od Googlovega špijoniranja.

GTX970 ::

737 je izjavil:

Firefox zadnje čase res dodaja preveč šminke. Je pa to še vedno bolje od Googlovega špijoniranja.

http://www.srware.net/en/software_srwar...

Oberyn ::

pegasus je izjavil:

Še vedno čakamo dostojnega naslednika opere 12.

Vivaldi še kar obeta.
Sicer pa, ko sem kupil tablico, sem enkrat po nesreči tapnil na chrome in se je zagnal. In evo, še en uporabnik na števcu. Tako grejo te številke... To je isti princip, po katerem moj tiskalnik natisne 26 strani na minuto, moj avto troši 5 l/100 km, moj tič ma pa 22 cm...

Dr_M ::

Chrome uporabljam samo na telefonu. Drugace se vedno firefox, ceprav ni vec tako dober kot vcasih, cyberfox za dolocene stvari, nadomestek za firefoxa je pa IE, ker opazam, da vedno vec stvari na FF ne deluje pravilno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Testman42 ::

>namizni vladar pa ostaja Internet Explorer
bullshit

(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

boolsheat ::

GTX970 je izjavil:

737 je izjavil:

Firefox zadnje čase res dodaja preveč šminke. Je pa to še vedno bolje od Googlovega špijoniranja.

http://www.srware.net/en/software_srwar...


SRWare poznam ja, tu sta še Comodo Dragon in pa Comodo Chromodo. Kateri je izmed teh treh je bolj zanesljiv in dobiva redne posododbitve?

nekikr ::

Testman42 je izjavil:

>namizni vladar pa ostaja Internet Explorer
bullshit


Bo kar pravilno.

Trololololol ::

GTX970 je izjavil:

737 je izjavil:

Firefox zadnje čase res dodaja preveč šminke. Je pa to še vedno bolje od Googlovega špijoniranja.

http://www.srware.net/en/software_srwar...

svaba, z antigugl propagando, financira pa ga sam Google. Hvala, ampak ne, hvala.

HPME ::

1 miljarda ljudi, ki ne ceni svoje zasebnosti.

v8v8 ::

če si mozilo vredi nastaviš (pipelining) laufa bolše ko chrome. Ko sem imel na laptopu chroma se mi je pregreval takoj ko sem ga zagnal, da ne omenjam youtuba in več zavitkov uglavnem katastrofa of brskalnika.

Markoff ::

Oberyn je izjavil:

pegasus je izjavil:

Še vedno čakamo dostojnega naslednika opere 12.

Vivaldi še kar obeta.
Sicer pa, ko sem kupil tablico, sem enkrat po nesreči tapnil na chrome in se je zagnal. In evo, še en uporabnik na števcu. Tako grejo te številke... To je isti princip, po katerem moj tiskalnik natisne 26 strani na minuto, moj avto troši 5 l/100 km, moj tič ma pa 22 cm...

A tako majhnega imaš? ;((
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

boolsheat ::

v8v8 je izjavil:

če si mozilo vredi nastaviš (pipelining) laufa bolše ko chrome. Ko sem imel na laptopu chroma se mi je pregreval takoj ko sem ga zagnal, da ne omenjam youtuba in več zavitkov uglavnem katastrofa of brskalnika.


In kako se optimalno nastavi pipelining v FF?

hojnikb ::

A no love za Opero na namizju (ok granted, uporablja engine od chroma) ?
#brezpodpisa

Excalibrus ::

crystal je izjavil:

ce ze mors uporabljt to das chromium. ce bo pa vimium za Edge, pol sploh ni problema ker googlu ne mislm posiljat kaj js delam na kompu. Bl zaupam MSju

neumna izjava do amena. Predvsem tale zadnji stavek, bol zaupam MSju. Če bo kdo hotel do tvojih podatkov, pa naj bo to google ali katera koli druga korporacija, bo do njih tudi prišla. Če si online, si javen, to si zapomni!

svecka ::

erunno je izjavil:

Firefox je začel z eno nadgradnjo redno sesuvat gonilnike za napajanje, tako da je letel dol z diska. Tako da je moj primarni brskljalnik Chrome.

IE pa uporabljam, kadar imam teževe v Chrome, ali pa kadar trebe pogledat zakaj kaka stran se ne prikazuje pravlino (ker so mi IEjevi F12 superiorni Chromovim.


Lahko podrobnejše razložiš tvojo težavo? Ker imam na več različnih računalnikih blue screen sesutja in sumim firefox. (ko strema video)

Arctander ::

Vse lepo in prav, ampak če posluješ z našo državno upravo, s Chrome nimaš kaj početi.

Poleg ostalih cvetk, kot npr. da ena od državnih ustanov zahteva IE 10. Na novejšem ne deluje elektronsko podpisovanje dokumentov. Ali pa tole glede FF:
 FF

FF



Pol se pa pejt :|

WamPIRe- ::

Arctander je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak če posluješ z našo državno upravo, s Chrome nimaš kaj početi.

Poleg ostalih cvetk, kot npr. da ena od državnih ustanov zahteva IE 10. Na novejšem ne deluje elektronsko podpisovanje dokumentov. Ali pa tole glede FF:
 FF

FF



Pol se pa pejt :|


Na chromu od verzije 42 dodatki ne delujejo out of the box, ker so izklopljeni NPAPI dodatki.
Z verzijo 46 pa se jih sploh ne bo dalo več vklopiti.
Več na https://support.google.com/chrome/answe... kjer je opisan workaround.
Glede državnih strani: http://www.si-ca.si/podpisna_komponenta...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

Nikec3 ::

Chrome na PC-ju je super. Chrome na mobitelu pa mi je še vedno obupen in raje uporabljam HTC stock verzijo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

bbf ::

90% desktop userjev na chromu je taistih ljudi, ki med instalacijo samo klikajo next -> next -> next -> ok. Med vsakim updejtom Adobe flasha naprimer. Isti procent ima inštaliran tudi Ask toolbar in podobno spywarovje.

Apofis ::

bbf je izjavil:

90% desktop userjev na chromu je taistih ljudi, ki med instalacijo samo klikajo next -> next -> next -> ok. Med vsakim updejtom Adobe flasha naprimer. Isti procent ima inštaliran tudi Ask toolbar in podobno spywarovje.

A ne velja to za uporabnike explorerja?

bbf ::

hočeš rečt bivše uporabnike eksplorerja ;)

MuadDib ::

bbf je izjavil:

90% desktop userjev na chromu je taistih ljudi, ki med instalacijo samo klikajo next -> next -> next -> ok. Med vsakim updejtom Adobe flasha naprimer. Isti procent ima inštaliran tudi Ask toolbar in podobno spywarovje.


To velja za uporabnike IE...

Drugace pa tezko verjamem da je tako velik procent uporabnikov na IE... vsaj v slo... Vsak, ki ga poznam, ima vsaj chrome gor, ce ne se zraven firefoxa... in IEja ne uporablja. Da pa pride IE zraven z Windowsom, je pa tako, kot ti nemski proizvajalec avtomobilov uturi zraven se blaupunktov avtoradio ;)

Utk ::

Kaj da ne. Jaz sem 10 in več let uporabljal mozilo, firefox in chrome, zdaj pa IE, ker je čisto v redu. Firefox in chrome pa bolj nazadujeta kot napredujeta. Že zdavnaj sta bla dobra, ampak so morali stvar zasrat.

Dr_M ::

To velja za uporabnike IE...


Sej so ti napisal, bivsi uporabniki IE, sedaj uporabniki Chromea.
Chrome je res malware. Ogromno programov ti hoce uturit Chrome, kot razne toolbare, da ti potem delajo stalo po sistemu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

njyngs ::

Če jih je toliko verjetno ne bo problem našteti vsaj enih 5, kajne?

b3D_950 ::

Dr_M je izjavil:

To velja za uporabnike IE...


Sej so ti napisal, bivsi uporabniki IE, sedaj uporabniki Chromea.
Chrome je res malware. Ogromno programov ti hoce uturit Chrome, kot razne toolbare, da ti potem delajo stalo po sistemu.


...če se prav spomnim je podobno, ko nameščaš Javo, ali kaj od Adobe in verjetno še kaj drugega.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

GTX970 ::

Arctander je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak če posluješ z našo državno upravo, s Chrome nimaš kaj početi.

Poleg ostalih cvetk, kot npr. da ena od državnih ustanov zahteva IE 10. Na novejšem ne deluje elektronsko podpisovanje dokumentov. Ali pa tole glede FF:
 FF

FF



Pol se pa pejt :|

Za take zadeve uporabljaj ff portable 32.

http://mirror.ufs.ac.za/portableapps/Mo...

http://sourceforge.net/projects/portabl...
direkt link:
http://netcologne.dl.sourceforge.net/pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

SubjectX ::

Res ne vem kaj vi ljudje delate, da vas tako skrbi nadzor raznoraznih (par tisoc kilometrov oddaljenih) agencij.

Sta samo dve opciji:
- ali delate nekaj nelegalnega (pedofilija, terorizem, droge, ...)
- ali se imate za nekoga pomembnega in smatrate, da se NSA, KGB, CIA, SOVA,... zelijo prebiti do podatkov koliko ste preziveli na partisu ali pa na lemonparty.org..

Ce je prvo in sploh uporabljate racunalnike v sestavi, ki karkoli belezijo, potem ste tepci. Nehajte biti porednezi.
Ce je drugo: niste tako pomembni, nikar ne skrbite.

Also, kdor jamra, da mu chrome pozre prevec pomnilnika: zato pa pomnilnik je, da je zaseden.. Prazen pomnilnik nic ne pomaga..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SubjectX ()

black ice ::

SubjectX je izjavil:

Res ne vem kaj vi ljudje delate, da vas tako skrbi nadzor raznoraznih (par tisoc kilometrov oddaljenih) agencij.

Če tebe boli spolovilo glede tega, ne pomeni da tudi vse ostale.

njyngs ::

Preden vsi napadete SubjectX, bi vas prosil, da prej premislite v drugi smeri. Predpostavimo, da si je Google/NSA/Microsoft/"u name it" s podatki zadnjega leta dni browsanja ustvaril neko metriko o vas, vašem obnašanju, gibanju. Kaj je najhuje, kar se vam lahko zgodi? Čisto realno, kaj pričakujete, da se vam bo v prihodnosti zgodilo? Se bojite, da prideta dva NSA agenta (k vam, ki ste obični nepomembni subjekt z EMŠO številko) in vas prebutata do "gola kost", ker ste se delali norca na račun Obame? Se bojite, da pridejo trije varnostniki iz Googla in vam vsak da dva focna, ker ste Googlali za Firefoxom ali Opero?

No res, česar se bojite? Pustimo zdaj eno in isto jodlanje kako ne rabijo vsi vse o vas vedet. Česa se bojite? Kaj si predstavljate kot posledice?

Ne me narobe razumeti, tudi sam sem za boljši privacy, ampak to še ne pomeni, da bom zažgal vse električne naprave in letel s šotorom pod pazduho v prvi lokalni gozdiček in začel loviti veverice za kosilo.

prenasalec ::

SubjectX je izjavil:

Also, kdor jamra, da mu chrome pozre prevec pomnilnika: zato pa pomnilnik je, da je zaseden.. Prazen pomnilnik nic ne pomaga..

Seveda je pomnilnik za to, da je zaseden, problem je, da nekateri ljudje nimamo naenkrat odprtega samo Chroma, ampak še kaj drugega. Tisto drugo pa potem ne dela zaradi Chroma.

Invictus ::

Ne bodi škrt in kupi več RAMa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PARTyZAN ::

SubjectX je izjavil:

Res ne vem kaj vi ljudje delate, da vas tako skrbi nadzor raznoraznih (par tisoc kilometrov oddaljenih) agencij.


Utk ::

Invictus je izjavil:

Ne bodi škrt in kupi več RAMa.

Ne, če imaš nek program, ki ti dela dobro, in ti ga čez leta avtomatsko upgrajda na program, ki ne dela več dobro, ni rešitev v "kupi več rama", ampak da ti ne dajo (vsaj ne avtomatsko) upgrajdov, ki niso primerni za tvoj računalnik. Razumem, da na starem računalniku 4k video v brskalniku šteka. Ne razumem pa, da šteka nekaj, kar je par let nazaj delalo normalno.

pegasus ::

njyngs je izjavil:

No res, česar se bojite?
Tega, da ti korporacije začnejo prodajat plenice preden hčerka zve, da je noseča.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome praznuje 10 let

Oddelek: Novice / Brskalniki
397514 (5139) gendale2018
»

Internet Explorer ni več prvi brskalnik

Oddelek: Novice / Brskalniki
339146 (6439) njyngs
»

Opero bi kupili Kitajci

Oddelek: Novice / Brskalniki
4111157 (8768) tabonir
»

Mozilla in Samsung razvijata nov pogon za brskalnike na Android/ARM

Oddelek: Novice / Brskalniki
288231 (6266) Nummy
»

Predogled Internet Explorerja 10

Oddelek: Novice / Brskalniki
4211289 (9621) Cold1

Več podobnih tem